8 Temmuz - Aşıkların Slav Konumu 2019

8 Temmuz - Aşıkların Slav Konumu 2019

8 Temmuz - Aşıkların Slav Konumu 23 28.02.2019, 00:18

8 Temmuz - Aşıkların Slav Konumu

8 Temmuz, azizlere adanmış bir tatil -Peter ve Fevronia'ya sadakat ve sevgi patronları. Azizler kilisenin onayladığından beri 16. yüzyıldan beri varlığını sürdürüyor. Bu, ailenin günü, sevgi, sevgililerin sadakati.

8 Temmuz'da tatilin kökleri

13. yüzyılda Rusya'nın bu kadar güzel bir tatil geçirdiği olaylar yaşandı.

Efsaneye göre, Prens Peter, kardeşinin karısına uçan bir yılan öldürdükten sonra ağır hasta oldu. Yılan kanı prense düştü ve onu zehirledi. Mahkemenin en iyi doktorları tarafından bile tedavi edilemedi.

8 Temmuz

Murom prensi bir kız hakkında bir rüyayı gördükten sonra -Ryazan'dan Wonderworker Fevronia. Bir rüyada yalnızca korkunç bir hastalıktan kendisinin tedavi edebileceği gösterildi. Kız bulundu ve Peter'ı iyileştirmeyi kabul etti. Ancak iyileşmek yerine, Prensin onunla evlenmesini istedi. Peter kabul etti. Fevronia onu iyileştirdi. Fakat prens sözünü tutmadı. Boyar, onu bir genelevle evlendirmekten vazgeçti. Sonra hastalık onu tekrar üstesinden geldi. Ve yine köylü kadın prens için üzgün hissetti ve onu iyileştirdi. Bu sefer prens sözünü tuttu. Ve evlendiler.

O zamandan beri aşk ve beraber yaşamışlardır. Manastırılığı kabul ettiler. Halkımız için çok iyi şeyler yaptık. Ve bir gün onlar öldü. Görevlerine rağmen çift farklı yerlere gömüldü. Ancak ertesi sabah onları bir tabutta bir araya getirdi. Böylece sevecen bir çift ebedi uykudan emekliye ayrıldıktan sonra bile ayrılmak istemedi.

8 Temmuz tatil

Üç yüzyıl sonra Peter ve Fevronia kutsal sayıldı. Artık kalıntıları Kutsal Üçlü Nişan Kilisesi manastırındadır. Ve azizlerin kendileri ailelerin patronları olarak kabul edilir.

Tatille ilgili gelenek ve işaretler

8 Temmuz, evlilik için nimet günüdür. Bu parlak günde sonuçlanan evlilik birliğinin sonsuza dek mutlu olacağına inanılıyor.

Aile ticaretiyle ilgili bir işaret var. Bir erkek satıcı 8 Temmuz'da eşiyle ticaret yapacak olursa, ailelerinde maddi refahlar olacaktır.

Bu gün hava tahmin edebilirsiniz. Güneş 8 Temmuz'da bütün gün açıktır - sonraki kırk günün sıcak ve net olacağına dair bir işarettir. Bulutlu bir gün, bütün ayın serin ve yağışlı olacağının bir işaretidir.

Azizler Peter ve Fevronia gününde yüzmek yasaktır.su rezervuarlarında. Efsaneye göre, bugünlerde denizkızı insanların altına çekiliyor. Ancak henüz sevgisini bulamayan insanlar, bu güne su kıza bir kırmızı kurdeleyle verebilir, bir sevgiyle hazırlanıyor ve gerçekleşecektir.

Tatilin görünümü

Birkaç yüzyıl boyunca azizlere rağmenAile patronları olarak kabul edilir ve ölüm gününün sekizinci günü özel bir gün sayılır, All-Russian gibi bir tatil sadece 2008 yılında Aile Yılı olarak kabul edilmiştir. Şimdi 8 Temmuz'da bütün ülke Aile, Sevgi ve Sadakat Günü'nü kutluyor.

Tatilin yaratılması ya da yeniden yaratılması fikri,Aslında Murom sakinleri akla geldi. Ne de olsa, kendi topraklarında Peter ve eşi Fevronia ile ilgili tüm efsanevi olayların gerçekleştiği yerdeydi. Ve Murom'da, rahibe manastırında, bu iki aziz kalıntısının tutulduğu, mucizelerin çalıştığı, hastalıkların iyileştirildiği ve ailenin kurulmasına ve güçlendirilmesine yardımcı olduğu düşünülür. Kutsal Üçleme manastırında, azizlerin kalıntıları tarafından yaratılmış bir mucizeler kitabı bile korunur.

8 Temmuz

Mart 2008'de Muromchans fikri Rus Konseyi tarafından onaylandı. Takvimde yeni bir tatil vardı.

Aşk gününün sembolü

Tatilin sembolü papatyaydı. Rusya'da her zaman aşkın bir işareti olarak görülen bu çiçek. Bir keresinde taç yaprakları üzerinde kehanet - "beğenir - beğenmez". Ayrıca yaz tatili çiçeklenme zamanı. Ve bu sembol herkese açıktır, çünkü papatya çiçekleri ülke çapında büyür.

Kutlamadaki yeri süslemek alışılmışın dışındadır.Hem canlı hem de yapay papatyalar, balon, kağıt ve diğer şeylerden yapılmış bir tatil. Ayrıca sevdiklerinize bu çiçeklerin resminin yanı sıra çiçeklerin kendilerine de tebrik kartları verebilirsiniz.

8 Temmuz işareti

Tatil aile ile birlikte geçirilmelidir. Eşler, iki kişilik romantik bir akşam yemeği düzenlemek için iyi olurdu. Genel olarak, bu gün Tüm Aşıklar Günü ile aynı şekilde kutlanabilir. Ama sadece Rus tatilimiz sadece gençlere değil, her yaştan sevgili ve aile bireylerine odaklanıyor.

8 Temmuz - Aşıkların Slav Konumu 2019

8 Temmuz - Aşıkların Slav Konumu 2019

Related news

 • Kokusu Mest Edecek: Kestaneli 3 Leziz Tarif
 • Böcek Sokmalarında İlk Yapılması Gerekenler
 • Giyim doğru seçim: kusurları gizler, onurunu vurgulayan
 • Mısır Unlu Limonlu Kurabiye Tarifi
 • Çok İzlenen Videolar
 • Rengarenk Lcw Puffer Mont Modelleri 2019- 16

 • 8 Temmuz - Aşıkların Slav Konumu 75

  8 Temmuz - Aşıkların Slav Konumu


  8 Temmuz - Aşıkların Slav Konumu 81

  8 Temmuz - Aşıkların Slav Konumu 11

  8 Temmuz - Aşıkların Slav Konumu 65

  8 Temmuz - Aşıkların Slav Konumu 34

  8 Temmuz - Aşıkların Slav Konumu 22

  8 Temmuz - Aşıkların Slav Konumu 6

  8 Temmuz - Aşıkların Slav Konumu 1

  8 Temmuz - Aşıkların Slav Konumu 20

  8 Temmuz - Aşıkların Slav Konumu 15

  8 Temmuz - Aşıkların Slav Konumu 1

  8 Temmuz - Aşıkların Slav Konumu 59

  8 Temmuz - Aşıkların Slav Konumu 100

  8 Temmuz - Aşıkların Slav Konumu 40