Bebeğin döküntüsü ve ateşi var. Nedenleri, tedavisi. pediatri

Bebeğin döküntüsü ve ateşi var. Nedenleri, tedavisi. pediatri

Her ebeveyn, durumu ne zaman biliyorsaBebek aniden vücutta bir döküntü geliştirir ve aniden sıcaklık yükselir. Bu semptomlar, birçoğu çocuğun bedeni için oldukça tehlikeli olarak kabul edilen birçok hastalık ve rahatsızlıkta bulunur. Belirli bir hastalık için hangi spesifik patolojik koşulların karakteristik olduğunu anlamaya çalışalım ve aniden bir çocuğun döküntüsü ve ateşi olduğunda ebeveynler nasıl davranmalıdır.çocuğun kızarıklığı ve ateşi var

Böcek sokması arka planı döküntü

En yaygın nedenlerinden biriÇocuğun vücut kaşıntılı kızarıklık böcek ısırıklarına karşı bir tepki olarak kabul edilir: sivrisinekler, tahtakuruları, ve Rusya (özellikle kuzey) zehirli akreplerin bazı bölgelerde. bebeğe vücudun reaksiyon böcek zehri başlar ve bağışıklık süreçleri aktive gibi bu tezahürü, vücut ısısında hafif bir artış ile ilişkili olabilir. Kural olarak, bir gece ya da öğleden sonra şekerleme sonra doğada korumasız bebek kaldıktan sonra böyle bir kırmızı döküntü vardır.

Bu döküntülerin neden olduğu en büyük uyanıklıko böceklerin fazlasına sahip veya olmaması gerektiğini kabul edilir erken ilkbahar veya geç sonbaharda. Bu durumlarda görünün, maruz kalan deride sivilce, ellerde döküntü, sıcaklık düşük olabilir. Panik önce dikkatlice sivrisinek bodrum kışın daha aktif hale gelebilir unutmadan, böceklerin varlığı için çocuğun odası ve yatak incelemek gerekir. oda veya mobilya küçük zararlılar doğruladıktan sonra, onları yok edecek adımlar atmalıdır. Küçük genellikle tedavi sokması "Fenistil-jel" ya da "Psilobalzamom". Sıcaklık artışı durumunda çocuk ateş düşürücü ve antihistaminik vermelidir.döküntü, kaşıntı, ateş

Alerjik reaksiyonun bir sonucu olarak döküntüler

Bir sonraki daha az yaygın sebepBebeğin vücut alerjik reaksiyon olarak kabul edilir üzerindeki döküntü belirir. Bu lekeler hem büyük kızarıklıklara hem de küçük sivilcelere benzeyebilir. Çoğunlukla çocuk sözde bir "besin alerjisi" gösterir. kırmızı döküntü görünen bebeğin vücudunda şiddetli kaşıntı eşlik: oldukça hızlı böyle bir patoloji vardır. Buna ek olarak, bazı durumlarda, olası kusma, koltuğunu ve ateş üzdü. heyecanlı ve neşeli, tam tersine, çocuk uyuşuk ve kayıtsız hale gelir, ya da: genel durumu da değişebilir. Ebeveynlerin, erüpsiyonun nedenini ve buna neden olan alerjeni tespit edip edemeyeceğini belirleyin, sadece çocuk doktoru olabilir. Mümkün olan en kısa sürede bir bebekle bir çocuk uzmanına başvurun. Hızlı tıbbi müdahale olasılığı yokluğunda aktive kömür veya herhangi sorbent, hem de organizmanın olası reaksiyonun geri ödenmesi için bir antihistamin içmeye çocuğu verebilir. Çocukta alerjik döküntü olduğu bilinen ve deterjanlar, bebek giysileri silinir, örneğin toz, için. Ebeveynlerin görevi, yalnızca sonuçları değil, aynı zamanda çocuğun tedavisini sağlamak için çocuğun organizmasının böyle bir reaksiyonunun nedenini doğru bir şekilde belirlemektir.

Çocuklar için bulaşıcı hastalıklar

Bununla birlikte, genellikle vücutta bir kızarıklık görünümü nedeni,Özellikle sıcaklık artışı ile birlikte, bir hastalık haline gelebilir. Deri bulgularının nedeni, çocuklukta sıklıkla hasta olan bir dizi enfeksiyöz hastalık olabilir. Birçok anne baba, bebeklerin okul öncesi ve genç yaşta çocuk virüslerini transfer etmesinin daha iyi olduğuna inanmaktadır, çünkü bu süre, enfeksiyonun en uygun seyri için en hassas kabul edilmektedir. Aslında, çocukluktaki bu hastalıklar, vücut tarafından yaşlı ergenlere ve yetişkinlere göre çok daha kolay taşınır. Büyüyen organizma mikroplar ve patolojik organizmalar ile çok daha kolay ve daha verimli başa çıkmakta ve çocuğun bağışıklık sistemi yetişkin ile karşılaştırıldığında daha esnek ve aktif olarak kabul edilmektedir. Bu nedenle, çocukluk döneminde viral hastalıkların tolere edilmesi daha kolaydır ve iyileşme için daha az zaman alır.

Vücutta ve sıcaklıkta döküntüler sinyal verebilirBirçok bulaşıcı hastalık hakkında. Farklı virüs patolojileri, kendi semptomları ile karakterize edilir, ancak birçok hastalık için yaygın olarak, döküntüler, ateş ve bazı somatik akıntılı belirtiler eşlik ediyor olmasıdır. Ebeveynlerin belirli bir hastalığın semptomlarını doğru bir şekilde tanıması önemlidir çünkü ilk belirtiler aniden başlayabilir ve her zaman acil tıbbi yardım almak için fırsat yoktur.vücutta kızarıklık ve sıcaklık

Tavuk Pox

En yaygın bulaşıcılardan biriÇocukluk döneminde güvenli bir şekilde toplumun% 85'inden muzdarip olan hastalıklar, suçiçeği ya da insanların dediği gibi, su çiçeği olarak kabul edilir. Hastalık, çocuğun ateşi olduğu gerçeği ile karakterize edilir, daha sonra kızarıklık, sulu kabarcık içeren kırmızı lekeler şeklinde görünür. Başlangıçta, birkaç döküntü, ancak giderek daha fazla sivilce, çocuğun mukoza zarında görülebilir iken. Bir kural olarak, su çiçeği ile lekelerin oluşumu, bir kural olarak, şiddetli kaşıntı eşlik eder, çünkü çocuk doktoru antihistaminikler (antipiretik hariç) önerebilir.

Birkaç gün sonra sulu kabarcıkkurur ve cilt üzerinde bir kabuk oluşturur. Suçiçeği geçiren bir çocuk iki hafta içinde başkalarına bulaşıcı olarak kabul edilir: bu süre zarfında tüm "yaralar" kurur ve düşer. Bundan sonra, çocuğun kurtarıldığı kabul edilir. Veteriner hastalığı havadaki damlacıklar tarafından bulaşır, bu hastalık ise yaşamı boyunca hasta olan enfeksiyonların kategorisine girer.

Hastalığın seyri sırasında küçük bir hasta içinÖzellikle dikkatli hijyenik bakım önemlidir: döküntüler düzenli olarak kurutma ajanları ile tedavi edilmelidir. Kızarıklık bölgesinde kızarıklık olabileceğinden, bebeğin kaşıntılı akne yapmaması için dikkatli olunmalıdır. Aksi halde, suçiçeği hastalığı, aktarılan suçiçeği arka planında meydana gelebilecek furunküloza gitmekle tehdit eder. Aktif döküntü periyodu bir gün sürmez, bu nedenle çocukta yeni ortaya çıkan döküntüleri zamanında tutmak önemlidir ve sıcaklık da hastalığın ilk birkaç günü boyunca korunabilir. Yeni akne görünümünü kesildikten sonra, kural olarak, çocuğun sıcaklık indeksleri normalize edilir. Bu andan itibaren bebek tamir etmeye başlıyor.

Kızamıkçık döküntüleri

Başka ünlü bir hastalık değil,Bir kızarıklık ve bir çocuğun sıcaklığının artması ile birlikte kızamık sayılır. Bu enfeksiyon ilk olarak döküntülerin doğası gereği suçiçeği hastalığından farklıdır: suçiçeği ile birlikte büyük bir sivilce olan sivrisinek ısırıklarını andıran bir kızamıkçık, küçük kızarıklık gösterir. Başlangıçta, bunun ortaya çıkması halsizlikten önce ortaya çıkar, çocuk akut solunum yolu hastalığının semptomlarını yaşayabilir: ateş, vücut ağrıları, burun akıntısı. Birkaç gün ya da daha uzun bir süre sonra, vücutta küçük sivilceler görülür ve gözlerde bir acı vardır. Bir kural olarak, kızamıkçık döküntülerine kaşıntı eşlik etmez, ancak bir dizi başka özelliğe sahiptirler. Vücudun her yerinde aynı anda kırmızı bir döküntü meydana gelir, bu durumda yüz, sırt, göğüste lokalize olur.

Bu hastalığın karakteristik bir özelliğiBu, küçük noktaların yarı karanlıkta ortaya çıktığı ve parlak ışıkta önemli ölçüde renksizleştiği. Kural olarak yüksek sıcaklık, ilk iki gün boyunca hastalığa eşlik eder, sonra normalleşir. Bu enfeksiyöz hastalığın özel bir işareti de oksipital lenf düğümlerinde, çocuğun karnındaki sıcaklık ve döküntüde bir artıştır. Genellikle doktoru karanlık bir odaya yerleştirmek ve daha iyi bir içme rejimi sağlamak için küçük bir hasta tavsiye edilir.

Kızamıkçık için özel tedavi, bir kural olarak,gerektirir: 4-5 gün içinde, döküntü iz bırakmadan kaybolur, bu hastalığa karşı bağışıklık yaşam boyu devam eder. Modern pediatri, bir yaşın altındaki bebeklerin kızamıkçığa karşı aşılandığını iddia eder. Bu hastalığın nispeten kolay ve komplikasyonları olmamasına rağmen, bu enfeksiyon özellikle hamile kadınlar için tehlikeli olarak kabul edilir. Kızamıkçık olan çocuklarla hamile bir kadının teması, özellikle anne bu enfeksiyon hastalığına yakalanmamışsa ve ona karşı bağışıklığa sahip değilse, kategorik olarak kontrendikedir. Bu durumda amniyotik sıvının ciddi enfeksiyon riski çok büyüktür ve bu da doğmamış çocuğun ciddi ve kurtarılamayacak patolojilerine yol açar. Bu nedenle, doktorların güvenli olması ve bu hastalığa karşı kararlı bir bağışıklık geliştirmeleri önerilmektedir.arka sıcaklıkta kızarıklık

kızamık

Son zamanlarda bu kadar popüler değil ama yine deZaman zaman kızamık denilen yaygın bir hastalık da ciltte ağır döküntülerin varlığı ile karakterizedir. Bu viral patoloji vücut sıcaklığında keskin bir artış, konjunktivit belirtileri, burun akıntısı ve çocukta öksürük ile başlar. İlk üç günde, hastalık solunum veya kataraldır. Üçüncü günde, çocuğun vücudunda bir döküntü belirir ve sıcaklık tekrar yükselir.

İlk gün, bölgede döküntüler lokalizeyüz, sonra yavaş yavaş göğüs, sırt, karın, bacaklarda iner. Akne genellikle üç gün boyunca vücut boyunca telaffuz edilir ve yayılır. Başlangıçta, küçük döküntüler, bazı yerlerde kırmızı lekelere bağlanan boyutta hızla artar. Tezahürünün üçüncü gününden itibaren ortaya çıkmaya başladı. Hastalığın periyoduna, öksürük, ateş, genel bir halsizlik eşlik eder. Çocuğun vücudundaki kızarıklık, bir iz bırakmadan hemen kaybolmaz: vücutta bir süre için, belli bir pigmentasyon ve bol döküntülerin olduğu yerlerde soyulma vardır. Koroner hastalığa her zaman belirli semptomlar eşlik eder, bu nedenle ebeveynler için sıcaklık, bir önceki öksürük ile yüzdeki döküntü ve ışıkta bol miktarda lachrymation doktorlara hitap etmek için bir sinyal görevi görür. Kızamık, herhangi bir hastalık gibi, kendi kendine tedaviye tahammül etmez. Terapi, endikasyonlara ve bölge çocuk doktorunun gözetiminde yapılmalıdır. Bu hastalığa karşı sürekli bağışıklık, tam iyileşme sonrasında ve doktora göre, zamanında bir aşılamadan sonra ortaya çıkar.bir çocuğun karnındaki sıcaklık ve döküntü

Scarlet ateşi ve transfer edilen hastalığın sonuçları

En ciddi enfeksiyonlardan biri,Çocuklarda döküntülerin ortaya çıkmasıyla birlikte, uzmanlar kızıl ateşi düşünür. Streptococcal patojenlerin neden olduğu bu hastalık, başlangıçta anjinaya benzemektedir. Kırmızı ateşin ilk saatlerinde bebeğin cildi temizdir, fakat bademcikler artar, boğazdaki mukoza kırmızıyı aydınlatır. Çocuğun kötü hissetmesi, semptomların başlamasının ilk gününün başlangıcına veya başlangıcına kadar, bebeğin yüksek ateşi ve döküntüsü vardır. Başlangıçta, boyunda görünür, nazolabial üçgen böylece karakteristik bir kızıl tüy üçgen oluşturan, soluk, biraz siyanotik renk kazanır. Küçük bir hastanın dilinin rengi belirgin şekilde telaffuz edilir, uzmanlar böyle bir semptomu “kızıl dil” olarak tanımlarlar. Kademeli olarak, döküntüler üst sırt ve göğse, sonra vücudun her tarafına yayılır. Bu tezahür, koltuk altlarında, derinin kıvrımlarında, alt karın bölgesinde, iç bacaklarda lokalize olur.

Döküntü, kaşıntı, ateş akıma eşlik ediyorİlk yedi gün boyunca hastalık, sonra belirtiler yavaş yavaş kaybolur. Bu, bebeğin çevredeki çocuklar için bir enfeksiyon kaynağı olmayacağı anlamına gelmez, dolayısıyla 21 gün boyunca çocuk toplumundan izole edilir. Kızılhaç tedavisi için ilçe çocuk doktorunun gözetiminde yapılır. Gerek çocuk, doktora gittiği bir antibiyotik tedavisi geçirir.

Bu viral patoloji nedeniyle tehlikeli olarak kabul edilirneden olabilecek komplikasyonlar. Her şeyden önce, bu hastalık çocuğun kalbi ve böbrekleri için bir tehlikedir. Bu nedenle, tüm tedavi süresince çocuk doktorunun tavsiyelerini sıkı bir şekilde takip etmek önemlidir: gerekli testleri zamanında yapmak, bebeğe reçeteli ilaçlar vermek, bir çocuk üroloğu ve bir kardiyolog ile muayene olmak.

Enfeksiyöz eritem

"Enfeksiyöz" olarak adlandırılan viral bir hastalıkÇocukların eğitim kurumları İlk birkaç gün içinde salgın sırasında 2 ile 12 yaş arası çocuklarda teşhis eritem", belirtiler benzeyen SARS ve ARI: .. ateş, burun akıntısı, ilk döküntü giderek tek rölyef deseni birleştirmek parlak kırmızı noktalar şeklinde yanaklar, görünür akne görünümünü artık kullanılmamaktadır çocuktur sonra. Küçük sivilce, birleştirme,. sonraki iki gün boyunca, döküntü şişmiş sıralarda yer birleştirme, vücuda yayılır., dantel deseni bir coğrafi desen oluşturabilir başkalarına bulaşıcı: En tehlikeli dönem, yedi gün sonra deri bulgusu yok ilk patlama öncesi dönemdir bazen dalgalar, güneş banyoları ile, egzersiz sırasında ortaya çıkan ..

Bebeklerin akut viral enfeksiyonu

Bebeklerde veya küçük çocuklarda enfeksiyon,Herpes virüsünün nedensel etkisinden kaynaklanan, akut ateşli bir durumla başlar. Bebeğin vücut ısısı aniden 39 ve üzeri dereceye yükselir, akut dönem yaklaşık üç gün sürer ve bazı durumlarda beş güne kadar sürer. İlk başta bebeğin döküntüleri yoktur: çocuğun hasta olması, sadece ateşli bir durum sinyali. Sıcaklık dördüncü günde kritik olarak düşer, daha sonra çocuğun vücudunda, özellikle boyun ve gövde üzerinde lokalize olan küçük kızamıkçık benzeri döküntüler görülür. Karakteristik bir semptom da iştahsızlık, sinirlilik ve servikal lenf nodlarında bir artış değildir. Hastalık bulaşıcı olduğundan, bebek başkalarına bulaşıcı hale gelir. Bu süre, ilk döküntülerin ortaya çıkmasına kadar devam eder - bundan sonra virüsün hasta çocuğa bulaşma riski en aza indirilir.yüzünde sıcaklık döküntüsü

Meningokokal enfeksiyon

En tehlikeli viral hastalık,vücutta kızarıklık ve yüksek ateş eşlik, bir meningococcal enfeksiyon olarak kabul edilir. Bu hastalık son derece tehlikelidir çünkü kasırga akışına eğilimlidir, bu yüzden yaklaşan felaketin ana belirtilerini zamanında tanımak önemlidir.

Enfeksiyon aniden başlar: başlangıçta burun akıntısı var ve vücut ısısı keskin bir şekilde yükseliyor, kaslarda ve eklemlerde ağrı var, kusma açılabiliyor. Çocuğun, hastalığın ilk gününün sonunda aynı anda döküntü ve ateş vardır. Hastalığın seyrinin ilk saatlerinde derhal bir cilt reaksiyonu meydana gelmesi durumunda, uzmanlar, kural olarak, özellikle şiddetli bir formda hastalığın olumsuz gelişimini öngörürler. Başlangıçta pembe renkli olan döküntüler, yavaş yavaş deride düzensiz kanama şekillerine dönüşür, hızlı artışa eğilimlidir. Çoğunlukla elementleri bebeğin gövdesinde, yüzünde, gövdesinde yoğunlaşır. Meningokokal enfeksiyondan en ufak bir şüpheniz varsa, çocuğu derhal kliniğe götürmelisiniz. Küçük bir hastanın hayatı, ebeveynlerin ne kadar hızlı ve doğru tepki verdiğine bağlıdır.sıcaklık daha sonra döküntü

Enfeksiyon hastalığının ilk belirtilerinde ebeveynlerin davranış kuralları

Çocuk uzmanları ebeveynleri tavsiye ediyorBebekte şüpheli viral hastalık durumunda, deride kızarıklıklarla birlikte bir takım kurallara dikkat edin. Akne yüzün, boyunun, çocuğun bacaklarında görünebilir, arkada döküntü olabilir. Sıcaklık arttırılabilir, normal kalabilir. Her halükarda, ebeveynler mutlaka oğullarını veya kızlarını bir çocuk doktoruna göstermelidir ve daha erken, daha iyisi. Diğer çocuklarla birlikte hasta bir çocuğun temasından kaçınmak gerektiğinden, bir doktora evi davet etmek tavsiye edilir. Deride bir hemorajik döküntü oluşması durumunda hemen bir ambulans çağırın ve teşhis açıklanana kadar çocuğu hastaneye yatırın, böylesi bir döküntü meningokokal enfeksiyonun "tehditkar" bir işareti olarak hizmet edebilir. Doktor çocuğu muayene edene kadar, antiseptikler, özellikle "yeşil", "Fukorcin" ve diğer tüm boyama ajanları ile cilt bulgularının parçalarını yağlamak gerekli değildir. Doktor, teşhis sürecini büyük ölçüde kolaylaştıracak olan döküntülerin doğasını dikkatlice incelemelidir. Kural olarak, farklı enfeksiyonlara sahip döküntüler yeterince tipiktir, bu nedenle hastalığın türünü belirlemek için ilave laboratuar testlerinin çoğu gerekli olmayacaktır.

Ve en önemlisi: panik yapmayın ve kaybolmayın. Çocuğunuz hasta ise, bebeği yıpratma durumunda kendini ele almalı ve hızlı yanıtın tüm önlemlerini almalısınız.Related news

 • PTFde xenon nasıl kurulur
 • Eski Çin Sanatı
 • Neden göz bebeği ıslatıyor: semptomlar ve nedenleri
 • Pushkinskaya Meydanında TodaSy kafe-club genel bakış: genel bilgiler, menü, yorumlar, fotoğraf
 • Yağlarınızı dondurarak’ incelin

 • Bebeğin döküntüsü ve ateşi var. Nedenleri, tedavisi. pediatri

  Bebeğin döküntüsü ve ateşi var. Nedenleri, tedavisi. pediatri


  Bebeğin döküntüsü ve ateşi var. Nedenleri, tedavisi. pediatri

  Bebeğin döküntüsü ve ateşi var. Nedenleri, tedavisi. pediatri

  Bebeğin döküntüsü ve ateşi var. Nedenleri, tedavisi. pediatri

  Bebeğin döküntüsü ve ateşi var. Nedenleri, tedavisi. pediatri

  Bebeğin döküntüsü ve ateşi var. Nedenleri, tedavisi. pediatri

  Bebeğin döküntüsü ve ateşi var. Nedenleri, tedavisi. pediatri

  Bebeğin döküntüsü ve ateşi var. Nedenleri, tedavisi. pediatri

  Bebeğin döküntüsü ve ateşi var. Nedenleri, tedavisi. pediatri

  Bebeğin döküntüsü ve ateşi var. Nedenleri, tedavisi. pediatri

  Bebeğin döküntüsü ve ateşi var. Nedenleri, tedavisi. pediatri

  Bebeğin döküntüsü ve ateşi var. Nedenleri, tedavisi. pediatri

  Bebeğin döküntüsü ve ateşi var. Nedenleri, tedavisi. pediatri

  Bebeğin döküntüsü ve ateşi var. Nedenleri, tedavisi. pediatri

  Bebeğin döküntüsü ve ateşi var. Nedenleri, tedavisi. pediatri

  Bebeğin döküntüsü ve ateşi var. Nedenleri, tedavisi. pediatri

  Bebeğin döküntüsü ve ateşi var. Nedenleri, tedavisi. pediatri

  Bebeğin döküntüsü ve ateşi var. Nedenleri, tedavisi. pediatri

  Bebeğin döküntüsü ve ateşi var. Nedenleri, tedavisi. pediatri

  Bebeğin döküntüsü ve ateşi var. Nedenleri, tedavisi. pediatri

  Bebeğin döküntüsü ve ateşi var. Nedenleri, tedavisi. pediatri