Abyssinian iyi nedir Habeş kuyu sondaj teknolojisi 2019

Abyssinian iyi nedir Habeş kuyu sondaj teknolojisi 2019
16.07.2019

Abyssinian iyi nedir Habeş kuyu sondaj teknolojisi 68

Abyssinian iyi nedir? Habeş kuyu sondaj teknolojisi

Otonom su kaynağının düzenlenmesiBir banliyö bölgesi, normal yaşamda büyük bir rol oynar. Bu, sadece ev ihtiyaçları için su tüketmekle kalmaz, aynı zamanda normal tarım için de kullanılabilir: seraların, sebze bahçelerinin ve diğer dikimlerin sulanması.

Banliyö bölgesinde su temini türleri

Şu anda sitede birkaç çeşit su kaynağı var:

- iyi;

- Şey;

- Merkezi su tedarik borusu (şehir içi su kaynağı).

Hepsi kendi teknik özelliklerine sahiptir vetüm sitelerde uygulanamaz. Her şey toprağın türüne ve yeraltındaki kuyu yerinin seviyesine bağlıdır. En popüler şu anda Abyssinian iğne-kuyu.

Habeş kuyu

Habeşistan'ın avantajları

Habeş kuyu, kum üzerine inşa edilmiş bir kuyudur. Küçük bir yapıyı temsil eder. Bir banliyö sitesinde, belirli bir ilke üzerinde yer alabilir.

Bu önemlidir.Sahadaki herhangi bir kuyuya uymak için, güvenlik nedenleriyle gözetilmesi gereken özel kurallar ve düzenlemeler bulunmaktadır.

Özerk yapmanın en kolay yoluSu - Habeş kuyu. Onun derinliği 15 m ulaşır ve böylece maliyetleri elbette parasal ve fiziksel iş hem çok daha az olacaktır. Böyle bir yapının genişliği de küçük ve 30-50 cm arasında olmasıdır. Mutlaka zemin yüzeyi üzerine yükseltir. Ayrıca yapımında da kaynağın kullanılmasını sağlayan özel bir teknikle ve sonradan monte ekipmanı kullanarak.

Konsey.Bir Habeşistan kuyusu veya kuyu inşaatını seçerken, sitenin büyüklüğüne odaklanmaya değer. Küçükse, iyi iğneye tercih vermek daha iyidir.

Abyssinian iğne sondajı

Habeşistan'da su kalitesi

Habeşistan kuyusu değilKum üzerine kurulu olduğu için suyun kalitesi. Belki de yanlış konstrüksiyonda silme ve dökülme. Tüm bu eksiklikler, kuyuların düzenlenmesi için kullanılan özel ekipman yardımı ile düzeltilebilir: filtreleme ve pompalama istasyonları.

Bir Habeşistan kuyusunun inşası için kurallar

Böylece, kırsaldaki tüm ev yapımı su kaynakları belirli kural ve düzenlemelere göre yapılmalıdır. SNIP'de kayıtlılar.

Habeş kuyularının sondajı

Kuyu konutlara yakın olmamalıdıryapısı. Bu yapılar arasındaki en uygun mesafe 10-12 m'dir.Ayrıca septik tankın kuyusu veya basit bir drenaj çukurunun yakınındaki yere dikkat edilmeye değer. Su kaynağından 8-10 m mesafede bulunmalıdır.

Konsey.Yeraltı suyu, vücudu zehirleyen zararlı maddelerle doldurabileceği için, bir çöp çukuru ve diğer kirlilik kaynaklarının yakınında inşa edilmemiştir.

Bir kuyu delmek mümkün olduğunda

Bir Abyssinian sondajı olabilirSadece sıcak mevsimde ve tercihen ilkbahar ya da yaz aylarında gerçekleştirilir. Sonbahar ve kış aylarında bu çalışma önerilmemektedir, zira bu süre içinde toprağı yumuşatacak ve nemlendirebilecek oldukça büyük miktarda yağış düşmektedir ve kuyu “yüzmektedir”. Ayrıca, kaynakta suyun kalitesini önemli ölçüde daha da kötüleştirecek yüksek bir yeraltı suyu olasılığı vardır.

Habeş Kuyularının Temel Özellikleri

Habeş kuyularının sondajı aşağıdaki gibi gerçekleştirilebilir:

- Ev ihtiyaçları için 5-7 m derinlikte -

- 8-10 m - ev ihtiyaçları;

- 10-15 m - tüm sitenin komple su kaynağı.

Bir Habeşistan kuyusu sondaj için konum nasıl belirlenir

Habeşistan'ın nerede bulunacağını belirlemeye yardımcı olabilecek çeşitli yollar var. Bu, insanların işaretleri veya özel uyarlamaları yardımıyla yapılabilir.

Yani, en sıcak zamanda izleyebilirsinizevcil hayvanların davranışları, özellikle köpekler. Yüzeyde hemen hemen bir su kaynağının bulunduğu yerde bir yer bulurlar. Kesinlikle yalan söyleyecekler ve orada daha fazla zaman harcayacaklar.

Ayrıca buharlaşmaya da odaklanabilirsiniz.Sıcak bir günün ardından suyun kaynağını gösteren toprağın yüzeyi. Yerde bir sis oluşacaktır. Özel cihazları da kullanabilirsiniz - sarkaçlar. Yeraltı kuyusunun yerini bir banliyö sahasında doğru olarak gösterebilirler.

Konsey.Tüm bu yöntemlerle sahada su bulunması mümkün değilse, keşif sondajı yapmak en iyisidir. Kendiniz veya uzmanların yardımı ile yapabilirsiniz.

Bir Habeşen kuyusu inşa etme yöntemleri

Şu anda Abyssinian kuyularının sondajı hem kendi ellerimizle hem de bu alandaki uzmanların yardımıyla gerçekleştirilebilir.

kendinden emin Abyssinian iyi

Bu önemlidir.Profesyonellerin sadece yapabilecekleri değil.Bu tip bir yapı inşa etmek, ama aynı zamanda hem içeride hem dışarıda onu süslemek için. İyi inşaat süreci, kuyuların tam çalışması için güçlendirme işlerini ve özel teçhizatın kurulumunu içerir.

Kuyu kum üzerinde nelerden oluşur

Bu bir Abyssinianbileşenler. Sertleştirilmiş çelikten yapılmış metal bir uç içerirler; dış ve derin olabilen filtreleme ekipmanı; Yapının güçlendirici bir parçası olan ve su teminine hizmet eden boru. Ayrıca yardımcı elemanlar da vardır: içten iyi inşaat, kaplinler, pompa ekipmanı vb. Için halkalar.

Habeş kuyu kiti

Kuyu yapımı için sahada hazırlık çalışmaları

Kazma yeri belirlendiğindeHabeşistan da, sahada bir dizi hazırlık çalışması yapmak gerekiyor. Tüm bitki örtüsünden toprağın yüzeyini temizlemeyi içerir. Bunu yapmak için, toprağın üst tabakasını çıkarmak için kürek kullanmanız gerekir.

Daha sonra 30 cm büyüklüğünde ve 50-70 cm genişliğinde küçük bir çöküntü kesilir, bu da kuyularda normal bir şekilde delinebilir.

Habeş kuyu

Bir Habeşistan inşa etme süreci

Habeş kuyu oldukça basit ve hızlı bir şekilde delinir. Küçük derinliğinden kaynaklanmaktadır.

İhtiyacın olacak iş için:

- manuel matkap veya kendi kendine delme teçhizatı;

- Kuyudan toprağı atmak için kepçeler veya diğer kaplar;

- Su kaynağı düzenlemesi için borular;

- Normal çalışma için özel ekipman.

Yani, başlangıçta belirtilen yerdeİçinde özel bir matkap bulunan bir boru monte edilir. Toprağı yüzeye doğru itecek ve aynı zamanda derinleşecektir. Böyle bir kurulumun ardından 5-6 m derinliğe kadar yapılır, el matkabının kullanımına devam edebilirsiniz. Zaten 15-20 m'ye kadar çıkabilir.

Yüzey üzerinde çalışma sürecinde bir kezWells suya çıktı, hemen pompalama ekipmanı yardımıyla pompalamak ve bu kaynağın bir kaynak gerektirip gerektirmediğini kontrol etmeniz gerekir. Eğer değilse, o zaman istenen seviyeye daha fazla ilerlemeye devam etmelisiniz.

Habeş kuyu pompası

Bundan sonra, Habeşistan kuyuları rafine edilir.

Kum için bir kuyu düzenleme süreci

Abyssinian kuyu, kendi elleriyle delinmekte olduğu gibi tedavi ediliyor. Plastik veya asbest olabilecek özel boruların satın alınması gerekecektir.

Konsey.Herhangi bir kuyunun düzenlenmesi için, korozyona uğramayan ve oldukça uzun bir hizmet ömrüne sahip olan plastik boruların kullanılması en iyisidir.

Delik açıldıktan sonra, içineAbyssinian kuyu için bir filtre olduğu sonunda bir boru eklenir. İlkbaharın dibine ulaşmalı. Ancak filtre, 10-20 cm tabandan uzak olmalıdır.

Bu önemlidir.Filtreyi kuyuya yerleştirmeden önce boruya monte edin.

Abyssinian iyi filtre

Ayrıca yapının duvarlarına bir pompa monte edilirAbyssinian için iyi. Ama bu sadece derinse. Yüzeysel ise, yapının inşaatı tamamlandıktan sonra kurulumu yapılır.

Konsey.Kuyu üzerindeki kumun normal çalışması için ekipmanı dikkatli bir şekilde ve sadece su kaynağının teknik özelliklerine dayandırmalısınız. Daha derine, pompa ne kadar güçlü olur.

Ayrıca, işe başlamadan önce dikkate alınmalıdır.Sahadaki özerk bir su kaynağının inşası bu alandaki uzmanlar tarafından en iyi şekilde değerlendirilir. İş oldukça zahmetli ve yanlış bir hareket tasarımı bozabilir.

Kuyu üzerinde uzun bir yaşam içinsadece yapım sürecini değil, detayların tüm bileşenlerini de etkiler. Ayrıca, sahadaki toprağın kompozisyonunu dikkate almaya değer. Uzmanlar yeraltı suyunun etkisiyle çökebileceğinden, yüzen sularda ana su kaynağı yapılmasını önermemektedirler.

Abyssinian iyi nedir Habeş kuyu sondaj teknolojisi 2019

Abyssinian iyi nedir Habeş kuyu sondaj teknolojisi 2019

Related news

 • Buray Tac Mahal Şarkı Sözü
 • İngiliz bilim insanları yaşlanma karşıtı ilaç geliştirdiler
 • BUĞDAY BAŞAKLI YELEK MODELİ YAPILIŞI
 • Ford Mondeo: Değerlendirmeler ve özellikler
 • Yaz Kızım Tatlısı Videosu

 • Abyssinian iyi nedir Habeş kuyu sondaj teknolojisi 16

  Abyssinian iyi nedir Habeş kuyu sondaj teknolojisi


  Abyssinian iyi nedir Habeş kuyu sondaj teknolojisi 46

  Abyssinian iyi nedir Habeş kuyu sondaj teknolojisi 13

  Abyssinian iyi nedir Habeş kuyu sondaj teknolojisi 5

  Abyssinian iyi nedir Habeş kuyu sondaj teknolojisi 95

  Abyssinian iyi nedir Habeş kuyu sondaj teknolojisi 39

  Abyssinian iyi nedir Habeş kuyu sondaj teknolojisi 84

  Abyssinian iyi nedir Habeş kuyu sondaj teknolojisi 69

  Abyssinian iyi nedir Habeş kuyu sondaj teknolojisi 45

  Abyssinian iyi nedir Habeş kuyu sondaj teknolojisi 39

  Abyssinian iyi nedir Habeş kuyu sondaj teknolojisi 23

  Abyssinian iyi nedir Habeş kuyu sondaj teknolojisi 1