Basınç göstergeleri: teknik özellikler. Su ve diğer sıvılar için basınç göstergeleri 2019

Basınç göstergeleri: teknik özellikler. Su ve diğer sıvılar için basınç göstergeleri 2019 Basınç göstergeleri: teknik özellikler. Su ve diğer sıvılar için basınç göstergeleri

Basınç göstergeleri: teknik özellikler. Su ve diğer sıvılar için basınç göstergeleri

Manometreler özel cihazlarölçme basıncında devreye girer. Bugüne kadar, çok sayıda var. Yüksek basınç kadar düşük basınç göstergeleri de vardır. Sıcaklık skalası olan modeller, termometre olarak sınıflandırılır. Bu cihazlar birçok alanda kullanılmaktadır. Her şeyden önce, çeşitli doğal süreçleri incelemek için tasarlanmıştır. Aynı zamanda teknik cihazların basıncını belirlemede yardımcı olurlar. Her modelin kendi doğruluk sınıfı vardır.

basınç göstergeleri teknik özellikleri

Deformasyon basınç göstergeleri cihazı

Merkezde, fazlalık deformasyon göstergesiBasınç borulu bir yayı vardır. Yakınlarda onunla etkileşime geçen silolar var. Ayrıca cihazda membranlar vardır. Onlar farklı türler. En yaygın olanlar düz ve oluklu membranlardır. Onlar için manometrede özel bir kutu bulunur. Cihazın hassasiyeti, bu durumda, yayın sertliğine bağlıdır. Manometre gövdesi farklı malzemelerden yapılabilir.

Mekanik manometre neyi içerir?

Mekanik manometreler oldukçaBasit. Bu cihazdaki yay tek dönüşlü olarak kurulur. Altında bulunan tutucu ile etkileşime girer. Manometrede ayrıca küçük çaplı bir tasma vardır. Dişli sektörünün sabitlenmesi için gereklidir. Gerçek basınç değerlerini gösteren oka sabitlenir.

Elektrokontakt manometreler arasındaki fark

Su basıncının elektrokontak basınç göstergeleri içindeözel bir tasma var. Cihazın ok ile etkileşime girer. Cihazın altında ve üstünde elektrik kontakları vardır. Basınç yüksek olduğunda devre açık durumdadır. Gösterge, basınç göstergesinin çalışma aralığına girerse, ok ile alarm sistemi sapmayı gösterir. Konum kontrolü için ağda özel bir röle bulunur.

su basıncı göstergeleri

Körük tipi manometreler

Körük göstergesi gövdesi altında gizlibirimi. Üstünde organik sıvı silikon var. Blok altında cam ile temas halinde olan bir çalışma körüğü monte edilir. Her zaman sabit bir durumda. Ek olarak, merkezi eksene bağlanan manometrede bir basınç göstergesi bulunur. Kauçuk halkalar olukta bulunur. İç çubuk, valf yardımı ile cihazda çalışır. Bunlar iki tiptir (kilitleme ve eşitleme).

Membran basınç göstergeleri

Membran basınç göstergelerinin merkezindeçok karmaşık sistem kolları. Bu durumda, cihazın altında bir eksen bulunur. Basıncı gösteren bir ok ile bağlanır. Manometrenin üst kısmında bir membran kutusu vardır. Buna ek olarak, birliğin altında profil ölçeğinin arkasına gizlenmiş bir düzeltici var.

Cihazlar "DM2019"

Bu basınç göstergeleri teknikkarakteristikler aşağıdaki özelliklere sahiptir: doğruluk sınıfı - 1.5, okuma aralığı 0 ila 0.25 MPa aralığındadır, alternatif akım devresindeki voltaj 27 A'dır. Çalışma sıcaklığı -50 ila +60 derece arasındadır. Ortalama olarak manometrenin ağırlığı 0.8 kg'dır. DC devresinin göstergesi yaklaşık 110 A salınım yapar.

Manometreler "MP50" nin özellikleri

Bu elektronik basınç göstergeleri için kullanılıraşırı su basıncının belirlenmesi. Sadece kristalleşmeyen bir ortamda kullanılabilirler. Bu cihazların çapı farklıdır. Genel olarak, 50 ila 160 mm arasında boyutlarda mevcuttur. Onlar için doğruluk sınıfı 2.5. Ölçüm sınırları 0.1 ila 25 MPa arasındadır. Birliği ile standart bir sürümü var.

Basınç ölçüm cihazları özel olarak üretilmektedir1,5 mm çapında pirinçten. Ölçme elemanı bir bakır alaşımından oluşur. Bu basınç göstergelerindeki yaylar iki tipte kullanılır (Bourdon ve çoklu dönüş). Bu cihazın kadranı polistirenden oluşur. Bununla birlikte, bazı üreticiler bunu bakır alaşımından serbest bırakırlar. Kural olarak, ölçek siyah ve ok beyazdır. Cihazın kasası çelikten imal edilmiştir. Polimer cam. Bu basınç göstergesinin (elektronik) kenarı siyah boyalı çeliktir.

Manometreler "МП63"

Bu basınç göstergeleri teknikkarakteristikler aşağıdaki gibidir: alet çapı 50 mm, doğruluk sınıfı 1.5 ve ölçüm sınırları 0.1 ila 40 MPa arasındadır. Performansı standarttır ve bir boğma sağlar. Kural olarak, radyal tip yüklenir. Bununla birlikte, bazı durumlarda, cihazda bir eksenel bağlantı vardır. Tamamen pirinçten oluşur. Manometredeki yay bakırdan yapılır. Sırayla, kadran alüminyumdan oluşur. Her zaman siyah boyanır. Ok standart beyazdır. Manometrenin gövdesi tamamen çeliktir. Bu durumda, cam polimer monte edilir. Bu manometredeki jant plastikten ve siyah boyalıdır.

"MP2-UV" modelleri

Bu manometre ölçüm amaçlıdırsu basıncı. Doğruluk sınıfı 2.5. Koruma derecesi - serisi "IP40". Kasa çapı 60 mm'dir. Bu basınç göstergesi 10 yıl boyunca kullanılabilir. Ağırlığı 0,15 kg. Cihazın gövdesi çelikten oluşur. -50 ila +60 derecelik sıcaklıklarda kullanılabilir. Bu modeldeki cam organik olarak sağlanır.

Manometrede uydurma bronzdan yapılmıştır. Yay borudur. Tribo sektörü mekanizması bronzdan yapılmıştır. Bazı durumlarda pirinç veya paslanmaz çelik kullanılır. Kadran alüminyum ve beyaz boyalıdır. Birleştirme, bir kural olarak, radyal tip yüklenir. Bazı durumlarda, flanşsızdır. Merkezi eksenli bobin de onsuz monte edilebilir.

hava basıncı göstergeleri

Manometreler "МПВ3-УФ"

Bu basınç göstergeleri tekniközellikleri şöyledir: Birliğin dişi 1.5 mm, doğruluk sınıfı 2'dir ve koruma derecesi "IP40" serisinde ayarlanır. Bu cihazın ağırlığı 0,5 kg'dir. Bu model yaklaşık 10 yıl boyunca hizmet verdi. Kasa çapı 100 mm'dir. Bu cihaz -50 ila +50 derece arasında değişen sıcaklıklarda kullanılabilir. Muhafaza çok dayanıklı monte edilir ve yükler büyük dayanır. Tamamen çelikten yapılmıştır.

Cam teknik yüklü. Manometrede uydurma bronzdan yapılmıştır. Yay çoğunlukla boru şeklindedir. Ayrıca tamamen bronzdan oluşur. Tribko sektörü mekanizmaları çelik veya pirinç olabilir. Kadranlar alüminyum alaşımdan yapılmıştır. Renk her zaman beyazdır. Bağlantı parçaları sadece radyal tiptedir. Bazı durumlarda, arka flanşsız olarak temin edilebilirler.

"VP4-UV" modelinin özellikleri

Bu model ölçüm amaçlıdırAşırı hava basıncı 0 ila 40 MPa aralığındadır. Doğruluk sınıfı 1,5'dir. Bu durumda, koruma seviyesi standart "IP40" tarafından sağlanır. Bu basınç göstergeleri, -50 ila +60 derecelik ortam sıcaklıklarında kullanılabilir. Vücudun çapı 150 mm kadardır. Manometrenin ortalama servis ömrü 10 yıldır. Kasa çelikten yapılmış ve çok dayanıklıdır.

Ayrıca, teknik cam dikkat edilmelidircihazda. Boru biçimindeki yay, birleşim ile birlikte bronzdan yapılır. Kadranlar sadece beyaz renktedir. Alüminyum alaşımlıdır. Eksantrik-eksenel bağlantı parçaları her zaman flanşsız olarak monte edilir.

"DV2030" manometresi parametreleri

Bu model basınç ölçme için kullanılır-30 ila 30 MPa sınırında yakıt. Birliğin dişi 1,5 mm'dir. Manometre -50 derecelik bir sıcaklıkta kullanılabilir. Doğruluk sınıfı 2'dir. Koruma derecesi - "IP30" serisi. Bu cihazın çapı 100 mm'dir. Manometrenin hizmet ömrü 8 yıldır. Aynı zamanda kütlesi 0.6 kg'dır.

Ayrı bir şekilde katı bir vakadan bahsetmeye değer.çelikten yapılmış. Cam üreticileri organik hale getiriyor. Yay sadece boru şeklindedir. Bronzdan yapılmış bağlantı elemanlarının yanı sıra yapılır. Kadran beyazdır. Sektör mekanizması tamamen bronzdan yapılmıştır. Bazı durumlarda pirinç ve çelik kullanılmaktadır. İletişim grupları standarttır. Aynı zamanda, bu yakıt basınç manometresi manyetik ön yük ile donatılmıştır. Bağlantı parçaları sadece radyal tiptedir. Hepsi bir flanş olmadan cihaza monte edilir.

aşırı basınç manometresi

Model "DM2005"

Veriler sinyal göstergeleri için tasarlanmıştırGaz basıncını ölçmek için. Bu durumda, bağlantı parçaları ile donatılmıştır. Onların büyüklüğü tam olarak 10 mm'dir. Cihaz doğruluk sınıfı 1.5. 150 mm'lik bir gövde çapına sahip manometreler üretilmektedir. Koruma sistemi "IP30" serisine kurulmuştur. 0,9 kg ağırlığındalar. Aynı zamanda yaklaşık 9 yıl hizmet edebilirler. Genel olarak, oldukça sağlam bir gövdeye sahiptirler.

Gözlükler organik tiptedir. Cihazdaki birlik ve yay bronzdan yapılmıştır. Bu basınç göstergelerinin bir alüminyum alaşımı var. Beyaz boyalıdır. Radyal bağlantı parçaları, kural olarak, flanşlarla donatılmamıştır. Ancak onlarla birlikte modeller var. Temas grubu standarttır. Bu durumda manyetik bir ön yük var.

yüksek basınç manometresi

"YES2005" arasındaki fark nedir?

Bu göstergedeki iş parçacığı varsayılansağlanan metrik. Maksimum basınç cihazı 30 MPa'ya dayanabilir. Modeli işletmek bile -60 derecelik bir sıcaklıkta bile olabilir. Doğruluk sınıfı oldukça yüksektir ve 1.5'dir. Koruma sistemi standarttır. Gövde 150 mm'den fazla olmayan bir çapta üretilmektedir.

Ortalama servis ömrü 10 yıldır. Bir manometre 0,9 kg tartılır. Vücudun kendisi çelikten yapılmış ve küçük mekanik hasarlardan korkmuyor. Bu modeldeki bağlantı radyal tiptedir. Bir flanşlı ve onsuz cihazlar var. İletişim grupları sadece standart olarak yüklenir. Manyetik sıkıştırma, bir kural olarak, kullanılabilir. Kadran malzemesi alüminyum alaşımıdır. Ayrı ayrı, tribo-sektörel mekanizmadan bahsedilmelidir. Manometrede bronzdan yapılmıştır. Çelik, pirinçten analogların yanı sıra nadirdir. Cam sadece organik tipte üretilmektedir.

gaz basınç göstergeleri

"DA8010" özellikleri

Bu yüksek basınç manometresi ile üretilmiştirözel ölçek. Bu durumda, sınır değerleri 10 MPa düzeyinde tutulur. Ek olarak, cihazın bir damper sağladığına dikkat edilmelidir. Cihazdaki çerçeve çelikten yapılmıştır. Kural olarak siyah renkle boyanır. Cam sadece tekniktir. Manometrenin tüm gövdesi siyah boyanmıştır. Kadran polistirenden yapılmıştır. Ok beyazdır ve ölçek siyahtır. Bourdon yayı bir ölçüm elemanı olarak işlev görür. Tamamen pirinçten oluşur. Bazı durumlarda manometreler çok turlu bir yay ile üretilmektedir. Bağlantı parçaları, radyal ve merkezi eksenel tiptedir. Hepsi pirinçten yapılmıştır. Bu manometre için doğruluk sınıfı 1,5'dir.

yakıt basınç göstergesi

Manometre "DM2020"

Bu basınç göstergeleri teknikkarakteristikler aşağıdaki özelliklere sahiptir: okuma aralığı 0 ila 20 MPa arasında değişmektedir, AC devresinde voltaj 110 A'dır. Cihazın çalışma sıcaklığı -50 ila +50 derece arasındadır. Manometrenin ağırlığı 0.7 kg'dır. Doğruluk sınıfı sağlanır 2. DC sistemi 36 A'da bir voltajı korur. Koruma derecesi bir dizi "IP40" dır.

Bu manometreye yaklaşık 10 yıl hizmet edecek. Yay vidalanmış. Bu bronzdan yapılmıştır. Sektör mekanizması tamamen pirinçten yapılmıştır. Diğer şeylerin yanı sıra, uygun bir arama belirtilmelidir. Siyah boyanır ve ok beyazdır. Modelde teknik bir cam var. Fitting özel bir iplik 1.5 ile donatılmıştır. Manometre seçenekleri bir flanşla birlikte gelir ve bunlar da yoktur.

Basınç göstergeleri: teknik özellikler. Su ve diğer sıvılar için basınç göstergeleri 2019

Basınç göstergeleri: teknik özellikler. Su ve diğer sıvılar için basınç göstergeleri 2019

Related news

 • Nişan Kurdelesini Kim Keser
 • Unutkanlığa İyi Gelen Yiyecekler ve Bitkiler
 • Mango Violeta ilkbahar yaz 2019 koleksiyonu
 • Dikdörtgen Yelek Yapılışı
 • Primer AK 070. Temel özellikleri ve kapsamı

 • Basınç göstergeleri: teknik özellikler. Su ve diğer sıvılar için basınç göstergeleri

  Basınç göstergeleri: teknik özellikler. Su ve diğer sıvılar için basınç göstergeleri


  Basınç göstergeleri: teknik özellikler. Su ve diğer sıvılar için basınç göstergeleri

  Basınç göstergeleri: teknik özellikler. Su ve diğer sıvılar için basınç göstergeleri

  Basınç göstergeleri: teknik özellikler. Su ve diğer sıvılar için basınç göstergeleri

  Basınç göstergeleri: teknik özellikler. Su ve diğer sıvılar için basınç göstergeleri

  Basınç göstergeleri: teknik özellikler. Su ve diğer sıvılar için basınç göstergeleri

  Basınç göstergeleri: teknik özellikler. Su ve diğer sıvılar için basınç göstergeleri

  Basınç göstergeleri: teknik özellikler. Su ve diğer sıvılar için basınç göstergeleri

  Basınç göstergeleri: teknik özellikler. Su ve diğer sıvılar için basınç göstergeleri

  Basınç göstergeleri: teknik özellikler. Su ve diğer sıvılar için basınç göstergeleri

  Basınç göstergeleri: teknik özellikler. Su ve diğer sıvılar için basınç göstergeleri

  Basınç göstergeleri: teknik özellikler. Su ve diğer sıvılar için basınç göstergeleri

  Basınç göstergeleri: teknik özellikler. Su ve diğer sıvılar için basınç göstergeleri

  Basınç göstergeleri: teknik özellikler. Su ve diğer sıvılar için basınç göstergeleri

  Basınç göstergeleri: teknik özellikler. Su ve diğer sıvılar için basınç göstergeleri

  Basınç göstergeleri: teknik özellikler. Su ve diğer sıvılar için basınç göstergeleri

  Basınç göstergeleri: teknik özellikler. Su ve diğer sıvılar için basınç göstergeleri

  Basınç göstergeleri: teknik özellikler. Su ve diğer sıvılar için basınç göstergeleri

  Basınç göstergeleri: teknik özellikler. Su ve diğer sıvılar için basınç göstergeleri

  Basınç göstergeleri: teknik özellikler. Su ve diğer sıvılar için basınç göstergeleri

  Basınç göstergeleri: teknik özellikler. Su ve diğer sıvılar için basınç göstergeleri