Açık alanda züppeleri nasıl büyüteceğinizi biliyor musunuz 2019

Açık alanda züppeleri nasıl büyüteceğinizi biliyor musunuz 2019

Açık alanda züppeleri nasıl büyüteceğinizi biliyor musunuz 90 25.02.2019, 13:25

Açık alanda züppeleri nasıl büyüteceğinizi biliyor musunuz?

açık arazide salatalık nasıl yetişir?

Salatalık - en popüler bahçelerden birikültürler. Açık alanda züppeleri nasıl büyüteceğinizi biliyor musunuz? Tohumluk ekmek, fide bakımları nasıl yapılır, bahçede en sevdiği sebzeleri nasıl yetiştirirsiniz? Şimdi her şeye biraz daha göz atalım.

Ekim tohumları

Mayıs ayının sonunda,5 Haziran'a kadar süren salatalık tohumlarını ekmek. 12 saat süre ile (0.2 gr - 1 litre, üçlü süperfosfat - 5 g, potasyum nitrat - - 10 g manganez sülfat su) ekim tohumlar 60 derece arasındaki bir sıcaklıkta 2 saat daha ısıtıldı önce, daha sonra özel bir çözelti içine yerleştirilmiştir.

Şişmiş tohumlar kuru,bu yüksek bir verim sağlar. Yivlerde tohumlar birbirinden üç santimetreye yerleştirilir, olukların kendileri elli santimetre mesafe ile yapılır.

Çok soru sormak: "Toprak kuru olup olmadığını nasıl açık toprağa salatalık büyümeye?" Sen ekim tohumların önce böyle toprakta oluklar mutlaka sulanan biliyoruz ve turba, gevşek toprak ve humus ve talaş karışımı serpin gerekir.

Tohumlar dikildi, şimdi sürgünleri izlemelisin. Sitenin yakınında kuş yuvaları varsa, film şeritleri veya hışırdayarak atılan kağıt sırtların etrafında asılı durur, fırça kundaklarını dağıtır, dönen rüzgar çıngıraklarına, bir korkuluk diktirir.

açık arazide salatalık yetiştirmekFidelerin bakımı

Açık havada salatalık nasıl yetişirsebitki halsizleşiyor ve yaprakları - cansız mı? Sebze kültürünü metrekare başına 2 litre sıcak su (25 dereceye kadar) ile dökmek gereklidir.

Ayrıca, bitkilerin en çok incelmesi ve çıkarması gerekir.zayıflıklar. Genel olarak, sezonun 2-3 kez yapılması, gevşetme ve ayıklama ile birleştirilmesi için incelme önerilir. Saplar büyüdüğünde, gevşeme durdurulur. Salatalık tohumları ekimden sonra bir ay çiçeklenmeye başlar. İlk meyvelerin görünümü tozlaşma ile ilişkilidir: ilk çiçekler bazen arıların hareketsizliğinden dolayı ufalanır.

Açık zeminde salatalık yetiştirmenin sırları

Yatak güney tarafında yapılmış, olmalırüzgarlardan korunuyor. Bir kanatlı bitki olarak ayçiçeği, fasulye, patates, mısır: hızla büyürler ve uygun bir mikro iklim yaratırlar. Ayrıca toprağın gevşekliğine de dikkat etmelisiniz.

Tohumları ile tencere olarak ekilebilirtoprağa ekim ve hemen yatağın üzerinde. Ancak ekilen tohumların sulanması tavsiye edilmez: su hava ile dışarı atılır ve bu da filizlerde gecikmeye neden olur.

Açık yerde salatalık yetiştirdiğimizde, o zaman,doğal olarak mümkün olduğu kadar çok meyve almak istiyoruz. Bu, çeşitli kalıntıların "sıcak" bir yatağını yaparsanız elde edilebilir: biçilmiş ot, doğranmış saman, düşen yapraklar, talaş ve diğer. Sıcak su dökülür, toplanır ve daha sonra bakır viyolil (1 çorba kaşığı) ile kaynar su (10 litre) ile dezenfekte edilir. Bundan başka, toprak yatağı bakır sülfat ile tekrar döken gübre ve su yapmak, turba, humus gübre, talaş, çim karışımı ile doldurulur. Bundan sonra toprak yeni bir filmle kaplıdır.

zeminde salatalık büyümeye nasılBöylece, salatalıkların nasıl yetiştirileceğini inceledik.zemin. Bir kerede birkaç çeşidin tohumlarını ekersen, verimin daha yüksek olacağını da belirtmek isterim. Beslenme ve sulama sebzeleri sabah saat 10 civarında yapılmalıdır. salatalık ise kırbaç 1 metreye kadar oluşturulmuş ve daha sonra ucu çimdik ve Eh 50 cm'ye kadar vuruyor tarafını geri çimdik gerektiğini, hepsi bu -.

Açık alanda züppeleri nasıl büyüteceğinizi biliyor musunuz 2019

Açık alanda züppeleri nasıl büyüteceğinizi biliyor musunuz 2019

Related news

 • X5 (BMW): beden ve nesil
 • Arctic Cat (kar arabası): özellikler ve yorumlar
 • Tığ İşi Biblo Ayak Yapılışı Videolu
 • ÖRGÜ İKİ KATLI İKİ TARAFI DA KULLANILAN BERE YAPIMI TÜRKÇE VİDEOLU

 • Açık alanda züppeleri nasıl büyüteceğinizi biliyor musunuz 46

  Açık alanda züppeleri nasıl büyüteceğinizi biliyor musunuz


  Açık alanda züppeleri nasıl büyüteceğinizi biliyor musunuz 27

  Açık alanda züppeleri nasıl büyüteceğinizi biliyor musunuz 43

  Açık alanda züppeleri nasıl büyüteceğinizi biliyor musunuz 65

  Açık alanda züppeleri nasıl büyüteceğinizi biliyor musunuz 81

  Açık alanda züppeleri nasıl büyüteceğinizi biliyor musunuz 53

  Açık alanda züppeleri nasıl büyüteceğinizi biliyor musunuz 66