Büyük kediler için kaliteli bir yemek nasıl seçilir 2019

Büyük kediler için kaliteli bir yemek nasıl seçilir 2019

Büyük kediler için kaliteli bir yemek nasıl seçilir 48 06.03.2019, 07:45

Büyük kediler için kaliteli bir yemek nasıl seçilir?

Tüm deneyimli evcil hayvan sahipleriDoğru ve dengeli beslenmenin evcil hayvanı önemsemede önemli bir rol oynadığı iyi bilinmektedir. Kedinizin aktif ve sağlıklı büyümesi için düzenli olarak tam bir yemek alması gerekir. Bu yazıyı okuduktan sonra, büyük ırkların kedileri için doğru kuru gıda seçimini öğreneceksiniz.

büyük kediler için yem

Kedi beslenmesi için önerileri takip etmek neden önemlidir?

Yeterli beslenmeyi düzenli olarak alan yetişkin bir hayvan, birçok sağlık probleminden kurtulur. Yani, büyük kedi ırkları için gıda katkıda bulunur:

 • eklem hastalıklarının önlenmesi;
 • böbrek taşı riskini en aza indirmek;
 • bir yünün parlaklığının korunması ve bir cildin elastikiyeti;
 • Görme keskinliğinin korunması ve organizmanın doğal direncinin korunması;
 • bağırsak florasının stabilizasyonu;
 • Sindirim sistemi normalizasyonu.

Büyük ırklar için kuru kedi maması

Bosh Sanabelle Grande bileşimi

Büyük ırkların kedileri için yem ürettisadece yüksek kaliteli hammaddelerden. Ham protein% 31, ham yağ% 19,5 ve ham lifin% 4.5'inden oluşur. Bu yiyecek, Norveç veya Maine Coon gibi büyük kediler için özel olarak geliştirilmiştir. Ayrıca, yiyecekleri hızlı yutmaya alışkın olan hayvanları besleyebilirler.

Büyük ırkların yetişkin kedileri için bu diyetteyeşil çeneli Yeni Zelanda yumuşakçaları ve midyelerden elde edilen unun bir özü eklenmiştir. Bu bileşenler sadece eklemlerin doğru oluşumuna katkıda bulunmaz, aynı zamanda onlarla problemlerin ortaya çıkmasının mükemmel bir şekilde önlenmesini sağlar.

Minerallerin konsantrasyonunun azalması nedeniyle,Magnezyum dahil, büyük kediler için bu gıda ürolityazis riskini önemli ölçüde azaltabilir. Orman meyveleri ve doğal antioksidanların başarılı bir kombinasyonu, hayvanın genitoüriner sistemi üzerinde faydalı bir etkiye sahiptir.

Büyük ırklar için grande kedi maması

Büyük kediler neden özel bir diyete ihtiyaç duyar?

Kedilerin büyük ırklarının bazı temsilcilerinin ağırlığıon kilograma ulaşabilir. En büyüğünden biri Maine Coons. Yetişkinlerin boyu yaklaşık bir metre olabilir. Böylesine büyük bir boyuta rağmen, bu etkileyici ve regal ırkın temsilcileri oynamayı ve avlanmayı severler. Aynı zamanda çok büyük miktarda enerji harcarlar ve eklemleri çok büyük yüklere maruz kalır. Buna ek olarak, bu cinsin tüm üyeleri için oldukça uzun ve güçlü çeneler ile karakterize edilir, bu yapıyı büyük ölçüde yemleme özel bir şekilde belirler. Bu dev hayvanlar genellikle yiyecek parçalarını yutuyor, onlara sarılmıyorlar. Bu nedenle, özellikle onlar için ve büyük kediler için bir yiyecek geliştirdi. Yeme sürecini yavaşlatır ve hayvanın ağız boşluğunda hijyen sağlamaya yardımcı olur.

büyük ırkların yetişkin kedileri için yem

Kaliteli bir feed seçerken nelere dikkat etmeliyim?

Her şeyden önce, o anlaşılmalıdır kisıkıştırılmış küçük parçalar halinde yapılır. Kedilerin büyük ırkları için herhangi bir gıda, paketi açtıktan sonra oldukça uzun bir süre saklanabilir, bu yüzden evi terk ettiğinizde, evcil hayvanınız için her zaman yeterli yiyecek alabilirsiniz.

Kaliteli bir ürünü ayırt etmekGörsel olarak incelemek için yeterli. Genellikle düşük kaliteli ucuz yemler çok renkli şekiller halinde üretilir. Parlak renkler, beslemenin bileşiminde yapay renkler olduğunu gösterir. Kaliteli ve güvenli bir ürün nondescript bir görünüme sahiptir. Avuç içlerinden sonra, yararlı ve besleyici maddelerin varlığını kanıtlayan yağ izleri vardır.

Iyi kedi maması bileşimi içerirvitaminler, mineraller, amino asitler, fosfor, kalsiyum ve proteinler. Özellikle hayvan yemi,% 35-40 et, kümes hayvanları veya balık,% 20 protein,% 25 sebze ve tahıl,% 10 sakatat,% 5 doğal mineral-vitamin takviyesi ve% 5 oranında çeşitli vitaminler için yararlıdır.

Kalitatif bir yemde böyle olmamalısuni renklendiriciler, dolgu maddeleri (şeker, selüloz ve karamel), etten elde edilen atıklar, antioksidanlar, şeker yerine kullanılan maddeler ve kimyasal koruyucu maddeler gibi malzemeler.

Kuru gıda tüketen bir keditaze ve temiz içme suyu. Bir hayvanı diyetinden bu gıdaya aktarırken, doğal ürünleri tamamen dışlamak gerekir. Aksi halde, kedinin organizmasının bazı elementler tarafından aşırı doyma riski önemli ölçüde artmaktadır.

Büyük kediler için kaliteli bir yemek nasıl seçilir 2019

Büyük kediler için kaliteli bir yemek nasıl seçilir 2019

Related news

 • Elektrikli uçak Manşı geçti
 • Yeni Gelin 17.bölüm fragmanı Hazar Bellayı kurtarıyor
 • Narlı Türk Lokumu Videosu
 • Rüyada Kenger Otu Görmek Ve Toplamak Ne Demek
 • Çakıl taşları nasıl oluşur
 • GÜLLÜ KENARLI ÇEYİZ LİFİ TARİFİ

 • Büyük kediler için kaliteli bir yemek nasıl seçilir 96

  Büyük kediler için kaliteli bir yemek nasıl seçilir


  Büyük kediler için kaliteli bir yemek nasıl seçilir 71

  Büyük kediler için kaliteli bir yemek nasıl seçilir 42

  Büyük kediler için kaliteli bir yemek nasıl seçilir 77

  Büyük kediler için kaliteli bir yemek nasıl seçilir 73

  Büyük kediler için kaliteli bir yemek nasıl seçilir 93

  Büyük kediler için kaliteli bir yemek nasıl seçilir 34

  Büyük kediler için kaliteli bir yemek nasıl seçilir 82

  Büyük kediler için kaliteli bir yemek nasıl seçilir 72

  Büyük kediler için kaliteli bir yemek nasıl seçilir 12

  Büyük kediler için kaliteli bir yemek nasıl seçilir 70

  Büyük kediler için kaliteli bir yemek nasıl seçilir 81

  Büyük kediler için kaliteli bir yemek nasıl seçilir 53