APS sistemi: nedir

APS sistemi: nedir?

APS - otomatik için kısa bir isimyangın alarmı. Bu, ateşin orta kısmını bulabileceğiniz karmaşık ekipmanlarda temelini oluşturan özel bir sistemdir. Bu kurulumda ikincil olan, otomatik bir konuşma sinyali sağlamak için olduğu gibi, bir yangının söndürülmesi ve hızlı bir şekilde dumanın giderilmesi için cihazlardır. Ek olarak, bir erişim kontrol sistemi olarak deşifre edilen ACS'ye otomatik bir cevap ve bir sinyal var.aps sistemi

APS sistemi - nedir?

Bir yangın alarmının otomatik kurulumu anlamına gelen APS veya AUPS aşağıdaki bileşenlere sahiptir:

 1. Bir yangın tarafından tetiklenen alarmlar.
 2. SOUE. Bu kısaltma, organizasyondan ve tahliye yönetiminden sorumlu sistemleri gösterir. Genellikle, SAM ışık-ses prensibine göre inşa edilmiştir, yani APS (uyarı sistemi) şartlı sinyaller iletir, ancak bazı durumlarda insanları ateşin ortaya çıkışıyla ilgili olarak bilgilendirebilir. Görünümü, üzerine kurulu olduğu nesnenin türüne bağlıdır.

Iş prensipleri

APS sistemi bu gibi işlevsel eylemleri gerçekleştirebilir:

 1. Ateşleme kaynağını tespit eder ve en başında ateş yakar.
 2. SAM'in çalışmasını bağlar ve etkinleştirir.

fırsatlar

APS sistemi, çeşitli nesnelere sinyal iletimini otomatik olarak kontrol eder:

 1. Bağlandığında, otomatik prensip ile çalışan yangın söndürme sistemi.
 2. Havalandırma tesisatı, besleme ve egzoz prensibi üzerinde çalışır.
 3. Tahliye planında öngörülen merdivenlere önceden monte edilen havayı desteklemeye hizmet eden bir sistem.
 4. Duman tahliye sistemi.
 5. ACS.
 6. Asansörlerin durumunu ve işleyişini izlemek için sistem.

APS'nin Amacı

Otomatik yangın alarmı çeşitli amaçlar için tasarlanmıştır. MTA sisteminin amacı:

 1. Bir yangının birincil belirtilerinin belirlenmesi: duman, açık alev veya karbon monoksit üretimi. Bu, yangın alarmı sensörlerinin varlığı nedeniyle sistemin yeteneklerine dahildir.
 2. Koşullu bir alarm sinyalinin iletilmesidoğrudan güvenlik görevlisine veya izleme istasyonuna. İkinci durum, kalıcı bir bekçi kulübesinin yokluğunda gerçekleşir. Bu durumda, sinyal merkezi izleme konsoluna ulaşır. Sinyal iletimi, bir video gözetim sisteminin, yani özel kameraların varlığı ile kolaylaştırılmaktadır. Onların yardımıyla, alarmın kesildiği bölmenin görselleştirmesini bağlarsanız, odanın durumunu belirli bir yerde kolayca görebilirsiniz. Bu, yangının ortadan kaldırılması veya yangın önemsiz olduğunda veya alarm kontrol altında olan nesnel sebeplerle tetiklendiğinde yanlış alarmı atmak için hemen eylemlerin başlatılmasına yardımcı olacaktır.aps yapısı
 3. SOE, hakkında bilgi iletmekten sorumludur.önceden tasarlanmış bir plana göre tahliye ve tahliyeyi organize eder. Bu sistem, acil bir durumda, özellikle de yangın durumunda, bilginin zamanında iletilmesi için gereklidir. Ayrıca yardımı ile tahliye yönetiminin çoğu gerçekleştiriliyor. Aynı zamanda, panik ve şiddet içermeyen ezilmeden insanların kendilerini ve başkalarına zarar vermeden hedeflerine kolayca ulaşabilmeleri için her türlü önlem alınır.
 4. Asansörlerin 1. kata otomatik dönüşü vekapıların açılması. Asansörler kullanımı, madenin sigara içmemesi için bloke edilir. Tahliye sadece merdivenlerde gerçekleştirilir. Birkaç ek çıkış varsa, buğulanmayan biri seçilir.APS olasılığı
 5. Için fanlar bağlanıyoruzayda artan basıncın yapay yaratılması. Bu, dumanın korunmasına yardımcı olur ve örneğin boşaltma için gerekli kapalı lobiler veya merdivenler gibi ek alanlara nüfuz etmesini önler.
 6. Yangın söndürme sisteminin otomatik bağlantısı. Bu yön, APS sistemi tarafından düzenlenmiştir. Bu an hemen tanınmadı, ancak sinyalden gelen sinyalden sonra gerekli tüm eylemler gerçekleşir.

Otomatik yangın söndürme sistemi türleri

Bu sistemler, yangınlarını söndürmek için kendi maddelerini sağlayan çeşitli prensiplere göre çalışır;

 1. Su veya su köpüğü. Bu türler sırayla sprinkler ve hayvanların söndürme özelliklerini ayırt edebilmenin yanısıra, ince su akıntıları ile yangının ortadan kaldırılmasını da içeren birkaç yöne bölünmüştür. Bu madde insan sağlığına zarar vermez, dolayısıyla ofisler, çeşitli dükkanlar veya alışveriş merkezleri gibi kalabalık mekanlarda yangınla mücadele için kullanılır.
 2. Su erişiminin yasak olduğu yerlerde toz kullanılır. Bu madde, yangınları söndürmek için kullanılan özel su veya gazdan daha ucuzdur. Tipik olarak, toz, elektrik üreten veya trafo içeren trafolarda, ayrıca kazanlarda veya özel otoparklarda kullanılır.aps sisteminin amacı
 3. Gaz. Bu yöntem, su veya tozun söndürülmesi sırasında yangının neden olduğu hasarla orantılı olarak zarar verdiğinde gereklidir. Bu, değerli belgelere sahip bölümler, kültürel değere sahip nesneler olarak sınıflandırılan öğeler ve kitapların yanı sıra elektrik akımıyla çalışan donanımlar için de geçerlidir.

Duman giderme ve havalandırma sistemleri

Tesislerden otomatik duman çıkarıldığındaMinimal alandaki lokalizasyonu, insanların hayatını ve sağlığını korumaya izin veren, özellikle ölümlere neden olan duman olduğu için özellikle önemli bir sistemdir. İnsanlar doğrudan ateşten daha az ölüyorlar. APS sisteminden duman çıkarma sinyali değişir. Kulağa geldikten sonra, kanatlar hemen hemen açılır ve özel fanlar dumanı çıkarmak için çalışmaya başlar.

sistem o

Zorla havalandırmanın kapatılması gerçekleşirYangın geciktirici valfler, MTA'dan bir koşullu sinyal alındığı anda derhal kapatılır. Bu sistemle oksijen kaynağı önemli ölçüde azalır, böylece alevin şiddeti azalır ve yangın çok daha yavaş yayılır.

Otomatik yangın alarmı kurulumu

Kurulumdan önce, ekipmangiriş kontrolüne tabidir. Sistemin her elemanının sağlığı kontrol edilir. Bu kontrolün sonuçlarına dayanarak, ekipmanın her bir bileşeni için verileri gösteren özel bir eylem oluşturulur. İçeride monte edilen tüm elemanlar, yangın güvenliği standartlarına uygunluğunu onaylayan bir sertifikaya sahip olmalıdır.

MTA sistemi kurulduğunda, uygulamak mümkündürdevreye alma ve ayrıca cihazın bütün olarak doğru çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Bunu yapmak için özel olarak eğitilmiş bir çalışan programlamayı gerçekleştirir. Bu sadece ekipmanın doğru çalışması için değil, aynı zamanda APS'nin sistemlerin geri kalanıyla başarılı senkronizasyonu için de gereklidir.aps sisteminin kurulumu

Teknik bir anket gerçekleştirilirekipman ve daha fazla devreye alma. Çoğu zaman, APS sisteminin kurulumu büyük bir firmadan sipariş edilir. Kural olarak, bu tür tedarikçiler daha fazla güvene neden olur. Burada aynı anda APS sisteminin bakımını sipariş ederseniz, kurulumda çok tasarruf edebilirsiniz.

Otomatik yangın alarm sistemi

APS sisteminin tüm kurallara göre çalışması veBaşarısızlığını en uygun anda dışlamak için düzenli bakım yapılır. Bazen, Devlet Yangın Denetim Otoritesi ekipmanı denetler, ancak her zaman bir APS bakım sözleşmesinin sağlanmasını gerektirir ve bunun sadece uygun lisansa sahip bir kuruluşla yapılması gerekir.

Bakım kuralları

APS sisteminin bakımı gerekliayda en az bir kez tutun. Sistem kırılmaya karşı kontrol edilir, gerekli tüm ölçümler alınır. Bir arıza tespit edilirse, uzmanın çağrısı ve müteakip tamir ücretsizdir. Ayrıca, onarımlar ile ilgili tüm bilgilerin yanı sıra, denetimlerle ilgili bilgilerin yazıldığı bir bakım kaydı da bulunmaktadır. Ayrıca sistemdeki arızalar, ekipman hatası veya APS hatası hakkındaki bilgileri de kaydeder.

aps sisteminin bakımı

Otomatik yangın alarmı zorunludurtüm kamu tesislerinde kurulmuştur. Bunun için tesis sahibi veya kiracısı sorumludur. Görevleri, sadece bu sistemin satın alınması ve kurulumunu değil, aynı zamanda düzenli bakım ve ekipmanın dikkatli kullanımı ile bakımını iyi bir şekilde gerçekleştirir.Related news

 • Kısa ve Katlı Saçlara Nasıl Şekil Verilir
 • Portocaval vücut problemlerinin çözümü ve çözümü olarak anastomoz yapar
 • Yeni başlayan motosikletçi seçimi - Minsk M 125
 • Doğum Günü Pastası
 • USB flash sürücü kullanarak Ubuntu nasıl kurulur

 • APS sistemi: nedir

  APS sistemi: nedir


  APS sistemi: nedir

  APS sistemi: nedir

  APS sistemi: nedir

  APS sistemi: nedir

  APS sistemi: nedir

  APS sistemi: nedir

  APS sistemi: nedir

  APS sistemi: nedir

  APS sistemi: nedir

  APS sistemi: nedir

  APS sistemi: nedir

  APS sistemi: nedir

  APS sistemi: nedir

  APS sistemi: nedir

  APS sistemi: nedir

  APS sistemi: nedir

  APS sistemi: nedir

  APS sistemi: nedir

  APS sistemi: nedir

  APS sistemi: nedir

  APS sistemi: nedir

  APS sistemi: nedir

  APS sistemi: nedir

  APS sistemi: nedir

  APS sistemi: nedir

  APS sistemi: nedir

  APS sistemi: nedir

  APS sistemi: nedir