Alışılmadık bir klasik: Puşkin hakkında ilginç gerçekler 2019

Alışılmadık bir klasik: Puşkin hakkında ilginç gerçekler 2019
22.08.2019

Alışılmadık bir klasik: Puşkin hakkında ilginç gerçekler 93

Alışılmadık bir klasik: Puşkin hakkında ilginç gerçekler

Alexander Sergeevich Pushkin ... Bu isim ne anlama geliyor?senin için Bu "hepimiz", Rusça konuşan bir Shakespeare'i mi yoksa sıkıcı bir şair midir, kim hala okullarda okumak zorunda mıdır? Alexander Sergeevich'in yıldönümünde 1999 yılında çıkan yabancı gazeteler şunları yazdı: "Rusya," Puşkinomanya "ya karşıydı. Ülkenin sakinleri eserlerinden büyük alıntılar öğrendi ve şairin çalışmaları ve biyografisi ile ilgili temalar radyo ve televizyon programlarında ve basılı yayınlarda hakim durumda. " Puşkin hakkında ilginç gerçekleri biliyor musun? Belki de, "Eugene Onegin" e yakalanan çocuklara şairin et ve kanı bulması, yakınlaşması ve anlaşılması "gerektiğini anlatmaya değer mi? Deneyecek miyiz

Puşkin hakkında ilginç gerçekler: çocuklukPuşkin hakkında ilginç gerçekler

 1. Şair her zaman "Afrikalı-Amerikalı"görünüm. Ona kalın dudakları, siyah kıvırcık saçları ve gözleri onu şişti gibi görünüyordu. Şaşkın şaşkın şiirlerin yazarının okulu "maymun" ile alakalıydı.
 2. Sasha Pushkin 4 yaşındayken ilk gördüAdaşı, İmparator Alexander I. Buluşma neredeyse hayatın yürümeye başlayan çocuk maliyeti. Kral da at sırtında at sürdü ve "Arapchunok" neredeyse atının atlarının altında kaldı. Neyse ki, imparator atı ile başa çıkmak için yönetilen, "Rus şiirinin güneşi" geleceği etkilenmez, sadece hemşire neredeyse bayılıyordu.
 3. Ünlü Tsarskoye Selo Lyceum'da - ayrıcalıklı bir eğitim kurumu - Puşkin birbirlerini tanımalı. Orada amcası, ayrıca şair Pushkin, yalnızca Vasily Lvovich tarafından bağlıydı.
 4. Sasha'nın şiirsel bir hediyesi çocukken ortaya çıktı. Aksi takdirde, mezun olmuş özel bir okulun, o mezun olduktan sonra üncü (en sonunda) sonucu sergilediği için gururlanamazdı.

Puşkin ile ilgili ilginç bilgiler: insanlarla ilişkiler

 1. Çeşitli kaynaklara göre, şair 29 kavgaya katıldı, dokuz kat fazla düelloda toplandı ve kendisi de "eldiven attı" ve yaklaşık 150 kez.
 2. Puşkin'in eşi Natalia Goncharova, 10 santimetre üstünde bir şairdi ve bu utangaç.
 3. duelists eşinin birbirlerine vardı, Catherine - Baron Dantes Puflkin'le trajik düello Bir ay önce Goncharova kız kardeşi ile evlendi.

Puşkin'in biyografisinden ilginç gerçekler: Batıl inancın faydaları hakkında birazPuşkin'in biyografisinden ilginç gerçekler

Büyük şairin çok batıl olduğu söylenir. Taşların mistik gücüne inanıyordu ve her fırsatta özel yüzükler takıyordu. Öngörü (veya sezgi) bir kez hayatını kurtardı. Senato Meydanı'ndaki ayaklanmanın arifesinde, Puşkin St. Petersburg yakınlarındaki ev hapsinde tutuldu, ancak başkentteki Gizli Topluluğun toplantısına gidecekti. Ancak, tavşana doğru koşarken (kötü bir işaret), o zaman rahiple tanıştı (aynı zamanda bir sorun bildirisi de). Puşkin ile giden hizmetkar, aniden en güçlü ateşin üstesinden gelir. Sonuç olarak, batıl şair evine döndü ve geceleri garip bir rüya gördü: beş diş düştü. Ertesi gün, devrimci toplumun beş lideri tutuklandı ve idam edildi.

Puşkin hakkında ilginç gerçekler: keskin bir zihin

Zavallı akademik performansına rağmen, şaire sahiptiÇarpıcı keskin bir zihin. Anında tepki gösterdi, her zaman kesin cevabı buldu, sık sık onu parlak bir kafiye içinde giydirdi. Bazen onun epigramları ve kusurları alaycı ve saldırgandı. Belki de, herkesin anlayamadığı, büyüklüğünün yanında, yaşama onuruna sahip oldukları davanın yanında.

Alexander Puşkin ilginç gerçeklerBir zamanlar şair Zhukovski, dostça bir akşam yemeğinde olmadığını, Küchelbecker'ın ziyarete geldiğinde mide rahatsızlığı yaşadığını söyledi. Puşkin hemen çizgilerle tepki verdi:

"Yani benim için arkadaşlarım
vekyuhelbekernove hasta ... "

Zavallı Kühle çoğu zamanPuşkin. Bununla birlikte, kendisi de olayları verdi. Öyleyse, Lyceum'da Puşkin'in şiirinden sonra kendini boğmaya çalışmıştı: "Wilhelm, şiirlerini oku, yakında uyuyakaldım".

Ancak şair, her durumda parlak ve zekice tepki gösterdi. Hatta İmparator I. Alexander'a yazdı:

Afedron sen şişman
Bir patiska ile ovun;
Ben günahkâr bir delik
Çocukların modasını bozma
Ve Khvostov zor bir ode,
Grimacing rağmen, bu çöp olsun. "

Şairin esprileri bazen ahlaksızlıktaydı.ya da bunun için dışarı çıktı. Ama gülünçtü. Bu yetenek bugün KVN sahnesinde parlayacak! Bu Alexander Puşkin. Biyografisi ve yaratıcılığı ile ilgili ilginç gerçekler, skorlarda listelenebilir! Çok fazla kart borcu vardı. Onlarla para kazanmak için bazen bir gece için bir şiir yazdı. "Bakhchisarai Çeşmesi" için 3000 ruble aldı - o zamana kadar tek bir şair asla kendi yaratımları için böyle bir miktar almadı. O bulaşıcı bir şekilde güldü, kimseden korkmuyordu, bir çocuğa benziyordu (Afrika kökenleri, ya da neyi etkilediler?). Sonsuz kadınlar ona aşık oldu. Ve hemen nasıl hazırlayabildi?

"Ben aşığım, büyülendim"
Kısacasıogoncharovan... "

Elbette, olağanüstü bir kişilikti. Okullarda şairin hayatının farklı yönleri hakkında anlatılmak istiyorum, ve esnemeyi, esnemenin sıkıcı bir resmini çizmemek istiyorum.

Alışılmadık bir klasik: Puşkin hakkında ilginç gerçekler 2019

Alışılmadık bir klasik: Puşkin hakkında ilginç gerçekler 2019

Related news

 • Otlu Peynirli Sigara Böreği
 • Erdoğana Sokak çocuklarına ihtiyacınız var diyen Star yazarı Zentürk: Yiğit Bulut ve İlnur Çevik kavgada yumruk saymaz
 • Web dövme: imajın anlamı ve anlamı
 • Irina Gorovaya: biyografi ve yaratıcılık
 • İshalin popüler yollarla tedavisi

 • Alışılmadık bir klasik: Puşkin hakkında ilginç gerçekler 4

  Alışılmadık bir klasik: Puşkin hakkında ilginç gerçekler


  Alışılmadık bir klasik: Puşkin hakkında ilginç gerçekler 12

  Alışılmadık bir klasik: Puşkin hakkında ilginç gerçekler 13

  Alışılmadık bir klasik: Puşkin hakkında ilginç gerçekler 47

  Alışılmadık bir klasik: Puşkin hakkında ilginç gerçekler 49

  Alışılmadık bir klasik: Puşkin hakkında ilginç gerçekler 11

  Alışılmadık bir klasik: Puşkin hakkında ilginç gerçekler 10

  Alışılmadık bir klasik: Puşkin hakkında ilginç gerçekler 51

  Alışılmadık bir klasik: Puşkin hakkında ilginç gerçekler 22

  Alışılmadık bir klasik: Puşkin hakkında ilginç gerçekler 73

  Alışılmadık bir klasik: Puşkin hakkında ilginç gerçekler 10

  Alışılmadık bir klasik: Puşkin hakkında ilginç gerçekler 86

  Alışılmadık bir klasik: Puşkin hakkında ilginç gerçekler 60