Büyütülmüş lavman

Büyütülmüş lavman

Bazen, çeşitli nedenlerle, dışkı hareketiYavaşladı ya da tamamen durdu. Bu fenomen zararsız görünüyor, ama aslında ciddi sorunlara yol açabilir. Kabızlık başlangıçta bir insan için sorun oluşturmayabilir, ancak kronik bir forma akan hemoroidlerin yolunu açabilir.

Tuvalete gidemediğinizde yapamazsınızBirkaç gün, günlük rutininizi ve diyetinizi endişelendirmeye ve analiz etmeye başlarsınız. Birisi, doktorların tavsiyesi üzerine, lif bakımından zengin gıdalara dayanır, daha fazla sıvı içir, spor için girer - ve kesinlikle doğru davranır. Diğerleri, alışkanlığı üstesinden gelemedikleri için sadece eczaneye gidip müshil olarak satın alırlar. Enemas hayranlarını birleştiren başka bir insan kategorisi var.

Kabızlığı olan bir lavman şüphesiz yararlıdır, ancak her zaman bağırsağı temizlemeyi kolaylaştıracak bir araç olarak kullanmaktır.yapamazsın!İlk olarak, vücut "tembel" olmaya başlayacak veLavman görevini yerine getiremez. İkincisi, sık görülen lavmanlar floradaki bir değişikliğe katkıda bulunur, yani vücuttan çıkarılması gerekenler, onlarla birlikte alın ve yararlı bakteriler. Üçüncü olarak, bir kabızlık lavmanı, yanlış ayarlanmış, rektum deforme edebilir.

Ek olarak, benzer prosedürlerin olduğu durumlar vardır.gerçekleştirilemez. Lavman kabızlığa olursa olsun, ağrılı olmayan ne kadar, kabul edilemez olduğu zaman: hemoroit kanama, enflamasyon, doğrudan veya kolonda, rektum malign tümörlerde bulunan mide-bağırsak yolu, rektum sarkması, kanama, anüs çatlakların varlığı.

Bazı durumlarda, lavmanı ayarlamak için prosedür(gastrointestinal sistemin, böbreklerin, ameliyattan önce, doğumdan önce, zehirlenmeden önce, lavman tedavisinden önce tıbbi muayeneden önce) haklıdır. Eğer uzun süre bir kişi bağırsakları boşaltamazsa ve diğer tedavi yöntemlerini denemezse, lavmanı ayarlamak için prosedüre başvurabilirsiniz.

Büyütülmüş lavman: etki mekanizması

Sürecin özü nedir? Bir kauçuk armut veya Esmarch kupa yardımıyla, kalın bağırsağın alt kısmına sıvı verilir. Termal, mekanik ve kimyasal etkiler sağlamak, peristalsis geliştirir ve bir süre sonra kalori patlaması süreci başlar.

Büyütülmüş lavman: sınıflandırma ve karakterizasyon

Birkaç çeşit lavman vardır: bifidobakteriler ile arındırıcı, yağlı, hipertonik, tıbbi, emülsiyon, vb.

Temizlik lavmançeşitli tıbbi muayeneler için hazırlanmadan önce ve bir tıbbi lavman evrelemeden önce alt bağırsağın birikmiş dışkı kitlelerinden ve gazlarından (kabızlık ile) ayrılmasına yardımcı olur.

Prosedür için Esmarch kupa (kauçuk / emaye / cam), lavabo / kova, oda sıcaklığında su (1 - 1,5 litre), petrol jeli, mum bezi / çarşaf (yatak hastaları için - bir gemi) gerekir.

Yağlı lavmannazik bir seçenektir. Bağırsak duvarına yayılan yağ dışkıyı sarar, bağırsak kaslarını gevşetir ve dışkı kütlelerinin çekilmesini kolaylaştırır. Prosedür için gerekli olan bir lastik balon (armut), 50-100 ml çok sıcak vazelin veya bitkisel yağdır.

Hipertansif lavmanBağırsak peristalsis etkilemez iken, laksatif bir etkiye sahiptir. Prosedür için gerekli olan bir lastik silindir, sofra tuzu (10 g), ılık su (10 mi).

Tıbbi lavmanGerekli yatıştırıcı, hipnotik veya ağrı kesici ilaçları tanıtır. Kanlara ilaç veren hemoroidal damarlar tarafından yeterince hızlı emilirler.

Emülsiyon lavmanyumuşak, rahatlatıcı bir etkiye sahiptir vehastalanmak İki bardak papatya prosedürleri çırpılmış yumurta sarısı, kabartma tozu (tk), vazelin yağı / gliserol (2st.l.), lastik balonun Need for.

İşte koymak ana lavman türleribağırsağı boşaltmakta zorluk. Kabızlık için bir lavman her kişiyi anlaması gerekir, her derde deva değildir. Vücut kabızlık oluşumu kendisini işleyemez böyle durumlarda olduğunu gösterir, çünkü bunları değiştirmek için - Kendi diyet, onların motor aktiviteyi revize etmek gerekiyor.Related news

 • Cep telefonu çocuğa nasıl verilir
 • Loreal silver şampuan
 • Güzellik Sırları
 • Patatesli Poğaça Kiş
 • Çinekop Izgara Tarifi

 • Büyütülmüş lavman

  Büyütülmüş lavman


  Büyütülmüş lavman

  Büyütülmüş lavman

  Büyütülmüş lavman

  Büyütülmüş lavman

  Büyütülmüş lavman

  Büyütülmüş lavman

  Büyütülmüş lavman

  Büyütülmüş lavman

  Büyütülmüş lavman

  Büyütülmüş lavman

  Büyütülmüş lavman

  Büyütülmüş lavman

  Büyütülmüş lavman

  Büyütülmüş lavman

  Büyütülmüş lavman

  Büyütülmüş lavman

  Büyütülmüş lavman

  Büyütülmüş lavman

  Büyütülmüş lavman

  Büyütülmüş lavman