Bacaklarda yıldız işareti var. Önleme. tedavi

Bacaklarda yıldız işareti var. Önleme. tedavi

26.04.2019

Bacaklarda yıldız işareti var. Önleme. tedavi 80

Bacaklarda yıldız işareti var. Önleme. tedavi

Ayak yıldızları sadece yeterince bakmakla kalmıyorÇirkin, aynı zamanda kural olarak belirli bir rahatsızlık veriyor. Bu olgunun bilimsel bir tanımı vardır. Tıbbi bakış açısından yıldızlara telanjiektaziler denir.ayaklarınızdaki yıldız işaretlerini nasıl kaldırırımBiraz genişletildi.gemiler. Kural olarak, yıldız işaretleri popliteal boşluklardaki bacaklarda görülür. İstatistiklere göre, kadınların% 50'sinden fazlası telenjiektaziden muzdarip. Son zamanlarda, bu fenomen sadece orta yaş kadınlar için değil, aynı zamanda genç kızlar için de tipiktir.

Bacaklardaki yıldız işaretlerininçoğu vakada variköz damarların başlangıç ​​aşaması olmadıkça ciddi bir sağlık tehlikesi oluşturmazlar. Kural olarak kadınlar ciddi bir kozmetik defekt göz önüne alındığında telanjiektazilerin varlığı ile muzdariptirler. Bu kusur, deneyimlerin ve komplekslerin gelişimini kışkırtır. Bu nedenle, birçok kadın ayakları üzerindeki yıldız işaretlerini kaldırmanın yollarını arıyor.

En yaygın olanıTelenjiektazilerin ortaya çıkış nedenleri. Uzmanlar, ana etkenlerden birinin kalıtım olduğuna inanıyorlar. Bacaklardaki dişi yıldız çizgileri oldukça yaygınsa, sonraki nesiller risk grubuna girer. Telenjiektazinin gelişmesi kesinlikle gerekli değildir. Bununla birlikte, uzmanlar uygun önlemlerin alınmasını tavsiye etmektedir.bacaklarda yıldız işaretleri

Spor için arzu edilir. Sınıflar dans, koşu, jimnastik ile gemi ve kasları güçlendirmeye izin verir. Aşırı iş yükü, alt ekstremite vasküler sisteminin durumu üzerinde olumsuz bir etki yapar. Eser, ayakta duran bir konumda yürütülürse, akşamları, en az yarım saatlik sürenin eğilimli bacakları olan yüzüstü pozisyonda geçirilmesini tavsiye ediyoruz. Yatmadan önce, jimnastik önerilir. Genel olarak vasküler sistemin durumu ve özellikle alt ekstremiteler üzerinde olumlu etki, kontrast duş. Yüksek topuklu ayakkabılar giyilmesi tavsiye edilmez; bu nedenle rahat geniş orta topuk yüksekliğine sahip modelleri tercih etmeniz önerilir.

Bacaklarda yıldız işareti var. tedavi

Uzman, ne zaman danışılmalıdır?telenjiektazilerin görünüşüne, phlebologist denir. Kural olarak, koruyucu önlemler ile ortaya çıkan vasküler defektleri gidermek sorunludur. Bununla birlikte, hoş olmayan tezahürlerden kurtulmanın oldukça kolay olduğu bir takım tıbbi-kozmetik işlemler vardır.

Modern ve en etkili yöntemlerden biri lazer tedavisidir.bacaklarda yıldız işaretiBirkaç oturum için tamamen acısızAyaklarınızdaki yıldızları kaldırabilirsiniz. Cilt üzerinden nüfuz eden lazer, bir şekilde hasar gören kapları "sızdırmaz hale getirir". Maruz kalma süresi birkaç dakikadır.

Başka popüler bir yöntem deSkleroterapi. Bu durumda, etkilenen gemilere özel ilaçların verilmesi. Endotel hücrelerindeki proteinin pıhtılaşabilirliği üzerinde uyarıcı bir etkiye sahiptirler. Sonuç olarak, kan damarlarında "tıkanma" var - sklerozan.

Bacaklarda yıldız işareti var. Önleme. tedavi

Bacaklarda yıldız işareti var. Önleme. tedavi

Related news

 • Gezmek için kiraladıkları otomobil alev aldı
 • Terleme arttı: Olgunun nedenleri
 • Zerrin Özer Şarkıları
 • Eski Çin Sanatı
 • Panço örgüsü nasıl yapılır

 • Bacaklarda yıldız işareti var. Önleme. tedavi 19

  Bacaklarda yıldız işareti var. Önleme. tedavi


  Bacaklarda yıldız işareti var. Önleme. tedavi 83

  Bacaklarda yıldız işareti var. Önleme. tedavi 56

  Bacaklarda yıldız işareti var. Önleme. tedavi 54

  Bacaklarda yıldız işareti var. Önleme. tedavi 15

  Bacaklarda yıldız işareti var. Önleme. tedavi 78

  Bacaklarda yıldız işareti var. Önleme. tedavi 38

  Bacaklarda yıldız işareti var. Önleme. tedavi 7

  Bacaklarda yıldız işareti var. Önleme. tedavi 61

  Bacaklarda yıldız işareti var. Önleme. tedavi 84

  Bacaklarda yıldız işareti var. Önleme. tedavi 1

  Bacaklarda yıldız işareti var. Önleme. tedavi 16

  Bacaklarda yıldız işareti var. Önleme. tedavi 51

  Bacaklarda yıldız işareti var. Önleme. tedavi 22

  Bacaklarda yıldız işareti var. Önleme. tedavi 9