Ara Öğünlerle Açlığınızı Dindirin 2019

Ara Öğünlerle Açlığınızı Dindirin 2019

Ara Öğünlerle Açlığınızı Dindirin 46 19.02.2019, 00:44
Ara Öğünlerle Açlığınızı Dindirin

Ara Öğünlerle Açlığınızı Dindirin

Öğünler arası bir şeyler atıştırmak oldukça önemlidir. Ara Öğünlerle Açlığınızı Dindirin. Hem sağlıklı hem de sizi tok tutacak atıştırmalıkları listeliyoruz

Öğünler arası bir şeyler atıştırmak sağlıklı beslenmek açısından oldukça önemlidir. Çünkü acıktığınızda açlığınızı erteleyip, ana öğünlerde çok hızlı ve fazla porsiyonlar yemenizi engeller ve metabolizmanızın daha hızlı çalışmasını sağlar.  Bu ana öğünler arasında yediğimiz atıştırmalıklara da ara öğün denir. Ama çoğu insan ara öğünde ne tüketmesi gerektiğini bilmez.Ara Öğünlerle Açlığınızı Dindirinistedik ve bu yüzden biz de ara öğünlerinizde tüketebileceğiniz, hem sağlıklı hem de sizi tok tutacak atıştırmalıkları listeliyoruz..

İşte Vücudunuza Yarar Sağlayacak Ara Öğünlerle Açlığınızı Dindirecek Besinler

- Yağsız yoğurt, kırmızı meyve ve müsli: Yoğurt sizi hem tok tutacak hem de antioksidan etkisi sağlayacaktır.

Ara Öğünlerle Açlığınızı Dindirin

- Muz: Çok kısa sürede açlığınızı bastıracak muz,barındırdığı yüksek potasyum ile spordan önce ve sonra, kas kayıplarını önlemek için de tavsiye edilmektedir.

- Kuru kayısı: Barındırdığı vitaminler ile açlığınızı bastıracak olan kuru kayısı, sizi tok tutmanın yanında sindirim sisteminize de iyi gelecektir. Kuru kayısı bulamıyorsanız  kuru erik, kuru üzüm de tercih edebilirsiniz. (Kayısınız 40 Gramdan fazla olmasın)

-Krem peynir ile çıtır gevrek: En klasik ara öğün. Protein kaynağı olan krem peynir, çıtır gevrek ile birlikte tüketildiği zaman daha geç acıkmanızı sağlıyor.

- Yeşil Elma: Elmayı ufak dilimlere ayırarak tarçın veya Türk kahvesi serperek tüketebilirsiniz. Düşük kalorili olması sebebi ile diyetinize de destek olacaktır.

- Fındık: Kesinlikle tuzlu ve kavrulmuş olanlardan uzak durmalı, tükettiğiniz miktara dikkat etmelisiniz.

- Capuccino: Orta boy sütlü bir latte’nin kalorisi 200’den fazladır. Eğerlatteyerine capuccino tüketirseniz, sadece 90 kalori almış olursunuz.

- Yarım simit ile peynir: Oldukça keyifli ama sakın tamamını yemeyin. Susamları olduğundan kalori içeren bu ara öğün tok tutmada oldukça etkili.

- Ay çekirdeği: Aslında kararında tüketildiği zaman yararlı olduğu bir gerçek. Üstelik kabuklu olduğundan daha yavaş tüketiliyor.

- Bitter çikolata: Eğer vücudunuz çikolata istiyorsa, en kötüsü bu durumu reddetmektir. Bitter çikolata, içerdiği  antioksidan maddeler sayesinde vücuttaki toksinlerin atılmasına da yardımcı olduğu için  1-2  küçük parça tüketebilirsiniz.

Ara Öğünlerle Açlığınızı Dindirin

- Beyaz Peynir ve Karpuz: Karpuz  barındırdığı doğal su oranı ile tokluk hissinizi arttıracaktır. Ancak kalori oranınızı da düşünerek 1 dilimden fazla tüketmeyin. Yanında tüketeceğiniz bir dilim beyaz peynir de sizi tok tutacaktır.

- Ananas: Zengin mineral ve vitamin içerdiğinden, aynı zamanda düşük kalorili olası sebebi ile atıştırmalık olarak tercih edilmelidir. 100 gram ananasta 48-50 kalori bulunmaktadır.

Ara Öğünlerle Açlığınızı Dindirin 2019

Ara Öğünlerle Açlığınızı Dindirin 2019

Related news

 • Güliz’in Çıtır Böreği
 • Selahattin Dönmez Bulgur Çorbası Tarifi
 • Selenyum Hangi Yiyeceklerde Bulunur

 • Ara Öğünlerle Açlığınızı Dindirin 94

  Ara Öğünlerle Açlığınızı Dindirin


  Ara Öğünlerle Açlığınızı Dindirin 84

  Ara Öğünlerle Açlığınızı Dindirin 66

  Ara Öğünlerle Açlığınızı Dindirin 97

  Ara Öğünlerle Açlığınızı Dindirin 56

  Ara Öğünlerle Açlığınızı Dindirin 98

  Ara Öğünlerle Açlığınızı Dindirin 19