Anthurium: Yapraklar sarıya dönüşür, ancak Sonbaharı değiştirmez. Çiçeğe Nasıl Yardım YapılırAnthurium: Yapraklar sarıya dönüşür, ancak Sonbaharı değiştirmez. Çiçeğe Nasıl Yardım Yapılır


Anthurium: Yapraklar sarıya dönüşür, ancak Sonbaharı değiştirmez. Çiçeğe Nasıl Yardım Yapılır 27 18.02.2019, 11:10

Anthurium: Yapraklar sarıya dönüşür, ancak Sonbahar'ı değiştirmez. Çiçeğe Nasıl Yardım Yapılır.

Bu tropikal bitki çekiyordikkat sofistike bir yeni gelenin çiçek dükkanında yakalandı. Parlak yapraklar, alışılmadık şekiller ve çiçek renkleri - egzotik görünüm yardımcı olamaz, ancak dikkat çeker. Anthurium çiçekleri olağandışı buketler yapmak için kesilebilirken, bir hafta değil de oldukça uzun bir süre taze bir görünüm elde ederler. Ve bazı türlerde meyveler, çiçeklerden bile daha güzel olan zarif demetleri oluştururlar. Eh, deneyimli bir satış elemanı size bu mucize sahip olmanın sevincini nasıl uzatacağını söylediyse. Yeni başlayan bir çiçekçiyseniz, sarımsak yaprakları, çiçeği, kahverengi lekeleri görünen bakım ile ilgili tüm gerekli bilgileri toplayarak yardım etmeye çalışacağız.

Yani, sadece kendiniz alacaksanızBir tencerede tropikal bir mucize, ne gibi karar verin. Çiçekli bitki veya dekoratif yaprak dökmeli? Bir tencerede mütevazi bir çiçek veya güçlü bir asma? Bu "Latin Amerika" 'nın birkaç çeşidi vardır, bunlar iç mekanda yetişmek için uyarlanmıştır. Kristal antoryumdur, zengin tonlarda kadifemsi yaprakları vardır; çirkin bir şekilde büyür, ancak kuzenlerinin geri kalanında olduğu gibi parlak meyveler verir. çiçekli türler benekli veya katı renkleri ile en popüler Scherzer'in antoryum vardır ki, kısa sapları ve parlak kırmızı meyveler, hem de antoryum Andre - yüksek çalı, geniş odalarda etkileyici görünümlü. İkinci tür, "peçe" denilen çok çeşitli tonlarla ayırt edilir.

Dikkatli bir şekilde,tropikal ziyaretçi. Taslaklara duyarlıdır ve doğrudan parlak ışığı kategorik olarak hoş görmemektedir. Dekoratif yaprak döken anthurum gölgeyle, diğerleri ılımlı aydınlatmayı tercih edebilir. Bu çiçek için uygun ortalama sıcaklık 20 derece. Yaz sezonunda 3-5 derece daha yüksek, serin mevsimlerde 2-4 derece aşağıda olabilir. Eğer oda bir nemlendirici içeriyorsa, aksi takdirde yaprakları ve sapları (çiçekleri değil!) Püskürterek arzu edilir. Püskürtme cihazından. Sadece ılık su ile suyun ve işlenmemiş sert su bunun için uygun değildir. Tencere, suyun durgunlaşmaması gereken, drenaj ve bir palet ile daha düşük ve daha geniş bir bitki ister. komşularından bitkiye bulaşabilir haşere ve mantarlara karşı ve periyodik tedavi - Düzenli nakli yanı sıra beslenme ve belki de gereklidir.

Duyarlı olan hastalıklar hakkında birkaç kelimeantoryum. Yapraklar aşırı sulama, gübrelerle aşırı gübreleme ve zamansız transplantasyondan sarıya dönüşür. Bunlar tamamen çözülmüş problemlerdir. Fakat kahverengi, kırmızı lekeler veya yaprak kusurları varsa ve yakınlarda bir akar veya mantar bulaşmış çiçekler varsa, antianumun da zedelenmesi mümkündür. Siyah aşırı nemden ayrılır. Suyu sulamak için 20 dakika sonra tencereden boşaltın ve üniversal toprak karışımlarını atın. Vermikülit ve koniferik kabuğu eklemek için iyi bir özel astar gerekecek. Uygun olmayan toprak kompozisyonu savunmasız anuriyi etkileyen faktörlerden biridir. Yapraklar, alkali topraktan sarıya dönüşürken, ekşi toprağı tercih ediyor. Ve yaprakları sayesinde anthurium'un durumunu açıkça görebilirsiniz. Yapraklar yetersiz sulamadan kurur ve kuruma öncesindeki kahverengi lekeler mantar hastalığında antraknoz gösterir.

Çiçek iyi ve iyi hissediyorsaYeni sürgünler verir, üstteki sürgünleri ayırmak mantıklı olur. Yine, antianun verdiğiniz sinyallere daha yakından bakın. Yapraklar sarıya dönüyor, belki de tencerede zaten sıkışık ve bebeklerini beslemek zor. Kesimlerin ayrılması aynı zamanda bir çiçek büyütmenin en iyi yoludur, ancak tohumlardan yetiştirmeyi de deneyebilirsiniz. Bununla birlikte, tohumlar, olgunlaşmadan hemen sonra ekim yapmak için uygundur ve melez çeşitler bu şekilde çoğalmazlar. Büyük bir bitki de bölünebilir ve iki farklı tencere içine tohumlanabilir. Gördüğünüz gibi, hayali bir Anthurium'a biraz bakım gerekiyor, ancak yılın birkaç ayı için muhteşem çiçekleriyle sizi memnun edecektir.

Anthurium: Yapraklar sarıya dönüşür, ancak Sonbaharı değiştirmez. Çiçeğe Nasıl Yardım YapılırAnthurium: Yapraklar sarıya dönüşür, ancak Sonbaharı değiştirmez. Çiçeğe Nasıl Yardım Yapılır

Related news

 • Mutfakta Gözümüzden Kaçanlar
 • Selülitsiz Bacaklar İçin 5 Basit Yöntem
 • MİT görevlileri için soruşturma izni

 • Anthurium: Yapraklar sarıya dönüşür, ancak Sonbaharı değiştirmez. Çiçeğe Nasıl Yardım Yapılır 80

  Anthurium: Yapraklar sarıya dönüşür, ancak Sonbaharı değiştirmez. Çiçeğe Nasıl Yardım Yapılır


  Anthurium: Yapraklar sarıya dönüşür, ancak Sonbaharı değiştirmez. Çiçeğe Nasıl Yardım Yapılır 29

  Anthurium: Yapraklar sarıya dönüşür, ancak Sonbaharı değiştirmez. Çiçeğe Nasıl Yardım Yapılır 53

  Anthurium: Yapraklar sarıya dönüşür, ancak Sonbaharı değiştirmez. Çiçeğe Nasıl Yardım Yapılır 26

  Anthurium: Yapraklar sarıya dönüşür, ancak Sonbaharı değiştirmez. Çiçeğe Nasıl Yardım Yapılır 100

  Anthurium: Yapraklar sarıya dönüşür, ancak Sonbaharı değiştirmez. Çiçeğe Nasıl Yardım Yapılır 76

  Anthurium: Yapraklar sarıya dönüşür, ancak Sonbaharı değiştirmez. Çiçeğe Nasıl Yardım Yapılır 71

  Anthurium: Yapraklar sarıya dönüşür, ancak Sonbaharı değiştirmez. Çiçeğe Nasıl Yardım Yapılır 83