Alkolsüz Mojito 2019

Alkolsüz Mojito 2019 Alkolsüz Mojito

Alkolsüz "Mojito"

Hepimiz ne kadar tatsız olduğunu biliryaz gününde çok fazla ısı var ve bu da bir klimanın bile bir odayı kurtaramıyor. Her zaman böyle havalarda içki içmek istersiniz sanki tazelik ve serinlik verecek serinletici bir içki sıcak yaz havasından gelen sansı yumuşatır. Ve ne tür bir içki kendi ellerinizle hazırladığınızdan daha iyi olabilir?

Pek çok içki var ama hepiniz değilyemek yapmak istiyorum Sonuçta, bir içki hazırlaması için bir düzine bileşen gerektiren bazı karmaşık tarifi içeren bir kokteylde bulaşmak isteyeceğiniz ihtimali yoktur ve yemek tarifleri daha kolay olduğunda gereksizdir ancak mükemmel tadı olan bir ürün verir. Örneğin, alkolsüz Mojito.

Mojito kokteyline uzun bir geçmişi vardır. Garip bir şekilde, muhtemelen, mucitleri Francis Drake'in korsanlarıydı. Ancak, o günlerde, alkolsüz olan Mojito kokteyli gibi bir içki sorusu yoktu, "alkolik" biçimde varoldu. Cesur korsanların oldukça sık sık çırptıp durduğu romun kaba ve güçlü bir tadı, çok sıkıldılar, sonra nane ve kirecin meyvesini eklemeye başladılar. Bu bileşenlerin eklenmesinin bir diğer nedeni de, iyi bir doğal antiseptik ve belki de ekip için en zor zamanlarda bulunan vitaminleriydi; bunlar ürpertiden kurtarıldı. Daha sonra bu kokteyline "Drak" deniyordu. Üç yüz yıl sonra efsanevi Bacardi rom da dahil olmak üzere çeşitli içeceklerin üretilmesi için büyük bir girişim Küba'da açılıyor. Küba, bu rom temelinde, "Mojito" olarak yeniden adlandırarak "Drak" hazırlamaya başladı. Biraz sonra "Mojito" kokteyli, alkolsüz bir kokteyldür.

Tarif basittir, pişirme çok fazla sürmezgüçler, zaman yok. Önemli olan buzları önceden yapmak ve "Mojito" alkolsüz bir kokteyl hazırlamaktır, büyük miktarlarda buza ihtiyacınız olacaktır. Buzun damıtılmış veya saf sudan en iyi şekilde hazırlandığını hatırlatmak gerekir; çünkü düşük bir sıcaklıkta musluktan suyun içindeki tüm zararlı mikroorganizmalar dondurucuda yok olmaz. Buna göre, musluk suyundaki donmuş suyun buzunu kullanmak, alkollü olmayan Mojito'yu içen misafirlerinizi ve sağlığınızı tehlikeye atmak demektir. Buz, özel kalıplarda pişirilebilir veya ezilebilir, ancak ilk seçenek daha az zaman alır.

Yani alkolsüz Mojito yapmak için,küçük ama kireç, üç çay kaşığı kahverengi şeker, taze nane, tonik veya sprite - 200 ml büyük miktarlarda ezilmiş buz. Kireci alın, iki parçaya kesin, bunlardan bir tanesini dört parçaya bölün. Bir bardak veya camda, yukarıda belirtilen miktarda kahverengi şeker dökün; Meyve suyunu yarım kireç sıkın, onları şekerle doldurun. Daha önce dört parçaya ayırdığınız diğer yarısı, üstüne serilir. Darphaneyi kesmekten ziyade nane elinden yırtmak daha iyidir - bu durumda daha fazla lezzet tutacaktır. Bir bardağa koyun ve sonra içerdiği tüm malzemeleri bir kaşıkla hatırlayın - ancak bir jöle haline getirmeye değmez. Pomyav'ın ardından buzu üstüne koyun ve bunları bir sprite veya tonikle ağzına kadar dökün. Kokteyl "Mojito" ya alkolsüz nane yaprağı veya limon dilimi ile süsleyebilirsiniz. Bu içecek tazelik duygusu verir ve belki de ruh halinizi geliştirir. Bununla birlikte, evde alkolsüz bir Mojito yapmak istiyorsanız ve çilek için bir tane daha malzeme almaya fırsatınız varsa, o zaman gerçek bir mutfak şaheseri olarak adlandırılabilecek bir kokteyl yapma şansına sahipsiniz.

Bir bardağa ihtiyacın var: yarı kireç, bir çay kaşığı kahverengi şeker, birkaç nane nane taze, çeyrek çilek, buz ve soda. Bir bardakta, çilekleri ve şekeri boşaltın, çilek suyu camda görününceye kadar hepsini bir kaşıkla maşlayın. Elde edilen kireç suyu kütlesi üzerine dökün - eklemeniz gereken kirecin kendisi. Nane yaprakları yırtın, camın üzerine ilave edin ve tekrar yoğrulur. Kenarına kalan alanı buzla doldurun ve soda dökün.

Buna ek olarak, alkolsüz "Mojito" canKarpuzdan da pişirin ve mükemmel bir içecek olacaktır. İhtiyacınız olan şey: küçük bir demet nane, bir çorba kaşığı şeker kamışı, ezilmiş buz ve iki kireç. Karpuz tozu, çukurlardan temizleyin, daha sonra bir blender kullanarak homojen bir sıvı kütle yapın. Darphaneyi poundleyin, daha sonra şekerle doldurun ve bu kütlede rastolkdaç havyar, küçük parçalara önceden kesilmiş limonlar ekleyin. Yine, tüm malzemeleri karıştırın, karpuz suyu kütlesi ile kap içine dökün. Iyice karıştırın, ezilmiş buz ekleyin.

Bu harika alkolsüz "Mojito" siz sizkendiniz pişirebilir ve onu toplayacak olan şirket için sıcak havalarda ve zevkle - herkese yenilik getirecektir. Ve tabii ki masanız için harika bir dekorasyon olacak. Bu makalede alkolsüz "Mojito" gibi bir içki hakkında sadece konuşma yapılmasına rağmen, "Mojito" her zaman alkolsüz bir içecek değildir. Bir kokteyl için biraz fazla kap koyup, 150-200 ml beyaz süt veya 50-100 ml votka ekleyin, aksi takdirde tarifi değiştiremeyecek ve kokteyl alkollü bir içecek olacak.

Alkolsüz Mojito 2019

Alkolsüz Mojito 2019

Related news

 • Ceviz Pare
 • Demir erkeğin kıyafeti nasıl yapılır
 • Daire tasarımı ve onarım planlaması için program. Bir tasarım projesinin geliştirilmesi ve oluşturulması
 • Kanserin doğal tedavisi, Tarçın elması (Graviola)
 • Estonya Vize Merkezi Moskovada: bilmeniz gereken her şey

 • Alkolsüz Mojito

  Alkolsüz Mojito


  Alkolsüz Mojito

  Alkolsüz Mojito

  Alkolsüz Mojito

  Alkolsüz Mojito

  Alkolsüz Mojito

  Alkolsüz Mojito

  Alkolsüz Mojito

  Alkolsüz Mojito

  Alkolsüz Mojito

  Alkolsüz Mojito

  Alkolsüz Mojito

  Alkolsüz Mojito

  Alkolsüz Mojito

  Alkolsüz Mojito