Bebeğin ilk becerileri: kaç çocuk başını tutmaya başlar 2019

Bebeğin ilk becerileri: kaç çocuk başını tutmaya başlar 2019


Bebeğin ilk becerileri: kaç çocuk başını tutmaya başlar 24 04.02.2019, 11:21

Bebeğin ilk becerileri: kaç çocuk başını tutmaya başlar?

kaç çocuk başlarını tutmaya başlıyor

Çocuklar başlarını tutmaya başladıklarında, anne için,Elbette başarı, bebeği için olduğu gibi. Bebeğin yediği, uyduğu ve bebek bezi suyuyla beslediği yetişkinlere benziyor. Aslında bebeğin her hareketi, her görünüşü ve jesti ciddi ve bilinçli bir iştir. Bir sansasyon dünyasında yaşıyor, dokunuş, ses ve koku hatırlıyor. Kırıntı parçalarının yeni parçaları uzaklaşamaz, birkaç dakika görünebilir. Elbette, bu küçük adam umutsuzca etrafındaki tüm şeyleri anlamaya çalışıyor.

Kesin halde, ne kadar çocuğun başını tuttuğu sorusuna cevap veremez. Anneler hala bebeği dikkatle tutmaya devam etse de, genellikle 1.5-2 ayda görülür.

Her çocuğun fizyolojik özellikleri nedeniyle farklı gelişir. Ckaç ay çocuklar başlarını tutmaya başlıyorBazı çocuklar da aktiftirjimnastik, su prosedürleri ve masaj yapıyorlar. Dikkatli anne-babalar, çocuklarını yakında güçlendirmek ve kendine güvenen yeni bir dünyada hissetmek için her şeyi yapar. Bebeğin başarıları ve gelişimi, çocukların kaç ay başlarını tuttuğuna bağlı değildir. Küçüklüğünüzün ilk becerileri elde etmede kendinden emin olmadığınızı düşünüyorsanız, endişelenmeyin. Aksine, intrakraniyal baskının belirtilerinden biri, ne kadar çocuğun başını tuttuğunu öğrenmek suretiyle belirlenebilir. Bu olay çok erken (1 aya kadar) olmuşsa, bir uzmana danışmaya değer.

Kırıntıların servikal bölümünün daha iyi gelişimi için,kuşkusuz ki, karın döşenmesi gibi alıştırmalar faydalı olacaktır. Karapuza'nın hayatının ikinci haftasında zaten yapılabilirler. Kendi kendini koruma içgüdüsü çocuğa başlar ve başını tek başına tutmaya çalışır. Çocuklar bu tutumdan hoşlanmadığınız zamanlar vardır, bu nedenle yaklaşık 2 hafta boyunca mideniz üzerine koymayı unutmayı deneyin ve tekrar deneyin. Genellikle, ilk ayın sonuna gelindiğinde, karapuz sakince kafasını karnında yatarken tutabilir.

çocuklar başlarını tutmaya başladıklarındaBebeğin bir sütun içinde tutulması gereklidir - bu sadece boynu için değil, bu pozisyonda beslendikten sonra havayı terkeder ve daha az düzensizleşir.

Çocukların dinamikleriyle çalışmaya çalışınjimnastik. Genellikle çocukları seviyor ve bu akrobatik püf noktalarını annelerin sevinci için mutlu ediyorlar. Ve banyoda boynunuzun etrafında özel bir daire ile yüzebilir, sırtınızın arkasındaki kırıntıları hafifçe destekleyebilirsiniz.

Elbette, ebeveynler, ister istemezKaç çocuk başlarını tutmaya başlar, çünkü zaman içinde herhangi bir sapmayı göstermemekten korkuyorlar. Kendi vicdanınızı sakinleştirmenin yanı sıra öngörülen standartları izlemek için kırıntıları çocuğun doktoruna göstermeniz gerekecektir. Bütün deneyimlerinizi boşaltacak ve çocuklarınızın başlarını ne kadar tutmaya başladıkları ve onlarla aynı anda nasıl başa başlanacakları gibi birçok sorunuza cevap vereceksiniz.

Olayları zorlamak için değil, en sevdiğin kabuğun yanında harcanan her anın tadını çıkarmaya çalış. Kendinizin ne kadar hızlı büyüyeceğini fark etmek için zamanınız yok.

Bebeğin ilk becerileri: kaç çocuk başını tutmaya başlar 2019

Bebeğin ilk becerileri: kaç çocuk başını tutmaya başlar 2019

Related news

 • ABD Dışişleri Bakanlığı yetkilisi: Kaşıkçı cinayeti emrini Veliaht Prensin verdiği gün gibi aşikar
 • Havacılığın geleceği elektrikli uçaklar mı
 • Değmesin ellerimiz Videoları Sayfa 2

 • Bebeğin ilk becerileri: kaç çocuk başını tutmaya başlar 43

  Bebeğin ilk becerileri: kaç çocuk başını tutmaya başlar


  Bebeğin ilk becerileri: kaç çocuk başını tutmaya başlar 43

  Bebeğin ilk becerileri: kaç çocuk başını tutmaya başlar 50

  Bebeğin ilk becerileri: kaç çocuk başını tutmaya başlar 70

  Bebeğin ilk becerileri: kaç çocuk başını tutmaya başlar 72

  Bebeğin ilk becerileri: kaç çocuk başını tutmaya başlar 2

  Bebeğin ilk becerileri: kaç çocuk başını tutmaya başlar 45