Althaea officinalis 2019

Althaea officinalis 2019 Althaea officinalis

Althaea officinalis

Althaeus (lat. Althaea Offcinalis) - çok yıllık otsu bitkilerin cinsinin tıbbi bir bitki. İnsanlarda, hatmi ilacı diğer isimlerle de adlandırılır, bunların en yaygınları ebegümeci, sümük otu, ibneler, köpek erizipeleri ve diğerleridir. Bu bitki Avrupa, Amerika, Asya'da, yani orman bozkırlarında ve bozkır bölgelerinde yaygındır. Kural olarak, bitki göllerin ve nehirlerin kıyısında ve çayırlarda bulunur.

Tıpta kök, yaprak ve çiçekler kullanılır.hatmi. Böylece, eczane adı kullanılan bitkinin kısmına bağlıdır: Althaeae radix - althaea kökeni, Althaeae folium - althaea ve Althaeae flos yaprakları - althaea çiçekleri.

Tıbbi marshmallow'un botanik tanımı, toplanması ve tedariki

Althaea officinalis çok yıllık birbir buçuk metre yüksekliğe ulaşan bir bitki. Kural olarak, bitkinin iki yıllık kökleri hasat edilir. Biz hatmi yaprakları hakkında konuşmak, bu görüntülerin karakteristik beyaz saplı ve tüylenme var bahsetmeliyiz. Onların sinüslerinde pembe veya beyaz büyük çiçek demetleri oturmaktadır. Bitki yaz aylarında çiçek açar.

Yukarıda belirtildiği gibi, tıbbi amaçlar için,kökler, yapraklar ve çiçekler kullanılır. Kökler ilkbahar veya sonbaharda toplanır. Kullanmadan önce, kökün sert olmadığından ve yan köklerin mantar tabakasından temizlendiğinden emin olun. Althayanın kökü belirli bir kokuya ve tatlı tada sahiptir. Yaprakların ve çiçeklerin çiçeklenme başında toplanır. Son zamanlarda, althea tohumları da petrol üretmek için aktif olarak kullanılmıştır.

Althaea officinalis: uygulama ve tıbbi özellikler

Althae'nin bir şifalı bitkisi olarakAntik çağlardan beri popüler olmuştur. Tıpta kullanımının bir özelliği, zamanın ve iyileşmenin inovasyonunun geçişine rağmen kullanımının pratik olarak değişmemesidir. İnflamatuar süreçlerde, mukus, bağırsaklarda ve midede, deride ve boğazda ve ağızda mukoza zarında tahrişleri giderir. Mukus içerdiği ilaçlar, öksürüğe karşı mükemmel yardım, balgamdan uzaklaşmayı ve tahriş etmeyi kolaylaştırır.

Bu bitkinin kökünden çay mükemmel yardımcı olurMide ağrısı ve ishal ile. Ballı böyle bir içecek, öksürüğe yardımcı olur, astım, amfizem ve pnömokonyoz ile öksürük ataklarını yumuşatır, iltihaplı diş etlerinin, mukus boğazının ve ağrının durumunu iyileştirir.

Althaea officinalis, mukus üretirHassas veya tahriş olmuş bölgeler üzerinde koruyucu bir tabaka bırakır ve hızlı iyileşmelerini sağlar. Carbuncles ve kaynamalı sıcak losyonlar da daha hızlı olgunlaşmasına katkıda bulunur. Bu arada, hamilelik sırasında althae da aktif olarak kullanılır, çünkü onun seyrini etkileyemez.

Althea kökünden ve yapraklarından çay ve şurup tarifleri

Althea kökünden gelen çay, içinde bulunan nişastanın bir macun haline gelmemesi için pişirilmelidir.

- Kökten çay yapmak içinsoğuk su iki çay kaşığı ince kıyılmış kök dökün ve 30 dakika demlenmesine izin verin. Sonra hepsini sallayın ve gazlı bezle boşaltın. Çay ısıtılır ve hemen küçük yudumlarla sarhoş olur.

- Althea'nın yapraklarından çay biraz farklı hazırlanır. Yapraklar sıcak su dökülür ve on dakika boyunca infüze edilir. Öksürdüğünde, içeceği balla tatlandırırsın. Mide veya bağırsak çalışmalarının ihlali durumunda, içme daha tatlı değildir. Yapraklardan çay genellikle losyon ve durulama için kullanılır.

- Althea şurubu bir zamanlar yaygın olarak kullanıldıöksürüğe karşı. Bronşitlerden iyi bir çocuk tıbbı alarak, biraz anason yağı ekleyebilirsin. Ne yazık ki, şurup uzun süre saklanmaz. Bu ilacı kendi başınıza hazırlamak için 2 gr ezilmiş kök gerekir. Bir filtreye yerleştirilir ve bir şarap alkolü ve su karışımı ile doldurulur. Akan sıvı toplanmalı ve hatmi ile doldurulmalıdır. Bu yüzden yaklaşık 40 ml sıvı oluşana kadar yapılması gereklidir. Sonra şeker eklenir. Bu madde şeker çözülene kadar ısıtılır.

Althaea officinalis 2019

Althaea officinalis 2019

Related news

 • Deri Çatlakları Neden Olur, Nasıl Düzeltilir
 • Örgü Battaniye Modelleri ve Yapılışı
 • Üzüm Reçeli
 • Moskovadaki Zara Home mağazalarının adresleri: en popüler noktalar
 • Salon filtresi (Kalina-VAZ) nasıl değiştirilir

 • Althaea officinalis

  Althaea officinalis


  Althaea officinalis

  Althaea officinalis

  Althaea officinalis

  Althaea officinalis

  Althaea officinalis

  Althaea officinalis

  Althaea officinalis

  Althaea officinalis

  Althaea officinalis

  Althaea officinalis

  Althaea officinalis

  Althaea officinalis

  Althaea officinalis

  Althaea officinalis

  Althaea officinalis

  Althaea officinalis