Anaokulundaki pencere üzerindeki bahçe: Çocuklara doğayı sevdirmek için iyi bir seçenek 77 23.02.2019, 15:15

Anaokulundaki pencere üzerindeki bahçe: Çocuklara doğayı sevdirmek için iyi bir seçenek

Neden bir çocuk odasında bir pencere üzerinde bir bahçeye ihtiyacın var?bahçe mi? Kentleşme süreçleri ne kadar güçlü olursa, bir kişi de doğadan uzaklaşır. Çevredeki dünyanın güzelliğini fark etmeden yaşıyor. Ve yaşamın basit sevinçlerini, çoğu mutsuz insanı, daha çok biyo-robotları takdir edemeyen insanlar. canlı,anaokulu içinde pencere üzerinde sebze bahçesiçoğal, ama gerçek yaşamalarına izin verilmezduygular. Ve talihsiz kendilerini, başkalarını mutlu edemezler. Bu alakasız önemsiz şeyler gibi görünebilir, ancak bu izlenim aldatıcıdır. Bu yüzden çocuklarımızı çocukluğundan doğaya sevmeyi öğretmek, onlara kendi elleriyle önemli ve ilginç bir şey yaratmak için çaba göstermeyi öğretmek çok önemlidir. Bu, bahçedeki anaokulundaki bahçede yardımcı olabilir.

Ebeveynlerin aşırı iş yükü göz önünde bulundurulduğunda,okul öncesi kurum, çocukların yetiştirilmesi ve çalışkanlık, sorumluluk duygusu, karşılıklı yardım, takımla birlikte olma, takım çalışması sürecinde diğer çocuklarla etkileşim kurma, kendini kontrol etme duygusu geliştirme vb. gibi sosyal açıdan önemli kişisel niteliklerin oluşumu üzerine temel çalışmaları yerleştirir. Gariptir, ama Dow'daki pencere üzerindeki bahçe eğitim amaçlı olarak yardımcı olabilir.

dhow içinde pencere üzerinde sebze bahçesiEkolojik ve işgücü eğitimiAnaokulunun çalışma programının çok önemli bölümleri. Bu sorun çok acil olduğu için, birçok DOW onları ana çalışma alanı olarak kabul etmektedir. Ekolojik eğitim, çevredeki dünyayla ilgili olarak çocukların aktif yaşam konumlarının oluşumunu varsayar. Basitçe söylemek gerekirse, çocuklara sadece doğayı sevmek değil, aynı zamanda sorunları görmek, bunları çözmek için yollar bulmak, eylemlerinin sorumluluğunu almak, başkaları için bir model olmak öğretilir. Bu, anaokulundaki pencere üzerindeki sebze bahçesi tarafından mükemmel bir şekilde yardımcı olabilir. İşgücü eğitimi ayrıca çeşitli faaliyetlerin başarılı bir şekilde uygulanması için gerekli belirli pratik becerilerin yaratılmasına yardımcı olmalıdır.

Pencere kenarında bir bahçe nasıl kurulur? Fotoğraflar açıkça oluşturmak için çok fazla alan ya da büyük finansal maliyet gerektirmediğini göstermektedir. Içindepencere fotoğrafıHer grup bakım için kitlere sahiptirOda bitkileri, fide için kutu, kap veya başka kaplar eklemelidirler. Hala toprağa dikkat etmeliyiz. En iyi seçenek sebze için bir astar almaktır. Hazırda para harcamak istemezseniz, ama bir olasılık varsa, kendiniz tarafından yapılabilir. Bereketli bir toprak almalıyız, humus ekleyelim. Elde edilen toprak bir demir kap içinde kalsine edilir veya kaynar su ile dökülebilir. Doğal olarak tohumlara ihtiyacımız var. Bütün bu hazırlık faaliyetlerine ebeveynleri dahil etmek mümkün ve gereklidir.

Anaokulunda pencere kenarında bir bahçe varsa,o zaman sadece o değil. Elbette organize sınıflar, iş ödevleri, gözlemler ve diğer bilişsel faaliyet türleri olmalıdır. Böyle bir köşedeki sınıflar en iyi alt gruplar tarafından gerçekleştirilir. Böylece pratik becerileri güvenceye odaklanabilirsiniz. En uygun zaman günün ikinci yarısıdır. Bu köşe proje aktivitelerinin organizasyonuna iyi uyum sağlar. Her şeyden önce, onun örneğinde, bitki gelişimi sürecini baştan sona izleyebilir, çocuklara sonuç çıkarmalarını ve edinilen becerileri günlük yaşamda kullanmalarını sağlayabilirsiniz.Related news

 • Lavabonun altında su için bir filtre nasıl seçilir
 • Bir İlişkide Kesinlikle Yapılmaması Gereken 17 Hata
 • Anne adayları bunları sakın yapmayın

 • Anaokulundaki pencere üzerindeki bahçe: Çocuklara doğayı sevdirmek için iyi bir seçenek 87

  Anaokulundaki pencere üzerindeki bahçe: Çocuklara doğayı sevdirmek için iyi bir seçenek


  Anaokulundaki pencere üzerindeki bahçe: Çocuklara doğayı sevdirmek için iyi bir seçenek 81

  Anaokulundaki pencere üzerindeki bahçe: Çocuklara doğayı sevdirmek için iyi bir seçenek 1

  Anaokulundaki pencere üzerindeki bahçe: Çocuklara doğayı sevdirmek için iyi bir seçenek 57

  Anaokulundaki pencere üzerindeki bahçe: Çocuklara doğayı sevdirmek için iyi bir seçenek 45

  Anaokulundaki pencere üzerindeki bahçe: Çocuklara doğayı sevdirmek için iyi bir seçenek 65

  Anaokulundaki pencere üzerindeki bahçe: Çocuklara doğayı sevdirmek için iyi bir seçenek 53

  Anaokulundaki pencere üzerindeki bahçe: Çocuklara doğayı sevdirmek için iyi bir seçenek 74