Aivazovskynin çarpıcı resimleri - deniz sevgisi beyanı 2019

Aivazovskynin çarpıcı resimleri - deniz sevgisi beyanı 2019

Aivazovskynin çarpıcı resimleri - deniz sevgisi beyanı 74 22.01.2019, 21:08

Aivazovsky'nin çarpıcı resimleri - deniz sevgisi beyanı

Denizin görkemi, kuvveti ve şiddeti her zamanYaratıcı insanların zihinlerini ve kalplerini kendine çekti: şairler ve sanatçılar. Bununla birlikte, bu çalkantılı unsur için sevginin en iddialı ve ifade eden tanınması Aivazovsky'nin tablolarıydı.aivazovsky'nin resimleri

Hayat için sevgi

Ivan Konstantinovich deniz kıyısında doğdu,Feodosia'da. Akmescit'te bulunan spor salonundan mezun olduktan sonra, yetenek çağrısına itaatkar genç bir adam, St. Petersburg'a, Sanat Akademisine gitti. Çalışmalarını altın madalya ile tamamladıktan sonra, genç sanatçı dünyayı çok gezdi ve deniz temasının ana hatları olacağından emin adımlarla ilerledi. Rus resminde marinizmin kurucusu olmaya mahkumdu. Sanatçı, hayatını boyunca sahilde geçirdi, esinlendi ve esrarengiz hayatının çoğunu ona anlattı.

Zekanın bir fırça başyapıtları

Farklı Aivazovsky'nin resimlerinin denizini temsil ediyor: Onun gücü ve öfke hayal etkileyen Bu canlı ve güçlü unsur, akşam güneşin sakin, nefes alabilen yumuşak pembe-altın parıltı bir sevgi ve sakin bucaksız olduğunu.

Zaten sanatçının ömrü boyunca açıkça görülüyor ki,deha. 50'den fazla kişisel sergi, bilenlerin coşkulu tepkileri Rus deniz manzarasının tartışmasız armağanını yansıttı. Resimler Aivazovsky isteyerek taç giyen insanlar kazandı.

aivazovsky'nin en iyi resimleri

Sanatçının deniz manzarası açıklanamaz derecede şiirsel veromantik, aynı zamanda gerçekçi oldukları derin eserler. coşku onun savaş temasını koyar planında yer, dalgaların puslu tepelerinin parlak yüzeyinde ince bir askeri gemiyi çekiyor ilk olarak Aivazovsky çalışır. "Kronstadt'daki Büyük Öldürme", "Subashi'deki Desant" - o zamanın tuvalleri. Daha sonra ressam, etkileyici ve etkileyici parlak savaş sahneleri birden çok kez yazacaktır.

Yaratıcılığın özellikleri

Aivazovsky'nin en iyi resimleri yalnızca farklı değilinanılmaz güvenilirlik ve dinamik dolu, aynı zamanda derin bir felsefi. Pitoresk çalışma "Kaos. Akademi Sanatının mükemmel bitirilmesi için verildiği gezi sırasında İtalya'da yaratılan genç sanatçının "Dünyanın Yaratılışı" adlı eseri. Arsanın temeli İncil'in ilk bölümündeki sahnelerdi (Yaratılış). Suyun sınırsız yüzeyi üzerinde koyu kucakladı parıltı görünür - Tanrı'nın Ruhu aydınlatan ve ışık ile doldururken, uzay sanctifies. iktidarsız öfke ışığın istilasından arazi korumaya çalışırken, ellerini yaymak içinde İlahiyatın Büyüleyici beyaz figür, siyah şekilsiz gölge karşı gibiydi. Ancak karanlık bir an bile duramaz - yok olur, dağılır, yenilir. Bugün Rus ustasının bu eseri, Venedik'teki Mekhitaristler Hükümet Müzesi Müzesi'nde saklanmaktadır. İncil'deki temaya göre Aivazovsky Tufan'ın büyük sahneleri resmeden tuval üzerine, yirmi yıl sonra döner. Aivazovsky'nin bu ismi taşıyan resmi İmparator Alexander II, Kış Sarayı koleksiyonunda satın aldı. Şimdi Devlet Rus Müzesi St. Petersburg'da sergileniyor.

Aivazovski Denizi'nin resmi

Olağanüstü sessizlik ve sonsuz dinlenme doluresim "mehtaplı bir gecede Kırımın Görünümü". Romantik ve masal, Rus filosunun Türk gemileri üzerindeki zaferine adanmış, aynı ismin resmindeki "Merkür" ibaresini görür. Fierce ve ateşli aynı adla tuval üzerine Sinop savaştır. Sanatçının geç tuvalinde "Dalgalar Arasında" başlıklı gizemli ve öngörülemeyen deniz ayetleri.

"Dokuzuncu Dalga"

Şaşırtıcı derecede etkileyici ve görkemli buAivazovsky tarafından ünlü resim. Çılgınca ve güzel olan denizde, gemi batık geminin enkazında hayatta kalmaya çalışan savunmasız insanlar direnir.

Aivazovski Denizi'nin resmi

Gelişmekte olan sabahın ışığı dayanılmaz bir parlaklık atıyorDokuzuncu (Sami güçlü) mili - büyük bir dalga yükseltilmiş su, parıltılı yüzeyi üzerinde altın noktalar. Öğe yenilmez görünüyor. Ancak, ön planda cesur bir avuç insan, işin semantik merkezi olarak, bize hayat zafer olacağını güven veriyor. Yani dünyada pek çok müzelerin sergileri süslüyor yaklaşık altı bin resimlerinde şaheserler yaratan sanatçının tüm ilham yaratıcılık oldu.

Aivazovskynin çarpıcı resimleri - deniz sevgisi beyanı 2019

Aivazovskynin çarpıcı resimleri - deniz sevgisi beyanı 2019

Related news

 • Çocuk Panço Detaylı Anlatımlı Yapılışı Türkçe Videolu
 • Pırasa böreği
 • Çikolatalı Truff Tarifi
 • Asya tarzı brokoli çorbası tarifi

 • Aivazovskynin çarpıcı resimleri - deniz sevgisi beyanı 73

  Aivazovskynin çarpıcı resimleri - deniz sevgisi beyanı


  Aivazovskynin çarpıcı resimleri - deniz sevgisi beyanı 22

  Aivazovskynin çarpıcı resimleri - deniz sevgisi beyanı 77

  Aivazovskynin çarpıcı resimleri - deniz sevgisi beyanı 6

  Aivazovskynin çarpıcı resimleri - deniz sevgisi beyanı 41

  Aivazovskynin çarpıcı resimleri - deniz sevgisi beyanı 97

  Aivazovskynin çarpıcı resimleri - deniz sevgisi beyanı 63

  Aivazovskynin çarpıcı resimleri - deniz sevgisi beyanı 61