Alternatif yakıt 2019

Alternatif yakıt 2019 Alternatif yakıt

Alternatif yakıt

Alternatif yakıt, güncellenmişenerji kaynakları. Örneğin, petrole alternatif olarak, birçok ülkede fosil yakıt türevleri (sıvılaştırılmış petrol gazı veya doğal gaz) yaygın olarak kullanılmaktadır. Ayrıca, otomobiller için yakıt olarak hem fosil hem de yenilenebilir enerji kaynaklarından elde edilen hidrojen veya elektriği kullanabilirsiniz. Aynı zamanda bu yakıtları kullanan otomotiv endüstrisi henüz emekleme aşamasındadır.

Alternatif yakıt olurçevrenin sürekli bozulma hali ile bağlantılı olarak önceliğin yanı sıra, sürücülerin dünya petrol üretimi için gittikçe artan taleplerini tam olarak karşılamanın olanaksızlığı. Petrol ve gaz ürünlerine karşı çıkan bir yakıt örneği, biyoyakıt. Hidrojenin ve elektriğin aksine, nakliye için kullanımı modern altyapı, motor ve teçhizatta önemli değişiklikler gerektirmez. Bu gerçeğin ışığında filonun biyoyakıt haline getirilmesi kademeli olarak gerçekleşiyor.

Günümüzde araştırmacıların alternatif yakıtları sekiz tipte gruplandırılmıştır. Aşağıda listelenen tüm türler, gelecekte benzin ve dizel değiştirme potansiyeline sahiptir.

Örneğin, metanol (odun alkolü)arabalarda kullanılır. Başlıca avantajı, çevresel açıdan yararlı göstergelerdir. Birleşik Devletler ve Çin gibi ülkeler son zamanlarda yakıt olarak metanol kullanımına yönelik programları aktif bir şekilde uyguluyorlar.

Sıvı yakıtlarmevcut olana bir alternatif, bazı ürünlerin (arpa, mısır ve buğday) damıtılması ve fermantasyonu ile alkol bazında yapılan etanol ile temsil edilir. Çevresel performansın kalitesini artırmak ve oktan sayısını artırmak için, benzinle karıştırılabilir.

Gaz yakıtları artık birçok ülkenin nüfusu tarafından kullanılmaktadır. Böylece doğalgaz işletmelere, evlere belediye hizmetleri ile sağlanır.

Ancak hidrojeni doğal gaz ile karıştırarak, içten yanmalı motorlarla donatılmış otomobiller için alternatif yakıt alırlar.

Elektrik sadece kullanılabilirpil gücüne sahip elektrikli araçlar. Enerji, aracı standart bir tip elektrik kaynağına bağlayarak yeniden şarj edilmesi gereken pillerde saklanır.

Biyodizel yakıtı, hayvansal yağlar ve bitkisel yağlar temelinde yapılır.

Propan adı verilen sıvılaştırılmış petrol gazı,ham petrol ve doğal gazın işlenmesiyle elde edilir. Bu tip alternatif yakıtlar insan yaşamında yaygın olarak kullanılmaktadır. Örneğin, ısıtma ve pişirme için. Bugün, propan, motorlu taşıtlar için popüler bir yakıttır.

Son olarak, en son alternatif yakıt- Biyokütleden elde edilen bir etanol, metiltetrahidrofuran, sıvılaştırılmış doğal gaz ve yardımcı çözücü topluluğu olan P serisi. Bu yakıt yüksek oktan sayısına sahiptir ve bu nedenle çok yakıtlı motorlu araçlarda bile kullanılabilir.

Alternatif yakıtların bir listesi olurduTamamlanmamış, bir ısı kaynağı ve katı atıktan ek enerji üretimi gibi yeniliklerden bahsetmemeliyiz. Zaten birçok ülkede, "bitmiş ürünler" iki sorunu aynı anda çözme hakkına sahip olan ilgili fabrikalar inşa edilmiştir. Birincisi, sürekli artan miktarda kalıntı nedeniyle çevre kirliliğini önlemek. İkincisi, çevre sorunlarına olumlu bir çözüm.

Alternatif yakıt 2019

Alternatif yakıt 2019

Related news

 • Kışlık topuklu ayakkabı modelleri ve fiyatları
 • Land Rover Freelander 2 - kompakt SUV
 • Bir çocuk veya yetişkin için Sumamed
 • Şefin maaş artışını sormak ne kadar doğru
 • Şiş İle Çapraz Su Yolu Örneği Video Yapılışı

 • Alternatif yakıt

  Alternatif yakıt


  Alternatif yakıt

  Alternatif yakıt

  Alternatif yakıt

  Alternatif yakıt

  Alternatif yakıt

  Alternatif yakıt

  Alternatif yakıt

  Alternatif yakıt

  Alternatif yakıt

  Alternatif yakıt

  Alternatif yakıt

  Alternatif yakıt

  Alternatif yakıt

  Alternatif yakıt

  Alternatif yakıt

  Alternatif yakıt

  Alternatif yakıt

  Alternatif yakıt

  Alternatif yakıt