Alexandrite ile küpeler - keyifli bir hediye 2019

Alexandrite ile küpeler - keyifli bir hediye 2019

Alexandrite ile küpeler - keyifli bir hediye 78 05.03.2019, 18:09

Alexandrite ile küpeler - keyifli bir hediye

Kadınların en sevdiği süslerden birionlar erkek gardıropundan "uzaklaştı" - bunlar küpeler. Doğru şekilde eşleştirilirlerse, yüzün tüm haysiyetini ve taşların - gözlerin rengi - vurgulanabilir. Doğal aleksandrite sahip küpeler ve onunla birlikte diğer mücevherler, en değerli beşinci taş, aslında orijinal kişiler tarafından takılıyordu. Aşağıdaki fotoğrafta Alexander II'nin annesi Empress Alexandra Feodorovna'nın portresini alexandrite süslemeler halinde görebilirsiniz.alexandrite küpeler

Alexandrite nasıl keşfedildi?

Güneyde bilinmeyen bir taşın ilk kez yatakları bulunmuşturZümrüt madenleri arasında Uraller. Mineralolog N. Nordenscheld gün içinde parlak bir yeşil mineral buldu ve şaşkına dönerek bir zümrütten daha zor çıktı. Akşamları dikkatle bakmaya karar verdi. Bilim adamı, mum ışığında taşın parlak kırmızı bir renk aldığına hayret etti.

Başka bir uyarlamaya göre, keşfedilmemiş bir mineralV. Ya Kokovin zümrüt madenlerini bulup onları St. Petersburg'a gönderdi. Yaklaşık Nikolai I LA Perovskii tarafından eğitilmişti. Taşın sertliği ve rengini değiştirme kabiliyeti tamamen şaşkındı.

Her iki versiyonda, mineral adı verildiVeliaht Prens Alexander yaşına onuruna alexandrite. İmparator sürekli bu taşla bir yüzük taktı. Mücevher hızla modaya döndü, ancak alexandrite veya küpe takımı satın alabilecek her zengin kadın değildi. Alexandrite son derece seyrek idi ve yurtdışına neredeyse hiçbir zaman ulaşamadı. Urals'taki kopyalar 1995'e kadar tamamen kapatıldı. En nadir bulunan bulgular derhal devletin mülkiyetine girer.

Yurt dışındaki mevduatlar

Aleksandrit kristalleri çok daha kötü kalitede,Rusya'dan daha hızlı bulunmuş ve hızla Brezilya'da gelişmiştir. Alexandrites ayrıca zaman zaman Seylan, Tanzanya ve Madagaskar'da toplanır. Birisi alexandrite küpelerin doğal olarak doğal olmasını isterse, o zaman bir Rus ürünü satın almaz. Ülkemizde artık kristaller yapay olarak büyütülüyor.

Kristallerin yetiştirilmesi

1973'ten beri Novosibirsk bilim adamlarının olduğu bir yer haline geldiYüksek sıcaklıklarda çok hızlı bir şekilde yüksek kalitede aleksandrit yaratacak yollar bulmuştur. Ama yine de bir yıl boyunca sadece birkaç kilo verebilirsin. Taşlar ayrıca ışığa bağlı olarak renk değiştirebilir.altın alexandrite ile küpeBu korundlar ortalamalar için uygun fiyatlısentezlenmiş bir taş satın aldığını fark etmeyen bir alıcı. Gün ışığında rengi - mavi-mor ve akşam ışığı ile - kırmızı. Yurtdışında, aynı yüksek kalitede ekili alexandritin serbest bırakılmasına ulaşmadık. aleksandrit mal ve takı küpe dürüst satıcıları ise, özellikle, tüm bağlantıları Rusya'ya gidiyor ve doğal Afrikalı ve Seylan için onlara yalancıları verir.

Hayal gücü oyunu mu?

İskenderiye'nin genç olmasına rağmen, bizdeülke, çift sayıyı giymenin gerekli olduğuna inanmaya başladı, aksi takdirde genç kız bir çift olmayacak, karısı kocasını kaybedebilir. İskenderiye küpeler, sahibin üzerindeki olumsuz etkiyi mükemmel bir şekilde yansıtmaktadır. Bu efsanevi hikayeye inanmaya eğilimli olanlar içindir.

Nazik titreşimsiz

Alexandrite küpeler almaya karar verirsenizAltın olarak, iki çift küpe aldığınızı düşünebilirsiniz. Biri sabahları ve öğleden sonra kulaklarınızda parıldar, ikincisi ise akşamları başka bir renk alır. Gündüzleri mavimsi-yeşil bir taşla yürürsünüz ve akşam ışığında mor-pembe olur. Doğal taş giymediğiniz için üzülmeyin. Ne de olsa, Madagaskar ve Sri Lanka'nın yatakları en güzel ve saydam kristallerden uzaktadır. Sarımsı ve kahverengimsi tonları olabilir.

Altın alexandrite ile küpe çeşitli stillerde yapılabilir. Bu klasik, köpüklü kübik zirkonya veya İngiliz kilitli şık asılı küpelerle çevrelenmiştir.doğal aleksandritli küpelerHer durumda, alexandrite ile küpeler çekersahiplerine dikkat. Bir taş kesimi genellikle elmastır, ancak usta ayrıca, kristalin değerlerini ortaya çıkarmak ve her faseti ışıltılı hale getirmek için bir fantezi seçebilir.

Kendini sevinçle teslim et

Kuyumcu mağazalarında gezinin ve aleksandrit ile küpelerin nasıl düzgün bir şekilde dikileceğini düşünün. Altından iki kat daha ucuz olacaklar ve daha önemlisi, her gün giymek çok rahat olacaklar.alexandrite ile gümüş küpeSağduyulu bir mütevazı gümüş, taşan iki renkli eki daha da vurgulayacaktır. Gümüş, siyah ve ay ışığına parlatılmış olabilir.

Yeni küpeler satın alarak kendinizi şımartın ve koleksiyonunuzla yeniden doldurun, eğer zaten varsa, ya da toplamaya başlayın: küpeler her fırsatta olmalıdır.

Alexandrite ile küpeler - keyifli bir hediye 2019

Alexandrite ile küpeler - keyifli bir hediye 2019

Related news

 • Snoom - uygun bilgi portalı
 • İrmikli Hira Tatlısı Videosu
 • ORİGAMİ KAĞIT SEPET ÇANTA NASIL YAPILIR
 • 2019 Banyo Dolapları Bauhaus
 • Çok İzlenen Videolar

 • Alexandrite ile küpeler - keyifli bir hediye 2

  Alexandrite ile küpeler - keyifli bir hediye


  Alexandrite ile küpeler - keyifli bir hediye 27

  Alexandrite ile küpeler - keyifli bir hediye 30

  Alexandrite ile küpeler - keyifli bir hediye 99

  Alexandrite ile küpeler - keyifli bir hediye 40

  Alexandrite ile küpeler - keyifli bir hediye 5

  Alexandrite ile küpeler - keyifli bir hediye 21

  Alexandrite ile küpeler - keyifli bir hediye 49

  Alexandrite ile küpeler - keyifli bir hediye 88

  Alexandrite ile küpeler - keyifli bir hediye 71

  Alexandrite ile küpeler - keyifli bir hediye 83

  Alexandrite ile küpeler - keyifli bir hediye 37

  Alexandrite ile küpeler - keyifli bir hediye 29

  Alexandrite ile küpeler - keyifli bir hediye 99

  Alexandrite ile küpeler - keyifli bir hediye 92

  Alexandrite ile küpeler - keyifli bir hediye 99