Asexual kimAsexual kim
Asexual kim

Asexual kim?

Aseksüellik zayıf bir cinsel cazibe ya dayokluğunda cinsiyete kayıtsız kalmaya kadar. Bu bir hastalık değil, daha çok cinsel yönelimdir. Ve daha çok doğuştan değil. Asexual, bilim insanlarının 1950'den beri araştırdıkları bir olgudur.

Aseksüellik ortaya çıkışı

"Asitlik" kavramı binlerce yıldır varolmaktadır. Birçok kültürde bu kutsallığın bir tezahürü ve halen hâlâ bir tezahürüdür. Örneğin rahipler, rahipler ve bekârlık yemini etmiş kızlar. Eski zamanlarda, aseksüellik bile teşvik edildi.

Aseksüellik popülerlik

2001 yılından bu yana asexualism popülerlik kazanmıştır. Bunun nedeni David Jay Aven'in sitesiydi. İnternette aseksüel bir toplum yarattı. Portal, şimdiye kadar dünyanın her tarafından 50 bin kişiyi kaydetti. Doğru derler, kendilerine diğer insanlara duygular uyandıran heterojenistler derler, ancak kendileri için cinsel bir cazibe kazanmazlar.aseksüel

Aseksüel kimdir? Bu kavramın anlamı

Asexuals'a "nesil X" denir. Terim, bilim adamları, altmış beşinci ile sekseniki yıl arasındaki dönemi tarif eden ABD'de ilk ortaya çıktı. Bu dönemde cinsel devrimi takip eden demografik bir gerileme yaşandı.

Asexual, cinsel ilişki yaşamayan bir kişidir.sürücü. Bir nedenden dolayı ya da başka bir seks ona hiç ilgi duymuyor. Bilim adamları, bu kişilerin fiziksel gelişimlerinde herhangi bir sapma olmadığını düşünüyorlar. Ancak kasıtlı olarak seks yapmayı reddettiler.

Asoxuals duygular olmadan değildir. Sevgiye sahipler. Ve derin platonik duyguların ideal bir seçenek olduğunu düşünüyorlar. Pornografiden heyecan duymazlar. Samimiyet sadece hoş uzun konuşmalar anlamına gelir ve kadın göğüs veya erkek üye sadece vücudun organlarıdır. Seksologlar aseksüellerin çoğunlukla erkekler olduğunu belirtmektedir. Ve bu kadar insan sayısı artar.eşeyli olmayan oryantasyon

Aseks grupları

Asexuals birkaç gruba ayrılabilir:

 1. "Singletonlar" single'lardır. Seks yapabilirler. Ama zevk almıyorlar ve bir aileye başlamak istemiyorlar. Çocuğu doğurmak için daha sıklıkla samimi ilişkiler gelmektedir. Bazen sadece bir köpek ya da bir kedi alırlar.
 2. "Kunduzlar" işkoliklerdir. Kariyer ve para uğruna aileden ve cinsiyetten uzak dururlar. Spordan hoşlanmayın, internette boş zaman geçirin. Bazen çiftler halinde birleşir, ama seks için değil, görüntüyü korumak için.
 3. "Kelebekler" entelektüel bir elit. Dikkatsizler, sürekli seyahat eder ve mesleklerini değiştirirler. Müzik ve sporu severim. Ama çocuklar ve cinsiyet onlar için önemli değil. Sadece kendileri için yaşıyorlar.
 4. "Mavi çoraplar" çoğunlukla feministtir. Genellikle vejeteryanlar, yoga sevenler. Partileri sever, sergileri ve galerileri ziyaret ederler. TV'de boş zaman geçirin. Aileden çok arkadaş edinmenin daha iyi olduğuna inanıyorlar. Yakın ilişkilerden uzak durun.
 5. "Ebedi Çocuklar". Bu gruptaki insanlar ergenlikten aseksüel oluyorlar. Nedeni ebeveynlerin boşanması, sıkı eğitim, zalim tedavi olabilir.kızlar aseksüel

Aseksilitenin nedenleri

Kızlar aseksüel cinsel ilişkide olmayabilirbekaretin çok acı verici bir mahrumiyetinden dolayı cazibe. Erkekler - cinsel hayal kırıklığından. hayatın mahrem tarafına kayıtsızlık nedeni çocukluktan beri aranmalıdır. Örneğin, sıkı ebeveynler, çocukları zarardan korumak isteyen, ona bu seks ilham - utanç verici ve kötü bir iştir. Aseksilitenin ortaya çıkma nedenleri çok olabilir:

 • psikolojik travma;
 • düşük libido;
 • titizlik;
 • başarısız geçmiş deneyim;
 • kaçınma;
 • yabancılaşma hissi;
 • depresyon;
 • tecavüz vs.

Asexuality bazen nedeniyle ortaya çıkardüzensiz ve sık cinsel ilişki. Bir kişi bütün "Kamasutra" 'yı denemeye çalışır ve bundan sonra da sekse olan ilgisini tamamen kaybeder. Medyada ve televizyonda özgür aşk propagandası, böyle bir takıntıya direnme arzusuna katkıda bulunabilir. İnsan bilinçsizce seksden uzaklaşmaya başlar, çünkü artık gizli, samimi, gizli bir şey yoktur. Faiz kaybedilir ve sonuç olarak samimiyet arzusu ortadan kalkar.Aoseksüel Toplum

Asekseksler neden cinsiyeti kabul etmiyor?

Asexuals - yönelim ayrıdır. Temel olarak, eğitimli ve iyi okunan insanlardır. Onlar evlilik bağlarına veya çocukların doğmasına karşı değildir. Karşı cinsle bir ilişki kuruyorlar ve normal bir yaşam sürüyorlar. Sadece pes et. Onlar istemiyorlar - bu normaldir.

Bazıları bunun anlamsız bir atık olduğunu düşünüyorsaati. Sevilen birine bir zevk sunmak için, periyodik olarak onunla samimi bir ilişkiye girerler. Bazı aseksüeller, kayıtsızlığa veya cinsiyetten nefrete olurlar. Asıl sebep daha önce alınan psikolojik travmada yatmaktadır.

Aeksualizm doğuştan veya edinilmiş bir olgudur?

Doğuştan aseksilite ile, bir kişi yaşamazergenlik döneminde bile samimi ilişkilere ilgi. Her ne kadar hormonlar olsa da en aktif olanıdır. Eğer aseksüellik kazanılmışsa, çocuklukta görülen ya da kaba ve acımasız cinsel ilişki sonucunda görülen bir cinsel sahneden sonra psikolojik bir travma ya da tecavüz sonucu olabilir. Örneğin, ilk deneyim sevmediği ve iğrenme gösterdiği zaman iğrenme ortaya çıktı.Adam aseksüel oldu

Aseksüellerin çocukları var mı?

Sağlıkta herhangi bir sapma yoksa, ergenlerin çocukları olabilir. Asexualsadece cinsel ilişkiye karşı tavırları olan bir adam. Fiziksel planda, bu insanlar hiç kimseden farklı değildir. Ve seks yaptıkları zaman bile heyecanlanabilirler. Sadece ondan zevk almazlar. Ve aseksüel bir kız hamile kaldığında, daha fazla cinsiyeti tamamen reddeder. Ama çocuk güvenli bir şekilde besler ve doğurur.

Ayrıca, eğer bir adam aseksüel olsaydı, o değilfiziksel düzlemde değişiklikler anlamına gelir. Hala spermi var. Bir üye heyecanlanır ve insan cinsel davranışı güvenli bir şekilde bitirebilir ve spermi çocuğun anlayışı için vajinaya gönderebilir.

Cinsellik bir hastalık mı yoksa yeni bir yönelim mi?

Birçok psikiyatrist ve seks terapisti, aseksüelliği bir hastalık olarak düşünmemektedir. Ancak bazı uzmanlar onlarla aynı fikirde değiller ve ortaya çıkması için birkaç önkoşul öneriyorlar:

 • endokrin ve psikiyatrik hastalıklar;
 • ilaçlar veya ağır metal tuzları ile zehirlenme;
 • sinir sisteminin lezyonları.

Ancak araştırmalar göstermiştir kicinsel istek bireyseldir ve doğrudan hastalıklara bağlı değildir. Bazıları günde bir kez değil, başkaları için ayda iki kez seks isteyebilir.aseksüel değer

Aseksiliğin sonuçları

Aoseksüel olan bir kişidir"Risk altında". Seksten uzun süre uzak kalması sağlık için ciddi sonuçlara yol açabilir. Bir erkekte ilaç bakış açısından yoksunluk olumsuz etkilemektedir. Özellikle erkekler için tehlikelidir. Cinsiyet eksikliği spermatozoanın hareketliliğini etkiler. Prostatit riski vardır. Erken boşalma seks sırasında ortaya çıkabilir. Ve yaşlı adam, daha ağır vücut onun yoksunluğu hoşgörülü.

Kadınlar için bu da fayda sağlamaz. Uzun süreli yoksunluk, ağrılılık, sinirlilik, sinirlilik neden olur. Onkolojiye kadar birçok jinekolojik hastalık ortaya çıkabilir. Premenstrüel sendromlar kötüleşir ve adet dönemleri geçer. Genitallerin çalışmasını ve daha fazlasını ihlal etti.

Asexual kimAsexual kim

Related news

 • Brioş Tarifi
 • Uzun ve Büyük Küpe Modelleri 2019
 • Kilo Verirken Sarkma Olmaması için Ne Yapmalı
 • Mantarlı Pirzola Tarifi
 • Kavurmalı Yumurta

 • Asexual kim

  Asexual kim


  Asexual kim

  Asexual kim

  Asexual kim

  Asexual kim

  Asexual kim

  Asexual kim

  Asexual kim

  Asexual kim

  Asexual kim

  Asexual kim

  Asexual kim

  Asexual kim

  Asexual kim

  Asexual kim

  Asexual kim