Bashlyk nedir Rahat, modern şapkalar 2019

Bashlyk nedir Rahat, modern şapkalar 2019

Bashlyk nedir Rahat, modern şapkalar 97 21.02.2019, 20:04

Bashlyk nedir? Rahat, modern şapkalar

Bir aynadan önce bir yenilik denemek, bu yeterli değilkim onu ​​icat ettiğini düşünüyor. Ancak genellikle gardırop parçasının yeni modelinin tarihte yeterince derin köklere sahip olduğu görülür. Ve bir kaç bir bashkenin ne olduğunu biliyoruz, ancak kışın ya da yaz aylarında yoldan geçenler üzerinde bir fular başlığı bulunabilir.

Bashlyk kim icat etti?

Yani hepsi aynı, bir bashlyk nedir? Tarihsel olarak, birçok güney milletinin başıdır ve kendilerini ısıdan, soğuktan, rüzgardan ve yağmurdan korur. Gerekirse ana başlığın üzerine bir bashkot takıldı ve ana zamanda bir kukuleta formu vardı. Prensipte, başlık şimdi kaputu olarak adlandırdığımız şeydir. Bu nedenle, sorunun cevabı,Bir bashlyk nedir, şaşırtıcı derecede basit - kaput dikişli bir yama ile uzun geniş bir eşarp.

kaput nedir

Şapkalar transformatörler

İnsanlar rahatlık, konfor ve pratikliğe değer veriyor. Bu temel özellikler için birçok giyim modeli seçilmiştir. Bashlyk böyle bir şey, transformatör dolabı değil. Bir kukuleta takılabilir, rahat bir fular gibi bıçaklara sarılabilir, omuzlarınıza atabilir, şal yanlısı olsun, göğsünüze bağlayabilir ve başınızı açık bırakabilirsiniz. Headgears farklıdır, ama en azından bir şapka, hatta bir panama bile kafanızdan çıkarmadan, hava şartlarından saklanmanıza yardımcı olacak bir bashlyk. Ve atkı kaputu, modlarda ve insan hayatının bu alanını tamamen bir şey olarak algılamamış olanlarda görülebilir.

başlık

Satın al, dik mi, kravat mı?

Kostüm tarihini incelersenizdaha detaylı olarak, bashlyk'in birkaç parçadan oluştuğunu bulmak mümkün olacaktır. Keçeleşmiş koyun yününden böyle başlıklar yapmış olmalarından kaynaklanmaktaydı ve çok sayıda küçük parçayı, yeterince geniş ve uzun bir kumaş yapmaktan çok daha kolay. Bu nedenle, bashlyk birkaç parçadan dikilmiş, konik bir başlık ve dar, uzun uçları-bıçakları vardı. Ama şimdi, bashlyk hala sizin beğeninize göre satın alabileceğiniz atkıdır. Her ne kadar el işçiliğini sevmeyi ve bilmeyi bilenler için, başlıkları kendi elleriyle dikmek ya da bağlamak problem olmayacaktır.

bashlyk örgü

Dikiş programı

Başlık her ne kadar farklı olsa da farklıdırHem yetişkinler hem de çocuklar, örneğin aynı bashlyk taşırlar. Gardırobun bu bölümünün paterni, ellerinizi havaya karşı korumak için uzun bıçaklı bir başlık yapmak için yardımcı olacaktır. Bir başlık dikmek için karmaşık bir açıklama seçmeniz gerekmez. Eşarp kaplaması çok basit dikilir. Desen iki mantıksal parçaya ayrılabilir:

 • kapağı;
 • fular.

Dikişlerde ödeneklerle kesilirler. Hava şartlarından birinin, örneğin cekete bir ilave olarak, bir dış koruyucu yüzeye ve iç sıcak ve rahat sahip olması daha uygundur. Bu nedenle, bir kumaş plashevku ve bir yumuşak pratik polar almanız gerekir. Bu kumaşlar çoğunlukla 140-150 cm genişliğindedir, bu nedenle bu dokuların her ikisi de 180 santimetre gerektirecektir. Bu durumda, eşarp iki parçadan oluşur - her biri 21 cm genişliğinde ve 176 cm uzunluğundadır. Dört tarafta, dikişlere 1 santimetre eklemeniz gerekir. Kaput ayrıca iki simetrik parçadan oluşur ve keserken, dikişlerin genişliğine kontur boyunca 1 santimetre eklemeyi unutmamak gerekir.

bashlyk kalıbı

İlk olarak, bir ve diğer kumaştan bir başlık yapılır. Daha sonra iki yarımdan uzun bir fular dikilir. Her iki bölüm, bağlı olan orta dikişler kaput ve eşarp birleştirilmelidir. İki parça hazır ve plaschevki ve polar kumaştan olduklarında, kombine, stachnye dikişleri içi dışına katlayın ve ayrıntıları kaput eşarp köşelerde kesme, çevirmek gerekir hangi aracılığıyla eşarp üzerine küçük bir alanda dışında kontur boyunca birbirine dikilir. Delik, gizli bir dikişle elle dikilmelidir. fular-kaput iyi görünüyordu ve giymek kolay oldu için stachnye dikişleri germek ve kontur boyunca kaputun kenarına erteleme hazır gerekir.

açıklama eşarp kaput

Anlaşmada iğneler!

Örme atkı kaputu serin için uygundurHava, narin kaputun rağmen, jant tellerini bağlı ve güneşten Başınızı ve omuzlarınızı korumak, yaz sıcağında güzel görünecektir. Desen örme atkı-kaput yaz ve kış sürümleri için aynıdır. Örneğin, bu şekilde olabilir.

kaput nedir

Bir eşarp ile sıcak bir başlık için ana desentadı için seçilir, çünkü çok iyi örülmeyi bilmeyenler için bile, desene bir model oluşturmak zor değildir. Kaput örgüler ile örülürse, model aşağıdaki gibi kullanılabilir.

bashlyk örgü10 döngülerdeki Rapport, herhangi bir boyutta yavaşça kalkacak kadar dardır. Bitmiş kumaş, tüm ürünü oluşturan başlık çizgisi boyunca dikilir.

Bir başlık örme için bir iplik seçimi, bu olmalıgiyilmesi beklenen hava koşullarını dikkate alınız. Bu yüzden, çok sentetik iplikten oluşan iplik yağmur ya da ıslak karlara dayanmak için daha iyi olacaktır. yün eklenmesiyle iplik, tiftik don gün boyunca vazgeçilmez bir şey oluşturmaya yardımcı olur. Fular-davlumbaz, bağlı konuşmacı, bir iki katman yapmak ve polar veya flanel astarı onu ayarlayabilirsiniz. Bu durumda, kaplama örgü elde edilen parçaların boyutlarını kesilmiş ve küçük bir dikiş ile dikilir. Bashlyk uçları yeterince uzun yaparsanız arada, ellerinde, bunlar cepleri ile takviye edilebilir. Böyle bir şey daha pratik ve rahat olacak.

kaput nedir

Yaz sürümünde

Yaz şapkalarının kendi fonksiyonel özellikleri vardır.Amaç baş ve omuzları güneş ışınlarından korumak ya da serin akşamları ısıtmaktır. Ve buradaki bashlyk, yolun en iyi yolu. Eşarp kapağının yaz versiyonu, en iyi doğal bir bileşim olan ince iplikten örülür - pamuk veya keten. Örgü iğneleri ile bashlyk bağlamak için yukarıda önerilen desen kullanabilirsiniz, ancak çizim, elbette, daha havadar olarak değiştirilmelidir. Azhur burada en çok uygun olacak. Örneğin, böyle basit ama çok güzel bir çizim, işlevsel bir şeyin bir süslemesi haline gelecektir.

açıklama eşarp kaputModern için bashlyk nedir sorusuBir erkek bir cevaba indirgenecek - bir fular. Giysilerin bu detayı çok farklı olabilir, ancak yılın herhangi bir zamanında, herhangi bir yaştaki insanlar için pratik ve kullanışlı.

Bashlyk nedir Rahat, modern şapkalar 2019

Bashlyk nedir Rahat, modern şapkalar 2019

Related news

 • Whisper filminde kim oynadı: aktörler, karakterler, izleyicilerin yorumları
 • Çocukların Karakter Gelişimi için Ebeveynlere 7 Öneri
 • Baklava Yufkasında Fıstıklı Kadayıf
 • Yerli Dizi Haber, Yorum, AraÅtÄrma
 • Pastane Usulu Çatal Kurabiye Tarifi Videosu

 • Bashlyk nedir Rahat, modern şapkalar 33

  Bashlyk nedir Rahat, modern şapkalar


  Bashlyk nedir Rahat, modern şapkalar 18

  Bashlyk nedir Rahat, modern şapkalar 60

  Bashlyk nedir Rahat, modern şapkalar 95

  Bashlyk nedir Rahat, modern şapkalar 87

  Bashlyk nedir Rahat, modern şapkalar 45

  Bashlyk nedir Rahat, modern şapkalar 82

  Bashlyk nedir Rahat, modern şapkalar 67

  Bashlyk nedir Rahat, modern şapkalar 80

  Bashlyk nedir Rahat, modern şapkalar 52

  Bashlyk nedir Rahat, modern şapkalar 11

  Bashlyk nedir Rahat, modern şapkalar 91

  Bashlyk nedir Rahat, modern şapkalar 7

  Bashlyk nedir Rahat, modern şapkalar 48

  Bashlyk nedir Rahat, modern şapkalar 58

  Bashlyk nedir Rahat, modern şapkalar 45