fotograflar galeriler Goruntuler Bacaklardaki tırnak kalınlaşması - nedeni nedir
Bacaklardaki tırnak kalınlaşması - nedeni nedir 83 07.02.2019, 22:30

Bacaklardaki tırnak kalınlaşması - nedeni nedir?

Tırnak basma plakalarının görünümünde, çok fazla şey yapabilirsinizsadece bir insanın kendisi için değil, aynı zamanda sağlığının durumu hakkında ne kadar ilgilendiğini anlatmak. Çin'de, bazı uzmanlar bile sadece çivi incelenerek tanı koyabilirler.

bacaklardaki tırnak kalınlaşmasıÜst parmak uçlarındaki keratinize plakalarve çivi dediğimiz alt ekstremiteler, parmakların falankslarını korur. Oldukça güçlüdürler, ancak aynı zamanda tırnak plakalarının maruz kaldıkları birçok kusur vardır. Bunların arasında, son yer değil, bacaklardaki çivilerin kalınlaşmasıyla meşguldür. Ve bu sorun yalnızca estetik nitelikte değil - bazı hastalıkların bir belirtisi olabilir.
Normalde, ellerin tırnak plakasının kalınlığıyaklaşık yarım milimetre, bacaklarda - bir milimetreye kadar. Sağlıklı bir çivi hafif pembe bir renge ve pürüzsüz bir yüzeye sahiptir. Tırnak plakasının beyaz veya sarımtırak rengi, tırnakların kalınlaşması ve tırnakların varlığı - sebebini öğrenmek için bir uzmana danışmak için bir fırsat. Çoğu zaman bu sıkıntı ayak başparmaklarıyla ilgilidir.
Neden çivilerin kalınlaşması bacaklarda görülüyor?

çivinin kalınlaşmasıSebepler farklı olabilir - genetik yatkınlıktan ciddi hastalıklara kadar. En yaygın faktörleri vurguluyoruz:

- tırnak plakasının sedef hastalığı;

- ayak mantarı;

- dolaşım bozukluğu;

- Pachyonihia doğuştan - bu tırnak kalınlaştırmak için kalıtsal eğilim adıdır;

- Nöropati - ellerin ve ayaklardaki periferik sinirlerin bir hastalığı;

- yanlış seçilmiş ayakkabılar;

- yeme bozuklukları, vitamin eksikliği ve mikro elementler;

- Deri hastalıkları.

Bacaklardaki çivilerin kalınlaşması nasıl tedavi edilir?

Her şeyden önce bir doktora danışın. Anketten sonra teşhis koyacak ve yeterli muamele görülecektir.

Tırnak plağı yaralanma sonrasında daha kalınlaşabilir,örneğin. O zaman panik yapmak gerekli değildir - yakında bacaklardaki çivilerin kalınlaşması olacaktır, tedavi gerekli değildir. Başka bir şey ise bir mantar bulunmasıdır. Daha sonra hem yerel hem de genel amaçlı antifungal ilaçlar kullanılmalıdır. Bu arada, mantar en sık görülen nedendir ve bacaklardaki çivilerin kalınlaşmasını sağlar. Şimdi eczanede bununla savaşmak için çeşitli yöntemler bulabilirsiniz, ancak kendi kendinize ilaç vermeniz en iyisidir - sağlığınıza zarar vermemek için bir doktora danışın.

Ateroskleroz, romatizma,eklem hastalıkları ve gut, çoğu zaman tırnak plakasının onikodistrofisine (eğik olmayan lezyon) eğilimlidir. Böyle durumlarda ortaya çıkmasının ana nedeni, parmak uçlarına kan akışının ihlalidir. Bu durumda, mikro sirkülasyonu geliştirmek için parmak uçları ve ilaçların masajı yardımcı olacaktır. Diğer durumlarda, bacaklardaki tırnakların fungal kalınlaşması, diyet değiştirilerek ve metabolizmayı iyileştirmek için özel ilaçlar kullanılarak tedavi edilir.
ayak tırnaklarının kalınlaşması

Sorun doğuştan pachyonihia ise - soda banyoları yapmak ve vitaminleri içmek. Genel olarak, tırnak plakalarıyla ilgili problemlerin genellikle zayıflamış bir bağışıklık sisteminin bir sonucu olduğunu belirtmek gerekir.

Tırnakların kalınlaşması - buna değer bir problemilk aşamaya dikkat edin. Bir mantar ise, tüm vücut subungual ülserasyon, yaralanma yan yana olan parmakların için, hem de enfeksiyona neden olabilir formu çalıştırdıktan sonra.

Bacaklardaki tırnak kalınlaşması - nedeni nedirFotograf galeriler resim

Related news

 • Bebek Battaniyesi Sıralı Modeli Yapılışı Videolu Anlatımlı
 • Chrome çalışmıyor Flash Player - ne yapmalıyım Sorunun nedenleri ve çözümleri
 • Çarşaf Böreği

 • Bacaklardaki tırnak kalınlaşması - nedeni nedir 24

  Bacaklardaki tırnak kalınlaşması - nedeni nedir


  Bacaklardaki tırnak kalınlaşması - nedeni nedir 5

  Bacaklardaki tırnak kalınlaşması - nedeni nedir 93

  Bacaklardaki tırnak kalınlaşması - nedeni nedir 8

  Bacaklardaki tırnak kalınlaşması - nedeni nedir 49

  Bacaklardaki tırnak kalınlaşması - nedeni nedir 50

  Bacaklardaki tırnak kalınlaşması - nedeni nedir 1

  Bacaklardaki tırnak kalınlaşması - nedeni nedir 29