Çamur suyu: phraseology anlamı ve kökeni 37 29.01.2019, 21:05

"Çamur suyu": phraseology anlamı ve kökeni

Bazı dirençli ifadeler görünürBazı hedeflere ulaşmak için yürütülen bazı kişilerin ritüelleri sayesinde. Birisi bu sözlerin tam anlamıyla suyu çamurlamak zorunda. Bundan sonra, aynı ifade, ancak mecazi anlamda görünür.

Bu makale phraseology "çamurlu su" adanmıştır. Bunu açıklayacağız ve sözlüğümüzde nasıl göründüğünü size anlatacağız.

İstikrarlı bir ifadenin anlamı

İfadeyi yorumlamak için, büyüklüğe dönelim.Roza T. V. tarafından düzenlenen phraseological sözlüğü Bu basımın yazarı, düşündüğümüz istikrarlı ifadenin şu anlamını vermektedir: “kafa karıştırıcı, yanıltıcı”. Bu "çamurlu su" ifadesinin tanımıdır. Phraseological kötü bir şey demektir, bu nedenle onaylamayan bir renge sahiptir. Onlar, kurnaz, aldatma, başkalarının birbirine karışması, yararı, kendi bencil amaçlarını gerçekleştiren "çamurlu" insanlar tarafından karakterize edilir.

Bu ifadenin kökeni tarihi hayret verici ve aynı zamanda basittir. Bunu düşünelim.

Menşe tarihi

Daha ne için sadece balıkçılar gelmedi?balıkçılık şansı! Bir zamanlar, eski güzel günlerde, balık avlamadan önce aşağıdaki ritüel uygulandı. Su, avladıkları yerde, parçalandı. Bu tesadüfi değildi. Balıkçılar, bu şekilde balıkların ağları görmeyeceklerine ve onların içine düşeceğine inanıyorlardı. Böyle bir balıkçılık anlayışı, kurnazlık oldu. Bu yöntemin gerçekten işe yarayıp yaramadığı sadece tahmin edilebilir.

kızdırmak

Yavaş yavaş, "çamurlu su" ifadesi başladıFarklı, olumsuz bir anlam kazanma. Belki de bu, antik Yunan şairi Aesop'un masalından kaynaklanıyor. Bir balıkçı, komşusunu kızdırmak için suyu kasıtlı olarak nasıl çamurlandığını anlattı. O zamandan beri, düşündüğümüz ifade, hedeflerini dürüst olmayan bir şekilde, başkalarını dolaştırarak, bazı önemli noktaları gizleyerek, yalan söyleyenleri karakterize ediyor.

İfadenin kullanımı

Bu deyim, genellikle hem edebi hem de konuşma dilinde kullanılır. Yazarlar bu ifadeyle "bulutlu" kahramanları karakterize etmeyi severler. Medyada bulunabilir.

çamurlu su kuramı

Gazetecilikte "çamurlu su" ifadesi varEn sık uygulanmaktadır. Özellikle, siyaset, bankalar, sahtekârlık üzerine yayınlarda, bu ifadeler, kirli durumları tanımlamak ve bu tür bir durumun hoşnutsuzluğunu iletmek için mükemmel bir araçtır. Başkaları aldatmayı durdurmak, insanları kişisel kazanç için kötülük yapmak için kullanılır.

Çamur suyu: phraseology anlamı ve kökeniGoruntuler Fotograf resim fotograflar

Related news

 • Lezzetli ev yapımı mamalar: kış için kabak konservesi için bir tarifi
 • ÖRGÜ DİKİŞSİZ BERE ELDİVEN TAKIM TARİFİ
 • Kilo kaybı için hardal sargısı
 • En Etkili Doğal Detoks İçecekleri

 • Çamur suyu: phraseology anlamı ve kökeni 12

  Çamur suyu: phraseology anlamı ve kökeni


  Çamur suyu: phraseology anlamı ve kökeni 87

  Çamur suyu: phraseology anlamı ve kökeni 47

  Çamur suyu: phraseology anlamı ve kökeni 73

  Çamur suyu: phraseology anlamı ve kökeni 75

  Çamur suyu: phraseology anlamı ve kökeni 72

  Çamur suyu: phraseology anlamı ve kökeni 100

  Çamur suyu: phraseology anlamı ve kökeni 75