Antipsikotik ilaç Droperidol: kullanım talimatları 30 11.01.2019, 00:39

Antipsikotik ilaç "Droperidol": kullanım talimatları

droperidol kullanım talimatlarıAjan "Droperidol" kullanım talimatlarıbir butirofenon türevi olan ve antiaritmik ve katalitik etkinliğe sahip olan bir antipsikotik ilaç olarak karakterize edilir. Bu ilacın kullanımı hastanın vücudunda belirgin bir anti-şok, nöroleptik ve antiemetik etki yapmaktadır. Adrenalinin aritmojenik ve presor etkisini azaltmak, pulmoner arterdeki basıncın düşürülmesi, periferik damarların genişlemesi OPSS'de bir azalma da "Droperidol" ilacını sağlar. Bu antipsikotik ajanın etki mekanizması alfa-adrenerjik reseptörlerin ve merkezi dopamin reseptörlerinin bloke edilmesine dayanır.

Bu ilaç bir çözüm yolu olarak verilmektedir.iki, beş veya on mililitrelik ampuller içine enjeksiyonlar. Bu antipsikotik ilaç bileşiminde aktif bir element olarak droperidol vardır.

droperidol ifadesiBu aracın kapsamı ile ilgili olarak,onun kullanımı için ana gösterge, nöroleptanaljezi (genellikle fentanil ile birlikte) 'dir. Bu terim, kişinin bilinçli olduğu, ancak ağrı veya duygu yaşamadığı intravenöz bir genel anestezi yöntemidir. Bu durumda, en etkin ilaç "Droperidol" (kullanım talimatı bunu teyit eder) anestezi, cerrahi, endoskopik ve diğer enstrümantal müdahaleler için hazırlanırken kullanılır. Bu çare başvurusuna ilişkin endikasyonlar angina pektoris, miyokard enfarktüsü, şok ve yaralanmalarda ağrı, hipertansif krizler gibi şiddetli saldırılardır. Psikomotor ajitasyon, pulmoner ödem ve halüsinasyonlarla "Droperidol" ilacının kullanılması önerilir. Endikasyonlar, cerrahi veya tanı amaçlı tıbbi manipülasyonlar sırasında hem kusma hem de mide bulantısı içerir.

droperidol etki mekanizmasıBu antipsikotik ilaç kullanAşırı duyarlılık veya ekstrapiramidal bozukluklar bulunan bir hastada kesinlikle kontrendikedir. Hamilelik sırasında, "Droperidol" ilacını yazmamalısınız. Kullanım talimatları laktasyon döneminde ilacın kullanımını yasaklar. Buna ek olarak, doğrudan kontrendikasyon iki yıla kadar yaştır. Son olarak, sezaryen sırasında bu antipsikotik ilacı kullanmak yasaktır.

Olası yan reaksiyonlar hakkında konuşursak,bu aracın kullanımı ile bağlantılıysa, o zaman öncelikle arteriyel hipotansiyon, disfori veya depresyon riskini vurgulamalıdır. Uyuşukluk, ekstrapiramidal semptomlar, baş dönmesi, halüsinasyon, bronkospazm, titreme, artmış heyecanlanma ve endişe de "Droperidol" ilacının bir sonucu olarak belirtilebilir. Notlar ve düşük anafilaktik reaksiyon olasılığı ve hipertansiyon gelişimine ilişkin talimatlar (aynı anda fentanil kullanılması durumunda).

Antipsikotik ilaç Droperidol: kullanım talimatlarıGoruntuler Fotograf galeriler fotograflar resim

Related news

 • Kilo verirken üzüm yemek mümkün mü 100 gram üzüm başına kaç kalori var
 • Bezirgan Salatası Videosu
 • Prostat masajı nasıl yapılır

 • Antipsikotik ilaç Droperidol: kullanım talimatları 31

  Antipsikotik ilaç Droperidol: kullanım talimatları


  Antipsikotik ilaç Droperidol: kullanım talimatları 82

  Antipsikotik ilaç Droperidol: kullanım talimatları 94

  Antipsikotik ilaç Droperidol: kullanım talimatları 93

  Antipsikotik ilaç Droperidol: kullanım talimatları 39

  Antipsikotik ilaç Droperidol: kullanım talimatları 80

  Antipsikotik ilaç Droperidol: kullanım talimatları 77