Akvaryum balıklarının yosunları: tanımı, içeriğin özellikleri, dikkat ve geribildirim 2019

Akvaryum balıklarının yosunları: tanımı, içeriğin özellikleri, dikkat ve geribildirim 2019
13.05.2019

Akvaryum balıklarının yosunları: tanımı, içeriğin özellikleri, dikkat ve geribildirim 8

Akvaryum balıklarının yosunları: tanımı, içeriğin özellikleri, dikkat ve geribildirim

Bütün acemi akvaryumcular bunu bilmiyorbalıklar, salyangozlar, doğal ya da yapay yeşillikler ve dekoratif süslemeler hariç, her su altı krallığında bir balık yosunu yaşamalıdır. Bu makalede neden bu sakinlerin varlığının bu kadar gerekli olduğunu açıklamaya çalışacağız.

Neden yosunlara ihtiyacımız var?

Bu akvaryum sakinlerinin özel bir rolü var- Algleri aktif olarak geliştirmemek ve gözümüze görünmeyen bitki örtüsü türlerini ortadan kaldırmak. Algaehead, küçük algler kolonilerinin oluşumu aşamasında aşırı bahçecilikle mücadele etmenin yanı sıra, özel araçlarla tedaviden sonra kalıntılarını temizlemenize yardımcı olacak bir akvaryum balığıdır.alg balık

Bu akvaryum balıkları (Siyam) anlamına gelmezYosunlar veya diğer bazı türler, alglerle ilgili tüm problemleri kesinlikle çözebilir. Akvaryumda, her bir türün belirli bir bitki örtüsü ile başarılı bir şekilde mücadele ettiği için farklı balık türlerine, salyangozlara, karideslere sahip olmak istenir. Bu nedenle bu makalede farklı algler hakkında konuşacağız. Bu, akvaryumunuz için ne tür türlerin gerekli olduğunu anlamanızı sağlayacaktır.

Karides Amano

Başlangıçta Amano karidesini anlatacağız. Adlarını Takashi Amano'nun onuruna aldılar, onları popüler hale getirmek için çok fazla çalışma yaptılar. Bugün daha önceki uzmanlar bu türün Caridina japonica olarak adlandırıldığına inansalar da, bugün resmi adı Caridina multidentata'dır.deniz yosunu akvaryum balıkları

Birçok akvaryumcular Amano karidesine güveniyorlar -alglere karşı bir panaceadır, ama bu bir yanılsamadır. Ve bu deniz yosunu türü (tüm diğerleri gibi) bazı bitkiler için bir tercihe sahiptir ve hepsinin beğenisine değil. Amano'nun filamentöz alglere özel tercihleri ​​vardır. Burada dikkate alınması gereken önemli bir faktör. Bu akvaryum temizleyicilerinin etkinliği direkt olarak karidenin büyüklüğüne bağlıdır. Ne kadar büyüklerse, emebildikleri daha kaba iplikler.

Tercihen, ulaşmış örnekleri seçinüç ve tercihen dört santimetre. Çok büyük karides Amano, akvaryumda ve kladoforu'da hemen yer. Özellikle büyük Amano'nun beş parçası için iki yüz litre kapasiteli bir akvaryumda yeterlidir. 3-4 cm uzunluğundaki bireyler, 10 litre başına 1 parçaya ihtiyaç duyacaktır. Bu karides, ksenoya ve diğer yeşil alglere karşı tamamen işe yaramaz. Ayrıca, siyah sakallara karşı, daha sonra tartışacağımız Siyam balık alglerinden daha az etkilidirler.

Girinoheilus (Gyrinocheilus, sarı algler)

Ve şimdi bunun balıklarını tanıyalımtürler. Listemizden birincisi, Gyrinocheilus olacak. Akvaryumdaki bu balık deniz yosunu, yeşil bir dokunuşla en iyi savaşçıdır ve yüksek bir aydınlatma seviyesine sahip kapların duvarlarında görünür. Bunlar tüm akvaryumlar (bitki) içerir. Sonuç olarak, herbalist için bu balık-algler idealdir.akvaryumda balık algleri

Girinoheylus bir ağızlık şeklinde bir ağzı vardır;Bu yüzden sadece bir plak şeklinde yosun yiyor. Siyah sakallı, filamentli ve lifli bitki örtüsü olan diğer türlerde, girinoheylus yemiyor. 40-50 litre başına 1 kişi oranında ve daha fazla olmamalıdır. Mesele, bu balık yosununun sadece alglerde beslendiği, belirtilen ekim yoğunluğunu aştığı, balığın yetersizliği nedeniyle balıkları mahvediyor olmanızdır.

Girinoheylus - balıklar oldukça aktif, diğer sakinlerle grup halinde tutulurlar. Akvaryumda, boyutları 6 cm'yi geçmez.

Ototsinklyus

Başka bir balık, ağız sucker olan bir deniz yosunu. En yaygın otsinsklyus afinitesi. Aynı zamanda yeşil bir çiçek ve xenococcus ile aktif olarak mücadele eder. Boyut olarak, girinoheilus'tan daha azdır ve akvaryumda daha az fark edilir. Uzunluğu, akvaryumdaki bitki severleri çeken 3 cm'yi geçmez.akvaryum balıkları Siyam yosunları

Alglere karşı etkinliği yaklaşık olarakalgaeceps'in önceki temsilcisine eşittir, ancak ocinoclusus suyun bileşimine daha az dayanıklı ve çok duyarlıdır. Çoğu lorikariovyh kedi balığı gibi, otokinknusun sudaki (10-20 mg / l) büyük miktarda nitratı tolere etmesi zordur. Bu durumda, halsizleşir ve ölebilir. Bu balıkları, 40-50 litre su başına birden fazla kişinin hesaplanmasından alır.

mollies

Bu daha az tuhaf bir alg. Akvaryumculara göre, içeriği daha basit olan balıklar. Bunun nedeni, molinin (molly), yosun filamentinin tüm çeşitlerini ve siyah sakalını yemesi ve akvaryumun duvarlarındaki plaktan vazgeçmemesidir.

Ancak, etkinliği çok yüksek değil,girinoheilus veya karides Amano gibi. Mollies, akvaryumlar-herbalistlerde çok sık tutulurlar, çünkü neredeyse her zaman evcil hayvan mağazalarında bulunurlar, bu da özellikle alg fişeklerinde önemlidir.deniz yosunu balık içeriği

Ancistrus

Bu balık-yosun yeşil karşı etkilidirSadece genç yaşta (4 cm'ye kadar) plak. Genellikle akvaryumda oldukça etkileyici bir boyuta (15 cm) büyür. Bu nedenle, seçim onlar ve girinoheilusami veya ototsinlyuksami arasında olduğunda, genellikle tercih genellikle ikincisine verilir.alg balık Siyam içeriği

Bu arada, Ancistrus çok iddiasız ve satışa bulmak kolay, bu yüzden akvaryumlar, bitkiselistler, genellikle bulunurlar.

Siyam yosun

Sonunda gerçek temizleyiciye geldikakvaryum Bu balık bir Siyam yosunudur. Çok huzurlu ve çok büyük olmayan bir balık iki çeşittir - Siyam vodroselead ve Siyam uçan tilki (Epalzeorhynchus sp). İkinci çeşit genellikle yanlış algler denir. Bu balıklar görünüşte çok benzerler, bu yüzden çoğu zaman karışırlar.Siyam algleri diğer balıklarla uyumluluk

Çoğu durumda,gerçek Siyam algleri, ama onlar sahte "akrabaları" için uzakta verilir. Bu şaşırtıcı değil - doğal koşullarda, bir bölgede yaşıyorlar ve bu balıkların genç balıkları genellikle karışık sürüler yaratıyor.

İki çeşit nasıl ayırt edilir?

Gerçek bir deniz yosununun bilinmesi gereklidir.Tüm vücut boyunca uzanan yatay siyah şerit kuyruk yüzgecine kadar devam eder ve cibinlik yapmaz. Bu "Siamese" deki bu şerit zikzaklı, kenarları düzensiz.

Yanlış alglere benzeyen bir ağız vardır.pembe halka. yanlış ise siyah bıyıklı bugünkü Yosun bir çift, At - iki (neredeyse görünmez) Deneyimsiz akvaryum çok makul bir soru sorabilirsiniz: "? o, önünüzde formunun gerçek veya sahte temsilcisine önemi var ne" nokta, tilki kötü beslenme yosun olduğunu ve en önemlisi - akvaryumdaki komşularına karşı agresif, bu yüzden sualtı "hostel" için daha az uygundur.herbalist için balık algleri

Doğal koşullarda yaşamak

Bu balık, güneydoğu Asya'da bulunur.Sumatra, Tayland ve Endonezya. Siyam yosunları, hızlı akarsu ve akarsularda çakıltaşları, çakıl ve kumla kaplı sert bir dip ile bulunur. Su altında kalan ağaç köklerini, çok sayıda batık sapmayı tercih ediyor.

Şeffaflık ve düşük su seviyesi yaratAlglerin yediği alglerin yoğun gelişimi için elverişli koşullar. Uzmanlar bu balığın göçebildiğine, daha bulanık ve derin sulara dönüştüğüne inanıyor.alg balık

Balık Siyam Yosun: akvaryumda içeriği

Bu türün temsilcileri 15 cm'ye çıkar. Yaşam süreleri bazen 10 yılı aşmaktadır. Bakım için 100 litre hacim önerilir. Bu, akvaryumun en iddiasız sakinlerinden biridir ve çeşitli koşullara iyi uyum sağlar.

Ancak uzmanlar bunun daha iyi olduğuna inanıyorhızlı akarsuların doğal ortamını taklit ederek akvaryumlarda bulundurun. Yüzmek için açık alanlar yaratmak, akvaryumu dalgaların karaya attığı odun ve büyük taşlarla donatmak arzu edilir. Siyam algleri geniş yapraklarda dinlenmeyi severler, bu nedenle onlar için birkaç büyük bitki almalısınız.

Su parametreleri aşağıdaki standartlara uygun olmalıdır:

 • pH = 5.5-8.0;
 • su sıcaklığı - + 23-26 ° C;
 • sertlik - 5-20 dh.

Siyam yosunlar iyi atlamacılardır, bu nedenle akvaryumun su yüzeyini örten yüzen bitkiler olarak adlandırılması veya kullanılması gerekir.

Tam olarak "Siamese" beslendiğinde, bitkilere dokunmayın, ama su sümbülünün köklerinin yanı sıra su mercimeği yiyin. deniz yosunu akvaryum balıkları

Siyam algleri: diğer balıklarla uyumluluk

Bunun zaten barışçıl bir balık olduğunu söylemiştik.Çünkü çoğu balıkta tutulabilir. Peçe formları ile birlikte yaşamak tavsiye edilmez - Siyam yosunlar yüzgeçleri onlara ısırır. İstenmeyen komşulara iki renkli bir labo atfedilmelidir. Bunun nedeni, bu iki türün akrabaları olması, aralarında mutlaka kavgaların olacağıdır.

Ayrıca, bu türün bölgeselliğierkeklerin arasında ortaya çıkar, bu nedenle iki aynı tankta tutmak için tavsiye edilmez. Siyasi algler, oldukça aktif bir balık olarak, yumurtlama sırasında bölgelerini gayretle koruyan çiklitlere iyi bir komşu olmayacaktır.

yorumlar

Deneyimli akvaryumcular, algler olmadan rezervuar sakinleri için rahat koşullar yaratmanın imkansız olduğuna inanırlar. Gerekli bitki örtüsü dengesini yaratırlar, aşırı gelişmesini engellerler.

Yosunların temsilcileri kompleks gerektirmezBakım, ancak kesinlikle nüfusun büyüklüğüne uygun olmalıdır. Deneyimsiz sahipler, Siyam yosunlarının (özellikle de Cava) yosun yemeyi sevdiklerini bilmelidirler. Bu nedenle, kullanımının terk edilmesi daha iyidir.

Akvaryum balıklarının yosunları: tanımı, içeriğin özellikleri, dikkat ve geribildirim 2019

Akvaryum balıklarının yosunları: tanımı, içeriğin özellikleri, dikkat ve geribildirim 2019

Related news

 • Yemeğin acısı nasıl alınır
 • Eğer çevrimiçi mağaza platypus ziyaret ediyor olun Onun hakkında Yanıtlar makalesinde bulunabilir
 • Giresunda Düşen Helikopterin Son Görüntüleri Ortaya Çıktı
 • Burhaniye Haberleri: Burhaniyede silahlı saldırı: 1 ölü, 1 yaralı
 • Hamilelikte Hangi Muayeneler Yapılır

 • Akvaryum balıklarının yosunları: tanımı, içeriğin özellikleri, dikkat ve geribildirim 79

  Akvaryum balıklarının yosunları: tanımı, içeriğin özellikleri, dikkat ve geribildirim


  Akvaryum balıklarının yosunları: tanımı, içeriğin özellikleri, dikkat ve geribildirim 73

  Akvaryum balıklarının yosunları: tanımı, içeriğin özellikleri, dikkat ve geribildirim 63

  Akvaryum balıklarının yosunları: tanımı, içeriğin özellikleri, dikkat ve geribildirim 53

  Akvaryum balıklarının yosunları: tanımı, içeriğin özellikleri, dikkat ve geribildirim 16

  Akvaryum balıklarının yosunları: tanımı, içeriğin özellikleri, dikkat ve geribildirim 92

  Akvaryum balıklarının yosunları: tanımı, içeriğin özellikleri, dikkat ve geribildirim 89

  Akvaryum balıklarının yosunları: tanımı, içeriğin özellikleri, dikkat ve geribildirim 54

  Akvaryum balıklarının yosunları: tanımı, içeriğin özellikleri, dikkat ve geribildirim 66

  Akvaryum balıklarının yosunları: tanımı, içeriğin özellikleri, dikkat ve geribildirim 26

  Akvaryum balıklarının yosunları: tanımı, içeriğin özellikleri, dikkat ve geribildirim 66