Astana - uluslararası havaalanı: tarih, mevcut durum, umutları 2019

Astana - uluslararası havaalanı: tarih, mevcut durum, umutları 2019

Astana - uluslararası havaalanı: tarih, mevcut durum, umutları 49 21.02.2019, 05:08

Astana - uluslararası havaalanı: tarih, mevcut durum, umutları

Kazakistan'ın avantajıAvrupa ve Amerika'yı Asya ile birleştiren ulaşım sistemi konumu. Ülkenin ikinci büyük şehri Astana Uluslararası Havaalanı'dır. Dahası, tarihi, modern parametreleri ve beklentileri göz önünde bulundurulur.Astana Uluslararası Havaalanı

öykü

Astana'daki havalimanı 1930'da çıktı.sonra Akmola denirdi. Havalimanı, bir kare uçak pisti, 8 oda için bir bina ile temsil edilen bir istasyon, bir hava örnekleyici, pilotlar için iki odalı bir yapı, bir bodrum benzin depolamayı içeriyordu. Bir yaya yolu ve bir vapur onu şehre bağladı. Taşkınlar için havaalanı kapatıldı.

İlk yerleşim yeri olanAstana düzenli hava servisi kurdu, gelecek yıl Semey oldu (daha sonra Semipalatinsk). Hava taşıtı K-5, P-5, K-4, PR-5, P-2 ile taşınmıştır.

1946'dan beri Burada Karaganda havacılık işletmesinin PO-2'si sürekli olarak dayanıyordu. Buna dayanarak 2 yıl içinde Karaganda hava ekibinde yer alan üç postscript PO-2 uzmanından bir bağlantı kuruldu.

O zaman, ekipman veHavaalanını genişletti: bir radyo istasyonu, bir garaj ve 3 kerpiç ev için bir Fin evi dikildi. Personel sayısı 40'tan 50'ye yükseldi. Ağır uçak Li-2 almaya başladılar.

1951 yılında pisti uzattı ve Il-12 ve Il-14'ü ekmeye başladı. 1954'te bir filo kuruldu ve park An-2 ve Yak-12'yi yeniledi. 1956 yılından bu yana 24 saat çalışma başladı ve Akmola Birleşik Hava Filosu oluşturuldu. 1959 yılında, AN-2 uçağının gelişi ile havai hatların şebekesi önemli ölçüde artmıştır. Gelecek yıl havalimanı sınıf 3 kazandı.

1961'de ilk LI-2 uçağını aldı. 1963'te yeni havalimanının işleyişi başladı, bu da adını Akmolinsk'e kentle birlikte değiştirdi. 1969'da taşımacılık hacmi önemli ölçüde artmış ve АН-24 no'lu alım ağını genişletmiştir.

1975'ten beri Alma-Ata'dan uçuş Tselinograd (Astana) üzerinden Moskova'ya ve TU-154'e kadar başladı.uluslararası havaalanı Astana

Büyük öneme sahip olmanın sermaye durumunun olmasıydı.Alma-Ata yerine Akmola (Astana) bulundu. Bundan sonra, uluslararası havaalanı yeniden inşa edildi: pist, apron, taksi yolları, radyo navigasyon ve aydınlatma ekipmanlarının yerini aldı, terminali yeniden inşa etti, VIP binasını yaptı.

2002'den 2005'e kadar, yeni bir yolcu terminali oluşturulması da dahil olmak üzere başka bir yeniden yapılandırma gerçekleştirilmiştir.

2013 yılından bu yana Astana Uluslararası Havalimanı Kazakistan Temir Zholy Havalimanı Yönetim Grubu tarafından işletilmektedir. Şimdi yeniden inşa ediliyor.

Mevcut durum

JSC "Astana Uluslararası Havalimanı"Almatı'dan sonra yurtiçi hava taşımacılığı ile ülkede ikinci. Herhangi bir uçağı alabilen bir pisti vardır. Kazakistan, Astana da dahil olmak üzere, her yıl artan bir hava taşımacılığı yolcu devri ile karakterizedir. Uluslararası havalimanı, 2015 yılında yaklaşık 3.4 milyon insanın bu göstergesine ulaştı. Gidiş sayısı günde 40'a kadar. Kapasite saatte 750 kişi ve 600 ton kargo. Havalimanı 14 havayoluna hizmet veriyor ve dünyanın çeşitli şehirleriyle olduğu kadar Kazakistan'ın tüm bölge merkezleriyle de iletişim sağlıyor.ao Uluslararası havaalanı Astana

sorunlar

Yönetim Yönetimi ile Havalimanı Yönetim GrubuKazakistan'daki birkaç havalimanında, durumlarının incelenmesi ve müteakip yeniden yapılanma için işleyişi gerçekleştirildi. JSC "Uluslararası Havaalanı Astana" da ayrıca çalışıldı. Misafir ziyaretçiler, gazeteciler ve Akim, Adilbek Dzhaksybekov, böyle uzun pasaport kontrolünde kuyruklar, programın kararsız çalışması, yüksek fiyatlar, yabancı dil personelinin bilgi eksikliği vb. Özellikle kritik aslında bağlamında belirgindir gibi sorunlarla ilgili ifade verdi 2019 yılında o Kazakistan EXPO sergisine ev sahipliği yapacak. Mekan Astana. Uluslararası havaalanı bu nedenle ziyaretçilerin çoğunluğunu kabul edecektir. Bu, zaten zor olan yolcu trafiğini artıracaktır.JSC "Uluslararası Havaalanı Astana" yorum

imar

Buna dayanarak, zaten uygulananhavaalanı "Astana" yeniden inşası projesi. Uluslararası havalimanı, her yıl kapasitesi yılda 4 milyon kişi olacak yeni bir terminal alacak. Operasyonunun devreye girmesiyle birlikte toplam yolcu cirosu iki katına çıkacak (yılda 7 milyon kişiye) ve eski terminal iç hatlara aktarılacak. Pasaport ve gümrük kontrolü sistemi, geçişlerini basitleştirmek için değiştirildi. Ayrıca hizmet kalitesinin iyileştirilmesi planlanmaktadır. Bu amaçla, Havalimanı Yönetim Grubu, yolcu hizmetleri (İsviçreli Posta) sağlama ve on-board catering (Gate Gourmet) sağlama konusunda dünya liderleri ile işbirliği yapmaktadır. Bu sayede hem havaalanında hem de uçaklarda servis ve yemek kalitesi artırılacaktır. Aynı zamanda havaalanındaki dükkan ve kafede fiyatları azaltmak gerekiyor. Ayrıca, bir taksiyi organize etmeyi ve şehirle ulaşım bağlantılarını geliştirmeyi planlıyorlar.Astana Uluslararası Havaalanı

Son olarak, havalimanı gelirlerinin, anlaşmalar ve kısıtlamalar olmaksızın uçabilen yabancı havayollarının hizmetinden yükseleceği "açık gökyüzü" kuralını tanıtmak mümkündür.Astana Uluslararası Havaalanı

Ayrıca, Astana'da uluslararası bir hava merkezi oluşturmanın yararı göz önüne alınmaktadır.

Astana - uluslararası havaalanı: tarih, mevcut durum, umutları 2019

Astana - uluslararası havaalanı: tarih, mevcut durum, umutları 2019

Related news

 • Madalyalı milli halterci astsubay oldu
 • Bebeğin ilk becerileri: kaç çocuk başını tutmaya başlar
 • Kommersant: Altına en fazla yatırım yapan ülkeler Rusya ve Türkiye

 • Astana - uluslararası havaalanı: tarih, mevcut durum, umutları 94

  Astana - uluslararası havaalanı: tarih, mevcut durum, umutları


  Astana - uluslararası havaalanı: tarih, mevcut durum, umutları 90

  Astana - uluslararası havaalanı: tarih, mevcut durum, umutları 89

  Astana - uluslararası havaalanı: tarih, mevcut durum, umutları 47

  Astana - uluslararası havaalanı: tarih, mevcut durum, umutları 88

  Astana - uluslararası havaalanı: tarih, mevcut durum, umutları 17

  Astana - uluslararası havaalanı: tarih, mevcut durum, umutları 71