Ayçiçeği Lif Örneği Yapılışı Gerçeği Aratmıyor 85 01.02.2019, 10:28

Ayçiçeği Lif Örneği Yapılışı Gerçeği Aratmıyor

Ayçiçeği lif örneği yapılışı video anlatımlıAyçiçeği lif örneği yapılışı video anlatımlı

Son zamanların en çok örülen lif modellerinden birisi de ayçiçeği lif örneğidir. Örgü tasarımı konusunda video anlatımlı yayınlar yapan birçok bayan bu lifin üç boyutlu olanını dahi yapmıştır. Bu makalemizde ayçiçeği lif örneği yapmak isteyen kişilere yardımcı olmak adına bu lif modelinin nasıl yapıldığı ile alakalı birbirinden farklı anlatımları sizlerle paylaşacağım.

Yaptığınız örgü ürünlerde sizin için gerçekçilik ön plandaysa ayçiçeği lif örneği yaparken üç boyutlu olan modeli tercih etmenizi tavsiye ederim. Elde ettiğiniz sonuçlar sizi kesinlikle mutlu edecektir.

Bu lif yapılırken doğadan esinlenildiği için genelde sarı renkteki iplikler ön planda olmaktadır. Tabi bu illaki bu örneği yaparken sarı renkte olan ipliklerin kullanılmasının gerekli olduğu anlamına gelmez. Pembe, yeşil hatta turuncu renkteki ipliklerin ön plana çıktığı modeller de size güzel gelecektir.

Ayçiçeği lif örneği

Ben her zaman yaptığım örgülerde doğadan bir şeylerin yer almasını seviyorum. Eminim benim gibi düşünenleriniz vardır. Eğer böyle düşünenleriniz varsa yapılışı ile alakalı bilgiler vereceğim bu lifi sizler de çok seveceksiniz. Ayrıca çiçekli lif modelleri sayfasında yer alan örnekleri de incelemenizi tavsiye ederim.

Yeni Ayçiçeği Lif Örneği Yapılışı

Makalemizin başında da belirttiğim gibi ayçiçeği lif modeli ile alakalı birbirinden farklı çok sayıda video anlatım bulunmaktadır. Lifin nasıl yapıldığını daha iyi anlamanız için en güzel olan anlatımları bu makale altında bir araya getirmeye çalışacağım.

Ayçiçeği lif yapımı malzemeleri

 • Beyaz, sarı ve siyah renkte pamuklu iplikler
 • 7 numara tığ
 • Makas

Üç boyutlu ay çiçeği lifin yapımında kullanılan örgü teknikleri

 • Zincir
 • Sihirli halka
 • Fıstık örgü tekniği

Ayçiçeği lif modeli denildiği zaman en çok ilgi gören model üç boyutlu olan modeldir. Bu yüzden yukarıdaki video anlatımda ilk olarak üç boyutlu olan bu lifi ele almak istedim. Lifin yapımında siyah, sarı ve beyaz renkteki iplikler kullanılmaktadır. Lifin yapımına siyah renkteki ipliklerle orta kısımdan başlanmaktadır. Başlanması yuvarlak lif şeklindedir. Daha sonra sarı ipliklerle yapraklar yapılmaktadır. Modelin yapılış ile alakalı diğer uygulamalar video anlatımda yer alıyor.

Bu anlatımda yapılışı en kolay olan ayçiçeği lif örneği yer alıyor. Lifin yapımında sarı ve beyaz renkteki iplikler kullanılıyor. 6 zincir çekerek lifin yapımına başlıyoruz. Daha sonra ilk zincire batıp yuvarlak oluşturuluyoruz. Yani modelin yapımına göbek kısmından başlanmaktadır.

Bu ayçiçeği lif modelinde diğer anlatımlardan farklı olarak pembe renkteki iplikler ağırlıktadır. Ayrıca 3 farklı renkte ipliğin kullanıldığı dikkatinizden kaçmayacak. Ben bu renkleri uyumlu bulduğum için sizlere de mor, pembe ve beyaz renkteki iplikleri bir arada kullanmanızı tavsiye ediyorum.

Ayçiçeği lif örnekleri

Doğada yer alan şeylerin örgü ürünlerinizde yer almasını seviyorsanız tercihinizi bu örneklerden yana kullanabilirsiniz. Örgü dünyasında yer almayan özel ürünlere sahip olma niyetindeyseniz mevcut tasarımlara sizler de bir şeyler katmaya çalışın. Bu sayede eşi benzeri olmayan ürünlere sahip olursunuz.

Ayçiçeği lif

Ayçiçeği lif

Ayçiçeği lif

Ayçiçeği lif

Ayçiçeği lif

Yukarıda yer alan örnekler, örgü severler tarafından yapılan bazı ayçiçeği şeklindeki liflerdir. Sizler de kendinizi geliştirerek böylesine güzel lifleri örüp kullanabilirsiniz. Detaylarının fazla olmasından dolayı fırın tutacağı olarak da kullanılan bu lifler ayrıca evinizin dekorasyonunun renklenmesini sağlayacaktır.Related news

 • Bebek Çorbası Yapılışları Resimli Anlatım Tıklayınız
 • Salgın söz konusu değil
 • Fitch, Türkiyenin kredi notunu indirdi
 • SSCBnin en pahalı paraları
 • Kadınlarda mesanenin iltihabı, ne oldu

 • Ayçiçeği Lif Örneği Yapılışı Gerçeği Aratmıyor 55

  Ayçiçeği Lif Örneği Yapılışı Gerçeği Aratmıyor


  Ayçiçeği Lif Örneği Yapılışı Gerçeği Aratmıyor 11

  Ayçiçeği Lif Örneği Yapılışı Gerçeği Aratmıyor 6

  Ayçiçeği Lif Örneği Yapılışı Gerçeği Aratmıyor 29

  Ayçiçeği Lif Örneği Yapılışı Gerçeği Aratmıyor 69

  Ayçiçeği Lif Örneği Yapılışı Gerçeği Aratmıyor 87

  Ayçiçeği Lif Örneği Yapılışı Gerçeği Aratmıyor 86

  Ayçiçeği Lif Örneği Yapılışı Gerçeği Aratmıyor 100

  Ayçiçeği Lif Örneği Yapılışı Gerçeği Aratmıyor 27

  Ayçiçeği Lif Örneği Yapılışı Gerçeği Aratmıyor 17

  Ayçiçeği Lif Örneği Yapılışı Gerçeği Aratmıyor 41