Akvaryum balıkları lalius: içerik, bakım, uyumlulukAkvaryum balıkları lalius: içerik, bakım, uyumluluk


Akvaryum balıkları lalius: içerik, bakım, uyumluluk 49 05.03.2019, 01:17

Akvaryum balıkları lalius: içerik, bakım, uyumluluk

Akvaryum balıkları laliusu aileye aittirlabirent balık. Anavatanlarında (Hindistan'ın kuzeyinde) bu balıkların habitatları küçüktür, ancak mutlaka göllerle büyümüştür. Ayrıca, akımın oldukça zayıf olduğu küçük akışları veya akıntıları da severler.

Lalius dekoratif balık kültürünün ustasıdır

Laliusov dekoratif gazileri olarak kabul edilebilirbalık yetiştiriciliği ve yerli balık severler arasındaki popülerliği sadece bu durumu doğrular. Parlak renkler, sakin yatkınlık, küçük boyut, bakımdaki iddiasızlık ve aynı zamanda omnivor - hepsi bu balıklara sürekli ilgi gösterir. Sadece yeni başlayanlar değil, aynı zamanda "köpek balıkları" akvaryumcuları da bazen oda su depolarını lalius ile süslemektedirler.

akvaryum balıkları lalius

Lacivert balık: içerik

Bu balıkların içeriği özellikle sorunlu değildir, ancak yine de bazı incelikler vardır.

akvaryum

Birkaç lalius için yeterli akvaryum olacakhacmi 20-30 litre. İdeal olarak, erkeğin 2-3 dişi olması gerekir, ancak bu, akvaryumun rengini etkileyebilir, çünkü dişiler çiftleşme mevsiminde bile erkeklerden daha mütevazı görünebilir.

Laliusun başarılı üremesi için önemiAkvaryumun bir yüzey alanına sahiptir. Mümkün olduğu kadar büyük olması istenir. Gerçek şu ki, akvaryum balıkları laliusu tüm yaşamını pratik olarak su yüzeyinde geçiriyor. Burada yiyecek alırlar, atmosferik havayı bir labirentine sahip organla doldururlar, yavrularını yeniden üretmek için alışılmadık köpük yuvalarını düzenlerler ve kısa bir süre için bununla ilgilenirler.

Diğer balıklarla lalius uyumluluğu

Alt için toprak

Akvaryum için bir çeşit özel toprak,lalius içermesi planlanmaktadır, bu gerekli değildir. Hatta akvaryumun altını kapatma fikrinden vazgeçebilirsiniz, ancak kapalı havuzun dibinden yansıyan ışık, balıklara çarpabilir ve davranışlarına sinirlilik katabilir. Bunu önlemek için, ince bir ince çakıl tabakası (tercihen koyu renk ton) veya kaba kum tabakası ile tabanı kaplamak yeterlidir.

Bir akvaryum bitki örtüsü

Lalii doğal habitatlarındaİnce bölünmüş yaprakları olan yüzen bitkileri tercih ederim. Bu bitkilerin çalılıklarında rahatlamak isterler. Yuva düzenlemesinde bu tür bitkilerin ayrı kısımları kullanılır.

Ancak sadece bu tür bitkilerin kullanımıAlt su seviyesi boş göründüğü için akvaryum görsel olarak itici değildir. Böyle peristolistnik Vallisneria, elodea ve Tay eğrelti gibi ev sular, Standart bitkileri, sadece akvaryum süslemek değil, aynı zamanda sinir bozucu çok erkek amacı haline gelmiştir kadın için koruma görevi değil.

balık lalius içeriği

Arka plan

Koyu tonlara tercih vermelisiniz. Bu "substrat" ​​laliusun parlak rengini daha da yoğunlaştırır ve balık kendini daha sakin hisseder.

Doğal su kütlelerinde olmasına rağmen, laliiparlak güneş ışığı, ancak parlak ışığa tahammül etmezler. Genellikle, balıklar, su bitkilerinin yüzeyinde yüzen kütlenin altında, bir ışık filtresinin rolünü yerine getirirler. Bu nedenle bir akvaryumun dekoratif süsleri olarak çeşitli коряжки kullanmak mümkündür. Akvaryum balığı laliusu evlere ihtiyaç duymaz, bu nedenle böyle bir akvaryumdaki taş yapıları gereksiz olacaktır.

Suyun kimyasal bileşimi

Akvaryumdaki suyun bileşimi önemli bir rol oynamaz. Lāliusy hem yumuşak hem de sert sularda harika hisseder. Suyun izin verilen sıcaklık rejimi 22 ila 28 derece arasındadır. Ama su sıcaklığının 26 derecenin altına düşmesine izin vermemeye çalışın.

lalium akvaryum balıkları fotoğraf

Lalious: Diğer balıklarla uyumluluk

Gerekirse lalius komşularıBu tür ortamlar, aynı sessiz ortam ve habitatla benzer gereksinimlere sahip olan herhangi bir balık olabilir. Ancak yine de akvaryumun alt ve orta ufuklarında yaşamayı tercih eden bireyleri seçmek gereklidir.

Her şeyden önce, varlıklarını vereceklerhayat bu boş katmanlar. Suyun yüzeyine neredeyse her zaman harcanmayı tercih eden Lalius'un ölçülen ömrünü istila etmek için fazla aktif olmayın. Ben erkek cüce gurami inşa yuva bozmak olmaz ve bir şey bir topluluk tankında cüce gurami spawn giderse, o yavru hayatta kalmasını garantiler.

Balık lalius, diğer ile uyumlulukdekoratif balıklar nispeten iyi, hala balık krallığının çok aktif temsilcileri ile birlikte kötü olsun. En lezzetli parçaları yemeye vakit geçiriyor, labirent yakınları teknesine almak çok daha erken halsiz olan bu balık, satın terk etmek gereklidir. Bazen yavaş rakiplerini hiç yiyeceksiz bırakabilirler.

Lulius için gıda

Akvaryum balığı lalius iyi bir iştah varama aşırı aşırı yeme eğilimi yoktur. Doğal yaşam alanında, diyetin temeli, yanlışlıkla rezervuarın yüzeyine düşen böceklerdir.

Bu balıkları beslemek için özel değilemek. Lāliusy, onlara uygun büyüklükte herhangi bir yemeği mükemmel bir şekilde yiyin. Ana durum dibe batmadan su yüzeyinde olabildiğince bu gıda olarak uzun. Balık büyük bir isteksizlikle iner.

Koretta, Daphnia veya Cyclops mükemmel yenircüce gurami. Küçük bir kan kurdu da büyük bir başarı olacaktır. Ayrıca, bu balıkların yemini çeşitlendirebilir ve kompozisyon pullarında dengeli bir şekilde ekleyebilirsiniz. Gereksiz ve bitki kaynaklı, özellikle de wolfia gıda ürünlerinin periyodik olarak eklenmesi söz konusu olmayacaktır.

balık lalius uyumluluğu

Lalius balığı: yumurtlama döneminde içerik

Onların cinsel olgunluğu lalius, ne zamanAltı aylık. Bütün boş zaman erkekler yuvaların inşasına adamaktadır. Akvaryumun erkek nüfusu arasındaki ilişki değişmeye başlar. Eğer erkekler tamamen barışçıl ilişkilerden önce, şimdi bölgelerin bölünmesi başlıyor. Yeterince geniş bir akvaryum bu sorunu çözer ve balıklar normal yaşamın huzurlu ritmine geri döner.

cüce gurami yumurtlama

Balık seçmek için bir yol yoksayumurtlama, bu süreçleri ortak bir akvaryumda takip etmek oldukça mümkündür. Fakat bu durumda, Lalius'un büyük yavrularının unutulması gerekecek. Erkek yuvaya çok özenli olmasına rağmen, yumurtaların tam korunmasını sağlayamaz. Yuvadan ayrılan Fry da akvaryumun diğer sakinleri tarafından yapılan saldırılardan korunamaz.

Yavru olsun, balık atılmalıdırözel bir akvaryumda. Çiftin yumurtlamaya hazır olduğu gerçeğinin bir işareti, bir yandan yüzen bitkilerin bir parçasını toplamaya çalışan erkeğin belirli bir koşuşturması olacak. Bu tür etkinlikleri fark etmek, bir yumurtlama hazırlamak için gereklidir. Genel olarak, normal akvaryumdan farklı değildir, ancak içindeki su her zaman sıcak olmalıdır (28-30 derece) ve suyun filtrasyonunu kapatmalısınız.
akvaryum balıkları lalius içeriğiYumurtlama süreci inşaattan hemen sonra başlar.yuva. Dişi yumurtayı açar ve erkek onu köpüğün içine sokar ve sonra başka bir vezikül tabakasını kaplar. Dişi yumurtaları döktüğü anda, yumurtlamadan çıkarılmalıdır, çünkü sadece erkeğin yuva bütünlüğünü muhafaza etmesini engeller. Bu aşamadaki akvaryum uzmanı sadece gerekli sıcaklık rejimini korumalıdır. İnkübasyon sürecine hafif bir müdahale bile, erkeğin tüm havyarla birlikte yuvayı tahrip etmesiyle sonuçlanacaktır.

Akvaryum balığı lalius, yumurtlama sırasında içeriği özel çaba gerektirmez, son derece bereketlidir. Ve yumurtaların bir kısmının ölmesi durumunda, yavrular hala yeterince büyük olacaktır.

Mali'nin kızartma

Bu süs balıklarının yavruları mükemmel bir iştahla ayırt edilir, bu nedenle yumurtlama akvaryumunda her zaman yiyecek olmalıdır.

Lalious - daha önce gördüğünüz bir akvaryum balığı, hem bakım hem de besleme konusunda oldukça iddiasız. Yeni başlayanlar için akvaryumcular için ideal bir seçenektir.

Akvaryum balıkları lalius: içerik, bakım, uyumlulukAkvaryum balıkları lalius: içerik, bakım, uyumluluk

Related news

 • Posta servislerinin sağlanması için kurallar
 • Derya Baykalla Gülümse Bebek Panço Yapılışı
 • Çin takvimi
 • En güzel erkek bebek isimleri ve anlamları 2018
 • Tesettürde Tüvit ceket modelleri

 • Akvaryum balıkları lalius: içerik, bakım, uyumluluk 1

  Akvaryum balıkları lalius: içerik, bakım, uyumluluk


  Akvaryum balıkları lalius: içerik, bakım, uyumluluk 56

  Akvaryum balıkları lalius: içerik, bakım, uyumluluk 100

  Akvaryum balıkları lalius: içerik, bakım, uyumluluk 70

  Akvaryum balıkları lalius: içerik, bakım, uyumluluk 12

  Akvaryum balıkları lalius: içerik, bakım, uyumluluk 67

  Akvaryum balıkları lalius: içerik, bakım, uyumluluk 80

  Akvaryum balıkları lalius: içerik, bakım, uyumluluk 13

  Akvaryum balıkları lalius: içerik, bakım, uyumluluk 86

  Akvaryum balıkları lalius: içerik, bakım, uyumluluk 50

  Akvaryum balıkları lalius: içerik, bakım, uyumluluk 66

  Akvaryum balıkları lalius: içerik, bakım, uyumluluk 42

  Akvaryum balıkları lalius: içerik, bakım, uyumluluk 37

  Akvaryum balıkları lalius: içerik, bakım, uyumluluk 91

  Akvaryum balıkları lalius: içerik, bakım, uyumluluk 36

  Akvaryum balıkları lalius: içerik, bakım, uyumluluk 53