Atama veya zimmete para geçirme. Ceza Kanununun 160. Maddesi 2019

Atama veya zimmete para geçirme. Ceza Kanununun 160. Maddesi 2019

Atama veya zimmete para geçirme. Ceza Kanununun 160. Maddesi 11 30.01.2019, 21:22

Atama veya zimmete para geçirme. Ceza Kanunu'nun 160. Maddesi

Ceza suçları farklıdır. Onları anlamak çok zor. Bazen yasaları çiğneyebilirsin, onu bilmemek, örneğin başkasının eşyalarını almak ve geri vermemek gibi. Çok ciddi görünmüyor ve bunun hakkında düşünürseniz, bir suç ve suçlu bir doğa olacaktır. Bu nedenle, bugün zimmete para geçirme ya da zimmete para geçirme gibi anlar ile ilgileneceğiz - oldukça sık görülen suç eylemleri. Ama genel olarak nedir? Suç işlediyseniz, hangi özel cezalara katlanmak zorundasınız?

terminoloji

Bir ödenek veya zimmete para geçirme meydana gelirse ne olur? İlk olarak, hangi özel ihlallerin söz konusu olduğunu anlamalısınız. Sonuçta, her suçun kendi tanımı olmalıdır.

ihtilâs

Zimmete para geçirme, yabancının bir tür hırsızlığıdır. Bu suçu işlediğinizde, mülkiyeti tamamen elinize alıp bir şekilde elden çıkardığınızı söyleyebiliriz: satmak, vermek, birine aktarmak. Genel olarak, kendi ihtiyaçlarınız için kullanmayın.

Ancak ödenek tamamen farklı bir kavramdır. Bu, mülkiyeti kendi mülkiyetinde tutmak amacıyla hırsızlığı karakterize eder. Onu aldılar ve zamanında vermediler - bu bir suçun canlı bir örneğidir. Lütfen dikkat: zimmete para geçirmeden önce atama yapılır. Ötekilerden biri düşünülemez. Bu nedenle Ceza Kanunu'nun cezalandırılmasından sorumlu makalesi bir araya getirilecektir.

Hırsızlık farklı

Neler olup bittiğini açıklığa kavuşturmak için,çeşitli hırsızlık biçimlerini dikkate almak gerekiyor. Sonra bir suçu diğerinden ayırt etmek mümkün olacak. Her şey göründüğü kadar basit olmamasına rağmen. Rusya'da, diğer insanların mülklerini yakalamanın yolları her zaman açıkça ayırt edilemez. Ama tüm bunlara değer olduğunu anlamaya çalışın. Fakat soygun açıkça işlenir. Kimse niyetlerini saklamıyor.

Hırsızlık diye bir şey var. Bu terim hırsızlığı olarak adlandırmak gelenekseldir. Ama bu yanlış. Yasaya göre hırsızlık, başkasının mülkünün gizli mülkiyeti ile karakterize edilir. Bu gizlidir. Bu corpus delicti için önemlidir.

160 İngiltere

Hırsızlık formları sahtekarlık içerir. Güven veya aldatma kötüye kullanma yoluyla başka birinin mülkiyet haklarının edinilmesi ile karakterizedir. Hatırlamaya değer son nokta, soygunun tanımıdır. Bu suç - başkasının mülkünü elde etmek için saldırı gibi bir şey değildir. Buna, şiddet tehditleri ve mağdurun sağlığına doğrudan zarar eşlik eder.

Şimdi el koymada belirgin bir fark olmalı ya dadiğer hırsızlık biçimlerinden zimmete para geçirme. Henüz açık değilse, bu iki durumda mülkün başlangıçta suçlu tarafından güvendi. Yani, mağdurun kendisi şeyleri üstlenir, ancak anlaşılan zaman içinde geri almaz. Karmaşık bir şey yok!

Ceza olarak para

Ama şimdi olası önlemlere bakabilirsiniz.taahhüt edilen fiil için ceza. Mesele şu ki Rusya'da bu amaç için Art. 160 CC Zimmete para geçirme ve zimmete para geçirme suçu işleyen suçlularla mücadeleye yönelik tüm kural ve düzenlemeleri öngörür. Bu en kötü suç değildir, bu yüzden tedbirler aynı zamanda somut olsa da, çok ciddi değildir.kötülük

Yani, örneğin, bir para cezası bekleyebilirsiniz. Bir başkasının mülkünü elden çıkardıysanız ya da çarçur ederseniz, nakit ödeme hakkına sahipsiniz. Büyüklükleri mahkemeler tarafından kurulmuş, ancak 120.000 rubleyi geçemez. Ya da alternatif bir çözüm olarak, suçlunun 12 aya kadar olan süreleri alınır. Her ne kadar şartlara bağlı olsa da.

Iş, iş, iş

Başkasının çarmıha gerildin mi? Ya da belki birilerinin malını aldılar? Ağırlaştırıcı koşulların yokluğunda (onlardan biraz sonra), iyice kurtulabilirsin. Ama her zaman değil. Mahkemenin takdirine bağlı olarak, belirli bir kişi için etkili gibi görünen tedbirler seçilmiştir. Spektrumları sınırlıdır, ama öyle.

Örneğin, kamu işleri. Zorunlu, düzeltici veya mecburi olabilirler. En acımasız ceza değil. Bunların maksimum süresi 240 saat, 6 ay, 2 yıl içinde belirlenir. Ancak, bu tür bir ceza çok yaygın değildir. Adli uygulamada, suçlulara tahsis edilen parasal ödemelerdir. Bazen manevi zarar için tazminat eşlik ederler.

Özgürlüğe tecavüz

Daha önce de söylediğim gibi atama ya da zimmete para geçirme, -en korkunç cezai suç değildir. Bazı insanlar bu eylemler için ciddi cezalar verildiğini bile düşünemezler. Neyse ki, Rusya bu ihlaller için daha sıkı önlemler sağlıyor.hırsızlık biçimleri

Hangileri? İnsan özgürlüğüne yönelik ihlal. Bu, vatandaşları yasalara uymak için korkutmak ve motive etmek için bir ölçüde kısıtlamadır. Dikkatli olun - bugünkü suçlarımız, suçluya 2 yıl hapis cezası veya benzer bir süre hapis cezası verecektir. Lütfen tüm bunların sadece ağırlaştırıcı durumlar olmaksızın eylemler için olduğunu unutmayın.

Önemli hasar veya gizli

Peki ya ödev veyaBirkaç kişi tarafından ön anlaşmada mülkiyet israfı? Ya da bu suç sonucunda mağdur önemli hasara yol açtığında? Yukarıdaki önlemlere güvenilecek mi? Hiç değil. Sonuçta, tüm bu bir ağırlama olarak kabul edilir.

Sanata göre. Ceza Kanunu'nun 160'ı, tedbirlerin kendileri aynı kalıyor, ancak ciddiyet dereceleri artıyor. Yani, para cezaları 2 kattan fazla artacaktır. Şimdi, işlenmiş bir suç için 300.000 ödemek zorunda kalacaksınız veya gelirinizi 2 yıl içinde kaybedeceksiniz. Ayrıca zorunlu (15 gün), düzeltme (1 yıl) ve zorunlu (5 yıl) çalışma öngörülmektedir. Cümlenin maksimum süresi parantez içinde belirtilir. Yapılan hasara ve bir bütün olarak duruma bağlı olacaktır.

Özellikler

Sadece bu özellik orada bitmiyor. Çeşitli toplumsal emek türleri tarafından cezalandırılan atama ve zimmete para geçirme, ek olarak başka önlemlerle de aralarında ilişki kurabilir. Yani - özgürlüğün kısıtlanması ile.adli uygulama ve zimmete para geçirme uygulaması

Bu ne anlama geliyor? veya bu şekilde bir suçlunun eserlerinin yanı sıra özgürlük mahkeme kısıtlama verilebilir. Onun süresi azami 1 yıl olacak. Ve başka bir şey. suç hile işlenen veya mağdura ciddi hasar eziyet eşlik etti Ama eğer ayrı denetimli serbestlik verilmez.

Servis pozisyonu

"Zimmete para geçirme" makalesi burada bitmiyor. Bazı durumlarda suç, resmi konumlarının kullanılmasıyla gerçekleşir. Ya da sadece bir vatandaş, ama büyük ölçekte. Bu gibi durumlarda, daha ciddi bir cezaya maruz kalmak zorunda kalacaksınız.

Bütün mesele zimmete para geçirme ya da kötüye kullanma,resmi makamların kullanımıyla olduğu gibi, büyük miktarlarda taahhüt edilen, para cezasına çarptırılır. Sadece bu durumda asgari ödeme 100 000 ruble (önceki hesaplamalarda böyle bir sınırlama yok) ve maksimum - 500 bin. Mahkeme, suçlunun karını 3 yıl boyunca aşmayan miktarlarda maddi bir para cezasına çarptırılabilir.

Zorla çalıştırma 5 olarak düşünülebilirbir yıl boyunca (18 ay) özgürlük kısıtlanması veya 5 yıla kadar hapis cezasının ve para cezasına (aylık ceza kazanç veya 10 000 ruble), hem de gözaltı yıl.

zimmete para geçirme maddesi

Standart olmayan başka bir ölçü (gerçeklik çok yaygın değildir) belirli pozisyonları işgal etme ve belirli bir faaliyet alanında çalışma hakkından mahrumiyettir. Resmi pozisyonu ve başkasının mülkünün zimmete para geçirme / zimmete para geçirme halini kullanırken, bu ceza 5 yıl sürmektedir. Bu arada, önceden yasaklanmış alanlarda böyle bir önlemden sonra iş bulmak son derece zordur. Normalde, yönetici pozisyonları ve ekonomi, politika ve finans alanlarında çalışmak yasaklar altında kalmaktadır.

Organizasyonel Faaliyetler

Atama (Ceza Kanunu) farklı şekilde cezalandırılabilir. Mesele şu ki, bugünün suçları, özellikle büyük ölçekte işlenmiş olan en ciddi senaryo. Örgütlü bir grup tarafından zimmete para geçirme / el koyma gibi (anlaşmazlıkla karıştırmayın - bunlar farklı kavramlardır).

Bu gibi durumlarda sadeceözgürlükten mahrumiyet. Ve mevcut Rus mevzuatında başka hiçbir önlem öngörülmemektedir. Suçlular 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Bir "bonus" olarak, 1 milyona kadar nakit ödeme yapabilir veya 24 ay hapishaneden serbest bırakıldıktan sonra özgürlüğü sınırlayabilirler. Sadece bu önlemler en çok nüfusu korkutuyor. Ancak, adli uygulama ve zimmete para geçirme hukuku, genellikle ağırlaştırıcı durumlar olmaksızın ya da mağdur için önemli bir zarara neden olduğunda bir suçla karşı karşıyadır.

Yorumlar

Yorumlar tarafından büyük bir rol oynarsöz konusu makale. Suçların birçok özelliğini anlamaya yardımcı olurlar. Örneğin, bunların bileşimini açıklar ve sanığın asgari yaşını belirtir. Zimmete para geçirme / zimmete para geçirme cezası sorumluluğu 16 yıldır. Bu önemlidir: vatandaş yasal olarak yetenekli olmalıdır, aksi takdirde suçun hiçbir parçası olmayacaktır.

Neden? Hepsi bir insanın diğer insanların şeylerini kasıtlı olarak karşıladığı ve harcadığı gerçeğinden dolayı. Bu önemli bir nokta. Genellikle bir vatandaşın bir amacı, motivasyonu, kötü niyetli bir amacı vardır. Bu bileşenin yer aldığını nasıl anlayabilirim? Suçlu mülkün mülk sahibine geri dönme fırsatına sahip olsaydı, ama o yapmadıysa, niyet buydu. Fakat bunun olmaması bir suç teşkil etmez.

UkrPh atama

Bu ilginç ve önemli noktalarda değilsonu. Lütfen, davalının mağdurun tazminatını tamamen tazmin etmesi halinde, suçun hariç tutulmadığını unutmayın. Yani, bu davanın sona ermesinin nedeni değildir. Kötü niyet hala devam ediyor.

Yorumlar ne zaman sayabileceğinizi gösterirÖzellikle büyük miktarlarda işlenen bir suç. Bunu anlamak önemlidir. Yasaya göre, mülkün değeri 250.000 rubleyi aşarsa, zimmete para geçirme ya da ödenek, özellikle büyük ölçekte işlendiği kabul edilir.

Atama veya zimmete para geçirme. Ceza Kanununun 160. Maddesi 2019

Atama veya zimmete para geçirme. Ceza Kanununun 160. Maddesi 2019

Related news

 • Bakan Soylu: ByLock Sulandırılıyor
 • Baki Mercimek Kimdir Kaç Yaşında, Boyu, Vikipedi, Biyografisi
 • Zeytinyağlı Ayva Tarifi
 • Çok İzlenen Videolar
 • DÜĞME ÜSTÜNE DİKİŞLE LALE YAPMA TEKNİĞİ
 • Cervantesin ünlü romanı Don Kişot, kısa içeriği. Don Kişot - üzücü bir şövalye imajı

 • Atama veya zimmete para geçirme. Ceza Kanununun 160. Maddesi 86

  Atama veya zimmete para geçirme. Ceza Kanununun 160. Maddesi


  Atama veya zimmete para geçirme. Ceza Kanununun 160. Maddesi 72

  Atama veya zimmete para geçirme. Ceza Kanununun 160. Maddesi 58

  Atama veya zimmete para geçirme. Ceza Kanununun 160. Maddesi 87

  Atama veya zimmete para geçirme. Ceza Kanununun 160. Maddesi 36

  Atama veya zimmete para geçirme. Ceza Kanununun 160. Maddesi 59

  Atama veya zimmete para geçirme. Ceza Kanununun 160. Maddesi 68

  Atama veya zimmete para geçirme. Ceza Kanununun 160. Maddesi 59

  Atama veya zimmete para geçirme. Ceza Kanununun 160. Maddesi 19

  Atama veya zimmete para geçirme. Ceza Kanununun 160. Maddesi 14

  Atama veya zimmete para geçirme. Ceza Kanununun 160. Maddesi 4

  Atama veya zimmete para geçirme. Ceza Kanununun 160. Maddesi 14

  Atama veya zimmete para geçirme. Ceza Kanununun 160. Maddesi 66

  Atama veya zimmete para geçirme. Ceza Kanununun 160. Maddesi 83

  Atama veya zimmete para geçirme. Ceza Kanununun 160. Maddesi 77

  Atama veya zimmete para geçirme. Ceza Kanununun 160. Maddesi 39