15 eylül. Tatiller, işaretler, olaylar 2019

15 eylül. Tatiller, işaretler, olaylar 2019 15 eylül. Tatiller, işaretler, olaylar

15 eylül. Tatiller, işaretler, olaylar

Yılın her günü etkinliklerle dolu, tatiller,unutulmaz tarihler. 15 Eylül de bir istisna değil: Ortodoks ve uluslararası tatiller, doğum günü partileri, doğum günleri kutlanıyor. Tabii ki, yılın tüm esrarengiz tarihleri ​​bilinemez. Ama ya bazıları sizi ilgilendirirse?

Uluslararası formatı

Demokrasi sözcüğü herhangi bir vatandaşın duruşuna hoş geliyor. Anlam ve pozitif ile doldurulur. “Güç” ve “insanlar” anlamına gelir, bu da her kişinin kendi sesini ve görüşünü, ülkesinde kendi iradesini ifade etme hakkına sahip olduğu anlamına gelir. Demokrasi Günü, 15 Eylül'de düşmüş uluslararası bir tatil. Organizasyonlar ve işletmeler, siyasi partiler konferanslar, festivaller, yuvarlak masalar düzenler. Siyasete düşmeyenler bile, bu tür olayları ziyaret etmek ilginç olacaktır. Demokrasi halkın büyük değeridir.15 Eylül

Doğayı kurtaralım

Doğal kaynaklar hayatımızın temeli. Herkes, evren tarafından bize neyin verildiğini göstermenin ne kadar önemli olduğunu anlamaz. Böyle az bilinen, ancak önemli bir tatil - Orman Günü, 15 Eylül'de kutlanıyor. Orman zenginliği binlerce insanı koruyor ve koruyor. Bütün bu doğal hazineleri korumak ve çoğaltmak için gece gündüz çalışıyorlar. Bu gün profesyonel tatillerini kutluyorlar. Faaliyetleri herkesle doğrudan ilgilidir, çünkü ülkenin ekolojik durumu ve ekonomik durumu orman kaynaklarına bağlıdır.15 Eylül burç

unutmayın: ormandaki haftasonu için ayrılmadan, yangın güvenliği kurallarına uymanız gerekir. Sonuçta, bazen zararsız şiş kebaplar doğa için gerçek bir felaket tehdidi altındadır. Ormanda temiz tutmak için bir ön şarttır. Tüm çöpler seninle birlikte götürülmeli. Binlerce gönüllü subbotniklere gidiyor ve şehre en yakın ormanlarda tonlarca şişe, paket, kağıt topluyor. Doğal dengeyi bozmayın ve çevreye dikkat etmeyin. Artık 15 Eylül'ün orman tatili olduğunu biliyorsunuz. Belki tanıdıklarınız arasında bu mesleğe katılan insanlar var. Ardından, cephaneliğinizde ormandaki yeni bir tatil olacak!

Büyüleyici astroloji

Bir burç, gezegenlerin konumunun bir yansımasıdır. Pek çok amatörün ilgilendiği çok karmaşık ve ilginç bir bilim, ama aynı zamanda profesyoneller de var. Zodyak burcunun özünde bulunan karakteri ve mizacını tanımlayabilir, geleceği tahmin edebilir ve bir kişiyi hayatın doğru yönüne yönlendirebilir. Zodiac'ın işareti ile çok şey söyleyebilirsiniz çünkü birçok burçlar vardır: yerel, tematik, uyumluluk, numerolojik, Çince. Bu kavramlara ciddi bir ilgi gösterirseniz, kendiniz ve akrabalarınız hakkında çok fazla ilginç şey öğrenebilirsiniz.15 Eylül tatil

15 Eylül - zodyak Başak burcunun işareti. Bu günde doğan insanlar Merkür gezegeni tarafından yönetilir - bu, akıl ve sihrin gücüdür. Bu yüzden Bakireler genellikle sıradışı yeteneklere sahipler ve diğer dünya güçlerine eğilimlidirler. Başak genellikle zihninde yaşam ve kariyerde başarılıdır. Zengin bir iç dünyaya sahipler, çalışkan, ama çok sosyal değiller. Yalnız kendileri ile toplumdan çok daha rahat hissederler.

Başak temizleyicilerinin ana kütlesinde, ama tanışmakbir süpürge bile kullanamayan kopyalar. Kaos içinde yaşıyorlar ve bundan oldukça memnunlar. Onları temizlik ve hiçbir şey yapma, bilim arzusu - bu onların mesleği. En azından bir ömür boyu öğrenmeye, yeni şeyler öğrenmeye, kitap okumaya hazırlar.

15 Eylül'de doğan Bakire, sorumlu veözellikle hoş - tutkulu doğa. Başak erkekleri genellikle işaretlerinden memnun değiller, ama sadece kendi avantajlarına giderler. Kadınlık ile ilgisi yok. Bunlar ateşli aşıklar, başarılı iş adamları veya bilim adamlarıdır.15 Eylül'de doğmuş

Hafıza Günü

Ülkedeki en önemli bayramlarOrtodoks. İnananlar, geleneklere göre onları kutlarlar. Azizler ve şehitlerin hatıraları günler, tapınaklara gider, ruhların yeniden canlanması için dua ederler. 15 Eylül, Mamant Sheepfold'un tatilidir. Bu gün çok ilginç bir hikaye.

Rusya'da Mamant koyunun hamisi olarak biliniyorduve keçiler. Ama bu gün şanssızdı. İnsanlar talihsizliği başarabilirdi, çünkü talihsizlik onun başına gelebilirdi. Her evde zengin bir masa serildi, keçi sütlü yemeklerinin bolluğu hayal gücünü hayrete düşürdü. Süzme peynir, peynir, süt çorbası - tüm bu eski reçetelere göre, anne ve kızı geçerek önceden hazırlanmıştır.

Çoban köpeği

Kilisede Mamant ve ailesine saygılı,asil aileye ait olan. Zulüm sırasında, saldırıdan kaçamadılar. Rufina bir çocuğu doğurdu ve onu Rab'e emanet ederek öldü. Babe Mamant, ona sevgi, şefkat, bakım ve iyi bir eğitim veren zengin bir dul çocuğu yetiştirdi. En önemlisi, ona Hıristiyanlık inancını aşıladı ve bir vaiz olmaya karar verdi. Adam elverişli ve ikna edici, birçok arkadaşı vardı. Ama İmparator Aurelian bir putperestti. Güçle itiraz edemeyen insanlara iman eden Mamant'ın denizinde boğulma emrini verdi. Tanrı adamı kurtardı, çamurlu sularda boğulmasına izin vermedi. Vaiz çölde yerleşti ve orada bir kilise kurdu.15 Eylül olayları

Yüzyıllar boyunca, 15 EylülMamant onuruna şenlikler ve şölenler. Rusya'da Sheepdog olarak adlandırıldı, çünkü o koyunun koruyucu aziziydi. Çölde vahşi keçiler ona geldi ve her zaman masada taze süt vardı.

Bu gün bile, yılanlar yüzeye sürülerek agresif davranıyorlardı. Bu nedenle, insanlar ormana gitmemeye ve su gitmemeye çalıştılar.

Önemli Etkinlikler

Farklı yüzyıllarda sonbaharın ilk ayının ortasındailginç ve önemli olaylar gerçekleşti. Onları her şeyden haberdar değilsin, ve aslında tarihler gizemliliğiyle çağırıyorlar. 15 Eylül olayları o kadar farklı ve sıra dışı ki, onlardan kaçınmak imkansız.

1776 - New York, İngiliz birlikleri tarafından işgal edildi, çünkü küçük bir mahkum George Washington'u almadı.

1805 - Napolyon Rusya'dan kendisine savaş ilan etmekten haberi aldı.

1821 - Kosta Rika, Honduras ve El Salvador gibi bazı İspanyol kolonileri bağımsızlıklarını ilan ettiler.

1863 - "Rus Vedomosti" gazetesi ilk sayısını yayınladı.

1866 - Alexander II'nin yaşamına teşebbüs eden terörist Dmitry Karakozov'a astı. İcra Moskova'da gerçekleşti ve çok fazla hipe neden oldu.

1917 - şimdi popüler Forbes dergisi ilk basımevinden çıktı.

1941 - Faşistler, Kiev yakınlarındaki beş Sovyet ordusunu kuşattılar.

1946 - Bulgaristan bir Halk Cumhuriyeti ilan edildi.

1968 - Sovyet uzay istasyonu "Zond-5" ayın etrafında bir uçuş yaptı.

1971 - örgütün kuruluşu "Greenpeace".

1993 Moskova'da Michael Jackson'ın ilk konseri.

2007 - gizemli göktaşı Peru topraklarına indi.

Yılda bir kez doğum günü

15 Eylül isimleri: Anatoly, Bogdan, Vasily, Xenia, Anton, Stepan, Seraphim, Efim, Fedor, Julian. Bu günde bir kişi onun ruhani doğumunu kutluyor. Unutma ki, sonradan adının verildiği ve hafızasını onurlandır. Bu azizin adı genellikle Vaftiz günü olarak adlandırılır. Ancak ebeveynler, çocuğun Doğum Belgesinde belirtilen ile uyumlu başka bir isim seçebilirler.Eylül ayı için popüler işaretler

Adı gün de Angel Day denir. Herkesin kendi meleği vardır, bu onu sıkıntılardan ve talihsizliklerden korur. O her zaman sırtının arkasındadır ve bir kişiyi korur.

Her şey 15 Eylül'de doğmuş olan kişinin kaderini ve karakterini etkiler. Zodyak işareti, isim bebeğin daha fazla yaşamına katkıda bulunur.

İnanıyorum, inanmıyorum

İnsanlar çoktan her şeyi hatırladıÇevresinde ve yıldan yıla meydana gelen tesadüfler kaydedildi. Bugün, biriktirdikleri bilgi bizim için yararlıdır. Eylül ayı için insanların işaretleri çeşitli ve faydalıdır. Günleri planlamaya yardım ediyorlar.

 • Mantarların büyük bir hasadı, kışın sıcak olacağını gösterir.
 • Evde kışkırtıcı olan sinekler uzun bir kış.
 • Huş ağacından aşağıdan sarıya dönen yapraklar baharın geç gelişinden bahseder.
 • Dağ külünün hasadı zengin ve bol ise, sonbahar yağmurlu olur.
 • Gökyüzünde farkedilmez şekilde yanıp sönen yarışlar mı? Kötü hava şartlarını bekleyin.
 • Kurbağalar ve balıklar sudan dışarı atlar mı? Yağmur için bekleyin, sağanak.
 • Eylül evlilik için en iyi aydır, aile güçlü ve dostane olacaktır.
 • Evlenme gününde kuvvetli rüzgar - eşlerden biri rüzgarlı bir yaşam tarzına öncülük edecektir.İsim 15 Eylül

İşaretlere inanmak ya da inanmamak herkesin işi. Ama tüm insanlar yüzyıllar boyunca not aldıklarında ve bir keresinde bir kez bile hata yaptılar!

Sonbahar harika bir zaman

Eylül sonbaharın en güzel ayıdır. Hava güzel, insanlar hala deniz kıyısında dinleniyorlar. Sebze ve meyvelerin bolluğu gözü memnun eder. Doğa soğuğa hazırlanmaya başlamaz ve yapraklar hala yeşildir. Hatta insanlar melankoli sonbaharına maruz kalırlar, sonbaharın başında sevinirler ve eğlenirler. Ancak 15 Eylül'de doğanlar, “depresyon” kelimesini hiç bilmiyorlar çünkü doğum gününü kutlamak her zaman hoştur.

Eylül geziler için harika bir zamandırpiknikte. Ormanda kışın soğuğa hazırlanan, fındık, mantar, çilek toplayan hayvanları görebilirsiniz. Ormandaki aromatik bir şiş kebap yiyin ve gölün en saf sularına dalın - tüm bunlar Eylül ayında hala mümkün!

15 eylül. Tatiller, işaretler, olaylar 2019

15 eylül. Tatiller, işaretler, olaylar 2019

Related news

 • Paranızı kimyasal ürünlere harcamayın
 • 5 yaşında anne oldu
 • Karanfil Çiçeği Tığ Oyası Yapılışı Videolu Anlatımlı
 • Ahududu Nasıl Saklanır
 • Bir Müslümanın onursal unvanı, özel saygının bir göstergesidir

 • 15 eylül. Tatiller, işaretler, olaylar

  15 eylül. Tatiller, işaretler, olaylar


  15 eylül. Tatiller, işaretler, olaylar

  15 eylül. Tatiller, işaretler, olaylar

  15 eylül. Tatiller, işaretler, olaylar

  15 eylül. Tatiller, işaretler, olaylar

  15 eylül. Tatiller, işaretler, olaylar

  15 eylül. Tatiller, işaretler, olaylar

  15 eylül. Tatiller, işaretler, olaylar

  15 eylül. Tatiller, işaretler, olaylar

  15 eylül. Tatiller, işaretler, olaylar

  15 eylül. Tatiller, işaretler, olaylar

  15 eylül. Tatiller, işaretler, olaylar

  15 eylül. Tatiller, işaretler, olaylar

  15 eylül. Tatiller, işaretler, olaylar

  15 eylül. Tatiller, işaretler, olaylar

  15 eylül. Tatiller, işaretler, olaylar

  15 eylül. Tatiller, işaretler, olaylar

  15 eylül. Tatiller, işaretler, olaylar

  15 eylül. Tatiller, işaretler, olaylar

  15 eylül. Tatiller, işaretler, olaylar

  15 eylül. Tatiller, işaretler, olaylar

  15 eylül. Tatiller, işaretler, olaylar

  15 eylül. Tatiller, işaretler, olaylar

  15 eylül. Tatiller, işaretler, olaylar

  15 eylül. Tatiller, işaretler, olaylar

  15 eylül. Tatiller, işaretler, olaylar

  15 eylül. Tatiller, işaretler, olaylar

  15 eylül. Tatiller, işaretler, olaylar