Besteci Evgeny Ptichkinin hayatı ve eserleri 2019

Besteci Evgeny Ptichkinin hayatı ve eserleri 2019

Besteci Evgeny Ptichkinin hayatı ve eserleri 93 06.03.2019, 19:31

Besteci Evgeny Ptichkin'in hayatı ve eserleri

Birçok bildiğiniz ve sevdiğiniz şarkıları "Papatyalar sakladı""Sevginin yankıları" Bununla birlikte, herkes bu şarkıların besteci Evgeni Ptichkin tarafından yazıldığını bilmiyor. Ve "Camomiles hid" şarkısının Rus halk şarkı sözleri ile benzerliği nedeniyle, bazı insanlar bu şarkının yazarlığının halka ait olduğundan emin.

kuşlara benzer evgeny

Evgeny Ptichkin biyografisi

Besteci 1930'da Moskova'da doğdu. Yirmi yedi yaşındayken besteci bölüm olan Müzik ve Pedagoji Enstitüsünden mezun oldu. Evgeny Ptichkin'in öğretmenleri arasında seçkin Sovyet müzik şahsiyetleri Vissarion Yakovlevich Shebalin ve Nikolai Ivanovich Peiko vardı. Enstitüden sonra, ses mühendisliği derslerinde okuduk. Ses mühendisinin mesleği o zaman bir parçaydı. Müzikal ve teorik disiplinlerin yanı sıra teknoloji konusunda derin bir bilgi talep etti. Bu nedenle genç uzmanların kurslarının sona ermesinden sonra zevkle radyoda çalışmayı kabul ettiler.

Ilk şarkılar

Ellilerin sonlarında kendini deniyorçeşitli şarkılar yazma. Bunlardan ilki, söz yazarı Kuznetsov'un şiirlerine yazılmış ve ses mühendisleri olarak Eugene Ptichkin'in katılımıyla kaydedilmiştir. Bu şarkılardaki ana karakterler bakir topraklarda çalışan genç insanlardı. Çalıştığı radyo istasyonunun gençlik editörlüğünce genç bestecisi tarafından "Neredesiniz, kızlar ürkek değildir" ve onun devamı olan "Kızlar geliyor" adlı şarkıyı sundular. Şarkılar hemen milyonlarca radyo dinleyicisine aşık oldu. Yirminci yüzyılın altmışlı yıllarında, Evgeni Ptichkin, halk müziği editör kurulunun görevlendirdiği ulusal devirde birkaç döngü şarkısı yazdı. Bu şarkılar Valentina Levko tarafından koro ile birlikte icra edildi. 1960'ların sonunda besteci filmlerde çalışmaya başladı. Yetmişten fazla filme ait yüz eser hakkında yazdı. Şarkılarıyla en ünlü filmler: "Earthly Love", "Sessiz Don", "Kader", "Alan". Ptichkin ayrıca aralarında "Ah ve Ah", "Arkadaşımız Pishichita", "Alice Harikalar Diyarında" ve diğerleri gibi çeşitli animasyon filmleri için müzik yazarıdır.

Diğer eserler

Yaygın olarak popüler olanEvgeny Ptichkin'in enstrümantal müziği. Film "İki Kaptanlar" sinemasever hikaye değil, aynı zamanda çünkü çarpıcı müzik sürükleyici, çünkü sadece parlak döküm hatırladı.

Eugene kuş müziği

Besteci ayrıca çalışmalardan etkilendi.büyük müzikal formların çalışmaları. Eugene Nikolayevich, Rus klasik ve Sovyet edebiyatı konularında bir opera, çeşitli operet ve müzikaller yazdı. Terazisi, Anton Pavlovich Çehov'un eserine dayanarak yazdığı "General with Wedding" adlı operette'de besteci çizgi roman sanatının ince bir ustalığını gösterdi.

Kişisel hayat

Gelecekteki eşi Raisa ile bir muhabirEvgeny röportaj sırasında buluştu. Genç, ancak çok popüler bir besteci ile genç bir gazetecinin bu buluşması aşka dönüştü. Çift, 1993'te bestecinin ölümüne kadar birlikte yaşadı. Raisa Eugene Ptichkin, en delici lirik şarkılarından biri olan "Echo of Love" a adanmıştı. O, şarkıcı Anna Herman tarafından zekice yapıldı.

Çoğunlukla müzisyen, her zaman çok sevdiği ve genellikle sanat galerilerini gezdiği resim alanında ilham kaynağı buldu. Evde toplanan Eugene Nikolayevich resimlerinin büyük bir koleksiyonu.

Şarkıları Eduard Hill, Lyudmila Zykina, Lyudmila Gurchenko, Maya Kristalinskaya ve diğerleri gibi sanatçılar tarafından gerçekleştirildi.

CD'lerde farklı yıllarda Ptichkin'in çeşitli koleksiyonları yayınlandı.

evgeny birdies biyografi

Besteci, Sovyetler Birliği'nin Onurlu ve Halkın Sanatçısı tarafından çok sayıda ödül ve unvan ile ödüllendirildi ve müziği her yaştan milyonlarca insanın kalbinde sonsuza dek kalacak.

Besteci Evgeny Ptichkinin hayatı ve eserleri 2019

Besteci Evgeny Ptichkinin hayatı ve eserleri 2019

Related news

 • Yüz şekline göre kontür nasıl yapılır
 • 1 Metreküp Kaç Ton – Kaç Kilogram Yapar
 • Limonlu Tart Tarifi
 • Kahveli Üzümlü Cupcake ve Caking
 • Diyet yapıyorum ama kilo veremiyorum

 • Besteci Evgeny Ptichkinin hayatı ve eserleri 84

  Besteci Evgeny Ptichkinin hayatı ve eserleri


  Besteci Evgeny Ptichkinin hayatı ve eserleri 68

  Besteci Evgeny Ptichkinin hayatı ve eserleri 14

  Besteci Evgeny Ptichkinin hayatı ve eserleri 28

  Besteci Evgeny Ptichkinin hayatı ve eserleri 42

  Besteci Evgeny Ptichkinin hayatı ve eserleri 4

  Besteci Evgeny Ptichkinin hayatı ve eserleri 77

  Besteci Evgeny Ptichkinin hayatı ve eserleri 15

  Besteci Evgeny Ptichkinin hayatı ve eserleri 60

  Besteci Evgeny Ptichkinin hayatı ve eserleri 21

  Besteci Evgeny Ptichkinin hayatı ve eserleri 89

  Besteci Evgeny Ptichkinin hayatı ve eserleri 56

  Besteci Evgeny Ptichkinin hayatı ve eserleri 28