Goruntuler fotograflar galeriler Antik Yunan Efsanesi Anlamın Appleı: Tanrıların tartışması
Antik Yunan Efsanesi Anlamın Appleı: Tanrıların tartışması 88 13.02.2019, 07:24

Antik Yunan Efsanesi "Anlamın Apple'ı": Tanrıların tartışması

Antik Yunan Efsanesi "anlaşmazlık Apple" anlatıyorkaderin kaçınılmazlığı, tanrıların açgözlülüğünü ve onların kindarlığını gösterir. Bu hikaye, antik dünyanın en büyük savaşının tarifi olan Truva Döngüsünün tümünün başlangıcıdır. büyük kahramanlarından Onlarca müstahkem şehrin duvarlarını karşı karşıya ve bu masum ilk bakışta konu ile başladı.

Peleus ve Thetis'in Düğünleri

Antik Yunanistan Efsanesi "Anlaşmazlık Apple" ile başlarYüce tanrı Zeus'un okyanus tiyatrosunu da sevdiği gerçeği. Ancak şimdi o Prometheus bu birliğin oğlu Thunder Tanrı'nın gücünü aşacaktır konusunda uyararak, çünkü ile ilişkisi içine girmeye cesaret edemedi.

Olympus'ta Thetis'e karar verildi.Thessaly Peleus valisi. Pek çok davetlinin davetlisi Eris, uyuşmazlığın hamisi olan tüm tanrılar ve tanrıçalar dahil olmak üzere davet edildi. Tanrıça onun yanında öfke vardı, çünkü daha yüksek varlıkların geri kalanından daha kötü değildi. O zaman, hem tanrılara hem de insanlara pahalıya mal olan intikam vermeye karar vermişti.

Antik Yunanistan'ın efsane elma efsane

Bir kavga başlat

Antik Yunan'ın tüm mitleri, tanrıların insanların kaderleri üzerindeki etkisini anlatır. "Anlaşmazlığın elması" (makalede bir özet verilecek) düğünden başlayarak kutlamanın kendisi bir tartışma konusu değildi.

Eris olayı sıradan bir kisvesi altında infiltre ettiBir kadın ve orada bir altın elma attı, üzerinde bir yazıt vardı - "en güzel kadın." Bu konunun keşfinden sonra, üç tanrıça, süs eşyası sahibi adaylardı. Hera kendisi için diledi, çünkü Zeus'un karısıydı, Athena için, elma bilgelik için bir ödüldü ve Aphrodite eşsiz bir güzellikten bir kadındı ve konuyu kendisine ait olarak kabul etti.

O zamanlar Truva Kralı Priam Paris'in oğlubildiğiniz gibi, çünkü sıradan çoban, bu babasının evinden bebeği aldı. Antik kehanet vali oğlunu feragat, riske girmemek karar o, büyük şehrin yıkımına neden olacağını söylüyor.

Öngörü kesin olarak doğru olmaya başladıÜç tanrıçaların genç çobanlara geldiği an, onları yargılayabilmesi için. Hera bir elma karşılığında iktidara teklif etti, Athena onu büyük bir bilgiyle cezbetti ve Afrodit dünyadaki en güzel kadının sevgisine söz verdi. Paris, Truva'nın yıkımının başlangıcı olan güzellik ve sevginin tanrıçasını seçti.

paris ve Elena

Sparta ve Truva

Kavga Aphrodite, Atina, Hera - elma nedenaşk tanrıçası geçti. İlk bakışta çatışma çözüldü, ancak Truva kuşatmasına yol açan olayların sırasını tetikleyen genç prensin tercihiydi.

Yakında Paris babasının evine döndü, mutlu olduEbeveynler tarafından kabul edildi ve eski kehanet unutuldu. O günlerde Sparta ve Truva deniz yollarının kontrolü için şiddetle mücadele etti. Bu ağartılmış iki devlet, dolayısıyla Menelaus ve Hector bir ittifak kararı vermeye karar verdiler.

Prens Prens Truva kardeşi ile geldiParis, Sparta kralı. Elena ile evlendi - dünyadaki en güzel kadın. Genç kahramana söz verilmiş aşkıydı. Dünyanın büyükelçileri, birliğin şartlarını tartıştıkları başka bir eyalette biraz zaman geçirdiler. Bu dönemde Paris ve Elena'nın içtenlikle birbirlerini sevmek için zamanları oldu. Truva'ya yelken açmadan önce, genç prens gemiye tuhaf bir eş verdi ve bu da Hector'un gazabına neden oldu. Ama bir şeyi değiştirmek zaten imkansızdı. Yaralı gurur Menelaus'u asker toplayıp savaşa gitmeye zorladı.

kavga aphrodite athena gera neden

Aşil'in kaderi

Antik Yunan Efsanesi "Anlaşmazlık Apple" yakından ilişkilio zamanların en büyük savaşçılarından birinin hikayesiyle - Aşil. Bildiğiniz gibi, bu kahramanın topukta sadece bir savunmasız noktası vardı. Bir şekilde orduda cesaret aşıladı ve morali yükseltti.

Annesi kehaneti biliyordu. Truva Savaşına katılım, savaşçı ebedi zaferini getirecek, ama orada onun ölümünü bulacak. Bir şekilde Thetis'in oğlunu kurtarmak için onu zorla Kral Lycomed'in kızları arasında Skyros adasında sakladı. Odysseus ve Diomedes orada tüccarların kisvesi altına girdi. Kahramanlar, kızların önünde farklı süslemelerin yanı sıra silah ve zırhın yanında ortaya çıktı.

Atanan saatte, yoldaşları sahte bir sahneyi trompetlediDüşmanın yaklaşımı hakkında sinyal. Kızlar kaçtı, ancak Achilles kılıcı yakaladı ve böylece kendisine ihanet etti. Odysseus, ondan önce, askerlerin en büyüğü ve onu bir kampanyaya davet etti. Genç savaşçının kendisi kaderini bilmiyordu, bu yüzden hemen Troy'a karşı kampanyaya katılmayı kabul etti.Antik Yunanistan elma uyuşmazlık efsaneleri

Kahramanlar toplanıyor

Paris ve Elena sakin bir şekilde kıyılara ulaştı.Troy, Menelaus Mycenae'deki kardeşi Agamemnon'a gitti. Birlikte planlanan kampanya hakkında rapor vererek, tüm şehirlere mesaj gönderdiler. O zamanın en büyük savaşçıları temyize cevap verdi. Bunlar arasında Ajax tanrılara, cesur kralı Diomedes'e, bilge danışman Nestor'a ve kurnaz Odysseus'a karşı güçlüydü.

Kahramanlar hiçbir şeyde durmadı, öyle kihedefe ulaşmak Agamemnon, Artemis'le uzlaşmak için, kendi kızı Iphigenia'yı kurban etmek için tanrıçayı getirdi. Doğru, bazı efsaneler, Agamemnon'un kızının ölmediğini, ölümsüz tanrıça Hecate olduğunu söyledi. Bununla ilgili olarak, Eski Yunanistan'ın "Uyumsuzluk Elması" efsanesi sona erer ve "Troya Döngüsü" başlar.

Antik Yunan Efsanesi Anlamın Appleı: Tanrıların tartışmasıresim Goruntuler Fotograf fotograflar

Related news

 • Kolay Patik Yapımı Anlatımlı Videolu Gösterim
 • Evrensel Tarama Yazılımı
 • Turunç Reçeli Tarifi Videosu

 • Antik Yunan Efsanesi Anlamın Appleı: Tanrıların tartışması 4

  Antik Yunan Efsanesi Anlamın Appleı: Tanrıların tartışması


  Antik Yunan Efsanesi Anlamın Appleı: Tanrıların tartışması 45

  Antik Yunan Efsanesi Anlamın Appleı: Tanrıların tartışması 79

  Antik Yunan Efsanesi Anlamın Appleı: Tanrıların tartışması 42

  Antik Yunan Efsanesi Anlamın Appleı: Tanrıların tartışması 52

  Antik Yunan Efsanesi Anlamın Appleı: Tanrıların tartışması 19

  Antik Yunan Efsanesi Anlamın Appleı: Tanrıların tartışması 85

  Antik Yunan Efsanesi Anlamın Appleı: Tanrıların tartışması 42