Alt ekstremitelerin tromboflebit - tedavisi 2019

Alt ekstremitelerin tromboflebit - tedavisi 2019

Alt ekstremitelerin tromboflebit - tedavisi 76 27.01.2019, 11:09

Alt ekstremitelerin tromboflebit - tedavisi

Alt ekstremitelerin tromboflebit tedavisi Modernde özel bir yeri olanilaç - yaygın bir hastalık ve farklı yaş kategorilerindeki insanları etkiler. Tromboflebit, venöz duvarın enflamatuar bir prosesi olup, venöz lümende bir trombüs oluşumu ile birlikte görülür. Sıklıkla bu isim tromboz ve yüzeyel subkutan venlerin iltihaplanması için verilir.

Nedenleri:Hastalığın gelişimi için, varlığıkatkıda bulunan faktörler. Tromboflebitin en yaygın provokeri aterosklerozdur. Ancak tromboflebit gelişimi için ateroskleroz olsa bile, diğer üç neden gereklidir:

- Venöz membranın iltihaplanması;

- artan kan pıhtılaşması;

- Kötüleşmiş venöz kan akımı.

Bu nedenleri aktifleştirmek için kışkırtıcı faktörleri gereklidir. Doktorlara göre böyle: hipertansiyon, diyabet, sigara, 50 yaş, aşırı kilolu hastalık.

Sağlıklı damarları olan bir kişi de olabilirAlt ekstremitelerin tromboflebit olarak böyle tehlikeli bir hastalık kurbanı. Hastalığın nedenleri şunlar olabilir: travma, gebelik, doğum, malign hastalıklar, enfeksiyonlar, cerrahi müdahaleler.

belirtiler:Bazı durumlarda hastalık, herhangi bir hasta şikayeti olmadan ilerler, stres, yorgunluk veya ısı için bazı rahatsızlık hissini ortadan kaldırır.

Tromboflebitin ilk belirtileribacaklarda zayıflık ve kilo hissi, baldır kaslarında ağrı periyodik duyumları, ayakların şişmesi (daha sıklıkla ayak bileği bölgesinde), üşüme parmakları, bacakların kuru cildi. Bu belirtiler dolaşım sistemindeki bozukluklardan bahseder.

Bacakların daha fazla tromboflebitine eşlik edebilir.topallama, damarlarda akut ağrı, hatta istirahatte. Hastalığın akut aşamasında kalıcı, ağrı geçirmeyen ateş, halsizlik vardır.

Tanı: Primer tanı, mevcut semptomlara ve yaralı bacakların görsel muayenesine göre yapılır. Ayrıca, hastanın durumu hakkında daha eksiksiz bilgi elde etmek için kan testleri, radyoopak flebosu, tripleks tarama önerilmektedir.

Alt ekstremitelerin tromboflebit - tedavisi: Hastalığın tedavisi, aşamasına, lokalizasyonuna, sızıntı derecesine bağlıdır. Ayrıca hastanın durumunu ve hastalığın yaşam kalitesini nasıl etkilediğini de hesaba katar.

Genel olarak, ilk aşamadaki hastalık tedavi edilir.ayakta tedavi ayarları. Ana yön, lokal trombotik ve inflamatuar süreçlerin ortadan kaldırılmasıdır. Hasta aktif olmalı. Bu durumda yatak istirahati kontrendikedir.

Tedavi sırasında hasta atanırantienflamatuar ilaçlar, antikoagülanlar, bitki kaynaklı flebotonikler, polenzim karışımları, dağınık maddeler, rutin türevleri. Tedavinin ilk günlerinden beri, hastanın bacaklarını elastik bandaj veya çoraplarla sabitlemesi önerilir. Alt ekstremitelerin tromboflebit gibi tehlikeli bir hastalık ile, tedavi hemen ve doktorun tam kontrolü ile yapılması tavsiye edilir.

Bölgedeki hastalıkların penetrasyon tehdidi durumundaDerin damarlar acil yatış gerektirir. Bu gibi durumlarda acil bir ameliyat öngörülür. Operasyon, hastalığın lokalizasyonu alanında damarları bandaj veya çıkarmayı içerir.

Alt ekstremitelerin tromboflebit - halk ilaçları ile tedavi:Hastalığın başlangıç ​​aşamasında, ana tedavi ile birlikte, halk yöntemleri kullanılabilir. Böyle bir tedavi, bazı rahatsızlıkların (şişlik, ağrı) varlığından kurtulmaya yardımcı olacaktır.

Bitki ücretleri için tentür yapabilirsinizsıkıştırır ve merhemler. Bunun için alan atkuyruğu, batak ayr, dağ arnika, acı solucan gibi tıbbi bitkiler kullanın. Bu otlar dayanarak gece kompresleri için tentürler yapılır.

Şişliği gidermek için bal veyaGeceleri etkilenen uzuvlara uygulanan lahana yaprakları. Ayaklarınızı iki kez elma sirkesi ile iki kez su ile seyreltin (3 yemek kaşığı elma sirkesi / 1 bardak su).

Ancak, herhangi bir eylemin sadece doktorun onayı ile uygulanması gerektiğini hatırlamaya değer.

Alt ekstremitelerin tromboflebit - tedavisi 2019

Alt ekstremitelerin tromboflebit - tedavisi 2019

Related news

 • Kayseri Pastırma Çemeni
 • Kara Lahana Yemeği Tarifi Videosu
 • Yeniçağ yazarı Çolak: Mesele son derece organize, Diyanet İşleri Başkanı görevde kalmalı
 • Kaldır Kafanı Festival Başlıyor: 36. İstanbul Film Festivalinin Programı Açıklandı
 • Yapraklı ağaç ne zaman sona erer Sonbahar sayfasının anlamı

 • Alt ekstremitelerin tromboflebit - tedavisi 85

  Alt ekstremitelerin tromboflebit - tedavisi


  Alt ekstremitelerin tromboflebit - tedavisi 15

  Alt ekstremitelerin tromboflebit - tedavisi 84

  Alt ekstremitelerin tromboflebit - tedavisi 71

  Alt ekstremitelerin tromboflebit - tedavisi 84

  Alt ekstremitelerin tromboflebit - tedavisi 73

  Alt ekstremitelerin tromboflebit - tedavisi 54

  Alt ekstremitelerin tromboflebit - tedavisi 12

  Alt ekstremitelerin tromboflebit - tedavisi 26

  Alt ekstremitelerin tromboflebit - tedavisi 21

  Alt ekstremitelerin tromboflebit - tedavisi 53