Ayın Evreleri

Ayın Evreleri

Ayın bir ay boyunca gözlemlenmesikademeli olarak, biçiminin bütün bir diskten dar bir hilale kadar değiştiğine dikkat edin. Bundan sonra, iki ila üç gün boyunca görünmez kalır, ve o zaman değişimini, oraktan diske doğru ters sırada gözlemleyebilirsiniz. Ayın formu veya aşaması her ay sıkı bir düzende değişir. Venüs ve Merkür de periyodik olarak farklı bir görünüm kazanır, ancak bu daha uzun sürer.

Ayın evreleri, onu izleyen kişiyle ilgili olarak ışığının farklı koşullarından dolayı değişir. Verilen cennetsel beden, Güneş ve Dünya'nın nasıl karşılıklı olarak bulunduğuna bağlı.

Ay, aradaki düz bir çizgide olabilir.Dünya ve Güneş. Bu konumda, Dünya'nın aydınlatılmayan kısmı döndürülür, yani görülemez. Bu yeni ay. 1-2 gün sonra gezegen, Dünya'nın ve Güneş'in merkezlerini birbirine bağlayan düz çizgiden biraz sapıyor. Bu dönemde dar bir ay ışığı görülür. Bir hafta sonra, diskin yarısı zaten açık. Bu ay fazının ilk çeyreğidir.

İki hafta sonra, gezegen tekrarGüneşi ve Dünya'yı birbirine bağlayan, ancak aralarında değil, diğer yandan bağlayan çizgi. Böylece dolunay, gece armatürünün tüm diski aydınlatıldığında yanar. Bu zamanda, çoğu zaman çeşitli fenomenler vardır - örneğin, güneş tutulmaları, en büyük deniz gelgitleri. Ayın her iki aşamasına tek kelime denir - "syzygy".

Sonra ayın o kısmı tekrar azalmaya başlar.hangi aydınlatılmış. Görünmedikten üç hafta sonra, diskin sadece yarısı tekrar görülebilir. Bu son çeyrek. Her gün ayın orakları giderek daha daralıyor. Tam değişim döngüsü, armatürün "kaybolması" ile tamamlanır. Sinodik ay neredeyse 30 gün sürer (29.53).

Yeni aydan dolunaylara kadar olan bölümde, aybüyüyen veya genç olarak kabul edilir. Bu sürenin bitiminden sonra eski denir. Değişikliğin hangi aşamasında olduğunu öğrenmek için bir gece armatürü var, ay takvimini kullanın. Ayın safhaları, yardımları olmadan "göz yoluyla" kolayca belirlenebilir. Orakların görünümü "C" harfine benziyorsa, bu eskidir. Orak "R" (zihinsel bir değnek çizerek) mektubuna dönüştürebilirse, o zaman genç, büyür.

Ay'ın değişen aşamaları sadeceDoğada meydana gelen süreçler, aynı zamanda her bir kişi için ayrı ayrı. Ve erkekler ve kadınlar onlara farklı şekillerde tepki verirler. Yani, daha güçlü seks yeni ay tarafından etkilenir. Bu dönemde daha sosyal, konuşkan olurlar. Dolunay boyunca, erkekler, tam tersine, sakin, itaatkar, müstehcen olurlar, bir libidoya sahiptirler. Ancak dolunaydaki kadınlar daha da sinirlenebilir, duygusal durumları kararsızdır ve değerlendirmeler önyargılıdır. Biyolojik ritimleri, gece armatürünün fazlarından ayrılamaz. Örneğin, aylık ile ilgilidir: eğer normal bir şekilde gelişirse, o zaman, kural olarak, kadın doğduğunda aynı dönemde başlarlar.

Dolunay ve yeni ayın zamanı tehlikeliErkekler için (sık kalp krizi) ve onların yarısı (vuruş). Bu nedenle, onlardan birkaç gün önce, her ikisini de önlemek için, böyle bir riski önemli ölçüde azaltan ilaçlar almak daha iyidir.

Eski insanlar fark ettiler ve modern araştırmalarbelirli eylemlerin etkinliğinin doğrudan ayın evreleri tarafından etkilendiğini doğruladı. Saç kesimi, örneğin, tutma süresine bağlı olarak az ya da çok etkili olacaktır. Daha iyi saç büyümesi için, büyüyen Ay'da kesilmeleri gerektiğine inanılmaktadır. Ancak, aksine, daha sık sık kuaför ziyaret etmek istiyorsanız, o zaman bir saç kesimi için zaman başka seçmek daha iyidir. Inleyen ayın dönemi en uygunudur.

Yıldızın değişmesi de kaderin kaderinden etkileniyor.doğan çocuklar. Çalışmalar, bir çocuğun annesinin doğum günü dolunay ya da yeni bir aya düştüğü yılda bir çocuk düşünülürse, akranlarına göre zihinsel ve fiziksel olarak daha hızlı gelişeceğini göstermiştir.Related news

 • PowerPointte slayt boyutunu nasıl değiştirebilirim Standart ve özel formatlar
 • Ağustos ayında Maldivler: tatil özellikleri
 • Çocuk desteği konusunda borçların geri alınması
 • Glüten Kilo Aldırır Mı Zayıflamayı Engeller Mi
 • Uzun Duvaklı Gelinlik Modelleri

 • Ayın Evreleri

  Ayın Evreleri


  Ayın Evreleri

  Ayın Evreleri

  Ayın Evreleri

  Ayın Evreleri

  Ayın Evreleri

  Ayın Evreleri

  Ayın Evreleri

  Ayın Evreleri

  Ayın Evreleri

  Ayın Evreleri

  Ayın Evreleri

  Ayın Evreleri

  Ayın Evreleri

  Ayın Evreleri

  Ayın Evreleri

  Ayın Evreleri

  Ayın Evreleri

  Ayın Evreleri

  Ayın Evreleri

  Ayın Evreleri

  Ayın Evreleri

  Ayın Evreleri

  Ayın Evreleri

  Ayın Evreleri

  Ayın Evreleri

  Ayın Evreleri

  Ayın Evreleri

  Ayın Evreleri

  Ayın Evreleri

  Ayın Evreleri