Alu Diarra - en son yetenek 2019

Alu Diarra - en son yetenek 2019
22.08.2019

Alu Diarra - en son yetenek 40

Alu Diarra - en son yetenek

Alu Diarra, Fransız bir futbolcuve uzun süre konsolide edebileceği bir kulüp bulamadı. Bir istisna, "Bordeaux" da yalnızca dört yıllık bir dönem olarak kabul edilebilir; ancak her şey sırayla. Bu yazıda, yetenekli savunmacı orta saha oyuncusu Alu Diarra'nın hangi futbol kulüplerinde oynadığı kariyer yolunun ne olduğunu ve başarılı olabileceğini bulacaksınız.

Erken meslek

Alu Diarra, 15 Temmuz 1981'de Fransa'da doğdu.Zaten altı yaşındayken futbol akademisi Ones-sous-Bois'e girdi. Orada uzunca bir süre eğitim aldı. 1993 yılına kadar dört yıl daha geçirdiği "Villepent" kulübü sistemine geçti. On altı yaşındayken Diarra, profesyonel bir sözleşme imzalamadan önce üç yıl daha eğittiği "Luan-Cuizo" kulübü gençlik takımına taşındı. Bununla birlikte, orada uzun süre kalamadı - becerisi büyük kulüpler tarafından fark edildi ve zaten 2000 yazında, 19 yaşındaki orta saha oyuncusu dünyanın en güçlü kulüplerinden birinde, Münih "Bavyera". Birçoğu, bu kulüpteki Diarra'nın büyük bir geleceği olduğuna inanıyordu, ancak orada geçirdiği iki yıl boyunca oyuncu tekrar sahaya girmedi. Bavyera ikilisi için 41 maç oynadıktan sonra, Diarra Liverpool'a taşındı, ancak üssünde yer yoktu, ancak kimse onu tekrarlamak istemedi. Kulüp yönetimi, Alu Diarra'nın yeteneklerini kira yardımı ile farklı bir şekilde geliştirmeye karar verdi.

kiralık

alu diarra

Malian kökenli Fransız futbol oyuncusu"Liverpool" da üç yıl listelendi, ancak "Bavyera" örneğinde olduğu gibi tek bir maç oynamadı. Sözleşmenin imzalanmasından bir ay sonra, Diarra Le Havre'de vatanına vatan gönderildi ve 25 maç oynadı. Ardından Alu, "Bastia" ya gitti ve burada 35 kere sahaya girdi ve bundan sonra "Lance" de 34 maç oynadı. Toplamda altı gol attı, ancak Diarra'nın savunma oyuncusu olduğu hatırlanmalıdır ve bu onun ilk önceliği değildir. Sonuç olarak, "Liverpool", 24 yaşındaki Fransız'la ilgili nihai kararı verdi - İngiliz kulüpinde geleceği yoktu, bu yüzden hala sadece kira oynayan bir futbolcu olan Alu Diarra, Fransa'ya evine gitti. Konuştuğu son kulübe "Lance", üç milyon avroluk bir orta saha oyuncağı sözleşmesi satın almayı kabul etti.

Fransız Dönemi

Charlton Athletic

Diarra "Lance" yetenekte açılmaya başladı,Bu yüzden burada oyuncu uzun kalmadı. Bir sezonda 32 maç oynadı, iki gol attı ve en güçlü Fransız kulüplerinden "Aslan" tarafından iki katından fazla bir fiyatla Lance Liverpool'a bir yıl önce ödenen parayla satın aldı. "Lyon" da ilk galibiyetini kazanan Diarra, yeni kulübüyle birlikte Fransa'nın şampiyonu oldu ve ikametgahını değiştirdi. Bu kez başka bir güçlü kulübe olan Bordeaux, 26 yaşındaki opornik için yedi buçuk milyon koydu. Daha önce de söylediği gibi Bordeaux'da Diarra en uzun kalmıştı - bu takımda dört sezon geçirdi, toplam 133 maçta oynadı, 11 gol attı ve en önemlisi - hem Şampiyona hem de Fransız Kupasını 2009'da kazandı. 2011'de tutsunu yitirmeye başlayan 30 yaşındaki oyuncu Marsilya'ya beş milyon euro satıldı ve Fransa Kupasını bir yıl içinde kazanmayı başardı. Ve bu zaferden sonra Diarra iki buçuk milyon avro için West Ham'a satıldı.

İngilizce Dönemi

Malian kökenli Fransız futbol oyuncusu

"West Ham" da Alu altı ay geçirdikten sonrahangi ödünç "Rennes" de sezon bitirmek için gönderildi. Döndükten sonra bir yıl daha İngiliz klübünde geçti, ancak o zamana kadar sadece altı kere sahaya çıktı. Sonuç olarak, oyuncunun kulüple olan sözleşmesi 2014'te sona erdi ve 33 yaşındaki futbolcu geçici olarak çalışmadı. Ancak emekli olmak istemedi, bu nedenle Şubat 2015'te ona sunulan fırsatı değerlendirdi: bir İngiliz kulübü Charlton Athletic, onunla kısa vadeli bir sözleşme imzalamaya karar verdi. Orada sezonun sonuna dek mükemmel bir şekilde kendini gösterdi ve bir yıl daha uzun süreli bir sözleşme imzaladı. Toplamda "Charlton Athletic" adlı kulüpte Diarra 44 maçta gol attı. Orta saha oyuncusu sözleşmesi sona erdiğinde anavatanına dönmeye karar verdikten sonra "Nancy" e geçti. Şu an maalesef tek bir maç yapmadığı için.

Milli takım karşılaşmaları

alu diarra futbolcu

Diarra milli takımına yaptığı ilk meydan okuma,2004'te, 23 yaşında, oldukça geç. İlk maçını İrlanda karşısında dostça yapmış ve golsüz bir beraberlikle sona erdi. Sonuç olarak, Fransız İtalyanlar bıraktı nihai bir Togo karşı grup aşamasında maç yerine yanı sıra oynama gibi geliyor, 2006 Dünya Kupası için Fransa kadrosuna dahil edildi. Avrupa Şampiyonası 2008 Alu kaçırdı ve 2019 Dünya Kupası'na gitti ancak sahada yalnızca Güney Afrika ile oynanan maçta - ama kaptanın kol bandıyla - gitti. Diarra ayrıca 2012'de Avrupa Şampiyonası'na gitti ve burada üç grup maçını düdüğün düdüğüne bıraktı. Bu maçların üçüncü sırayı İsveç'e karşı orta saha oyuncusu kariyerindeki son kişi oldu. Toplamda, milli takım için 44 maç geçirdi.

Alu Diarra - en son yetenek 2019

Alu Diarra - en son yetenek 2019

Related news

 • Alkollü içeceklerin kalori içeriği ve bir diyet sırasında kaydedilmesi
 • Rüyada At Görmek
 • UNLU YUMURTALI KURU KÖFTE RESİMLİ TARİFİ
 • Nilgün Bodurdan Arda Turan-Berkay kavgası yorumu: Ben olsam eşime söylemezdim
 • Petersburg. Vasilyevsky Adası Spit

 • Alu Diarra - en son yetenek 5

  Alu Diarra - en son yetenek


  Alu Diarra - en son yetenek 67

  Alu Diarra - en son yetenek 77

  Alu Diarra - en son yetenek 36

  Alu Diarra - en son yetenek 18

  Alu Diarra - en son yetenek 8

  Alu Diarra - en son yetenek 28

  Alu Diarra - en son yetenek 19

  Alu Diarra - en son yetenek 93

  Alu Diarra - en son yetenek 54

  Alu Diarra - en son yetenek 84

  Alu Diarra - en son yetenek 48

  Alu Diarra - en son yetenek 77

  Alu Diarra - en son yetenek 79