Bektaşire üzümü kış için jöle yapmanın süreci 2019

Bektaşire üzümü kış için jöle yapmanın süreci 2019

Bektaşire üzümü kış için jöle yapmanın süreci 49 02.02.2019, 05:33

Bektaşire üzümü kış için jöle yapmanın süreci

Bektaşığnızın kış için yaptığı jöle hiç hazır değilbir frenk üzümü, kiraz ve diğer çileklerden benzer bir kütüğünden daha zordur. Bu ürünün asidik olduğu gerçeği göz önüne alındığında, büyük miktarda granüle şeker ilave edilmesi gereklidir. Ama sırayla her şey hakkında.

Kabaklulardan jöle nasıl yapılır: adım adım hazırlama yöntemikurtbagmadan jöle

Tatlı bileşenleri:

 • kurt kabuğu olgunlaşmış kaba - 3.5 kg;
 • kum şekeri - 2 kg;
 • su filtreli sıradan - 1 cam.

Doğru çilek seçimi

Bektaşireyim kış için özellikle jölelezzetli, böyle bir hazırlık için yalnızca büyük ve olgun çilek satın almak. Her şeyden önce, yeşil ve olgunlaşmamış bir ürün satın alırsanız, tatlıdan ötürü o kadar ekşi ki, onu kullanmak mümkün olmayacaktır.

Çilek işlenmesi

Kurabiyesi bezlerinden jöle yapmadan öncetüm satın alınan veya kendinden toplanan meyveleri dikkatli bir şekilde işleyin. Bunun için keskin makaslar kullanarak dallar temizlenmelidirler. Daha sonra, bütün meyveler bir havza içine konmalı ve soğuk su dökülmelidir. 30 dakika sonra, bektaşi üzeri sıvıdan tamamen mahrum bırakılmış bir süpürgede yıkanmalı ve büyük bir tencereye konulmalıdır.

Isıl işlem

kurutmalıktan nasıl jöle yapılırKurabiye ağacından kışın jöle yapmak için,orta ateşte çilekli bulaşıkları koymak, biraz filtrelenmiş su ilave etmek ve kaynatmak gerekiyor. Böyle bir kompozisyonda, ürünler yumuşayana ve meyve suyu verene kadar pişmelidir. Bundan sonra, meyveleri tolstalker ile hafifçe ezilir, plakadan çıkarılır, biraz soğutulur ve orta boy bir elekle ovulması önerilir. Kalan pasta en lezzetli vitamin komposto yapacağından atılmaması gerekir.

Bu işlemden sonra, aromatik sıvıhamuru tekrar bir tencereye konulmalı, üzerine şeker dökülmeli ve kütle üçte bir (yaklaşık yarım saat) azalıncaya kadar kısık ateşte kaynatılmalıdır. Bu süre zarfında küçük cam kavanozları ve metal kapakları sterilize edebilirsiniz.

Berry jöle hazırlanmasında son aşama

bektaşi üzümünden jöle yapmak nasılBerry sıvı durduktan sonrakaynatma sırasında köpürme ve hacmi 1/3 oranında azalacak, jöleler kavanozlara güvenle dökülebilir. Bu prosedürde, kalın boyunlu sıcak jelin tabaklara dökülmesi çok zor olduğundan, büyük boyunlu bir huniyi kullanmak daha iyidir. Daha fazla doldurulmuş kavanozlar sarılmalı ve ters çevrilmelidir. Bu durumda, 1-3 saate dayanmak ve sonra normal pozisyona geri dönmek ve tam soğutma için beklemek arzu edilir. Bundan sonra, çilekli jöle mahzene, buzdolabına veya mahzene giderilebilir.

Kış için bektaşi üzümünden jöle hazırPişirildikten 4-6 gün sonra kullanın. Eğer tatlı ürünün çok sıvı olduğu anlaşılıyorsa, bir sonraki ısı uygulaması bir buçuk saat daha artırılmalıdır.

Olgunlaşmış kalın bir kütük kullanınBektaşi üzerlerine sıcak çay ve taze kızarmış ekmek eşlik etmelidir. Berry tatlısı da krep, kruvasan, krep, peynir ve bu tatlı pansuman ile çok daha lezzetli olacak diğer ürünler için çok uygundur.

Bektaşire üzümü kış için jöle yapmanın süreci 2019

Bektaşire üzümü kış için jöle yapmanın süreci 2019

Related news

 • Mourinhonun tansiyonu yükseldi
 • Tatlılar çikolatadan yapılmış. Multivarkta cupcake. Basit bir tarif
 • Tepside Kadayıf Tatlısı Tarifi Videosu

 • Bektaşire üzümü kış için jöle yapmanın süreci 80

  Bektaşire üzümü kış için jöle yapmanın süreci


  Bektaşire üzümü kış için jöle yapmanın süreci 95

  Bektaşire üzümü kış için jöle yapmanın süreci 81

  Bektaşire üzümü kış için jöle yapmanın süreci 63

  Bektaşire üzümü kış için jöle yapmanın süreci 88

  Bektaşire üzümü kış için jöle yapmanın süreci 3

  Bektaşire üzümü kış için jöle yapmanın süreci 29