Balık yağı ve ballı yüz maskesi (incelemeler)Balık yağı ve ballı yüz maskesi (incelemeler)
Balık yağı ve ballı yüz maskesi (incelemeler)

Balık yağı ve ballı yüz maskesi (incelemeler)

Her kadın güzelliği koruma hayalleri veyüzünün gençliği. Bunu yapmak için, birçok kanıtlanmış tarif vardır, bazıları evde bile pişirilebilir. Balık yağı ve ballı yüz maskesi, pürüzsüz ve sağlıklı bir cilt için mücadelede mükemmel bir araçtır. Bu makalede öğreneceğiniz özellikler ve uygulama yöntemleri hakkında.

Balık yağı ile yüz için maske - özellik nedir?

Maske bileşenlerinin oldukça sıradışı bir kombinasyonubirçok kişi belirsiz duygulara neden olur. Ancak, daha fazla ayrıntıya girersek, bileşenlerinin hemen hemen her kadın için eşsiz bir besin kaynağı olduğu ortaya çıkar. Kadınlar arasında böyle bir popülerliğin balık yağı ile yüz maskesi ile tadını çıkardığı hiçbir şey için değil. Ondan kurtulmak için ne yardımcı olur ve uygulamadan sonra ne gibi bir etki bekleyebilirsiniz?

Kozmetologlara göre, maskenin özellikleri şöyledir:

 • yaş ve yüz kırışıklarının aktif pürüzsüzleştirilmesi;
 • susuz ve kuru ciltlerin beslenmesi ve hidrasyonu;
 • siyah noktalar, sivilce ve sivilce ile mücadele;
 • pigmentli lekelerin etkisini ve etkisini açıklığa kavuşturmak;
 • su-lipit dengesinin normalleştirilmesi;
 • inflamasyon ve kızarıklığın giderilmesi.

Balık yağı ile yüz maskesi

Böylece, yüz için balık yağı ile bir maskeHer yaşta kadının karşılaştığı en yaygın problemlerle mücadele etmek için tasarlandığından cilt için çok yararlıdır. Aynı zamanda, pişirme maliyeti oldukça küçüktür, çünkü tüm gerekli malzemeler herhangi bir mağazada satın alınabilir. Ama balık yağı ve balın yararlı özellikleri nelerdir? Bunu daha ayrıntılı olarak tartışacağız.

Balık Yağı Faydalı Özellikleri

Yaklaşık 160 yıl önce, Norveç'ten bir eczacıPeter Møller bir vitamin gıda takviyeleri olarak balık yağı kullanan ilk oldu. Daha sonra, insan vücudu için faydalı özelliklerini ortaya koydu.

Morina karaciğerinden üretilen balık yağı,Çok özel bir kokusu ve tadı olan sarı yağlı bir sıvıdır. Bunun nedeni birçok insanda nahoş duygulara neden olmasıdır. Ancak, bugün bu yararlı maddeyi kesinlikle tat ve koku almayan açık kapsüllerde satın alabilirsiniz.

Yüksek vitamin içeriği veçoklu doymamış asitler, balık yağı bağışıklığı artıran mükemmel bir takviye maddesidir. Ayrıca kandaki cildin durumunu, görmesini, kolesterol düzeyini ve kemik dokusunun oluşumunu da etkiler. Bu yüzden bu araç her zaman çocuklar ve hamile kadınlar için reçete edilir. Buna ek olarak, kozmetik şirketleri yüz için aktif olarak balık yağı kullanıyor. Fabrika üretimine dayanan maskeler birçok dünya ilaç firmasında bulunabilir.

Balık yağı ile yüz maskesi yorumlar

Balık yağı bileşimi nedir?

Balık yağı aşağıdaki bileşenleri içerir:

 • Vitamin D. Dişlerin ve kemiklerin oluşumuna katılır, hücrelerde fosfor ve kalsiyumun aktif penetrasyonunu destekler.
 • Vitamin A. Vizyonu korumak için gereklidir. Saç ve cildin yapısını destekler ve geri yükler. Genel güçlendirme ve antioksidan etkiye sahiptir.
 • Omega-3 yağ asitleri. Bir anti-inflamatuar özelliğe sahiptir, sinir uyarılabilirliğini azaltır ve alerjilerin ve astımın önlenmesine yardımcı olur.
 • Docosahexaenoic asit (DHA). Sinir sisteminin sağlığı için bir organizma gereklidir. Cildin güzelliğini ve gençliğini korur.
 • Eikosapentaenoik asit (EPA). Kardiyovasküler sistemin iyi çalışması için yeri doldurulamaz. Anti-stres etkisine sahiptir.

yüz maskesi için balık yağı

Böylece sıradışı bir doğal ürünvücudun güzelliği ve sağlığı korumak için ihtiyaç duyduğu mükemmel bir besin kaynağıdır. Bu yüzden çeşitli kozmetikler geliştirilirken, yüz için balık yağı kullanılır. Buna dayanan maskeler cildi gençleştirebilir ve ona ikinci bir rüzgar verebilir.

Cilt balımız için yararlı olan nedir?

Kadim zamanlardan beri kadınlar korumak için bal kullanmışlardır.onun doğal güzelliği. Sonuçta, folik asit, fosfor, kükürt, bakır, vitamin B2, B6, K, E, enzimler ve diğer birçok yararlı maddeleri içeren eşsiz bir bileşime sahiptir.

Özel büzücü kıvamı nedeniyle, bal nüfuz edercildin en derin katmanlarında, doyurur ve içten besler. Ayrıca, cildin erken yaşlanmasını önleyen su-lipid dengesi aktif olarak geri yüklenir.

Ancak, dikkatli bir şekilde bal kullanılması gereklidir.kozmetik amaçlı, çünkü sıklıkla alerjik reaksiyona neden olur. Baldaki çeşitli elementlerin çok yüksek konsantrasyonları, ciltte kızarıklık ve tahrişe neden olabilir. Ağızdan alındığında yan etkilerin oluşup oluşmadığı hiç de önemli değildir. Bu nedenle, bal bazlı kozmetik maskeleri uygulamadan önce, bir alerji testi yapın.

yüz için balık yağı ile maske

Bal ve balık yağı ile maske pişirmek için reçete

Evde cilt bakım ürünlerinin avantajıMalzemelerin oranlarını ve kompozisyonunu bağımsız olarak kontrol edip değiştirebilmenizdir. Ancak, yüz için balık yağı ile en etkili maske, yorumlara göre şöyle hazırlanır:

 1. Bir çorba kaşığı bal alacak. Bal şekerlenirse, o zaman bir mikrodalga fırında veya bir su banyosunda viskoz bir sıvı kıvamına kadar erimiş olmalıdır.
 2. Balık yağı ile kapsül iğne ile delinmelidirveya makasla düzgün bir kesi yapın ve içeriği sıvı balya dökün. Prosedür için, bir kapsül yeterlidir, çünkü ürünün kıvamı çok zengindir.
 3. İstenirse, 1-2 damla eter ekleyebilirsinizcilt tipine göre yağlar. Örneğin, yağlı ciltler için, lavanta yağı mükemmel ve kuru ciltler için - badem yağı veya ylang ylang. Esansiyel yağları kullanmadan önce, üzerinde alerjiniz olmadığından emin olun.
 4. Tüm malzemeleri iyice karıştırın ve maskeyi 10-15 dakikaya kadar dik tutun.

Maskeyi doğru kullanmak nasıl?

Balık yağı ile bir yüz maskesi olduğu unutulmamalıdır.Sadece doğru kullanıldığında en olumlu etkiyi verebilir. Bunu yapmak için makyaj yüzünüzü iyice temizlemeniz ve soyulmanız gerekir. Sadece temiz cilt besinlerinde en derinlere nüfuz edebilir.

Maskeyi, yüze eşit olarak yayılan düzgün masaj hareketleriyle uygulayın. Ancak, göz çevresindeki alandan kaçınılmalıdır.

Rahatsızlık veya karıncalanma hissi yoksa, 20-30 dakika sonra maskeyi her zamanki ılık suyla yıkayabilirsiniz. Gerekirse, cildi herhangi bir kremle nemlendirin.

Haftada 1-2 kez prosedürü tekrarlayınCildin tam olarak restorasyonu. Ancak, prosedür sırasında herhangi bir kızarıklık veya rahatsızlık hissederseniz, başka bir tarif bulmalısınız.

Balık yağı ve bal ile yüz maskesi

Yüz maskesi avantajları

Yüz için balık yağı ile maskelenen, özellikleri cildin geri kazandırılması için aşağıdaki avantajlara sahiptir:

 • kullanılabilirlik ve kullanım kolaylığı;
 • etki ilk prosedürden sonra görülebilir;
 • düzenli uygulama ile, kırışıklıklar yumuşatılır ve cilt sağlıklı bir görünüm kazanır;
 • çoğu kadın için prosedür güvenlidir;
 • Tamamen doğal bir bileşim.

Yüz maskesinin dezavantajları

Ancak, birçok kozmetik gibi, balık yağı ile bir yüz maskesi bazı dezavantajları vardır:

 • bal alerjik reaksiyon riski;
 • balık yağının hoş olmayan kokusu (nötralizasyonu ve tavsiye edilen uçucu yağları için);
 • Sivilce ve sivilce gibi sorunları gidermek için uzun bir uygulama alanı gerekli olacaktır.

yüz özellikleri için balık yağı ile maske

Balık yağı bazlı diğer yüz maskeleri

Tabii ki, sadece kendinizi sınırlamayınbal tarifi. Örneğin, balık yağı ve su içeren bir yüz maskesi çok popülerdir. Bunu yapmak için, kapsülü 1 çay kaşığı su ile karıştırın ve yüze pamuklu çubukla uygulayın. Bu prosedürün etkisi, balın kullanılması kadar hızlı olmayacaktır, ancak cilt hala balık yağında bulunan yararlı maddelerle doymuş olacaktır.

Ayrıca, maskelerikozmetik kil. Kalın ekşi kremin kıvamına kadar ılık su ile seyreltilmeli ve 1-2 kapsül balık yağı sıkılmalıdır. Ancak, kullanıcılar tarafından belirtildiği gibi, bu maske cildi çok fazla kurutarak, işlemden sonra zengin bir nemlendirici krem ​​tabakası uygulamak gerekir.

Balık yağı ile yüz maskesi: kadın yorumları

Herhangi bir kozmetik kalitesini değerlendirmekProsedürler sadece kişisel olarak deneyenlerin deneyimlerine dayanabilir. Balık yağı ile yüz maskesi, etkinliği etkinliğini kanıtlayan, her yaştan kadınlar arasında çok popüler.

Dikkatle, düşük malzeme vePişirme hızı maskeyi herkese açık hale getirir. Aynı zamanda, birçok kişi ilk prosedürden sonra uygulamasından sonuç fark eder. Ve düzenli kullanımda, küçük yüz kırışıklıkları ve yaş çizgileri aslında düzleşir. Maske uygulamasından bir ay sonra pürüzsüz ve yenilenmiş cilt çıplak gözle bile görülebilir.

Olumsuz geribildirim sadecePrishche gelen yüz için balık yağı ile maske tarafından yaklaşılmamış olanların tarafı. Kural olarak, bu bal alerjik reaksiyona kaynaklanmaktadır. Bu durumda, bu içeriği normal su veya kozmetik kil ile değiştirebilirsiniz. Ve hoş olmayan balık yağı kokusunu sevmiyorsanız, en sevdiğiniz esansiyel yağın birkaç damla ekleyebilirsiniz. Ancak, bunu yapmadan önce, talimatları dikkatlice okuyunuz, çünkü bazı yağlar yüzünde kullanım için kabul edilemez.

ciltten yüz için balık yağı ile maske

Uzmanların görüşleri

Alışılmadık bir maske reçetesinin yorumlarıBalık yağı profesyonel kozmetologlar arasında bile bulunabilir. Onların düşüncesine göre, bu sıra dışı doğal bileşenin bileşimi, cildin yenilenmesi için idealdir. Balık yağı veren anti-aging kaldırma etkisi, pahalı mağaza hazırlıkları ile bile rekabet edebilir. Emülgatör olarak hareket eden doğal bir bal, aktif nemlendirmeyi ve cildi beslemeyi destekler, bu da her yaştan kadınlar için çok önemlidir.

Kozmetologlar maskenin kullanımını önermektedirBu doğal bileşenlere alerjik reaksiyonların oluşmasından muzdarip olmayanlara balık yağı ve balın temeli. Dahası, cildin sadece dışarıdan değil, aynı zamanda içeriden de doymuş olması gerekir. Bu nedenle, günlük olarak bir kapsül, gıda için bir vitamin takviyesi olarak balık yağı almak için tavsiye edilir. Bu araç herhangi bir zarara yol açmayacak, ancak fayda sadece cildi değil, bütün vücudu da beraberinde getirebilir.

Balık yağı ve ballı yüz maskesi (incelemeler)Balık yağı ve ballı yüz maskesi (incelemeler)

Related news

 • Blackley Jamie: Korku türünde rollerin oyuncusu
 • Tablet dizüstü bilgisayardan nasıl farklıdır Önemli
 • Otomobil güvenlik kilitleri
 • Ortodoks boncuklar - inanç ve dekorasyon sembolü
 • Bakla Çorbası

 • Balık yağı ve ballı yüz maskesi (incelemeler)

  Balık yağı ve ballı yüz maskesi (incelemeler)


  Balık yağı ve ballı yüz maskesi (incelemeler)

  Balık yağı ve ballı yüz maskesi (incelemeler)

  Balık yağı ve ballı yüz maskesi (incelemeler)

  Balık yağı ve ballı yüz maskesi (incelemeler)

  Balık yağı ve ballı yüz maskesi (incelemeler)

  Balık yağı ve ballı yüz maskesi (incelemeler)

  Balık yağı ve ballı yüz maskesi (incelemeler)

  Balık yağı ve ballı yüz maskesi (incelemeler)

  Balık yağı ve ballı yüz maskesi (incelemeler)

  Balık yağı ve ballı yüz maskesi (incelemeler)

  Balık yağı ve ballı yüz maskesi (incelemeler)

  Balık yağı ve ballı yüz maskesi (incelemeler)

  Balık yağı ve ballı yüz maskesi (incelemeler)

  Balık yağı ve ballı yüz maskesi (incelemeler)

  Balık yağı ve ballı yüz maskesi (incelemeler)

  Balık yağı ve ballı yüz maskesi (incelemeler)

  Balık yağı ve ballı yüz maskesi (incelemeler)

  Balık yağı ve ballı yüz maskesi (incelemeler)

  Balık yağı ve ballı yüz maskesi (incelemeler)

  Balık yağı ve ballı yüz maskesi (incelemeler)

  Balık yağı ve ballı yüz maskesi (incelemeler)

  Balık yağı ve ballı yüz maskesi (incelemeler)