Bebek Bakımı 2019

Bebek Bakımı 2019 Bebek Bakımı

Bebek Bakımı

-- Sponsorlu Bağlantılar --
Yeni anne ve baba olmuş bireyler bebek bakımı hakkında problemler yaşayabilir. Bunun çözümü yalnızca araştırmaktan geçer. Bebek bakımı Türkiye’de daha çok büyük annelerin, annelerin yardımıyla yapılmaktadır. Aslında bu yanlış bir uygulamadır. Çünkü bir ya da birkaç kez bebek büyüten kişinin doğru teknikleri bildiği ya da uyguladığı gibi bir şey doğru bir tutum değildir. Bunun yerine bebek bakımında uzman kişilerden ya da kitaplardan, internetten yardım almak daha sağlıklı olmaktadır. Büyüklerin tecrübesine tabii ki her zaman ihtiyaç duyulacaktır ama zamanın değiştiğini ve bebek bakım usullerinin değişimle daha iyi bir hal aldığı düşünülürse bu durumda ortak kararların daha baskın olması gerektiği önemli durumdur.
Bebek ile Anne Bağı

Bebek ilk doğduğu andan itibaren anneye ve babaya bağlı olarak dünyaya gelir. Aslında babadan çok anneye bağlı olan bebeğin en çok huzur bulduğu yer yine anne yanıdır. Bu yüzden bebekteki bu bağ babaya da verilmeli ve ebeveyn ilişkisi çocukta sağlam olarak ortaya çıkmalıdır. İlk bebeklik döneminde bu ilişkiyi kuramayan bebeklerin kişilik bozukluğu yaşama oranı neredeyse %99’lara ulaşmıştır. Bu dönemde anne ve bebek bağı kurulması bebeğin gelişimi için de oldukça önemlidir. Anne ve babanın aynı fikirde olarak bebek ile ilgilenmesi, bebeğin ahlaki durumunun temellerini oluşturacaktır. Aynı çizgide devam eden süreçte bebek sağlam bir kişilik yapısının oluşumu için anne ve babasından gerekli kararlılığı görecektir.
Bebek Bakımı

İlk Gün ve Beslenme

Bebekler ilk doğduğunda doğal bir emme içgüdüsü ile siz gelir. Anne karnında yalnızca göbek bağı ile beslenen bebek bir anda emmeye başlar ve bu şekilde doyacağını anlar. Bu süreçte bebeğin süt alma oranı neredeyse 1 çay kaşığı kadardır. Bebek bu kadar sütle ilk doğduğu anda doyacak ve onu izleyen günlerde de bu oranı çok küçük miktarlarda arttıracaktır. Bu yüzden ilk günler süt emmeme, aç kalma gibi şeyleri kendinize sorun etmeyin.
Beslenme Sıklığı

Yeni doğan bebeğin en uygun emzirilme sıklığı 2 saat arayla olanıdır. Bebek 2 saatte bir emzirilir ve midesinin açılması sağlanır. Ayrıca bu durum dış dünya ile yeni tanışan bebeğin hastalıklardan korunmasında da önemli olacaktır. Bu durum ilk haftadan sonra çok küçük aralıklarla arttırılabilir. Eğer bu şekilde emzirmeye devam ederseniz göğüslerde süt birikecek ve göğüs uçları yara olacaktır. Bir de bebek ne kadar aralıklarla süt alacağını bilmezse sürekli aç gibi süt emmek ister ki oldukça sağlıksız bir durumdur.
Bebek Sallamak

Bebeklerin sallanmasının yıllar boyunca uzmanlar tarafından yanlış olduğu söylenmiştir. Çok şiddetli bebek sallamak tabii ki olumsuz sonuçlar doğurabilen bir durumdur ama çok sık olmamakla birlikte minik sallamalar bebek için gerekli olacaktır. Uyurken çok küçük hareketlerle sallanan bebekte denge hissi oldukça fazla gelişecektir. Bu sallama kesinlikle bir beşikte hızlı ve kontrolsüzce olmamalıdır. Bu durumlar bebek için hayati tehlike arz eder.
Uyku Düzeni

Yeni doğan bebeklerin sürekli uyumasından şikâyet eden ebeveynler olabilmektedir. Her türlü ihtiyacı giderilen bir bebeğin ilk haftalarda günlük 20 saat uykuya ihtiyacı vardır. Gün içerisinde uyuyacağı odanın sessiz ya da karanlık olması şart değildir. Belirli şiddetteki seslerde ve aydınlık ortamlarda da bebek uyuyabilir. Bu bebeğin anne karnında sürekli olarak duyduğu, aynı tonda devam eden seslerdense bebeğin daha çabuk uyuduğu görülecektir. Bu durumlarda bebek kendini anne karnında hissettiğinden güvenli bir şekilde uykuya dalar. Öte yandan gece uykusunda büyüme hormonunun salgılayan küçük bedenin loş bir ortamda uyuması önerilir.
Bebek Bakımı 2019

Bebek Bakımı 2019

Related news

 • İdrarda kanlanma neden görülür
 • Demet Akalın trafik kazası geçirdi
 • Keşli Poğaça Tarifi
 • Jay Zden Beyonce ile ilgili şok itiraf
 • Meme kanserinin en büyük düşmanı emzirmek

 • Bebek Bakımı

  Bebek Bakımı

  Bebek Bakımı

  Bebek Bakımı

  Bebek Bakımı

  Bebek Bakımı

  Bebek Bakımı

  Bebek Bakımı

  Bebek Bakımı

  Bebek Bakımı

  Bebek Bakımı

  Bebek Bakımı

  Bebek Bakımı

  Bebek Bakımı

  Bebek Bakımı

  Bebek Bakımı

  Bebek Bakımı

  Bebek Bakımı

  Bebek Bakımı

  Bebek Bakımı

  Bebek Bakımı

  Bebek Bakımı

  Bebek Bakımı

  Bebek Bakımı

  Bebek Bakımı

  Bebek Bakımı

  Bebek Bakımı

  Bebek Bakımı