Çatı çatılarının kirişlere montajı. Döşemenin siding altına yerleştirilmesi. Metal kiremit için çatı kaplama işleri 2019

Çatı çatılarının kirişlere montajı. Döşemenin siding altına yerleştirilmesi. Metal kiremit için çatı kaplama işleri 2019

Çatı çatılarının kirişlere montajı. Döşemenin siding altına yerleştirilmesi. Metal kiremit için çatı kaplama işleri 22 13.02.2019, 14:50

Çatı çatılarının kirişlere montajı. Döşemenin siding altına yerleştirilmesi. Metal kiremit için çatı kaplama işleri

Çatı için temel inşaatıBüyük inşaat faaliyetleri listesinde iş hacmi bakımından en küçük olarak kabul edilir. Temel, duvarların ve bölmelerin kurulması genellikle büyük çaba ve maddi yatırım gerektirir. Bununla birlikte, çatı herhangi bir binanın inşasında en önemli unsurdur, bu nedenle bu faaliyetin uygulanmasına sorumlu bir şekilde yaklaşmak gerekmektedir. Yağış, rüzgar rüzgârları ve diğer mekanik etkiler şeklindeki yükler çatının bütünlüğünü ve bütünlüğünü bozabilir. Bu nedenle, çatının gelecekte sabitleneceği bir vakfın yaratılmasına dikkatlice yaklaşmak gerekir. Kirişlerin ve sandıkların montajı, çatıların güvenirliğinin bağlı olduğu en önemli aşama olarak uzmanlar tarafından dikkate alınmaktadır. Tasarımın bu kısmının kurulumuna farklı yaklaşımlar vardır, bunların seçimi büyük ölçüde nihai döşemenin özelliklerine göre belirlenir.

Kiriş montajı

Nitelikli bir şekilde kurulmuş bir sandık bile, zayıf bir kafes sistemi üzerine monte edilmişse, gerekli destekleyici işlevi sağlamaz. Bu nedenle, doğru şekilde monte edilmesi önemlidir.

Her şeyden önce, Mauerlat - kirişler,inşaat bölümleri için temel oluşturacak. En uygun seçenek, ankraj cıvatalarıyla sabitlenmiş tek bir mauerlat kullanımını içerir. Monte edilen elemanların yanında kiriş ayaklarını tutturun. Sonra bölümleri birleştirmeye başlayabilirsiniz. Yerlerinin konfigürasyonunun seçimi ve kendi aralarında sabitleme, evin çatısının çatlamasının ne olacağı ile belirlenir.

dönmedeki kurulumu

Genel plana göre, bir çizim hazırlandıktan sonrayerde toplanmış olan şey. Hazır sistem, çatıya kaldırılmalıdır - bu genellikle bir vinç yardımıyla yapılır. Yanlardan biri binanın tabanına en fazla basıldığında, kablolardan serbest bırakılabilir ve bağ ve cıvatalarla sabitlenebilir. Sabitlemenin tabanı, mertekleri Mauerlat'a güvenli bir şekilde sabitleyen cıvatalarla köşeler olacak.

Alttan zarının underlayment

Birçok deneyimsiz yaygın bir hataçatı ustası izolasyon faaliyetlerinin göz ardı edilmesidir. Sadece bu sahnenin kalitesi üzerinde ve çatının sıkılığına, tavandaki nemsizliğe ve binadaki genel rahatlığa bağlı. Kirişleri monte ettikten sonra, uygun koruyucu malzemeleri yerleştirmeye başlayabilirsiniz. Sandığın kurulacağı teknikten bağımsız olarak, yapı, alt kısımda süper difüzyon membranları ile izole edilebilir. Bu tabaka su buharı geçirgenliği ve su yalıtımı sağlayacaktır. Ancak tek çatı kaplama malzemesi olmayabilir - bazen zar bir ısıtıcı ile desteklenir. Böyle bir kaplamanın serilmesi işlemi belirli bir karmaşıklığa sahip değildir. Membran, işyerinde yayılan ve kirişlerin tüm alanı boyunca döşenen merdane şeklinde tedarik edilir. Şeritler açılabilir ve sabitleme yapıştırıcı veya özel donanım kullanılarak yapılabilir.

plastik sandık kurulumu

Kasalar için ahşabı seçme nüansları

Altında destekleyici yapı için malzeme seçimineÇatı dikkatli bir şekilde ve özellikle ahşap ile ilgili olarak ele alınmalıdır. Çıtasının yerleştirilmesinin örneğin ladin ve çam gibi iğne yapraklı malzemeden yapılması tercih edilir. Bu, çatının çalışması sırasında esneklik ve dayanıklılık sağlayacak, kullanımı kolay bir ahşaptır. Malzeme notunu dikkate almak önemlidir. Tabii ki, ideal kategori ilk kategori olacak, ancak finansal fırsatlar böyle bir satın almayı dışarıda bırakırsa, kendinizi ikinci sınıfa ayırabilirsiniz. Bununla birlikte, yapının bu unsurları öncelikle antiseptiklerle tedavi edilmelidir.

Tercih edilen bir diğer önemli parametre nemdir. İçeride bir alçıpan kaplama şeklinde korunması gerekiyorsa, ahşap% 20'den fazla olmayan bir nem içeriği ile kullanılabilir. Bir sandık kurmayı planlıyorsanız, bazıları havaya doğrudan erişebilecekse,% 20'den fazla nem içeren ahşap kullanımı hariç tutulmamaktadır.

siding altında bir kulübenin montajı

Siperlerin siding için kenarları

Siding panellerin montajı için seçmek daha iyidirahşap sandıktır. Bu seçenek, dış kaplamanın deforme olmasına izin vermeyecek olan malzemenin esnekliğiyle doğrulanır. elemanların kurulumu sırasında öyle tekdüzelik, gözlemlemek önemlidir, bütün raf aynı düzlemde olmalıdır. Sabitleme kelepçeler-süspansiyonlar veya normal tırnaklar ile yapılır. Tabanın düzgünsüzlüğü varsa, çerçevenin konumu kama yardımı ile ayarlanabilir. Genel bir kural olarak, kurulum çıta siding 20-30 cm artışlarla tarafından gerçekleştirilir. Ancak her durumda tek tek bu mesafeyi hesaplamak için gereklidir. Daha büyük çalışma alanı, daha uzun girinti - çatıcı böyle bir tasarımda güdümlü ana kuraldır.

metal kiremit için bir sandık kurulumu

Metal çatı kaplamalarında çubukların kenarları

Metalin altındaki çerçevenin yapısının karmaşıklığıProfillerin farklı dalgalanmalara ve boyutlara sahip olması nedeniyle. Bu arada, bu anlamda siding daha standarttır. Eğer katı sandık planlıyorsanız, 3.2 x 10 cm parametreler veya 5 x 5 cm çubuklarla tahta kullanmak daha iyidir. Tespit 10 cm artışlarla tabanına yakın yapılır. Bu kadar kısa nedeniyle oluklu mukavva zorlu çatı malzemelerinden biri olan gerçeğine girintili . Buna göre, metal kiremitler için keçelerin montajı, yapı üzerindeki yüksek yükü hesaba katmalıdır. Sabitleme için, uzunluğu 3 mm olan çiviler kullanılabilir, uzunlukları ise levhanın enine kesitinin iki katı olmalıdır. Metal karolar için çerçevenin montajının bir özelliği, bağlantı elemanları için metal bağlantı parçalarının geniş olmasıdır. Ek bir bağlama aracı olarak hizmet eden çeşitli zımba ve köşeler, geniş bir alanın çatılarında en yaygın olanıdır. Eğer küçük bir ev için standart bir beşik sistemine planlıyorsanız, çivi ile ortak adıma bağlı şeritleri, yönetmek oldukça mümkündür.

kirişleri için bir sandık kurulumu

Çatıyı yumuşak bir çatı altına takmak

Yumuşak bir çatı aygıtı en çok aranabilirBöyle işlerin talepkar ve hatta kaprisli bir türü. Bu malzeme düz bir katı zemin üzerine serilir, bu nedenle sandık iki aşamada gerçekleştirilecektir. İlk olarak, çerçeve monte edilir. Özellikleri, rayların sıkça bir adımı ve aşırı doğruluktur. Ayrıca, yumuşak çatının daha sonra üzerine uzanacağı pürüzsüz bir koruyucu kaplama oluşur. çatı kaplaması montajı benzer özelliklere sahip ek bir güverte kullanımı sunta, kontrplak ya da diğer ahşap esaslı malzeme aynı çubuklar kullanılarak gerçekleştirilebilir ise. Asıl mesele, kirişlerin orijinal tasarımının iyi bir şekilde izole edilmiş olmasıdır. Ayrıca, dekoratif çatının yumuşak bir geçişini sağlamak için tabanın uçları yuvarlatılmalıdır.

çatı çatı kurulumu

Plastik sandık yükleme özellikleri

Genellikle, alternatif bir malzeme olaraksandığın cihazı metal olarak kabul edilir. Ahşap her zaman gerekli güce ulaşmanıza izin vermez, bu nedenle profil elemanları ile değiştirilir. Bununla birlikte, bazı durumlarda, bir plastik kasaya izin verilebilir, montajı bazı farklılıklar gerektirir, ancak genel olarak sabitleme tekniği aynı kalır. Sabitleme, cıvatalar veya kendinden diş açan vidalar yardımıyla elemanlardaki özel delikler aracılığıyla gerçekleştirilir. Ancak, çatı için plastik panellerin özelliği, tasarımlarının bir oluk sistemi kullanarak kirişlere daha güvenilir bir şekilde bağlanmasını sağlamasıdır. Belli bir çatının talepleri için özel olarak seçilmesi gereken farklı eleman modelleri vardır.

Kontrol ünitesini kurmak

Tasarım gereği, bu tür çeşitli kasalarÇıtalar veya tahtalar tarafından oluşturulan geleneksel bir çerçeve gibi. Temel fark, çatı malzemesinin yalıtımı nedeniyle sistemin ek güçlendirilmesidir. Yapının, bir ısıtıcının ve buhar geçirmez bir zarın varlığını sağlaması gerektiği belirtilmiştir. Ancak bu durumda, koruyucu tavan altı bariyerlerinin işlevi artar. Yani, ilk önce çatı malzemesi veya benzer özelliklere sahip başka malzemeler döşenir ve daha sonra sandığın yalıtım güvertesi üzerindeki kirişleri üzerine yerleştirilmesi sağlanır. Elemanların düzenlemesinin konfigürasyonu hem seyrek hem de katı olabilir. Ana şey - yoğunlaşma oluşmasını önlemek için çatı altında yeterli alan sağlamak. Bu, biriken nemin tahrip edici bir şekilde hareket ettiği ahşap rayları sabitlerken özellikle önemlidir.

çatı kaplama işleri

Sonuç

Çatı oluşturmak için çeşitli malzemelerKaplama, hem armatör sistemi hem de destekleyici çerçeve için gereksinimleri belirler. Buna karşılık, sandığın montajı, nihai kaplamaya yönelik operasyonel talepler dikkate alınmadan gerçekleştirilemez. Örneğin, metal güverteler, yapının daha yüksek derecede takviye edilmesini gerektirir. Bu durumda, ayrışma dayanabilir sandık yaratılması için kaliteli malzeme sağlamak için önemlidir. dış cephe kaplaması için - tam tersine, fiziksel gücü kadar önemli değildir ve ön planda çerçeve esnekliği de ve uygun bir şekilde seçilmiş şeritleri sağlamaktadır.

Çatı çatılarının kirişlere montajı. Döşemenin siding altına yerleştirilmesi. Metal kiremit için çatı kaplama işleri 2019

Çatı çatılarının kirişlere montajı. Döşemenin siding altına yerleştirilmesi. Metal kiremit için çatı kaplama işleri 2019

Related news

 • Bir hafta boyunca maydanoz suyu içerseniz ne olur
 • Turpun faydaları nelerdir
 • Uzman sonuç: bir örnek. Zeminler ve örnek derleme

 • Çatı çatılarının kirişlere montajı. Döşemenin siding altına yerleştirilmesi. Metal kiremit için çatı kaplama işleri 96

  Çatı çatılarının kirişlere montajı. Döşemenin siding altına yerleştirilmesi. Metal kiremit için çatı kaplama işleri


  Çatı çatılarının kirişlere montajı. Döşemenin siding altına yerleştirilmesi. Metal kiremit için çatı kaplama işleri 51

  Çatı çatılarının kirişlere montajı. Döşemenin siding altına yerleştirilmesi. Metal kiremit için çatı kaplama işleri 39

  Çatı çatılarının kirişlere montajı. Döşemenin siding altına yerleştirilmesi. Metal kiremit için çatı kaplama işleri 5

  Çatı çatılarının kirişlere montajı. Döşemenin siding altına yerleştirilmesi. Metal kiremit için çatı kaplama işleri 12

  Çatı çatılarının kirişlere montajı. Döşemenin siding altına yerleştirilmesi. Metal kiremit için çatı kaplama işleri 23

  Çatı çatılarının kirişlere montajı. Döşemenin siding altına yerleştirilmesi. Metal kiremit için çatı kaplama işleri 68