Fotograf Goruntuler galeriler Ahudududa kalori içeriği ve besinsel beslenmede kullanımı
Ahudududa kalori içeriği ve besinsel beslenmede kullanımı 37 06.02.2019, 09:59

Ahudududa kalori içeriği ve besinsel beslenmede kullanımı

Figür için yararlı olduğu kadar az vetaze ahududu gibi sağlık gıdaları. Kalorik içeriği minimaldir ve bu meyvede biyolojik olarak aktif maddelerin varlığı son derece yüksektir. Diyet beslenme ve çocuk menüsünde kullanılabilir. Ürünlerin kalori tablosu, hafif ve lezzetli tatlılar elde etmek için bu dutun birleştirilmesinin daha iyi olduğunu size söyleyecektir. Ayrıca pişirme ve içecek için de kullanılabilir.
ahududu kalori değeri

Ahududuların özellikleri ve kalori içeriği

Bu çalıların meyveleri Slav'da popülerantik çağdan kültür. Ahududular kurutuldu ve soğuk algınlığı tedavisinde kullanılan çay gibi demlendi. Ayrıca, çeşitli şekerleme ürünleri için doldurma, reçel, marmelat, doldurma yaparlar. Endüstride, çocuk şuruplarının tadını geliştirmek için ahududu kullanılır. Yabani meyveleri de yenebilir. Ahududuların kalori içeriği, yüz gramda sadece kırk iki kilokaloridir. Fruktoza ek olarak, meyveler, tanenler, pektinler, vitaminler, uçucu yağlar ve organik asitler içerir. Ahududu - karoten, kateşinler ve flavonoidlerin yapraklarında. Çilek C vitamini ve demir açısından çok zengindir. Bu ahududu sayesinde kanıtlanmış bir terletici ve anti-soğuk çözümdür.

ahududu kalori içeriği

İnfüzyonların ve soğumaların hazırlanması

Soğuk algınlığı, kuru ahududu meyveleri(iki yemek kaşığı) bir bardak kaynar su dökmek, yaklaşık on dakika ısrar etmek ve içmek gerekir. Bu infüzyon, metabolizmayı geliştirir, baş ağrısını ortadan kaldırır ve hafif bir yatıştırıcı etkiye sahiptir. Bronşit ve angina ile bir kaynatma hazırlamak mantıklıdır. Ağır kanama ve antiemetik olarak da kullanılır. Hazırlanması için, kurutulmuş ahududu yaklaşık beş dakika kaynatılır. Daha sonra ılık bir formda ısrar ediyorlar, süzüyor ve içiyorlar.

Berry tatlılarının hazırlanması

Düşük kalorili ahududu ve parlak tadıondan yararlı tatlılar hazırlamanıza izin verin. Berry jölesi için çok az şekere (yaklaşık yüz elli gram) ve üç jelatin tabakına ihtiyacınız olacaktır. Meyveler kilogram veya bir buçuk gerektirir. Ahududu böğürtlen, çilek ve kırmızı kuş üzümü ile karıştırılabilir. Bütün meyveleri ayırın, yıkayın, kurutun. Sonra küçük bir tencereye koyun ve şeker ve biraz su ile kaynatın. Demlenmiş olsun ve bu arada jelatin emmek. Şiştikten sonra gergin bir meyve suyuna ekleyin ve karıştırın. Soğumaya bırakın. Formun dibinde ahududu ve çileklerin üçte birini koyun, bir parça jöle dökün. Donmaya izin ver. Böylece çilek ve sıvı kalan kısımları ile yapın. Daha sonra bir buçuk saat son sertleştirme için buzdolabına koyun. Krem veya yoğurt sos ile süsleyin ve servis yapın.

 ürün kalori tablosu

Ahududu küçük kalori içeriği göz önüne alındığında, yapabilirsinizricotta veya az yağlı süzme peynir ekleyerek, onun diyet çörek ile pişirmek. Bu, iki yumurta, bir kaşık şeker, iki yemek kaşığı un, bir kabartma tozu, 60 gram çilek, limon kabuğu ve yağlama için tereyağı ve dört çorba kaşığı süzme peynir gerektirir. Bu ürünler dört büyük muffin için yeterlidir. Yumurta akı ve ahududu hariç tüm ürünlerin karıştırılması gerekir. Beyazları ayrı ayrı çırpın ve hafifçe hamurun içine yerleştirin. Kalıplara sürün, ahududu ile süsleyin, yirmi dakika pişirin.

Ahudududa kalori içeriği ve besinsel beslenmede kullanımıGoruntuler resim galeriler

Related news

 • Hipoglisemi diyeti nedir Nasıl kilo verilir
 • Kilit Videoları Sayfa 2
 • Tulumba Tatlısı Tarifi

 • Ahudududa kalori içeriği ve besinsel beslenmede kullanımı 37

  Ahudududa kalori içeriği ve besinsel beslenmede kullanımı


  Ahudududa kalori içeriği ve besinsel beslenmede kullanımı 98

  Ahudududa kalori içeriği ve besinsel beslenmede kullanımı 91

  Ahudududa kalori içeriği ve besinsel beslenmede kullanımı 11

  Ahudududa kalori içeriği ve besinsel beslenmede kullanımı 69

  Ahudududa kalori içeriği ve besinsel beslenmede kullanımı 75

  Ahudududa kalori içeriği ve besinsel beslenmede kullanımı 39