2013teki emeklilik maaliyetlerinde beklenen artış2013teki emeklilik maaliyetlerinde beklenen artış


2013teki emeklilik maaliyetlerinde beklenen artış 86 17.02.2019, 07:11

2013'teki emeklilik maaliyetlerinde beklenen artış

Her yeni yılda emekliler umut getiriyorküçük olurdu, ama yine de, emeklilik artış. Devlet beklentileri haklı göstermeye çalışıyor ve her yıl çeşitli sosyal ödemeler ve tazminatların boyutunu artıyor. 2013 de bir istisna değildi.

2013 yılı için Rusya Emekli Sandığı planlandıemekli maaşlarında iki kat artan genel bir artış, ortalama emeklilik maaş ödemeleri 12 bin ruble oranında gerçekleştirilecek. Şimdi ödeme tutarının cari yılda nasıl değişeceğini bulmamız gerekiyor.

Rusya Federasyonu Hükümeti, emeklilik ödemelerinde üç aşamalı bir artış önermektedir: Şubat ayının başından itibaren birinci, Nisan ayının başında, ikincisi, Ekim ayının başından itibaren beklenen üçüncü artış.

emeklilik artışıBu yıl ilk kez planlandığı gibidevlet çalışanları, emeklilik ödemeleri Şubat ayında arttı. Emekli maaşı% 6,6 ile endekslendi. para toplamı ile ilgili olarak, ortalama emeklilik aylığı neredeyse 640 ruble artarak, emeklilik sakatlık ödemeleri 400 ruble ortalama artış, ailede tek gelir getirenin kaybı durumunda emeklilik ödemeleri de yaklaşık 390 ruble, biraz daha oldu.

Nisan ayından bu yana emeklilik endekslemesi de başladı% 3.3 oranında. Yine emekli maaşı ödemeleri arttı: emeklilik aylığı, özürlülüğe ilişkin yaklaşık 340 ruble, ekmek kazanan kaybıyla 200 ruble'nin biraz üstünde - ayrıca 200 ruble'den fazla.

Emekliliğin artması da bu vatandaşları etkilemiş,finanse edilen sistemde bir emekli aylığı alan ve katkılarını devlet dışı emeklilik fonlarına devreden kişiler. Artışı sağlamak için, Emekli Sandığı'na özel bir başvuru yazmanız yeterlidir, 1 Temmuz 2013'ten itibaren emekli aylığı alabilirsiniz.

Askeri emeklilik

emekli maaşlarında artış olacakAsker ayrıca ne zaman sorulması gerektiğine de dikkat çekiyoremeklilik zammı. 2011-12 kadar erken bir zamanda, hükümet nüfusun bu kategorisine yönelik ödemelerde bir artış öngörmüştü. ödemelerin büyüklüğü hesaplanması için 0,54 birim değil çok hoş katsayısı tanıtımı rağmen, yetkililer, hepsi aynı, bazı ordu için hesaplama emeklilik için kurallar değişti ve enflasyonun göz önüne başladılar. Bu arada, Sovyetler Birliği'nin çöküşünden bu yana askeri emekli maaşlarını hesaplama kurallarındaki ilk değişiklik.

Ancak, yine de, emeklilik ödemelerinin hesaplanması sırasıordu değişmeden kalacaktır. Daha önce olduğu gibi, bu tür emekli maaşları kıdemlerin% 50'si oranında olacak ve her hizmet yılı için ek ücret% 3'tür. Toplam ödemelerin devlet tarafından% 85 oranında belirtilen çizgiyi geçmemesi ilginçtir.

Emekli maaşının ordu tarafından artırılması,Enflasyonun büyümesine bağlı olarak, cari yıl için ülke için öngörülen enflasyon oranının% 2 daha yüksek olması gerekmektedir. Yetkililerin tahminlerine göre, ortalama olarak, askeri emekli maaşlarındaki artış% 20, ortalama ödeme 22 bin ruble olacak.

Malulen emeklilik maaşı

emeklilik 2013 artışNe olursa olsun engelli insanlar içinkategori, emekli maaşı da biraz artacaktır (2013). Artış normal emek emekliliğindeki artışa paralel olarak gerçekleşecektir. Yetkililerin hesaplarına göre, bu yılki nüfusun ortalama sosyal emeklilik maaşı yaklaşık 7200 ruble olacak.

2013teki emeklilik maaliyetlerinde beklenen artış2013teki emeklilik maaliyetlerinde beklenen artış

Related news

 • Tavşanın Özellikleri Nelerdir
 • İYİ BADANA,BOYA NASIL YAPILIR
 • 2013 Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun
 • Terör koridoru

 • 2013teki emeklilik maaliyetlerinde beklenen artış 46

  2013teki emeklilik maaliyetlerinde beklenen artış


  2013teki emeklilik maaliyetlerinde beklenen artış 74

  2013teki emeklilik maaliyetlerinde beklenen artış 27

  2013teki emeklilik maaliyetlerinde beklenen artış 38

  2013teki emeklilik maaliyetlerinde beklenen artış 99

  2013teki emeklilik maaliyetlerinde beklenen artış 68

  2013teki emeklilik maaliyetlerinde beklenen artış 10