Ahududu portakal mucizesi: çeşitliliğin tanımı, yorumlar 2019

Ahududu portakal mucizesi: çeşitliliğin tanımı, yorumlar 2019

Ahududu portakal mucizesi: çeşitliliğin tanımı, yorumlar 31 22.02.2019, 05:04

Ahududu "portakal mucizesi": çeşitliliğin tanımı, yorumlar

Ahududu hiç kayıtsız bırakmazdoğanın armağanları sevgilisi. Lezzetli, sulu ve sağlıklı bir meyvedir. Ancak, ahududu iyi bir hasat büyümek için kolay olmaktan çok uzaktır. İlk olarak, bahçıvanın iklim koşullarına ve isteklerine cevap verecek çeşitleri seçmemiz gerekiyor. İkincisi, bu bitki en az asgari bakım gerektirir. Burada tüm nüansları hesaba katmak gerekir - ekimden haşere ve hastalıklarla mücadele ve hasat. İddiasız çeşitleri ve çok yüksek verim vardır. Ahududu "portakal mucizesi" - bu, meyvelerin sıradışı rengi ile ayırt edilen bir onarım derecesidir.

Ahududu türleri

Bu bitki üç tipe ayrılmıştır. Bunların her biri, tüm gereksinimleri karşılayacak birini seçebileceğiniz çok sayıda çeşidi vardır. Geleneksel ahududu türleri daha güvenilir olarak kabul edilir. Bir yıl boyunca bol miktarda filiz verdiği için bol miktarda büyümeye eğilimlidirler. Bu çeşitler farklı bölgelerin iklim koşullarına daha uyumludur. Ancak, yüksek verimli olarak adlandırılamazlar.Ahududu Portakal MucizesiBüyük meyveli çeşitler büyük meyveler tarafından ayırt edilirboyutu. Ağırlıkları 4 ila 12 gram arasında değişir. Bir başka özellik ise dallanma kabiliyetidir. Bu ahudududan güzel ve lezzetli çitler oluşturabilirsiniz. Bu çeşitlerin meyveleri lezzetli ve kokulu. Bahçecilerin kendi arazilerinde başarıyla kullanılıyorlar. Onarım çeşitleri, kararlı meyve yatağı ile karakterizedir. Sadece donma hasat içindir. Meyveler yılda iki kez hasat edilebilir. Daha sonraki hasat büyüklüğüdür. Her türün erken, geç, tatlı, ekşi tatlı çeşitleri vardır. Meyveler farklı renklerde olabilir. Onarıcı çeşitlerin canlı bir temsilcisi ahududu "portakal mucizesi" dir.

Tamir çeşitlerinin özellikleri

Bu türün kendine has özellikleri ve avantajları vardır.Bahçıvanlara çok düşkünler. Ahududu "portakal mucizesi", diğer benzer çeşitleri gibi, yıllık sürgünlerde meyve oluşturur. Kış için tüm arazi filizleri kesildi. İlkbahar ve yaz başlarında, ahududu sürgünleri yoğun olarak büyümeye başlar. Yaz sürgünlerinin ortasında, çiçeklenme başlar ve Ağustos ayında hasat olgunlaşır.Ahududu portakal mucizesinin çeşitliliğiSon zamanlarda birçok yeni çeşit yaratıldı. Geç frost olan bölgelerde iyi onarım olgun çeşitleri. Ahududu "portakal mucizesi", tanımı daha fazladır, bu türün en iyi temsilcilerinden biridir.

"Turuncu Mucize"

Olağanüstü ve aynı zamanda bitki yetiştirmek istiyorsanızlezzetli ve yararlı bir bitki olmak, o zaman bu çeşitliliği bunun için mükemmel. Ahududu "portakal mucizesi" altın sarısı meyveler vardır. Dolayısıyla bu bitkinin adı. Bu büyük meyveleri olan bir patchwork çeşididir. Minimum maliyetle çevre dostu yetiştirme yöntemi için uygundur. Meyvelerin bitiminden sonra, ahududu anteni çıkarılır.

Ahududu meyvesi

Ahududu çeşitli "portakal mucizesi" büyük meyveleri vardırağırlığı 7 gram'a ulaşır. Şekilleri biraz uzamış, koniktir. Tüm meyveler neredeyse mükemmel parametrelere sahiptir. Yapıları yoğun, homojen. Çilek kemikleri küçüktür. Bu çeşitlilik çok taşınabilir. Meyvelerin hassas bir ahududu aroması vardır. Taze olarak kullanılabilir veya konserve, reçel, reçel ve diğer tatlılar için kullanılabilir.Ahududu turuncu mucize yorumlarOlağandışı, meyvelerin rengidir. Turuncuya yakın altın sarısıdır. Ahududu "portakal mucizesi", bahçenin süs eşyaları olacak. Çeşitliliğin verimi, özenle, hektar başına 15 tona kadar. Sonbaharda bir çalı ile 2-2,5 lira alabilirsiniz. Olgunlaşan meyveler Ağustos ayı ortalarında başlar. Ahududuyu çok dona dek meyve haline getirirken, bu süre zarfında potansiyelini tam olarak kavramanın zamanı gelmiştir.

Ahududu yetiştiriciliği

Onarılmış ahududuların bazı zorlukları vardır.üreme. Buradaki geleneksel yol her zaman uygun değildir ve istenen sonuçları vermez. Ahududu "portakal mucizesi", açıklaması bu makalede, bakım kolaylığı ile ayırt edilir. Bu görevi basitleştiren birçok sürgün vermez. Bununla birlikte, kök filizlerinin az sayıda veya tamamen yokluğu, bu bitkinin çoğalmasını zorlaştırır. Bir yılda onarım ahududu formları çeker, sonra tüm kuvvetler gelecekteki hasat için gider.Ahududu turuncu mucize çeşitliliğiAncak, bazı agroteknikler yürütürsekFaaliyetler, daha sonra kök süreçlerin oluşumu artacaktır. Fideler özellikle takdir edilen, ahududu "portakal mucizesi", 20 adete kadar tohum verebilmektedir. Bunun için 2-3 yıllık bir bitki çalıların orta kısmını kaldırır. Kesilen bölümün çapı yaklaşık 10-15 santimetre olmalıdır. Kalan kökler iki düzine fide kadar verim sağlayacaktır. Ahududu "portakal mucizesi" bu şekilde yeniden üretilir. Deneyimli bahçıvanların ifadeleri bu yöntemin etkinliğine tanıklık ediyor.

Dikim için arazi

"Turuncu" dahil olmak üzere onarılan ahududumucize ", çok tuhaf. Toprak kalitesi, aydınlatma ve ısı için kendi gereksinimlerine sahiptir. İniş sahası çok doğru seçilmelidir. Ahududu "portakal mucizesi" neyi sever? Yorumlar bahçıvanlar bitkinin titiz doğası hakkında güneş ve ısı hakkında konuşurlar. Bu iki faktör çalı oluşumu ve gelecekteki hasatta belirleyicidir. Herhangi bir binanın yakınındaki güney tarafındaki en aydınlatılmış yeri seçmek daha iyidir.Ahududu portakal mucizesi açıklamasıİşte ahududu daha rahat olacak. Güneşli tarafta sürgünler çok hızlı bir şekilde oluşmaya başlayacak. Böyle yerlerde kar erken erir ve güneş dünyayı iyi ısıtır. Çok nemli alanlar uygun değildir, ancak kuraklık ahududu yetersizdir. İlkbaharda, siteyi kardan dikim altına almak ve bir filmle örtmek en kısa zamanda temizlenmelidir. Ayrıca yayları kurabilir ve ekili bitkilerin üzerinde bir sera yapabilirsiniz. Ahududu daha hızlı gelişir ve erken hasat sağlar.

kir

Ahududu "portakal mucizesi", çeşit ve kuralların tarifiBu yazıdaki bakım, toprağın beslenmesi konusunda çok talepkardır. Olgunlaşma hızı buna bağlıdır. Onu ahudududan ayıran şey budur. Gevşek ve verimli topraklar gibi tamir edilen çeşitleri. Dikim yaparken gübre yapmak için gereklidir. Bu amaç için, açılış çukur turba bir ya da iki kova, humus eşit miktarda, NPK 5 kaşık, süperfosfat aynı miktarda ve ahşap kül yaklaşık 1-2 litre ekleyin. Küller potasyum gübre ile değiştirilebilir. Bu besleme, bitkinin adaptasyona girmesine ve iyi ve kaliteli verimler vermesine yardımcı olacaktır.

Ahududu dikim

Bir ahududu dikmek için, bir siper kazmanız gerekir.derinliği ve genişliği yaklaşık 50 santimetre. Çukura, gerekli tüm besinleri ekleyin. Sonra daha az verimli toprak içine dökülür ve her şey iyi karıştırılır. Bu toprakta, ahududu çeşitli "portakal mucizesi", bu makaleyi içeren açıklamaları çok rahat hissedecek. Üç iniş yolu var. İlk, özel, bitkilerin sıralara yerleştirilmesini sağlar. Aralarındaki mesafe 1,5 ila 2 metre arasındadır.Ahududu portakal mucizesi onarımıFideler arasında 50'den az olmamak gerekirsantimetre. Kayış metodu, en az 1,5 metre olması gereken çeşitli hatlara iniş yapılmasını içerir. Bitkiler 60 ila 90 santimetre aralıkla ekilir. Ve son olarak da kabul edilebilir olan çalı yöntemi. Bu durumda, ahududu meydanın köşelerine dikilir, bunun tarafı en az 1-1,5 metredir. Herhangi bir güneşli alana, küçük gruplar oluşturarak fidan dikebilirsiniz.

Ahududu bakmakta

Ahududu "portakal mucizesi" aynı ilgiyi gerektirir,geleneksel çeşitleri gibi. Bu, yabancı otların zorunlu olarak uzaklaştırılması ve toprağın gevşetilmesidir. Bu önlemleri çok dikkatli bir şekilde yürütmek gerekmektedir. Bitkinin kök sistemi yüzeye çok yakındır. Bu nedenle, gevşetirken hasar görebilir. Toprağa nüfuz etme derinliği 5 santimetreden fazla olmamalıdır. Ahududu, ahududu için çok önemlidir. Kuraklık döneminde, özellikle yoğun olmalıdır. Sulama periyodikliği kısa süreli yağışlara benzemelidir. Onarılmış ahududu düzenli olarak beslenmelidir. Sıvı organik gübrelerin kullanılması daha iyidir. Örneğin, bir kuş pisliği ve su karışımı, bir ila yirmi veya bir kısım Mullein oranında, on kısım su ile karıştırılır.Ahududu turuncu mucize çeşitliliği отзывыBaşına yaklaşık 4 litre gübre alacakmetrekare. Gübrelemeden önce bitkiler sulanmalıdır. Ahududu "portakal mucizesi" güçlü dallı sürgünler verir. Desteklere bağlı olmalılar. Genç bitkiler ilk sezon için bir ila üç sürgün oluştururlar. İlk hafif donlar geldiğinde, ahududun tüm yüzey kısmını kesmek gerekir. Keneviri terk etmemek ve dalları köklerine kesmemesi tavsiye edilir. Bu, bitkinin hastalanmasını ve kıpkırmızı güve görünümünü önleyecektir. Bu çalışmalar mutlaka yapılmalıdır. İlkbaharda ortaya çıkan sürgünler ve kök filizleri dikilmelidir. Bu işleri mümkün olduğunca erken yapın, böylece ana bitki güçlü büyür ve iyi bir hasat sağlar. Her çalı beşten fazla filiz içermemelidir. Eski rizomlar her beş yılda bir kürekle çıkarılmalıdır. Değiştirme için birkaç iyi çekimi bırakmalısınız. Ahududu ahududu benzersiz bir özelliği vardır. Çilekleri vazoya konan dallarda olgunlaşabilir.

Ahududu portakal mucizesi: çeşitliliğin tanımı, yorumlar 2019

Ahududu portakal mucizesi: çeşitliliğin tanımı, yorumlar 2019

Related news

 • Erkan Petek Kayadan alkışlanacak açıklama: Alkol ve sigara
 • ZARİF VE ŞIK ÖRME BEBEK BATTANİYELERİ
 • İkimizin Yerine 111. Bölüm Özeti 27 Aralık Teepri Şeytanlık Yapar
 • DEMİR PUL YAPRAKLI TIĞ OYASI
 • Alexander Albert - biyografi ve yaratıcılık

 • Ahududu portakal mucizesi: çeşitliliğin tanımı, yorumlar 62

  Ahududu portakal mucizesi: çeşitliliğin tanımı, yorumlar


  Ahududu portakal mucizesi: çeşitliliğin tanımı, yorumlar 90

  Ahududu portakal mucizesi: çeşitliliğin tanımı, yorumlar 41

  Ahududu portakal mucizesi: çeşitliliğin tanımı, yorumlar 46

  Ahududu portakal mucizesi: çeşitliliğin tanımı, yorumlar 63

  Ahududu portakal mucizesi: çeşitliliğin tanımı, yorumlar 8

  Ahududu portakal mucizesi: çeşitliliğin tanımı, yorumlar 2

  Ahududu portakal mucizesi: çeşitliliğin tanımı, yorumlar 4

  Ahududu portakal mucizesi: çeşitliliğin tanımı, yorumlar 21

  Ahududu portakal mucizesi: çeşitliliğin tanımı, yorumlar 82

  Ahududu portakal mucizesi: çeşitliliğin tanımı, yorumlar 35

  Ahududu portakal mucizesi: çeşitliliğin tanımı, yorumlar 68