Amplifikatörün amplifikatör frekansı karakteristiği - mükemmel bir şey yok 2019

Amplifikatörün amplifikatör frekansı karakteristiği - mükemmel bir şey yok 2019
15.10.2019

Amplifikatörün amplifikatör frekansı karakteristiği - mükemmel bir şey yok 65

Amplifikatörün amplifikatör frekansı karakteristiği - mükemmel bir şey yok

Genlik-frekans yanıtıİki boyutlu grafik, frekansına bağlı olarak sinyalin ne derece düzensiz şekilde güçlendirildiğini gösterir. Düşük frekanslı yükselteçlerden, diğer bir deyişle akustik donanımdan söz edersek, AFC ses üretimin doğallığını ve doğallığını belirler.

genlik frekans tepkisi

Ses sinyalindeki bozulmalar doğrusal ve doğrusal değildir. Çıktı sinyalinin şeklindeki değişim doğrusal olmayan olarak kabul edilir ve kazançının düzensizliği şeklini korurken doğrusal olarak adlandırılır.

Amplifikatörün genlik karakteristiğiözelliği: frekans ölçeğinin sesli aralıkta çizildiği, absis ekseni üzerindeki bölme, bir logaritmik dereceye sahiptir - frekans ne kadar yüksek olursa, bölünmeler arasındaki aralıklar daha küçüktür. Bu şekilde gösterim, modülasyonları ne kadar az, yüksek tonlarını ayıran insan işitme özellikleriyle haklıdır.

İdeal genlik-frekans tepkisidüz bir yatay çizgiye benzeyecektir. Ama bildiğiniz gibi, kesinlikle eşit getirmek için ve eşit dahi duyulabilir nispeten dar aralıkta üzerinde, tüm spektrumu üretir neredeyse imkansız geliyor. Elektronik bileşenler (örneğin, amplifikatör, yarı iletken ya da boru ve destek, kapasitans ve endüktans gibi) devre bileşenlerinin özelliklerinin tüm madde. Herhangi bir transistor, entegre devre, ya da özel bir yanıt olan bir lamba. Sadece dikkatli ayarlama, tüm cihazın önerilen tasarım, bireysel bileşenlerin olmayan ideality telafi etmek. Bu elde edilebilir ve maddelerin seçimi ve doğrusal ve doğrusal olmayan distorsiyon azaltır derin negatif geri beslemesi.

amplifikatörün genlik karakteristiğiİdeal genlik frekansıkarakteristik olamaz, o zaman sadece eksen eksenine paralel çizgiden sapma derecesi hakkında konuşabiliriz. Insan işitme üç desibel içinde kazanç değişimi, "son olarak adlandırılan yerlerde bir hat karakteristiği (tipik olarak 1000 Hz bölgede) en yüksek kazanç değerlerinin altında 3 dB yatan çizgilerin kesişme noktası arasındaki aralık olarak tanımlanır ancak frekans bandı ne olduğunun kritik olmadığı düşünülmektedir eğilimler ". Frekans aralığının sınırlarının altındaki ve altındaki frekansların "gözden kaçırılmadığı" varsayılmamalıdır, bunlar sadece fark edilir derecede daha kötüdür.

Amplifikatörün frekans tepkisini basit kullanarak silebilirsinizcihazlar (bir osiloskop ve bir ses frekans üreteci) veya doğru bir voltmetre kullanarak. Bu amaçla, aynı değere sahip, örneğin 200 mV'luk bir sinyali ve farklı frekansları cihazın girişine göndermek ve grafiğe veri uygulayarak çıkış yoğunluğunu ölçmek gerekir. Radyo tesislerinde frekans tepkisinin tekdüzeliğini, tüm aralığı girdiye besleyen özel bir all-wave jeneratörü ve ekranda görsel olarak diyagramı gösteren bir metre vasıtasıyla düzenlemek normaldir. Üretim koşullarında, sonuçların elde edilmesi çok daha hızlıdır.amp amp

Bir yük olarak hizmet veren akustik sistemlerÇünkü amplifikatör, kendi özelliklerine sahiptir ve onlar da ideal olmaktan uzaktır. Amplifikatör tasarımındaki toplam frekans cevabını telafi etmek için ton kontrolleri veya çok bantlı ekolayzır gibi cihazlar sağlanır. Hi-End sınıfının ekipmanı böyle ayarlara sahip değildir, bunların genlik-frekans karakteristiği, ses seviyesi düğmesi ve güç anahtarına ek olarak, diğer kontrol cihazlarının gerekmediği tam hoparlörlerle çok dikkatli bir şekilde ayarlanmış ve koordine edilmiştir.

Amplifikatörün amplifikatör frekansı karakteristiği - mükemmel bir şey yok 2019

Amplifikatörün amplifikatör frekansı karakteristiği - mükemmel bir şey yok 2019

Related news

 • Cansel Elçin, NTV Radyonun 20 Dakika programına konuk oldu
 • MİLFÖYDEN KELEBEK BÖREK
 • Yazışma yazmanın güvenilir bir yolu olarak kayıtlı bir mektup
 • TNTde (sezon 2) dans: katılımcıların listesi. TNTde (sezon 2) dans: kazanan
 • Sağlam ve beyaz dişler için doğal yöntemler

 • Amplifikatörün amplifikatör frekansı karakteristiği - mükemmel bir şey yok 75

  Amplifikatörün amplifikatör frekansı karakteristiği - mükemmel bir şey yok


  Amplifikatörün amplifikatör frekansı karakteristiği - mükemmel bir şey yok 36

  Amplifikatörün amplifikatör frekansı karakteristiği - mükemmel bir şey yok 12

  Amplifikatörün amplifikatör frekansı karakteristiği - mükemmel bir şey yok 59

  Amplifikatörün amplifikatör frekansı karakteristiği - mükemmel bir şey yok 38

  Amplifikatörün amplifikatör frekansı karakteristiği - mükemmel bir şey yok 49

  Amplifikatörün amplifikatör frekansı karakteristiği - mükemmel bir şey yok 22

  Amplifikatörün amplifikatör frekansı karakteristiği - mükemmel bir şey yok 16

  Amplifikatörün amplifikatör frekansı karakteristiği - mükemmel bir şey yok 56

  Amplifikatörün amplifikatör frekansı karakteristiği - mükemmel bir şey yok 77

  Amplifikatörün amplifikatör frekansı karakteristiği - mükemmel bir şey yok 51