Amigurumi Nedir 2019

Amigurumi Nedir 2019 Amigurumi Nedir

Amigurumi Nedir?

Sosyal medyada paylaş
Follow by Email
Google+
Pinterest

Amigurumi nedir? diye merak edenler için bu örgü tekniği hakkında bilgiler paylaşıyoruz. Amigurumi ile yapılan oyuncaklar ve diğer dekoratif ürünler son derece dikkat çekicidir. Amigurumi, örgü oyuncak yapma sanatıdır. İstenen renk ve modelde örülen nesnelerin içleri doldurulduktan sonra bunlar oyuncak ya da dekor ürünü olarak kullanılmaktadır. Çoğunlukla oyuncak yapımında kullanılır çünkü küçük çocuklar için en güvenli oyuncak türlerinden birisi de örgü oyuncaklardır. Yumuşak yapısı ve çocuklara zarar verebilecek aksesuarlar içermemesi nedeni ile özellikle bebekler için son derece idealdir. Siz de evde amigurumi yapmak isterseniz bu yazımızda vereceğimiz bilgiler işinize yarayabilir.

Amigurumi Yapmak için Gerekli Malzemeler

 • Kalın bir tığ
 • İstediğiniz renkte kalın ip
 • Elyaf
 • İğne
 • Makas

Amigurumi yapmak için tek renk ip kullanabileceğiniz gibi farklı renkte birkaç tane ip de kullanabilirsiniz. Rahat örmek ve güzel bir görünüm için bu ipler aynı kalınlıkta olmalı.

Amigurumi Nasıl Yapılır?

Amigurumi yapımında genelde tığ işi örgü kullanılır. Kalın bir yün ip ve buna uygun kalınlıkta tığ kullanılır. Örgü tekniği olarak sık iğne uygulandığı için tığ ile örgü örmeyi bilen herkes evde amigurumi yapabilir. İlk olarak bir sihirli halka yapılır ve bunun içi sık iğne ile doldurulur. Buradan sonrasında yapılacak modele göre arttırma, eksiltme ve renk geçişleri yapılır. Oyuncak örüldükten sonra içi elyaf ile doldurularak kabarık olması sağlanır. Buradan sonrasında göz ve diğer detayların yapımına geçilir.

Amigurumi ZürafaAmigurumi Zürafa

Küçük çocuklar için yapılan oyuncaklarda onların koparıp yutabileceği aksesuarlar kullanılmamalıdır. Özellikle göz olarak boncuk ya da buna benzer onların dikkatini çekebilecek aksesuarların kullanımı riskli olabilir. Bunun yerine örgü ya da işleme ile oyuncaklara göz yapılabilir. Şapka ve diğer süslemeler de örülerek oluşturulabilir. Çocuğunuz büyükse boncuk ya da başka süs aksesuarları da kullanabilirsiniz.

Amigurumi TırtılAmigurumi Tırtıl

Evde amigurumi yapımı çok keyifli bir çalışmadır. Amigurumi yapımı için kullanılan özel bir ip olmaması da bu konuda büyük avantaj sağlar. Eğer çocuğunuza oyuncak örecekseniz o zaman onun hassas cildine zarar vermeyecek yapıda ipler kullanmaya özen göstermelisiniz. Elinizdeki artık ipleri de amigurumi çalışması yaparken aralara karıştırabilirsiniz. Bu şekilde hem daha renkli bir çalışma yapabilir hem de ipleri değerlendirebilirsiniz.

Amigurumi ÖrgüAmigurumi Örgü

Amigurumi sanatı sayesinde evde geçireceğiniz vakti değerlendirebilirsiniz. Kendinizi bu konuda geliştirerek birbirinden güzel oyuncaklar yaparak bunlardan kazanç sağlayabilirsiniz. Bu tekniği kullanarak meyve şeklinde dekor ürünleri yaparak evinizi daha güzel bir hale getirebilirsiniz. Duvar süsü ve kapı süsünün yanı sıra bebeğinizin beşiği ve bebek arabası için de amigurumi ile harika süslemeler yapmanız mümkün.

Amigurumi Örgü OyuncakAmigurumi Örgü Oyuncak

Amigurumi yapmak stres atmak için de faydalı olabilir. Rengarenk iplerden sevimli oyuncaklar yaparken çocukluğunuza yolculuk yapabilirsiniz. Bu kolay uygulama sayesinde çocuğunuzun sevdiği hayvanların figürlerini kullanarak onların çok seveceği oyuncaklar yapabilirsiniz. Kız çocuklar için amigurumi bebekler örebilirsiniz. Kendi el emeğinizle yapacağınız araba ya da uçak gibi amigurumi oyuncaklara ise erkek çocukları çok mutlu edebilir. Yapacağınız sevimli bir ayıcık ise ev yapımı hediye olarak dostlarınıza hoş bir sürpriz olabilir.

Amigurumi Oyuncak ModeliAmigurumi Oyuncak Modeli

Amigurumi oyuncak yapmak isterseniz daha önceden sizlerle paylaştığımız amigurumi oyuncak modellerinden örnekler bulunan galeriye göz atabilirsiniz. Bu tekniğini kullanarak kendinize kolye ya da bileklik gibi aksesuarlar da yapmanız mümkün. Yapacağınız minik örgü figürlerin içini doldurduktan sonra bunları anahtarlık olarak kullanabilirsiniz. Amigurumu nedir ve nasıl yapılır? bu konuda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Bu yazımızı okuduktan sonra siz de isterseniz hemen elinize bir tığ ve ip alarak bu keyifli dünyaya adım atabilirsiniz.

Amigurumi Nedir 2019

Amigurumi Nedir 2019

Related news

 • 0-6 yaş grubundaki çocuklar için eğitici oyuncaklar
 • Çocukların Erken Yatırma Alışkınlığının Kazanılması
 • Karabuğday Salatası
 • Göz Altı Torbalarını Gideren Yöntem
 • Zencefilli kurabiye tarifi

 • Amigurumi Nedir

  Amigurumi Nedir

  Amigurumi Nedir

  Amigurumi Nedir

  Amigurumi Nedir

  Amigurumi Nedir

  Amigurumi Nedir

  Amigurumi Nedir

  Amigurumi Nedir

  Amigurumi Nedir

  Amigurumi Nedir

  Amigurumi Nedir

  Amigurumi Nedir

  Amigurumi Nedir

  Amigurumi Nedir

  Amigurumi Nedir

  Amigurumi Nedir

  Amigurumi Nedir

  Amigurumi Nedir

  Amigurumi Nedir

  Amigurumi Nedir

  Amigurumi Nedir

  Amigurumi Nedir

  Amigurumi Nedir

  Amigurumi Nedir