Ahşap yapıların yangın geciktirici tedavisi: modern bir yaklaşım 2019

Ahşap yapıların yangın geciktirici tedavisi: modern bir yaklaşım 2019
18.05.2019

Ahşap yapıların yangın geciktirici tedavisi: modern bir yaklaşım 55

Ahşap yapıların yangın geciktirici tedavisi: modern bir yaklaşım

Doğal kökenli malzemelerin kullanımıBinalar inşa edilirken insanlık tarihinin tüm dönemleri karakteristiktir. Yapı yapıları için en erişilebilir ham madde ahşaptır. Rus kıyılmış kulübe ve evlerden Avrupa yarı ahşap evlere kadar binaların yapımında uygulanması için birçok teknoloji var. Her zaman en zor ve akut problem, ahşap yapıların yangın geciktirici işlemiydi, ancak malzeme yanıcıdır.ahşap yapıların yangın geciktirici tedavisi

Modern inşaat sektörü teklifleriYenilikçi teknolojiler bu malzemenin direncini yüksek sıcaklıklara ve açık aleve kadar artırır. Kullanımı, ahşabın kullanışlı özelliklerinin önemli ölçüde kullanılmasını mümkün kılar. Yapılan çalışmaların gösterdiği gibi, yüksek sıcaklık etkisi altında metal ve betonarme çerçevelerin taşınması 15-20 dakika sonra stabiliteyi yitirmektedir.

Malzemelerin yangın direncini geliştirmek için yöntemler

En umut verici yönÖzel kimyasal bileşikler ile ahşap yapıların yangın geciktirici tedavisi. Bu bileşikler alev geciktirici olarak adlandırılır. Uygulamalarının pratiği, ahşabın kömürleşme oranının pratik kullanım için kabul edilebilir bir değere düştüğünü göstermektedir. Önemli bir kalınlık için, yük taşıyıcı elemanlar uzun süre stabiliteyi koruyabilmektedir.Ahşap yapıların yangın geciktirici işlemlerinin doğrulanması

Ahşap gibi yangın geciktirici tedaviBitmiş yapı parçalarının üretim aşamasında bile yapılar üretilebilir. Örneğin, yuvarlatılmış kütük veya profilli çubuk katı veya yapıştırılmış ahşap işçiliğinde bile yangın geciktiricilerle emprenye edilir. Hizmet verilen binalar, uzman şirketlerin sahipleri veya çalışanları tarafından ele alınmaktadır.

Yangın geciktirici prensipleri ve uygulama yöntemleri

Yangın geciktirici ahşap ile tedaviçeşitli şekillerde. Ağaç işleme tesislerinde, bitmiş elemanların çözeltiler içinde ıslatılması baskın olarak gerçekleştirilir. Bu teknoloji en etkilidir, ancak özel ekipman ve büyük hacimli bileşikler gerektirir. Bitmiş yapılarda, alev geciktiriciler fırça, rulo veya püskürtücü ile uygulanır.

Ahşap yapıların yangın geciktirici tedavisiKimyasal bileşiklerin emprenye yöntemi inşaatta yaygın olarak kullanılmaktadır. Çalışması ilkesi şöyledir: Alev ve yüksek sıcaklıkların etkisi altında, yüzeyde yanıcı olmayan maddelerden oluşan bir tabaka oluşur. Isı transferini önemli ölçüde azaltan köpük baskındır. Ayrıca oksijeni yer değiştiren maddelerin oluşumu.

Teknolojinin etkinliğini test etmek

Yangın-teknik uzmanlık hedefi varBinaların ve yapıların yangın koruma derecesini kontrol edin. Binaların sınıflandırılması düzenleyici belgelere ve mevzuata uygun olarak yapılır. Bu, gayrimenkulün yangın güvenliği seviyesini belirlememize olanak sağlar. Komisyon denetimlerinin sonuçlarına dayanarak, binaların yangın direncini arttırmaya yönelik bir dizi tedbir geliştirilmektedir.ahşap yapıların yangın geciktirici bileşimi ile muamele

Ahşap yangın geciktirici işlemlerin doğrulanmasıyapımları üretim aşamasında yapılır. Kontrol, kuruluşun laboratuvarlarında veya sertifikasyon için bağımsız araştırma merkezlerinde gerçekleştirilir.

Ahşap yapıların yangın geciktirici tedavisi: modern bir yaklaşım 2019

Ahşap yapıların yangın geciktirici tedavisi: modern bir yaklaşım 2019

Related news

 • Duşakabin Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
 • Cemal Kaşıkçı Bağımsız soruşturma
 • Gelin Hamamı
 • Çok İzlenen Videolar
 • Kolay Horaşa Erkek Bebek Şapkası Yapılışı Türkçe Videolu

 • Ahşap yapıların yangın geciktirici tedavisi: modern bir yaklaşım 41

  Ahşap yapıların yangın geciktirici tedavisi: modern bir yaklaşım


  Ahşap yapıların yangın geciktirici tedavisi: modern bir yaklaşım 80

  Ahşap yapıların yangın geciktirici tedavisi: modern bir yaklaşım 73

  Ahşap yapıların yangın geciktirici tedavisi: modern bir yaklaşım 39

  Ahşap yapıların yangın geciktirici tedavisi: modern bir yaklaşım 43

  Ahşap yapıların yangın geciktirici tedavisi: modern bir yaklaşım 26

  Ahşap yapıların yangın geciktirici tedavisi: modern bir yaklaşım 10

  Ahşap yapıların yangın geciktirici tedavisi: modern bir yaklaşım 52

  Ahşap yapıların yangın geciktirici tedavisi: modern bir yaklaşım 16

  Ahşap yapıların yangın geciktirici tedavisi: modern bir yaklaşım 39

  Ahşap yapıların yangın geciktirici tedavisi: modern bir yaklaşım 92

  Ahşap yapıların yangın geciktirici tedavisi: modern bir yaklaşım 80

  Ahşap yapıların yangın geciktirici tedavisi: modern bir yaklaşım 70