Anjina, sıcaklık, otitis ile sıkıştır 2019

Anjina, sıcaklık, otitis ile sıkıştır 2019

Anjina, sıcaklık, otitis ile sıkıştır 80 24.02.2019, 01:13

Anjina, sıcaklık, otitis ile sıkıştır

Kompresler, hem yetişkinler hem de çocuklar gibi birçok hastalığın tedavisinde uzun süredir kullanılmaktadır. Bunlar, iltihaplı hastalıklar için iyi, örneğin, anjin, otit ile, sıcaklığın çıkarılmasına yardımcı olurlar.

Sıkıştırmayı uygulama konusunda genel öneriler

Kompresin hastaya doğru bir şekilde yerleştirilmesi önemlidir. Bunu yapmak için şunlara ihtiyacınız vardır: nem, su ve votka (alkol) emecek yumuşak bir bez (pamuklu bez veya pamuk). Doku 2-3 kat olarak katlanır, solüsyonda nemlendirilir, sıkılır, boğaza uygulanır. Hemen ardından bir bez ile (bez bandajından daha geniş), sıcak malzemeyle (bisiklet, flanel) örtün ve komprese sarın. Hasta bu prosedürü yüzüstü pozisyonda almalıdır. Kompres değiştirilmeli ve uygulama yerinin yumuşak bir bez veya havlu ile silinmesi gerekir.

Votka kompresi doğru şekilde serildiyse,çıkarıldıktan sonra kumaş nemli, sıcak olacaktır. Hasta üşüme hissetmemelidir - bu, kompresin vücudun bölgesine sıkıca uymadığı ilk işarettir. Bu durumda, prosedür tekrar tekrar edilmelidir.

Votka dan angina ile sıkıştırmak etkilidirzaman zaman halk hekimliğinde kullanılan tıbbi pansuman ısınma. Bu arada, ağrı sendromları için larenks, yutak, eklemler, akut tromboflebit, travma ve yaralanmaların enflamatuar hastalıklar vardır yaralar için vazgeçilmez votka sıkıştırmak, topuk üzerinde boynuzlu mücadelesi, olup, akıntılı çok medya ve otitis.

Angina ile sıkıştırmak uzun vadede katkıda bulunurKan damarlarının genişlemesi, kanın iltihaplanma sürecinin bölgelerine akması ve solması acı verici hisleri azaltır. Böyle bir kompres soğuk algınlığı, anjina için çok uygundur.

Votka'nın terapötik etkisifarkedilebilir ama yapılamaz eğer hasta cilt hastalıkları (apseler, erizipel, egzama, saçkıran, çıban, vs.), kanserler, kronik süpüratif otitis media, bronşit, akciğer zarı iltihabı, hem de sıyrıklar ve çizikler.

Votka boğazda sıkıştırır hızlıiyileştirme etkisi. Anjin içine bir kompres koymak için, ihtiyacınız olacak: votka veya alkollü su, temiz geniş bir bandaj veya gazlı bez. Votka su banyosunda ısıtılır, ancak sıcaklık çok yüksek olmamalıdır, 45 derece yeterlidir. Isıtılmış votkada, gazlı bez (3-4 kat) nemlendirilmiş, boğaz, boğaz, uzun ömürlü bir ısınma etkisi sağlayacak selofan ile tüm alanı sarar. Sıcak bir eşarp veya havlu kullanarak düzeltin. Prosedür 2-3 gün tekrarlanır.

Ancak, doktora danışmak daha iyidirdoktor. Votkadan anjina ile kompres yapmak için hastanın dikkatli, dikkatli olması gerekir. Bu tip kompreslerin sık sık değiştirilmesi gerekir, çünkü bunlar hızla buharlaşır, kumaş kurur. Ayrıca, cildi tahriş ederler, dolayısıyla uzun süre saklanamazlar.

Kural olarak, kulak, boğaz, toraks, bacaklar (tromboflebit ile) üzerinde bir votka kompres de uygulanır.

Kulak iltihabı ile sıkıştırmak

Votka ısınma ne yapmak içinKulak bölgesini sıkıştırın, etrafındaki alanı petrol jölesi veya krema ile yağlamanız gerekir. Gazlı bez peçete dört kez katlanmış, ortada bir kesi yapmak. Sonra votkada ıslatın, sıkın ve kulağın etrafına koyun. Özel bir kompres kağıdını koymanız gerektiğinde, kulağınızı yoğun bir pamuk yünü tabakasıyla kaplayın ve bir bandajla sıkıca bağlayın. Sıkıştırma süresi 1.5-2 saattir. Yatağa gitmeden önce ve sadece yatakta uyumak için böyle bir kompres yapmak tavsiye edilir. Hasta, evin etrafında dolaşacak, bir tür iş yapacaksa, etki olmayacaktır. Kulak üzerinde sıkıştırır 4-5 gün boyunca yerleştirilmelidir.

Sıcaklıkta sıkıştır

Bu bandaj 2-3 kat katlanmış nemlendirilmesi için gerekli olan, sıkın ve 20-30 dakika sonra, alın bir havlu ile deri silme her değişikliği koydu.

Votka sıkıştırır ve yaralar yardımcı olur. Votka ve taze ısırgan yaprakları bu amaç için gereklidir. Kompozisyon önceden ısrar ediyor (güneşte 2 hafta). Uygulamadan önce, yara yıkanır ve bandaj her üç saatte bir değiştirilir.

Böylece votka kompresleri kullanılır.yaygın. Bazen, bazı rahatsızlıkları ilaç tedavisi ile tedavi edememekle birlikte, birçoğu bu uzun süredir devam eden halk yöntemiyle - votka kompresiyle - iyileştirilmektedir. Gereken her şey vodka, bandaj, her evde bulunacak kumaşlardır.

Anjina, sıcaklık, otitis ile sıkıştır 2019

Anjina, sıcaklık, otitis ile sıkıştır 2019

Related news

 • LC Waikiki’de Çocukların Renkli Hayal Dünyası Canlanıyor
 • Vladimir Tolokonnikov - Kazakistan Cumhuriyeti Onur Sanatçısı
 • Sebzeli Enginar Tarifi
 • Yeşim Çobankent

 • Anjina, sıcaklık, otitis ile sıkıştır 25

  Anjina, sıcaklık, otitis ile sıkıştır


  Anjina, sıcaklık, otitis ile sıkıştır 40

  Anjina, sıcaklık, otitis ile sıkıştır 55

  Anjina, sıcaklık, otitis ile sıkıştır 29

  Anjina, sıcaklık, otitis ile sıkıştır 83

  Anjina, sıcaklık, otitis ile sıkıştır 39

  Anjina, sıcaklık, otitis ile sıkıştır 60

  Anjina, sıcaklık, otitis ile sıkıştır 15