Audi A4 B5i ayarlama - fikirler, aksesuarlar, gövde kiti 2019

Audi A4 B5i ayarlama - fikirler, aksesuarlar, gövde kiti 2019
27.06.2019

Audi A4 B5i ayarlama - fikirler, aksesuarlar, gövde kiti 19

Audi A4 B5'i ayarlama - fikirler, aksesuarlar, gövde kiti

90'lı yılların Premium sınıfı D arabalarıikincil piyasada çok dikkate değer. En yeni bütçe modellerinin seviyesinde ve hatta daha düşük maliyetle, daha iyi tüketici kalitesi elde etmenizi sağlar. Aynı zamanda, bu tür makineler içeriğinde çok daha pahalıdır, ancak yine de yüksek dereceli otomobiller kadar pahalı değildir. Böyle bir model ilk nesil Audi A4. Ardından Audi A4 B5'i ayarlayınız.

Araç özellikleri

B5 gövdesinde Audi A4 - bunun ilk nesliAudi 80'in soyundan gelen model. Volkswagen Passat B5'in platformunda 1994'den 2000'e kadar üretildi. Sedan ve vagon gövdelerindeki orta sınıftaki bu otomobil, ön ve tüm teker çekişli çok çeşitli benzinli ve dizel motorlarla donatılmıştır.

Optik ayar

Şu anda, ikincil piyasadaki maliyet ortalama 200-300 bin ruble.

Tuning özellikleri

Bildiğiniz gibi, bu araba genellikle satın alınırCiddi ayarlama için fırsatlara sahip olmayan insanlar. Ayrıca, modelin çoğu sürümünün spor için bir itibarı yoktur. Ve yine de bazılarının tuning için yüksek potansiyeli var. Çoğu zaman, S ve RS spor versiyonları, 1.8T gibi modifiye edilir. Çoğu araç sahibi, küçük iyileştirmelerle sınırlı olan aracı ayarlıyor: bazıları performansı biraz artırırken, diğerleri ilk modelleri Audi A4 B5'e (restyling) güncelledi.

vücut

Vücudu ayarlamak için seçeneklerden biriboyama. Bu sayede araca istediğiniz ya da benzersiz rengi verebilirsiniz. Ayrıca, kullanılmış bir aracın boya kaplaması zarar görebilir, bu da boyayı ortadan kaldırmanıza olanak tanır. Bu nedenle bu tür Audi A4 B5 tuning gerçek. Son zamanlarda, resim yerine, genellikle bir filmle bir daralma kullanıyorlar.

Motor Audi A4 B5

Aydınlatma armatürlerini değiştirmek de mümkündür. Tuning optikleri hem fonksiyonel hem de dekoratif bir değere sahiptir. Böylelikle, daha verimli farların kurulumu, görünürlüğü iyileştirmeyi mümkün kılar. Ayrıca, Audi A4 B5'in optikleri, restyling versiyonundaki analoglarla değiştirilebilir. Bu tasarımı güncelleyecektir. Audi A4 B5 farlarını standart olmayanlarla değiştirerek de değiştirebilirsiniz.

Önemli bir tasarım öğesi tamponlardır. Bunların yardımıyla standart dışı parçalar kurarak otomobilin görünüşünü önemli ölçüde dönüştürebilirsiniz. Ek olarak, geleneksel versiyonların tamponları bazen spor modifikasyonlarından S4 ve RS4 analoglarına dönüştürülür. Böylece, ayar optikler ve değişen tamponlar, dor stil araçlarını güncellenmiş ve geleneksel sürümlere - spor arabalara dönüştürmenizi sağlar. Spor tuning ile, güçlendirmek ve ağırlığını azaltmak için üstyapı gönderilir. Bunu yapmak için kaynak ve kompozit malzemelerin parçalarını kullanın.

Motor

Değişikliğin en basit varyasyonlarından birimotor - çip ayarı. Bu, üretkenliği ve ekonomiyi artırmanızı sağlayan kontrol ünitesini yeniden ayarlamanızı gerektirir. Talaş ayarlama potansiyeli, motorun tasarımı ve ilk özellikleri ile belirlenir. Bu bakış açısından en umut verici olan turboşarjlı motorlar, yani 1.8T ve 2.7T modifikasyonlarının yanı sıra tüm dizel (1.9 TDI ve 2.5 TDI). Yeniden yapılandırılma ilkesi, artan basınç artışına dayanır. Yani, eğer atmosferik motorların çip ayarı (1,6 i, 1,8, 2,0, 2,4, 2,6, 2,8) 20 bg gücünde bir artış sağlar. ve 20-30 Nm tork değerinde, yukarıda bahsedilen turboşarjlı varyantların yeniden yapılandırılması, üretkenliklerinin 40'tan fazla hp ile arttırılmasına izin verir. ve yaklaşık 80 Nm.

Optik Audi A4 B5

Motorun fiziksel olarak ayarlanması içinmüdahale, alımı ve serbest bırakmayı değiştirmek için en kolay yoldur. Bu, motor ayarının ilk aşaması olarak kabul edilir. Silindir kafasını da bükebilirsiniz. Bu, verimlilikte% 10-15 oranında bir artış sağlar. Yakıt sisteminin bujileri ve enjektörlerini değiştirmek çok kolaydır. Son olarak, zamanlama ile çalışarak, valfleri, pistonları, eksantrik mili, parçalı dişliyi değiştirerek çalışabilirsiniz. Motorun inşasına daha fazla müdahale, çok daha karmaşık ve pahalıdır, ancak daha büyük bir sonuç getirmektedir. Bu, silindir bloğu ve krank mekanizması ile çalışmayı ima eder. Süperşarjlı motorlarda türbini değiştirmek ve onu atmosferik olanlarla donatmak mümkündür.

Ayrı olarak, nitröz oksit enjeksiyonu yapılmalıdır. Bu cihaz stok motoruna monte edilebilir, ancak hasar görmesini önlemek için sınırlı kapasite. Her halükarda, motora müdahale edildikten sonra, çip ayarlama ile yeniden yapılandırılmalıdır. Aksi takdirde, iyileştirme potansiyelini tam olarak ortaya koymak mümkün olmayacaktır. Motorun ciddi ayarlanması planlanırsa, kurulum sırasında zamandan ve paradan tasarruf etmek için geliştirmelerin birlikte uygulanması arzu edilir. 1.8T motorun entegre ayarlaması 400 bg'den daha fazla almanıza izin veriyor ve S ve RS modellerinde kullanılan Audi A4 B5 2,7T motoru, 1200 bg'lik otomobillerde buluşuyor.

transmisyon

İletimin öğeleri genelliklemotorun performansını artırmak için hazırlanıyor. Her ne kadar dişli oranını değiştirebilirsiniz. Bu, başka müdahaleler olmadan hızlanmayı veya maksimum hızı artırmaya izin verir.

Farlar Audi A4 B5

Taşıma işlemini iyileştirmek için, otomobil, sürücünün türüne bağlı olarak kendinden kilitli diferansiyellerle donatılmıştır.

Süspansiyon ayracı

Tuning Audi A4 B5 bu tipte yapmanıza olanak sağlarAracın davranışları daha sportif veya rahattır. Kontrol edilebilirliği geliştirmek için sert ve kısa yaylar ve amortisörler kullanın. En iyi seçenek vidalı süspansiyondur. Daha ciddi bir ayar seti standart dışı kollar ve yanal stabilite dengeleyicileri ile. Strokun düzgünlüğünü arttırmak için pnömatik bir süspansiyon kullanılır.

tekerlekler

Herkesi iyileştirmenin en kolay yollarından biriOtomobilin sürüş performansı lastiklerin değiştirilmesidir. İyi eşleştirilmiş lastikler, hızlanma, frenleme ve taşıma işlemlerini iyileştiren çekiş gücünü artırır. Diskler, sürüş performansını da önemli ölçüde etkilemekle birlikte, birçoğu öncelikle tasarım öğeleri olarak kabul edilir. Yani, disk kütlesi ne kadar küçük olursa, sürüş performansı o kadar iyi olur. Ek olarak, aracın davranışını, disk boyutunun ve lastik profilinin oranını seçerek değiştirebilirsiniz. Düşük profilli kauçuğa sahip büyük diskler, kullanımı iyileştirir. Yüksek profilli lastikler, aksine, aracın gidişini yumuşatır, konforu arttırır.

Tuning Audi A4 B5

Son olarak, tekerleklerin genişliğini artırmak artırırkararlılık ve yapışma. Bununla birlikte, çok geniş veya büyük tekerleklerin kemerlere sığamayacağı dikkate alınmalıdır. İlk A4, 195 ile 235 arasında 16 ila 19 inç genişliğindeki jantlarla donatılmıştır.

frenler

Fren sistemi genellikle spor ayarıyla geliştirilir. Profesyonel modifikasyon tüm parçaların değiştirilmesini içerir: kaliperler, diskler, ayakkabılar, hortumlar, ana silindir.

Iç mimari

Bu tür Audi A4 B5 Tuning için çok ilgilikullanılmış araba Bunun nedeni, malzemelerin ve iç elemanların giyilip hasar görmesidir. Orijinal parçalarla değiştirmek yerine, standart olmayanları kullanabilirsiniz.

Audi A4 B5 restyling

Randevu ile, iç bölünmüşsportif ve rahat. İlk durumda, iyileştirmeler işlevsellik geliştirmek ve gereksiz tüm kaldırılması amaçlanmaktadır. Konforu amaçlayan Tuning daha çeşitlidir. Kabinin herhangi bir malzeme ile sıkışması, ek ekipmanların montajı vb. Anlamına gelir. Ayrı olarak, işitmeyi not edebilirsiniz.

Audi A4 B5i ayarlama - fikirler, aksesuarlar, gövde kiti 2019

Audi A4 B5i ayarlama - fikirler, aksesuarlar, gövde kiti 2019

Related news

 • Türk tasarımcılardan mutfak mobilyası
 • Sağlıklı Et Tüketimi Nasıl Olmalıdır
 • Bonfile Tarifi
 • Sosisli Makarna Tarifi Videosu
 • Mini köstebek pasta tarifi

 • Audi A4 B5i ayarlama - fikirler, aksesuarlar, gövde kiti 51

  Audi A4 B5i ayarlama - fikirler, aksesuarlar, gövde kiti


  Audi A4 B5i ayarlama - fikirler, aksesuarlar, gövde kiti 8

  Audi A4 B5i ayarlama - fikirler, aksesuarlar, gövde kiti 99

  Audi A4 B5i ayarlama - fikirler, aksesuarlar, gövde kiti 78

  Audi A4 B5i ayarlama - fikirler, aksesuarlar, gövde kiti 58

  Audi A4 B5i ayarlama - fikirler, aksesuarlar, gövde kiti 33

  Audi A4 B5i ayarlama - fikirler, aksesuarlar, gövde kiti 50

  Audi A4 B5i ayarlama - fikirler, aksesuarlar, gövde kiti 38

  Audi A4 B5i ayarlama - fikirler, aksesuarlar, gövde kiti 24

  Audi A4 B5i ayarlama - fikirler, aksesuarlar, gövde kiti 67

  Audi A4 B5i ayarlama - fikirler, aksesuarlar, gövde kiti 52

  Audi A4 B5i ayarlama - fikirler, aksesuarlar, gövde kiti 13

  Audi A4 B5i ayarlama - fikirler, aksesuarlar, gövde kiti 86