Autobuffers: artılarını ve eksilerini, araba sahiplerinin yorumları. Kore geçiş minderleri 2019

Autobuffers: artılarını ve eksilerini, araba sahiplerinin yorumları. Kore geçiş minderleri 2019
14.10.2019

Autobuffers: artılarını ve eksilerini, araba sahiplerinin yorumları. Kore geçiş minderleri 34

Autobuffers: artılarını ve eksilerini, araba sahiplerinin yorumları. Kore geçiş minderleri

Zaman içinde, kullandığınız arabayaylı süspansiyon, sarkmalar. Küçük rulolar görünür, konfor kötüleşir. Orijinal yayların maliyeti yeterince yüksektir ve yaylar gibi “yuvarlamak” işe yaramaz. Köşelerde rulolardan nasıl kurtulur ve aynı zamanda açıklık artırılır? Autobuffers bunun için kullanılır. Artıları ve eksileri, bu cihazlar hakkında yorum - daha sonra bu makalede.

özellik

Bu ürün Rusya pazarında ortaya çıktınispeten yakın zamanda. Başka bir isim - ara parçalar veya tampon tamponlar. Dışarıda, ilkbaharın iki bobini arasına yerleştirilmiş şeffaf bir contayı temsil ederler.

malzeme

Otomobillerin yapıldığı malzemeTTC şeffaf bir üretandır. Teması çok elastiktir, bu nedenle süspansiyonun çalışması sırasında çeşitli titreşimleri, titreşimleri ve şokları mükemmel bir şekilde emer. Daha pahalı Kore autobuffers sentetik kauçuktan yapılmıştır. Bir maliyete göre, bu onun muadillerinden daha büyük bir derecedir - dört yaylar için set başına yaklaşık 7 bin ruble. Materyal, geometrisini hızla geri kazanma özelliğine sahiptir. Büyük bir çukur üzerindeki etkiyle bile, eleman niteliksel olarak bir darbe üretecek ve enerjisinin çoğunu emecektir. Bazıları, yükleme sırasında makinenin ağır şekilde oturmadığını ayarladı.autobuffers artıları ve eksileri yorumlar Daha ucuz bir otomatik tampon da var. Amortismanlı yastıklar basit kauçuktan yapılır ve daha büyük bir düzgünsüzlük düzensizliklerin çalışması. Böyle bir elastik malzemeyi çağırmak zordur. Bu tür otomatik tamponları koymak da (VAZ'lar için) işe yaramaz. Yorumlar, ucuz ürünlerin tamamen etkisiz olduğunu söylüyor. Bu arada, üretandan yüksek kaliteli ürünler, geniş bir sıcaklık aralığında elastik özelliklerini kaybetmezler - eksi 60 ila artı 120 Santigrat derece, ki bu da herhangi bir enlem için mükemmeldir.

tür

İnterstisyel ayırıcılar boyut olarak ayrılır vedönüşlerin çapı. Her modelin kendine ait bir işareti vardır. Kural olarak, bunlar Latin harfleri C, D, E, A ve diğerleridir. Dönüşler arasındaki mesafe 1,3 ila 6,8 santimetre olabilir.araba sahiplerinin yorumları Ve yay çapı 12,5 ila 18 santimetredir. Bu nedenle, otomatik tamponlar satın almadan önce, araç sahiplerinin yorumları bu özellikleri önceden ölçmenizi önerir. Arabanın her modelinde farklılar. Tüm "otomobil" lere uyan evrensel modeller, hayır. En uzun mesafeyi ölçerken, öndeki (motorun konumuna bağlı olarak) arkadan daha düşük bir büyüklük sırasının olacağı dikkate alınmalıdır.

işlevselliği

Üreticiler bu cihazısürüş güvenliğini ve konforunu artırmak için tasarlanmış bir şey. Autobuffers'ı kurarken, araç yönetimde daha hassas hale gelir. Dirseklerde topuk yok ve fren yaparken sallanmıyor.ara parçalarÖğenin ana görevi, harcamaları azaltmaktırsüspansiyon bakımı. Böyle bir cihazı dönüşler arasına takmak, yayların üzerindeki yük seviyesini, şok emiciler ve sessiz blokları azaltır, çünkü etkilerin belirli bir yüzdesi üretan aralayıcı tarafından emilir. Buna göre, kaynakları artar. Araba sahiplerinin yorumları, bu şeyin kötü yollarda çalışmak için harika olduğunu söylüyor.

Kendi elleriyle nasıl kurulur

Kendi kendine kurulum için ihtiyacınız yoközel ekipman ve özel aletler. Tek ihtiyacınız olan sıradan bir jack. Arabayı bir el freni üzerine koyarak, tekerleklerden birini tamamen kapatın. Kurulum kolaylığı için önce onu kaldırabilirsiniz. Ayrıca, yay bobinleri tamamen uzandığında, elemanı yivlere yerleştirin. Sargıların kirleri varsa, benzin veya beyaz ruhu ile temizlenebilir.satın almak için otomatik tamponlar Ek olarak, eleman yardımıyla sabittirplastik kelepçeler. Parçanın bir parçası ikinci dönüşe giderse, bir büro bıçağıyla fazlalığı kesin. Uzunluğun bir uyumsuzluğu yayın üzerindeki yükü artırabilir. Ancak, boşluğu arttırmak için yüksek bir otomatik tampon satın aldığınızda ya da ilkbaharda uymuyorsa ne olur? Bunu yapmak için, alt montaj amortisörünün sökülmesi tavsiye edilir. Bu nedenle, süspansiyon kolu üzerindeki yay hareketi maksimum olacaktır. Gerekirse, negatif bir tornavida kullanın (minderi takarken kaldıraç olarak). Montajdan sonra, tekerleği tekrar sabitleyin, aracı indirin ve amortisörün alt şok bloğunu sabitleyen cıvatayı sıkın.

avantajları

Otomatik tamponlar artı ve eksi nedir? Yorumlar, bunun askıya alma işlemini yapmanın en ekonomik yollarından biri olduğunu not eder. Önemli bir revizyona isim vermek zordur, ancak boşluğu artırma hedefini sürdürüyorsanız, dönüşler arasında bir yastık takmak bunu yapmanıza izin verecektir. Bu durumda, süspansiyonun geometrisi değişmez. Diğer ayırıcılardan farklı olarak, amortisörlerin sabitlenmesi için ek braketler aramanız veya üretmeniz gerekmez; Ayrıca, cihaz sarkma yayları ile savaşır. Dönüşler birbirine çarpmayacak.vazoda otomatik tamponlar Yönetilebilirlik gelince, o olurçok daha iyi. Araba yavaşça demiryolu ve tramvay rayları, yaslanmış polisler ve sadece çukurlar gibi düzensizlikleri geçer. Fren yaparken, araba "burnunu ısırmaz". Büyük bir çukura vurduğunuzda, sayaç yumru üzerinde durmaz. Bildiğiniz gibi, içinde sık darbeler darbe emiciyi delebilir. Spacer birkaç santimetre ekler, böylece rafı arızalardan korur. Köşelerde araba "sayaç" ya da yol kenarında gitmeyi amaçlamaz. Belirli bir yarıçapa kesinlikle yapışır. Büyük ölçüde bir dönüş sırasında, aracın dönmeye başladığını hissetmeyeceksiniz. Ancak bu sadece servis edilebilir amortisörler ile sağlanabilir.

Amortisörlerin aşınması nasıl belirlenir?

Düzgün değilse, üretan kurulumuyastıklar anlamsız olacak. Fiyatı oldukça ciddi olduğundan, satın almadan önce amortisörler ve süspansiyon askıları teşhis edilmelidir. Bunu sökmeden yapabilirsiniz. Arabayı yukarı ve aşağı doğru sallamanız ve dalgalanmalarla nasıl başa çıkacağını görmelisiniz. Araç 1-2 dalgalanmalar için sakin bir duruma döndüğünde, raflar sağlamdır. Ama o atlamaya devam ettiğinde, normal değil. Dönüş sırasında böyle bir araba yol kenarına ya da yaklaşan trafiğe koşacak. Ayrıca amortisörlerin durumu sinek üzerinde kontrol edilir. Sürüş sırasında dört tekerden birine karakteristik bir vurma sesi duyarsanız, duruşun kırılması muhtemeldir. Dış sınav da bir engel değildir. Amortisör gövdesinde bir sızıntı varsa, bu açıkça aşınma belirtisidir.neden autobufferlara ihtiyacımız var Sadece bu hatayı ortadan kaldırarak, yapabilirsinizOtomatik tamponlar gibi parçaları kurmayı düşünün. Nereden satın alınır? Şehirdeki herhangi bir araba pazarında, mağazalarda veya internette ürün satın alabilirsiniz. Seçimlerin çeşitliliği sadece büyüktür.

Ne kadar hizmet ediyor?

Üretim malzemesi olabileceğindenFarklı, üretan minderlerin ömrü önemli ölçüde farklıdır. 2 ila 7 yıl arasındadır. Sahiplerin yorumları, üretan ürününün en kalitatif ve nispeten ucuz olduğu düşünülmektedir. Kauçuk analogları kadar dayanıklıdırlar. Renklerin şeffaf olması gerektiğini unutmayın. Boya eklerken, üreticinin malzemeyi diğer bileşenlerle karıştırdığını unutmayın. Bu, üretim sürecini önemli ölçüde azaltır, ancak aynı zamanda güçleri ve hizmet ömürleri de azalır. Kaliteli bir ürün, arabayı daha az sallar, bu da uzun mesafeler için çok yararlıdır. Darbelerin ve titreşimlerin bu tür yastıklar tarafından iyi emilimi göz önüne alındığında, amortisörlerin hizmet ömrü arttırılır, sızıntı riski azalır. Ayrıca, makineyi büyük bir yük ile dikme seviyesini de azaltırlar. Altta sarkmaz ve onları çarpmalara yakalamaz. Bu büyük bir artı.

eksiklikler

Otomatik meraklılar artı ve eksi nedir? Yorumlar ana dezavantaj - yüksek bir fiyat dikkat edin. İki yastığın en ucuz seti yaklaşık bir buçuk bin rubleye mal olacak. Ayrıca, birçok insan süspansiyonun sertliğini sevmez. Gibi, makine iyi çukurlar ve darbelere çalışmıyor. Ancak çoğu zaman bu, kalitesiz malzemelerden üretilen ürünler için geçerlidir. Ayrıca, seçim yaparken, dönüşler arasındaki çap ve uzunlukları dikkatlice ölçün. En ufak bir tutarsızlık - ve yastık normalde tutmayacaktır. Ayrıca, sahiplerinin değerlendirmeleri bağlantı elemanlarının kalitesiz olduğunu gösterir. Minder yayın boyutlarına karşılık gelse bile, oluklardan dışarı uçar. Tüm metal kelepçeler tarafından ovulur ve koparma plastik kelepçelerin kalitesizliğinden dolayı. Bu bağlamda, sürücüler, ürünleri metal kelepçeler üzerinde sabitlemeye karar verirler. Ancak bu tür bağlantı elemanları ara parçayı veya helezon yaylarını silebilir. Bu nedenle, plastik bantların durumunu düzenli olarak kontrol edin ve deformasyonların varlığında bunları yenileriyle değiştirin. Otomatik tamponlar sert spor yaylarına monte edilemez. Bu, üzerlerindeki yüklerin artması nedeniyle ilmeklerdeki çatlakların ortaya çıkmasına neden olabilir. Yastık sadece standart yaylara kurulur.

Nasıl seçilir?

Sadece otobandaların neler olduğunu inceledikartılar ve eksiler. Sürücülerin yorumları çok farklı olabilir. Bazıları üretan yastıkları övüyorlar, bazıları ise kategorik olarak onları yüklemelerini önermiyorlar. Ve her şey bir üretim gibidir.otomatik tamponlama yastıklarıRus pazarı sahte paralarla dolu. Ve otomatik tamponlar bir istisna değildir. Bu nedenle, renkli ürünlerin yan bypass satın alırken. Sadece şeffaf olmalılar. Ayrıca elastikiyet için de test edin. Rijit elemanlar salınımların sönümlemesini sağlamaz - sadece 5 tanesi kullanılacağı için dönüşler üzerindeki yükü arttırırlar. Kokuna dikkat et. Keskin olmamalı. Alt standart ürünler hızlı bir şekilde çatlar. Üreticiler arasında "TTS" şirketinden ürünlere değinmeye değer. Gerçekten yüksek kaliteli üretan minderler yapan bir Koreli firma. Aslında ürünlerine çok daha uzun süre hizmet vermelerine rağmen, ürünlerinde üç yıl garanti veriyorlar.

Sonuç

Otomatik tamponların neden gerekli olduğunu anladık. Gördüğünüz gibi, bu süspansiyonu eski sertliğine geri döndürmek ve kaymış olan yayların temizlenmesini sağlamak için iyi bir yoldur. Bazı alternatifler pnömatik silindirleri monte edin. Hava ceplerine benzer bir şeyleri var, ama yolcu bölmesinden değil, bir kompresör tarafından elle pompalanıyorlar. Fonksiyon yaklaşık olarak aynıdır, ancak her yükte basıncı kontrol etmek gerekir. Otomatik karıştırıcılarla, hiçbir şey pompalamaya gerek yoktur. Fakat silindirlerden 2 kat daha pahalıdırlar.

Autobuffers: artılarını ve eksilerini, araba sahiplerinin yorumları. Kore geçiş minderleri 2019

Autobuffers: artılarını ve eksilerini, araba sahiplerinin yorumları. Kore geçiş minderleri 2019

Related news

 • Supradin. Kullanım, geri bildirim ve öneriler için talimatlar
 • Sarımsak Çayının Bilinmeyen Faydaları Enfes Yemek Tarifleri
 • Putinden Netanyahuya: İl-20 vakasının ana sebebi, İsrail Hava Kuvvetlerinin eylemleri
 • Akvaryum balıklarının yosunları: tanımı, içeriğin özellikleri, dikkat ve geribildirim
 • ANNELER GÜNÜ HEDİYESİ KAĞIT ZAMBAK ÇİÇEK YAPILIŞI

 • Autobuffers: artılarını ve eksilerini, araba sahiplerinin yorumları. Kore geçiş minderleri 32

  Autobuffers: artılarını ve eksilerini, araba sahiplerinin yorumları. Kore geçiş minderleri


  Autobuffers: artılarını ve eksilerini, araba sahiplerinin yorumları. Kore geçiş minderleri 84

  Autobuffers: artılarını ve eksilerini, araba sahiplerinin yorumları. Kore geçiş minderleri 61

  Autobuffers: artılarını ve eksilerini, araba sahiplerinin yorumları. Kore geçiş minderleri 53

  Autobuffers: artılarını ve eksilerini, araba sahiplerinin yorumları. Kore geçiş minderleri 38

  Autobuffers: artılarını ve eksilerini, araba sahiplerinin yorumları. Kore geçiş minderleri 29

  Autobuffers: artılarını ve eksilerini, araba sahiplerinin yorumları. Kore geçiş minderleri 21

  Autobuffers: artılarını ve eksilerini, araba sahiplerinin yorumları. Kore geçiş minderleri 12

  Autobuffers: artılarını ve eksilerini, araba sahiplerinin yorumları. Kore geçiş minderleri 20

  Autobuffers: artılarını ve eksilerini, araba sahiplerinin yorumları. Kore geçiş minderleri 98

  Autobuffers: artılarını ve eksilerini, araba sahiplerinin yorumları. Kore geçiş minderleri 9