Bahçecilik Sırları: sonbaharda bir ustalık değişimi 2019

Bahçecilik Sırları: sonbaharda bir ustalık değişimi 2019

Bahçecilik Sırları: sonbaharda bir ustalık değişimi 42 19.02.2019, 18:58

Bahçecilik Sırları: sonbaharda bir ustalık değişimi

Sonbaharda Peyon transplantasyonu ilkEylül ve Ekim ortası. Bu süre zarfında artık sıcak ve sıcak havalar yok. Yağmur yağıyor Pions'da, genç köklerin gelişimi aktive edilir. Ve bu, nakledildiğinde bölünmüş rizomların köklenme şansının en yüksek olduğuna işaret ediyor. Bu, ilk donlarla bitki ölmeyeceği anlamına gelir ve önümüzdeki yıl büyük çiçeklerle zevk verir.

Sonbaharda şakayık nakliElbette sonbahar en iyi nakil zamanıdırcular. Ama ilkbaharda uygulanabilir. En kabul edilebilir dönem Nisan ayının ikinci yarısıdır. Ancak, bir kural olarak bahçede ilkbaharda ve bunun dışında bir sürü iş. Bu nedenle, bir bitki çalı kazmak, bölmek ve dikmek için ek zaman ayırmak her zaman mümkün değildir. Buna ek olarak, ilkbaharda hava sürprizler için cömerttir. Ve sıcaklık dalgalanması, pion köklenmesinin canlılığını ve kalitesini çok kuvvetle etkiler. Çok fazla ısınmanın bahçeciyi bitkiyi sık sık ve bol miktarda suya çekmeye zorlayacağını unutmayın. Ve uzun süredir zaten bilindiği gibi, sonbaharda pion transplantasyonu çok daha pozitif sonuçlar vermektedir. Bu yılın bu zamanını seçmek en iyisidir.

Gerekli şakayı kazmadan öncebölünecek, gövdeleri budandı. Topraktan 5-7 cm uzakta kesmek en iyisidir. Sonbaharda şakayıkların doğru transplantasyonu çalılar tarafından gerçekleştirilir. Böylece, bitki kesildikten sonra dikkatlice yerden çıkarılır. Bunun için, çukur hemen hemen köklere kadar yırtılır, o zaman çalı yavaş yavaş yavaş yavaş gevşetmeye başlar. Bunu yaparken, toprak tabakasından çıkarılır. Acele burada buna değmez, aksi halde yanlışlıkla köklere zarar verebilir ve onlara zarar verebilirsiniz.

transfer süresiŞimdi, çalı yeryüzünden çıkarıldıktan sonraKöpeklerin nerede büyüyeceğini belirleyin. Bu renk emeklerine nakil ve bakım yapma teşkil etmez. Fakat bitki altındaki sonbahar zamanında çalıların fungal hastalıklarla enfekte edilmemesi için bütün bitki örtüsünün alınması gerekecektir. Bu nedenle, en az üç taraftan bir yaklaşımı yakalamak için çiçekler dikmek gerekiyor. En iyi yer güneşli bir arsa. Ancak şakayık taslaklardan hoşlanmazlar. Ayrıca bu bitkinin diğer çalılar veya ağaçların yanında yetiştirilmesi önerilmez. Sabit bir karartan sonra çiçek solup çiçek açar.

böbrek nakli ve bakımıYani, pion replasmanının sonbaharda gerçekleşmesi içinBaşarılı bir şekilde, önceden bir çukur hazırlamak gereklidir. Önerilen iniş yaklaşık bir ay önce yapılır. En az 50 cm'lik bir uzunlukta ve derinlikte olmalıdır. İniş kuyusunun alt kısmı gevşetilir ve turba veya kompost ile zenginleştirilir. Üzerinde verimli topraklar katlanır. Süperfosfat, kemik unu, odun külü, demir sülfür ve potasyum nitrattan oluşan bir gübre kompleksi içine sokulur. Bir mineral zenginleştirilmiş toprak tabakası iniş havuzunun yarısından daha azını işgal etmelidir. Şakayıkların doğrudan ekilmesinden önce, su ile dökülür. Sonbaharda yağmur yoksa, o zaman çalı da düzenli olarak sulandırılmalıdır. Ekim ayında, sapları tekrar kesebilirsiniz. Çoğu durumda, şakayık kış için örtülü değildir, ancak kuzey bölgelerinde hala bir yaprak yünü ile kaplıdır.

Bahçecilik Sırları: sonbaharda bir ustalık değişimi 2019

Bahçecilik Sırları: sonbaharda bir ustalık değişimi 2019

Related news

 • Güney Kore Savunma Bakanlığı
 • En iyi komediler: Rusya hediyeleri
 • 4 Yaş Altı Çocuklar Sayıları BabyTV’de Öğreniyor
 • Jan: isim ve karakter özelliklerinin anlamı
 • Adet Düzensizliği Nedir, Tedavisi ve Sonuçları
 • İstanbul Aydın Üniversitesi’nde Anneciğim, Büyüyorum Ben Şimdi Sergisi

 • Bahçecilik Sırları: sonbaharda bir ustalık değişimi 47

  Bahçecilik Sırları: sonbaharda bir ustalık değişimi


  Bahçecilik Sırları: sonbaharda bir ustalık değişimi 58

  Bahçecilik Sırları: sonbaharda bir ustalık değişimi 63

  Bahçecilik Sırları: sonbaharda bir ustalık değişimi 31

  Bahçecilik Sırları: sonbaharda bir ustalık değişimi 39

  Bahçecilik Sırları: sonbaharda bir ustalık değişimi 35

  Bahçecilik Sırları: sonbaharda bir ustalık değişimi 89

  Bahçecilik Sırları: sonbaharda bir ustalık değişimi 66

  Bahçecilik Sırları: sonbaharda bir ustalık değişimi 30

  Bahçecilik Sırları: sonbaharda bir ustalık değişimi 91

  Bahçecilik Sırları: sonbaharda bir ustalık değişimi 93

  Bahçecilik Sırları: sonbaharda bir ustalık değişimi 34

  Bahçecilik Sırları: sonbaharda bir ustalık değişimi 22

  Bahçecilik Sırları: sonbaharda bir ustalık değişimi 92