Anavatanları inceliyoruz. Höyük nerede 2019

Anavatanları inceliyoruz. Höyük nerede 2019
22.08.2019

Anavatanları inceliyoruz. Höyük nerede 80

Anavatanları inceliyoruz. Höyük nerede?

Rus Höyüğü en eskilerden biridir.Güney Trans-Urals yerleşim birimleri. askeri birimin kendi topraklarında var Urallar, bir o kapalı kabul edildi uzun süre, hem de diğer şehirlerde için. Bu nedenle, Ural federal bölgesinin ne bölge, coğrafi yakınlık avantaj ve onun engin ülkeyi sunmuştur Bazı ünlü kişilikleri ile karşılaştırılabilir, zengin ve ünlü Höyük, daha değil her turist cevap.

Höyük nerede

Tarihsel Arka Plan

Köyün adı ilk kez 1679'da belirtilmiştir. Irtysh Nehri Tobol'ün yüksek su şubelerinden birinde bulunan bir köylü köyü olan yerleşim, 1782'den itibaren bir şehir haline geldi. Kurgan'ın bulunduğu alan yaklaşık 100 yıl Rus İmparatorluğunun referans bölgesi olarak kabul edildi. Dışarıda, Decembrists sürgünde hizmet ediyordu burada.

1894'ten beri Trans-Sibirya DemiryollarıKurgan ile Rusya'nın merkezi bölgeleri arasındaki bağlantı. Büyük Vatanseverlik Savaşı, şehri Beyaz Rusya, Ukrayna ve Moskova bölgesinden sanayi işletmelerinin tahliye merkezi haline getirdi.

Höyük nerede

Coğrafya ve iklim

Kurgan'ın bulunduğu alan,Batı Sibirya Ovası'ndaki en büyük kıtanın merkezidir. Denizler ve okyanuslardan uzakta olan kent, coğrafi konumunda hala avantajlara sahiptir. Kuzeyin yakıt ve enerji tabanı yakınlarında, Urals'un doğal kaynakları ve Kazakistan'ın sınırsız stepleri. Ob dünyanın en büyük nehirlerinden birinin havzasında bulunan Kurgan'ın bulunduğu bölge hiç su kaynakları bulunmamaktadır.

Bölgenin ikliminde,Nemli hava kütlelerinin geçişini engelleyen Ural Dağları. Hava koşullarının tüm özellikleri, orman bozkır bölgesinin karakteristiğidir. İklim kışın soğuk ve az karla ılıman kıta ve yaz kuru ve ılıktır.

Ana Gezi

barrow nerede alan

Yerleşme sadece onun için bilinmemektedirendüstriyel potansiyel, aynı zamanda mimari, tapınak ve müze anıtları. Kurgan'ın bulunduğu bölgenin ana kilisesi, Alexander Nevsky Katedrali'dir. Yüzyılı aşkın bir süredir altın kubbe kapaklarla inşa edilen kırmızı tuğla, duvarlarında Ortodoks inancının cemaatini toplar. Bugün tapınak bir mimari anıt ve şehrin ana cazibe.

barrow nerede alan

Kurgan Havacılık Müzesi sadeceSibirya'nın genişliğindeki yönü. Havacılık ekipmanı, uçak modelleri, ekipman, fotoğraf belgeleri ve ödüller bulunmaktadır. Kurgan'ı ziyaret eden ismiyle yerleşim yeri, Kurgan sahnesini geçen Decembristler müzesi ve aynı zamanda sembolü olan bir yangın kulesi olan akademisyen GA İlizarov'un müzesini ziyaret etmeye değer.

Anavatanları inceliyoruz. Höyük nerede 2019

Anavatanları inceliyoruz. Höyük nerede 2019

Related news

 • Savunma Sanayii İcra Komitesi toplandı: Yerli ve milli sistemlere yenileri eklenecek
 • Sevgililer Günü Erkeğe Alınabilecek Hediye Seçenekleri
 • Merkez Bankası Enflasyon Raporunu açıkladı
 • Kışın erik sosu tkemali: tarif
 • Beyaz Çikolata Dolgulu Cupcake Tarifi Videosu

 • Anavatanları inceliyoruz. Höyük nerede 72

  Anavatanları inceliyoruz. Höyük nerede


  Anavatanları inceliyoruz. Höyük nerede 14

  Anavatanları inceliyoruz. Höyük nerede 87

  Anavatanları inceliyoruz. Höyük nerede 60

  Anavatanları inceliyoruz. Höyük nerede 66

  Anavatanları inceliyoruz. Höyük nerede 71

  Anavatanları inceliyoruz. Höyük nerede 64

  Anavatanları inceliyoruz. Höyük nerede 69

  Anavatanları inceliyoruz. Höyük nerede 16

  Anavatanları inceliyoruz. Höyük nerede 47

  Anavatanları inceliyoruz. Höyük nerede 38

  Anavatanları inceliyoruz. Höyük nerede 95

  Anavatanları inceliyoruz. Höyük nerede 72

  Anavatanları inceliyoruz. Höyük nerede 86